Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Nowa pracownia NORTHRODS

pracownia

  • Please log in to reply
344 replies to this topic

#121 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 01 March 2014 - 12:05

Dziś jeszcze z innej beczki.

Dla odmiany trochę muchy ;) w klasycznym ubraniu.

Seria Ignis #5 9'0''

Attached File  DSC_0309.JPG   43.15KB   20 downloadsAttached File  DSC_0310.JPG   55KB   20 downloadsAttached File  DSC_0312.JPG   45.03KB   21 downloads

 

Ventus F 10'6'' #3

Attached File  DSC_0289.JPG   45.15KB   20 downloadsAttached File  DSC_0290.JPG   55.11KB   20 downloadsAttached File  DSC_0291.JPG   38.72KB   20 downloads

 

Ventus F 10'0'' #3

Attached File  DSC_0303.JPG   47.97KB   19 downloadsAttached File  DSC_0304.JPG   41.31KB   19 downloadsAttached File  DSC_0306.JPG   48.99KB   18 downloads

 

Ventus R 9'6'' #6

Attached File  DSC_0297.JPG   45.04KB   18 downloadsAttached File  DSC_0302.JPG   55.79KB   18 downloads

 

Ventus R 10'0'' #4

Attached File  DSC_0292.JPG   38.8KB   18 downloadsAttached File  DSC_0293.JPG   45.03KB   19 downloadsAttached File  DSC_0294.JPG   54.88KB   18 downloads

 

 

 

 

 

 

 


  • yglo, Joah12345 and tomspinn like this

#122 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 posts
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Posted 01 March 2014 - 12:37

Kurcze, świetne klasyczne kije, a szklaki budowałeś?



#123 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 01 March 2014 - 14:19

Nie miałem okazji ale może trzeba spróbować :D



#124 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 05 March 2014 - 14:48

Zapraszam wszystkich forumowiczów  w sobotę 15.03 do sklepu wędkarskiego ''RED'' w Wejherowie, od godz. 10 do 15 będzie można obejżeć blanki Fishing ART-u oraz przetestować kilka gotowych wędek wykonanych w pracowni North Rods . 

Będzie do przetestowania kilkanaście wędek spiningowych oraz kilka muchówek.

Serdecznie zapraszam.



#125 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 posts

Posted 05 March 2014 - 14:52

Masz może w planach odwiedzić Wrocław?

#126 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 05 March 2014 - 20:15

Witam,

Jaka jest potrzebna waga kolowrotka wraz z cała linka i podkładem by idealnie wywazyc Ventus F 10'6" #3 ?

Bujo

#127 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 06 March 2014 - 20:35

Ok 200g , dokładnie mogę ci powiedzieć w sobotę bo teraz nie mam możliwości.

Też to jest trochę indywidualna sprawa.



#128 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 13 March 2014 - 22:38

Wracając do tematu to waga powinna oscylować pomiędzy 160-180g



#129 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 17 March 2014 - 21:16

Dziękuję serdecznie wszystkim za przybycie na nasze spotkanie pomimo bardzo kiepskiej pogody.

Dla tych którzy nie mogli przybyć do Wejherowa, przygotujemy kolejne spotkanie w trójmieście.



#130 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 posts
  • LokalizacjaŚląsk

Posted 19 March 2014 - 12:59

A ja dostałem właśnie przesyłkę z moim kijem na morskie trotki. Prezent akurat na "Dzień wędkarza" ;-)

Blank SLXF 10020-2 .

Panie i Panowie oto Bornholm's Templar !

 

Konrad dzięki !

Lepsze fotki zrobię już w plenerze.

Attached Files


  • Przemek likes this

#131 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 posts
  • LokalizacjaKrK

Posted 26 March 2014 - 19:21

Witam

Może dał byś radę opisać wrażenia z użytkowania SLS 9010?



#132 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 26 March 2014 - 22:02

Jak dla mnie jest najlepszy jakich używałem tzn. jest szybki , dynamiczny ale pod rybą przechodzi pięknie w parabolę.

Dzięki tym cechom bardzo daleko posyła małe przynęty w postaci wobków od 1,5cm

O dziwo nie klęka pod większymi przynętami takimi jak wobki 5- 7 cm oczywiście przy niezbyt silnym nurcie.

