Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - jaki blank?

blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
641 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 29 marzec 2013 - 14:10

Piszecie że krótsze lepsze. Nie wiem nigdy nie próbowałem. Ale sami odpowiedzieliście sobie dopiero po latach wędkowania że kijem 2.6 też można. Wszystko też zależy jak kij "ładuje" przynętę.

Jeszcze jestem młody:) i jak to mówią że w życiu wszystkiego trzeba spróbować. Szkoda że nie mogę sprawdzić organoleptycznie tego o czym mówicie.

Jerkbait.pl właśnie umożliwia Ci pójście na skróty,nie musisz wszystkiego poznawać organoleptycznie. Chyba że chcesz? Zakładam że nie..Wykorzystaj więc rady kolegów,którzy spędzili te tysiące godzin nad wodą,dzieląc się teraz swoją wiedzą. Po pewnym czasie sam będziesz miał swoje przemyślenia,wtedy spokojnie opracujesz swoje sposoby na komfortowe łowienie.  :) . Mam tego Blue Rapida 2,52m do 25g,klasa kijek(kolega z forum mnie do niego przekonał) łowi się super. Pozdrawiam



#142 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 marzec 2013 - 15:21

Piszecie że krótsze lepsze. Nie wiem nigdy nie próbowałem. Ale sami odpowiedzieliście sobie dopiero po latach wędkowania że kijem 2.6 też można. Wszystko też zależy jak kij "ładuje" przynętę.

Jeszcze jestem młody:) i jak to mówią że w życiu wszystkiego trzeba spróbować. Szkoda że nie mogę sprawdzić organoleptycznie tego o czym mówicie.

 

Gdybyś..."przeleciał" istniejące już wątki, analizujac pewniej czułbyś się w swoim wyborze.

Faktem jest iż, sporo informacji zadaje "sobie" kłam jednak, sugerując się opiniami (z przeszłości :) ) chociażby z wątku "Wieści z nad wody" otrzymujesz przekrój stosowanego sprzętu.

Piszesz o konkretnych kijach bowiem, masz już założenia a po chwili nowe "oferty" zaćmiewają obraz przyjęty ;) .

Dobrze to czy źle, sam sobie odpowiedz ;) (przepraszam).

 

Z zasady, krótki, dużej mocy kij wywali małą przynętę na większą odległość (nie ładując się ;) ). Pytanie co dalej ;) .

Przynęta daleko w wodzie i dość niekontrolowane zwijanie.

Zacząłbym trochę inaczej jeśli mogę sugerować :)  .

 

Rzecz pierwsza, jakiego zasięgu potrzebujesz by dosięgnąć domniemanej zdobyczy?

Czy określiłeś poprawnie punkt z którego będziesz podawał ?

Jakimi przynętami chcesz operować?

 

Takimi i podobnymi pytaniami kierowałbym się w wyborze.

 

Odra to spora rzeka :) i nie wiem w jakich okolicach łowisz.

Czasem trzeba więcej uwagi poświecić zagadnieniu doboru łowiska (konkretów), zanim zaczniemy dobierać odpowiedni sprzęt ;) .

Wypadkowa linia, czyli przekrój tego gdzie i jak chcesz łowić powinna zdecydować. I tak, w rezultacie na jednym łowisku może okazać się iż, "obrabianie" wymaga nie jednego kija do podobnych przynęt ;)

Na koniec :D, jeżeli mogę w dalszym ciągu radzić :D .

"Kij do ręki" to taki w który wierzysz ;) :D .



#143 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 kwiecień 2013 - 13:54

Dzisiaj oglądałem gotowego kija zrobionego na blanku Lamiglasa XMG. Zauważyłem że przy lekkim obciążeniu szczytówka ładnie pracuje jednak pod większym obciążeniem widać że łączenie jest przesztywnione. Trochę to dziwnie wygląda i nie wiem czy będzie miało to jakieś znaczenie przy holu większego bolka?

 

Później postaram się zamieścić zdjęcie ugięcia..


Użytkownik Krzysiek184 edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 14:08


#144 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:26

Odgrzebie temat, mógłby mi ktoś porównać dwa kije? Batsona XST143F vs. Avid 9'6" MF. Chodzi mi o lżejszy kij pod bolenia.



#145 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:42

XST ma bardzo delikatną-ustępliwą szczytówkę , z tych dwóch brałbym Avida.

W tej długości wolałbym XST lub Avida w wersji 17lbs bo dwunastki 2,9m bardziej na klenie się nadają.



#146 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:47

z mojego doswiadczenia, takie porownania najlepiej sie udaja, kedy sa przeprowadzane wlasnorecznie, i najlepiej na miejscu zbrodni :)



#147 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:49

z mojego doswiadczenia, takie porownania najlepiej sie udaja, kedy sa przeprowadzane wlasnorecznie, i najlepiej na miejscu zbrodni :)

Każdy by tak chciał :)



#148 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:58

XST ma bardzo delikatną-ustępliwą szczytówkę , z tych dwóch brałbym Avida.

W tej długości wolałbym XST lub Avida w wersji 17lbs bo dwunastki 2,9m bardziej na klenie się nadają.

Nie rozumiem. W pierwszym zdaniu "wybierasz" Avida, w drugim natomiast Batson'a.

Nie lubię łowić ciężko, najczęściej będę stosował 8, 9 gramowe Sieki czy Spirita 7cm.

Ostatecznością jest u mnie Thrill 7cm.



#149 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:04

Z wędek 12 funtowych wybierałbym Avida, jeżeli chodzi 17lbs to zarówno Avid jak i XST będą odpowiednie.

 

Pod sieki i spirita 7cm dwunastofuntówki będą ok, pod Thrillem i podobnymi wobkami będą "klękać".



#150 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:16

XST1144F jest fajnym kompromisem między Avidem MF2 a MHF2. Uzbrojony lekko (np. w tytany) jest w łapce jak piórko, aczkolwiek to na pewno trochę podniesie dolny c.w. Z tym, że XST1143F - odpowiednio uzbrojony (Pablom takiego ma, albo miał) - powinien do wobków ok. 10g być idealny.



#151 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2252 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:47

Zbroiłem ostatnio takiego batsona XST-1143 F dla kolegi.Jest naprawdę b.szybki, gaśnie na momencie,ugięcie piękne ,przy niewielkim oporze gnie się  jakieś1/4 kija czyli połowa szczytówki a potem przy wzroście oporu łagodnie aż po sam dolnik.Żadne ryby z tego kija nie mają prawa spadać.Machając na sucho od razu czuć że to armata dalekosiężna .Woblery ok.10g na pewno ogarnie i to chyba w każdym nurcie,pod warunkiem że ster nie będzie wielkości łyżki stołowej :D Jak na długość 2,9 to kij wyjątkowo lekki,warto go zbroić lekko w tytany lub minima 4.Tyle mogę powiedzieć w tym temacie, pozdrawiam



#152 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 19:00

@skalek-77 - nie sposób się nie zgodzić :)



#153 OFFLINE   lukanio

lukanio

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:01

Panowie @Skałek-77 i @Fatso w pełni podzielam Wasze zdanie. Wspomniany Batson to niezmiernie przyjazne narzędzie dla wielkorzecznego wędrownika :-)

#154 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:51

@Lukass,

Mam wspomnianego Avida.Jak chcesz możemy złapac się gdzieś nad Wisłą i sobie porzucasz,obmacasz i ocenisz.Ja nim łowię jazie i bolenie :)



#155 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 21:20

@Mariano Italiano ... Ty wiesz co? Ja też chętnie zobaczyłbym tego Avida (9'6" MF2, zgadza się?) i porównał ze swoim 9'. Zlot, zlot, zlot!



#156 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 kwiecień 2013 - 21:25

Niema problemu,pewnie wielkich różnic niema ale zawsze coś :)  Zlot to zbyt gruba sprawa,ot spotkanie kilku nad wodą ku polepszeniu formy psychofizycznej ;)



#157 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2013 - 22:22

No toż o tym piszę :P  Zresztą przy tej pięknej zimie tej wiosny, każda wędko-pokrewna rozrywka formę psychofizyczną polepszy :D



#158 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 06 kwiecień 2013 - 07:20

XST1143F łowiłem cały tamten sezon,miałem też kilka tygodni avida mlf 2,9 do 18g.Niby inna moc lb,ale wędki powiedział bym z podobną mocą w dolniku.Dolnik przy mlf 10 funtowym na moje oko nawet bardziej kołkowaty niż w 12lbsowym batsonie xst.

Avid chodzi bardziej górą,batson środkiem.Pierwsze powiedzmy 10-15 cm szczytu u batsona raczej sie nie poddaje,przez co mniejszymi wabikami lepiej łowiło mi sie tym AVS96MLF2,w którym te pierwsze kilkanascie centów szczytówki ma dosyć czułe.Sama szczytówka jest wyraźnie mniej ustepliwa w xst,który jest też wyraźnie szybszy dzięki większemu modułowi.

Wobkami boleniowymi dużo lepiej rzuca baton :) myśle,że realnie od ok.5 do ok.15 gram,XST1143F jest na prawdę MEGA kijkiem.

 

 

Tego Avida do 3/4 będe miał niedługo u siebie to mogę na sucho porównać ;)



#159 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 19 sierpień 2013 - 06:47

Dzisiaj oglądałem gotowego kija zrobionego na blanku Lamiglasa XMG. Zauważyłem że przy lekkim obciążeniu szczytówka ładnie pracuje jednak pod większym obciążeniem widać że łączenie jest przesztywnione. Trochę to dziwnie wygląda i nie wiem czy będzie miało to jakieś znaczenie przy holu większego bolka?

 

Później postaram się zamieścić zdjęcie ugięcia..

 

Wiem że to stary wątek, ale czy mógłbyś podzielić się wiedzą który to model XMG miał takie przesztywnienie? Rozważam budowę takiego kijka - model XMG 120 M.



#160 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 27 sierpień 2013 - 18:18

Talon VI+ 100MXF2 - Opinie

 

Witam ! Szukam opinii użytkowników i osób które miały styczność z wędkami zrobionymi na tym właśnie blanku . Planuję zrobić spina na bolenia do powiedzmy dalekich rzutów wobkami +20g , gdyż DSS1024-2 nie daje rady w niektórych przypadkach.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń