Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do sezonu sandaczowego 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 11 marzec 2008 - 13:02

Ja jakbym mial kupic PP to bym zbytnio nie eksperymentowal i kupil normalny ciemno zielony kolor, ktory w wodzie jest praktycznie niewidoczny. Sandacz z tego co mnie ten rok łowienia nauczył reaguje na kolory, które lubi oraz agresywnie prowadzoną przynęte najczęściej z padu więc kolor linki chyba nie wiele powinien podnieść skuteczność łowienia, ale to tylko oczywiście moje spekulacje :D . Pozdrawiam

#22 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 marzec 2008 - 14:03

Całą jesień łowiłem na fluo żółty i było super. Na pewno kupię żółtą lub czerwoną i tu właśnie jest mój dylemat - chcę mieć fluo, gdyż przydaje mi się w wielu sytuacjach :D

#23 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 11 marzec 2008 - 14:52

Całą jesień łowiłem na fluo żółty i było super. Na pewno kupię żółtą lub czerwoną i tu właśnie jest mój dylemat - chcę mieć fluo, gdyż przydaje mi się w wielu sytuacjach :D


To czemu masz dylemat?
Sprawdziła sie fluo...chyba o to chodzi.
Czemu komplikować sobie ,, wedkarstwo ,,.
Ja od kilku lat, wszystko prowadze do prostoty. Głowa ma mnie ,, boleć ,, tylko od szukania potencjalnych miejscowek i poprowadzenia wabika. Mam jeszcze kilka ryb do złapania :lol: :lol:


#24 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 marzec 2008 - 15:56

łowie tylko na Gamakatsu



Łowię tylko na Gamaki i takowych wiadro dokupić muszę... B)
Nowy Stradic 4000 już czeka, pudło kopyt i świsterów nabyte, pióra się robią /skubią? /...
Odbywający się aktualnie casting na kij do 35 gram dobiega końca i bynajmniej nie chodzi o metodę castingową ;)
Plecionka PP 0,15 i...raz, dwa, trzy i opad :mellow:

#25 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 marzec 2008 - 17:46

Chodzi o to, że czerwony kolo jest bardziej widoczny, ale czy po czasie nie straci koloru na tyle, że nie będzie go widać :unsure: O to się rozchodzi i czekam na konkrety :mellow:

#26 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 marzec 2008 - 17:54

@wobler129 Witaj.
Gdzie widzisz problem, piszesz, że albo żólta albo czerwona, dochodzisz do wniosku, że czerwona bo bardziej widoczna, ale
znowu czy nie straci koloru. Pewnie, że straci ale mniej niż żółta. A tak poważnie to nie ma znaczenia, bo jak straci kolor
tak, że go już praktycznie nie będzie to sama będzie się nadawała tylko do śmieci.
Pozdro Jachu

#27 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 marzec 2008 - 18:20

Czyli mam zrozumieć, że po parunastu wypadach będzie do niczego jeśli chodzi o widoczność?

#28 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 marzec 2008 - 18:47

No coś Ty, gdzie po parunastu, spokojnie wytrzyma jeden sezon czy nawet dwa, generalnie wcześniej się straci wytrzymałość i takie tam niż stanie się bezbarwna. Oczywiście kolor może trochę
wyblaknąć ale nie na tyle żeby to miało wielkie znaczenie. Zawsze po jakimś czasie można obrócić ją na szpuli.
Pozdro Jachu

#29 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 11 marzec 2008 - 21:19

A odstępując od tematu plecionek i wracając do sandaczy może powiecie coś panowie na temat woblerów jakich używacie na sandacza i w jakich warunkach ich używacie. Ja używam tylko gum bo tylko gumami umiem je w miare łowić. Nigdy nie złowiłem sandacza na woblera i nie mam pojęcia jakich woblerów używać i gdzie nimi rzucać. Chętnie posłucham jakiś sprawdzonych wskazówek z waszego doświadczenia z połowu sandaczy woblerami. Pozdrawiam.