Jest to lekki rzeczny uniwersał którym można w razie potrzeby podać i boleniowy niewielki wobler którym bez problemu wyholujemy rybkę 60 cm

Wcześniej używałem Batsona RX8 o tych samych parametrach i powiem że ten jest bardziej stabilny, po prostu lepszy ale to oczywiście moje zdanie.

Są osoby które wolą blanki bardziej lejące , taki jest np. batson ale ten równie dobrze trzyma rybę delikatnie zapiętą.

Jest jeszcze jedna jego zaleta , jest bardzo czuły , dzięki temu można z fajnym efektem poskakać małymi główkami 2-5g z małym twisterkiem np. za okoniem

Po weekendzie jeśli pogoda dopisze wrzucę na facebooka jakiś filmik z tą wędką , ugięcie ,rzut itd..

Pozdrawiam


  • ryudo and urasenty like this

#133 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 03 April 2014 - 19:08

Niestety nie udało się nic nakręcić.

Przedstawię za to kilka fotek przynęt z bardzo krótkiego rekonesansu nad Wisłą.

Są to woblery które ten blank obsługuje komfortowo.

Attached File  DSC_0531.JPG   113.86KB   14 downloads

Attached File  DSC_0530.JPG   93.93KB   13 downloads

Attached File  DSC_0526.JPG   41.58KB   13 downloads

 

Mam jeszcze informację odnośnie tego blanku czyli SLS9010-2

Po ostatniej dostawie mam wolne dwa takie blanki więc czas oczekiwania jest krótszy.

Attached File  DSC_0545.JPG   60.53KB   13 downloads

 

Pozdrawiam

 

 



#134 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 11 April 2014 - 07:57

Oprócz ciekawego szczupakowego blanku , bardzo wygodny uchwyt FA soft touch.

Sam blank ma fajną pełną pracę przy zachowaniu dużego zapasu mocy.

SLM 7612-2

Attached File  DSC_0591.JPG   51.94KB   14 downloads

Attached File  DSC_0592.JPG   27.55KB   13 downloads

Attached File  DSC_0596.JPG   37.61KB   14 downloads



#135 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 15 April 2014 - 19:52

W związku z tym że ruszyły przygotowania do sezonu sandaczowego , przedstawiam pierwszą propozycję dla kolegów lubiących elektryczne wędki.

Wędka uzbrojona na blanku FA SLXF+BORON 14lb 6'6'' w  tradycyjny uchwyt DPS i przelotki KR-concept

Przynęty jakie obsługuje w pełni komfortowo to gumy i koguty na główkach od 8 do 21g , maksymalny ciężar przynęt to ok 30g + guma

Główną jego zaletą jest oprócz niesamowitego przekazywania sygnału ,duży zapas mocy przy tylko 14 lb i piękna praca pod obciążeniem.

Sztywna typowo sandaczowa praca połączona z pełnym ugięciem podczas pracy z rybą to pewne zacięcie w tempo, bezpieczny hol i lądowanie ryby.

Co ważne , nie boi się przyłowu w łowiskach gdzie obficie występuje np. sum .

 

Attached File  DSC_0583.JPG   41.48KB   13 downloads Attached File  DSC_0584.JPG   26.82KB   13 downloads

Attached File  DSC_0586.JPG   27.45KB   13 downloads Attached File  DSC_0587.JPG   33.27KB   13 downloads

 

Jeszcze kilka zdjęć ugięcia zaczynając od ok. 30g do 1 kg

 

Attached File  DSC_0600.JPG   18.11KB   13 downloads Attached File  DSC_0601.JPG   16.75KB   13 downloads

Attached File  DSC_0602.JPG   17.67KB   13 downloads Attached File  DSC_0603.JPG   18.33KB   13 downloads

 

Pozdrawiam.

 

 



#136 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 April 2014 - 06:10

Imponujaca wiedza nt blanku ktory niedawno wszedl do oferty i ktorym - jak zakladam - nie miales jeszcze okazji polowic tych sumow i sandaczy ?
;)
  • Kilobear likes this

#137 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 16 April 2014 - 07:59

Tak się składa kolego że u mnie na zalewie wiślanym i morskim odcinku Martwej wisły okres ochronny  sandacza rozpoczyna się 20 kwietnia i kończy 15 czerwca.

