Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - jaki blank?

blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
641 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 marzec 2013 - 21:17

Jak się rozpowszechnią nano-rurki to zapomnimy o takich ugięciach :)

ale pewnie coś innego się pojawi :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 marzec 2013 - 21:18


#122 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 marzec 2013 - 21:18

ale ten blank nie jest raczej szybki? Bardziej pod medium podchodzi.



#123 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 marzec 2013 - 21:21

Po samym ugięciu to trudno stwierdzić,- jest wiele bardzo szybkich blanków o takim ugięciu  ;)  tylko tak się utarło, że szybki kij to ma tylko ugięcie pierwszych 20 centymetrów szczytówki, zresztą głupio sie utarło :lol:  :lol:  :lol:



#124 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2013 - 21:24

Chciałem wziąć 2,90, 8-28g z serii blaas f, ale po konsultacjach z P. Zielińskim wybrałem ten ze względu na głębsze ugięcie, które bardziej mi odpowiada. Z suchego opisu ten jest niby o akcji medium, jednak i tak mysle, ze jest dosc szybki. Jesli chcesz szybszy to szukaj wlasnie w blaas f i blaas xf.

#125 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 marzec 2013 - 09:05

@Rheinangler wspomniałeś o tym dolniku w wędkach 2,9 i 3,05. Może mi ktoś napisać jakiej długości będzie rękojeści od stopki kołowrotka do końca dolnika w tych dwóch wędziskach?



#126 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 29 marzec 2013 - 09:31

przy tym 2.9 od środka dps-a 18 coś w granicach 37-38 cm mi wyszło. Dokładnie mogę podać wieczorem bo własnie dzisiaj toczę reargrip do tego Blass SLM ze zdjęcia wyżej.



#127 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 marzec 2013 - 09:59

A nie myślałeś o jakimś krótszym kiju? Ja łowię 2.52 również z brzegu i odległości rzutowe są takie same jak 3.20 tylko ręka się mniej męczy.



#128 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 marzec 2013 - 10:15

A nie myślałeś o jakimś krótszym kiju? Ja łowię 2.52 również z brzegu i odległości rzutowe są takie same jak 3.20 tylko ręka się mniej męczy.

Wujek Ty o tym wiesz ja już się przekonałem, że 2,52m jest bardzo operatywnym kijem, z którego nie uzyskuje się krótszych odległości rzutowych jak z 2,9 czy 3m :) .

Po rzutach rastkiem 2,52m jaki ma zasięg rzutowy jak coś sobie "ukręcę" to nie przewiduję dłuższego kija jak 2,6m.



#129 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 10:23

 Krzysiek184 zmotaj sobie na blanku Blaas F to kwintesencja wędki Boleniowej pod woblery.Tu masz charakterystykę ugięcia.Pod większym obciążeniem zabiera też dolnik.Power jest jak trzeba a przy tym kij nie kołkowaty i nie szpada.

 

Załączony plik  P1080664.JPG   66,02 KB   192 Ilość pobrań

 

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 29 marzec 2013 - 10:28


#130 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 marzec 2013 - 10:30

Wujek Ty o tym wiesz ja już się przekonałem, że 2,52m jest bardzo operatywnym kijem, z którego nie uzyskuje się krótszych odległości rzutowych jak z 2,9 czy 3m :) .

Po rzutach rastkiem 2,52m jaki ma zasięg rzutowy jak coś sobie "ukręcę" to nie przewiduję dłuższego kija jak 2,6m.

Otóż to, po co sobie komplikować życie jak można je uprościć :). Człowiek głupi tyle lat się bujał z tą pałą 3.20. Masz rację, dla mnie teraz też max 2.60. Tym kijkiem, a konkretnie CDBR 2.52 do 25g łowię bolenie z wody, brzegu , z brzegu klenie, jazie i brzany i jak ktoś mi powie że za kleniem na przelewy potrzebna odległościówka 4m to znaczy że nie miał w ręce normalnego kija. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak boją się krótkich wędek.


  • robert67 i Michter lubią to

#131 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 marzec 2013 - 10:36

 Krzysiek184 zmotaj sobie na blanku Blaas F to kwintesencja wędki Boleniowej pod woblery.Tu masz charakterystykę ugięcia.Pod większym obciążeniem zabiera też dolnik.Power jest jak trzeba a przy tym kij nie kołkowaty i nie szpada.