#30 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 11 marzec 2008 - 22:26

Ja podobnie jak ty sandacze lowie tylko na gumy bo to jest chyba najlatwiejszy sposob i chetnie sie dowiem o woblerowych sposobach na sandacze.Uwielbaim ten PSTRYK ktorego przy woblerach chyba niema.

#31 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 12 marzec 2008 - 07:22

Łowiłem tylko gumami :mellow: Później doszły koguty :D I nimi wędkuję w 60% - pozostałe 40% to gumy :D

Dzięki za konkretne info w sprawie pletki - biorę czerwoną :mellow:

#32 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 12 marzec 2008 - 08:12

Jedyne co słyszałem o łowiniu wobkami sandaczy to łowinie nocą... sam nie praktykowałem ale podobno warto obrzucać kamienie w nurcie B)

#33 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 12 marzec 2008 - 18:16

No niewierze, że nikt nie ma doświadczenia w łowieniu sandaczy woblerami... takie spece jakie są tu na forum i ani słowa... wstyd :mellow:

#34 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 marzec 2008 - 18:33

Hej W Ogólnych jest wątek nocny spinning tam zajżyjcie.
:unsure: :unsure: :unsure:
Pozdro Jachu

#35 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 13 marzec 2008 - 07:06

Cześć,
90% złowionych przeze mnie sandaczy to właśnie łowione nocą na opasce na woblery. Wzorcowym modelem jest Rapala Original. Rozmiar najczęśćiej 7, 9 lub 11 cm. Prowadzenie woblera zwykle wolne lub skrajnie wolne. Mimo, że wobler prowadzony w tym tempie zachowuje się jak patyk sandacze walą w niego namiętnie. Największym problemem jest znalezienie miejscówki i pory nocy. Czasem jest to 1 h po zachodzie słońca a czasem 11 - 12 w nocy. Co do miejsc to już kilka razy zostałem zaskoczony w jakich miejscach potrafi w nocy żerować sandacz. Początek opaski, mniej niż metr wody, uciąg jak na brzanowisku a sandacze biorą jak głupie. Oczywiście w pobliżu musi być ich baza wypadowa, czyli głębszy odcinek ze spokojniejszym nurtem, ale nie ze stojącą wodą. Nie należy tego traktować jako dogmatu, bo czasem żerują na spokojniejszej wodzie, ale warto sprawdzić też mniej typowe miejscówki w pobliżu miejsca, gdzie wiemy, że są sandacze w ciągu dnia. Tak na szybko to tyle z moich doświadczeń.
Pozdrawiam

#36 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 13 marzec 2008 - 20:43

Potwierdza się to co napisał Janusz Wałaszewski w wątku nocny spinning... no cóż trzeba spróbować :mellow:

#37 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 marzec 2008 - 18:48

A chwalcie się panowie czym łowicie (lub zamierzacie )sandacze, planuje kupic kija więc może macie coś fajnego, sprawdzonego co daje przyjemność z ich łowienia, chętnie posłucham :mellow: .

#38 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 marzec 2008 - 20:48

Kijek opisałem, a do tego mam 2x Catane 2500 FA :D No i pletka na 90% czerwona fluo PP :D Żółta będzie na drugiej szpuli Catanki :D Przynęty również pokazałem więc chyba już nic dodać nic ująć - jeszcze tylko jak kupię łódeczkę to wstawię foto :D Raczej będzie w moich rękach tuż przed sezonem.

#39 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 marzec 2008 - 13:31

Ja kijek dopiero będe robił ale młynki mam 2x stradic 2500gtm i jestem z nich bardzo zadowolony. Co do catan to tez mam dwie (3000 i 4000) i jednak je podłączyłem do feederów na grunt/spławik bo nie bardzo mi pasują do spinna :D .

#40 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 marzec 2008 - 16:22

Na takie maszynki mnie jeszcze nie stać - jak będę pracował mam nadzieję, że będę mógł sobie na taki sprzęcik pozwolić :D