Jeśli zaś chodzi o blank , to pewnie zauważyłeś że w ofercie go nie ma bo jest to blank robiony pod specjalne zamówienie.

Łowieniem sandaczy zajmuję się od ok 15 lat i nawet jeśli zdarzyło by się że danego blanku nie miałem na wodzie ( co akurat w tym przypadku nie miało miejsca,  bo już tam był) to wystarczy mi kilka rzutów na sucho i sprawdzenie ugięcia pod obciążeniem aby ocenić blank.

Jeżeli masz ochotę sprawdzić blank nad wodą serdecznie zapraszam na pomorze.

Pozdrawiam - Konrad Wiśniewski.


  • Riqelme and Negra like this

#138 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 April 2014 - 10:46

 wystarczy mi kilka rzutów na sucho i sprawdzenie ugięcia pod obciążeniem aby ocenić blank.

 

 

to może pisz w ten sposób właśnie zamiast, cytuje : "Co ważne , nie boi się przyłowu w łowiskach gdzie obficie występuje np. sum ."  Jerkbait jest miejscem gdzie dzielimy się wiedzą i doświadczeniami a swoimi przypuszczeniami ;) 

 

Nie twierdzę że nie masz racji, ale razi mnie to że wypowiadasz się w sposób który może po prostu wprowadzać w błąd i wywoływać mylne wrażenie co do tego czy i w jakich okolicznościach blank został sprawdzony w praktyce.

 

Jak dla mnie jest dosyć istotna różnica pomiędzy np. kilkoma sumami wyjętymi na wędkę wykonaną na tym blanku a stwierdzeniem "  wystarczy mi kilka rzutów na sucho i sprawdzenie ugięcia pod obciążeniem aby ocenić blank " 


  • ark70 likes this

#139 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 posts
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 16 April 2014 - 11:16

Napisałem że ten blank przetestowałem na wodzie, czytaj nawias. Kilka sandaczy już wyholował więc nie wiem skąd przypuszczenia że wprowadzam w błąd? :blink:

 

"Łowieniem sandaczy zajmuję się od ok 15 lat i nawet jeśli zdarzyło by się że danego blanku nie miałem na wodzie ( co akurat w tym przypadku nie miało miejsca,  bo już tam był) to wystarczy mi kilka rzutów na sucho i sprawdzenie ugięcia pod obciążeniem aby ocenić blank."

 

Co do tego że nie boi się przyłowu w postaci suma ( oczywiście nie dużych rozmiarów)  też widzę , wiele lat łowiłem sandacze na Zalewie zegrzyńskim i takie przyłowy się nie raz trafiały. Mowa o rybach ok. 1m-1,5m

Bardzo łatwo można ocenić po wyholowaniu kilku ryb czy wędka poradzi sobie z takim przyłowem czy też nie. Mam porównanie np. do kilku własnych wędek na blankach np. Batsona , FA   czy nawet MHX P844-2 o podobnej mocy na których to już takie przyłowy były

Nie twierdzę że znam charakterystykę wszystkich blanków i na wszystkie łowiłem , ale jeśli chodzi o sandacza czy okonia lub blanki kleniowo -jaziowe to uwierz mi że mam spore doświadczenie i dobry blank ocenię bardzo szybko.

Podsumowując - to co opisuję to są moje spostrzeżenia i uwagi na temat danego blanku, jako zawodnika i wędkarza z wieloletnim stażem i mam nadzieję że komuś te uwagi się przydadzą.

 

Postaram się w przyszłości pisać jaśniej by rozwiać wszelkie wątpliwości a wprowadzanie forumowiczów w błąd nie jest w żadnym wypadku w moim interesie ;)

Pozdrawiam 



#140 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 April 2014 - 13:25

OK, teraz rozumiem. Ja odczytałem ostatnie zdanie jakbyś co najmniej właśnie wrócił z tym kijem znad Ebro ;) Takie to uroki słowa pisanego.

 

 

 

Jeżeli masz ochotę sprawdzić blank nad wodą serdecznie zapraszam na pomorze.

Pozdrawiam - Konrad Wiśniewski.

 

 

... a z zaproszenia chętnie skorzystam :)

 

Pozdrawiam







Also tagged with one or more of these keywords: pracownia