 

attachicon.gifP1080664.JPG

Od jakiej gramatury zaczynają się ładować te blanki? chodzi mi konkretnie SLF9015-2 ?



#132 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 marzec 2013 - 10:39

To chyba przyzwyczajenie do tych długich badyli.Ostatnio z brzegu poławiałem okonie kijami 2,13m i poprostu bajka, manewrowość czy podbieranie ryby, człowiek dopiero na oczy przejrzał, a jaka ręka zadowolona :) .



#133 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 marzec 2013 - 10:47

Dokładnie, wyjąłeś mi z ust tą manewrowość. W trudnym terenie dochodzi też łatwość w wykonywaniu bardziej skomplikowanych rzutów, spod siebie, bocznych. Owszem długim też można, ale dużo trudniej jest operować takim kijem szczególnie jedną ręką. Na dzikich brzegach łowienie przypomina trochę pstrągowanie i krótki kij też będzie lepszy.



#134 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 marzec 2013 - 11:11

 Nie rozumiem dlaczego ludzie tak boją się krótkich wędek.

 

 

Bo innych nie probowali ;)

 

to troche jak z automatyczna skrzynią biegów ;) najwiecej przeciwnikow wsrod tych co nie mieli z tym stycznosci :)



#135 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 marzec 2013 - 11:34

Bo innych nie probowali ;)

 

to troche jak z automatyczna skrzynią biegów ;) najwiecej przeciwnikow wsrod tych co nie mieli z tym stycznosci :)

Dokładnie, mam kumpla cvo ma w hondzie z USA automat i teraz nie wyobraża sobie manuala.Jak patrzę przy jeździe pod górę czu na skrzyżowaniach to poprostu bajka, praktycznie bezobsługowa.


  • Czoper555 lubi to

#136 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 marzec 2013 - 12:31

Piszecie że krótsze lepsze. Nie wiem nigdy nie próbowałem. Ale sami odpowiedzieliście sobie dopiero po latach wędkowania że kijem 2.6 też można. Wszystko też zależy jak kij "ładuje" przynętę.

Jeszcze jestem młody:) i jak to mówią że w życiu wszystkiego trzeba spróbować. Szkoda że nie mogę sprawdzić organoleptycznie tego o czym mówicie.



#137 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 12:54

Otóż to, po co sobie komplikować życie jak można je uprościć :). Człowiek głupi tyle lat się bujał z tą pałą 3.20. Masz rację, dla mnie teraz też max 2.60. Tym kijkiem, a konkretnie CDBR 2.52 do 25g łowię bolenie z wody, brzegu , z brzegu klenie, jazie i brzany i jak ktoś mi powie że za kleniem na przelewy potrzebna odległościówka 4m to znaczy że nie miał w ręce normalnego kija. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak boją się krótkich wędek.

Ano, trzeba się namęczyć, łokieć zmasakrować 3 metrowymi luśniami i takie tam aby się wziąć z coś krótszego.

Sandacz z brzegu na Odrze też mi jakoś chętniej siada na dwu metrowe kijki niż na inne, dłuższe :P



#138 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2013 - 13:05

A dla mnie dłuższy może więcej . Choćby przy sandaczowaniu w rzece , gdy łowie na większej odległości wśród zaczepow , i gdy napór wody na plecke ma znacznie na szybkość reakcji , a także przy oblawianiu przelewów pełnych wystających badyli ,gdzie każde zejście woblera niżej o kilka centymetrów powoduje stratę

W spokojnych miejscach i na krótszych dystansach to mniejszy może dłużej

Użytkownik robas edytował ten post 29 marzec 2013 - 13:10


#139 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 13:08

Jeszcze jestem młody:) i jak to mówią że w życiu wszystkiego trzeba spróbować. Szkoda że nie mogę sprawdzić organoleptycznie tego o czym mówicie.

 

mozesz, w poznaniu jest pracownia, blankow do porownania maja wiecej niz dwa, jedz i zobacz ... inaczej to jak lizanie landrynek przez szybe



#140 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 marzec 2013 - 13:45

Mówiąc o spróbowaniu nie miałem na myśli lizania landrynek :D . A tak na poważnie to chciałbym "pomacać" gotowego kija zrobionego na tych blankach i nimi porzucać.

A z tą pracownią to wybiore się tam po świętach.


Użytkownik Krzysiek184 edytował ten post 29 marzec 2013 - 13:46






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych