Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najładniejszy kołowrotek muchowy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
232 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 listopad 2013 - 22:30

Cieszę się ,że galeria Andrzeja się nieco wzbogaciła.Kołowrotki towarzyszą mi od bardzo dawna,odpłacając  kondycją za rozsądne  traktowanie.Obiektyw wydobył z nich urok,który przed laty mnie uwiódł.

Swoją drogą katalog wędkarski ,lub powiedzmy album w wydaniu Andrzeja to byłoby to :)



#102 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 listopad 2013 - 21:06

Kapitalny jest ten kołowrotek Hardego, używałem go wiele lat i dbałem jak o dziecko :wub:  

Krótko przed wyjazdem z kraju jako "dziękuję za wszystko" dostał go mój przyjaciel i nauczyciel muszkarstwa  :) ciesze się, że jest w godnych rękach :)

Używam Orvisów Battenkill z serii II i III, oraz starszego Lamsona, które urodą ustępują kołowrotkom tutaj wstawionym,- ale je lubię i pewnie mnie przeżyją :lol:  :lol:  :lol:

Fajny wątek, z przyjemnością do niego zaglądam ;)



#103 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 22:55

Bardzo ładna dyskusja, w dodatku ilustrowana ... :rolleyes:  Ja chciałbym dodać do niej, że moim zdaniem najładniejszy kołowrotek jest ... mój ... Bo jest "mojszy" niż jakiekolwiek inne ... a do tego - jak mawiał ponoć pewien gazda zapytany o owce - "bo mam" ... ;-) I do tego spelnia wymagania jakie stawiam kołowrotkowi muchowemu ... a to z kolei zgadza się z koncepcją "estetyki polskiego chłopa", wyrażonej przez Kazimierza Grześkowiaka w monologu wyjaśniającym treść "Chłop zywemu..." ... ;-) :D

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski


  • polmar lubi to

#104 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 listopad 2013 - 15:55

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  dobre Panie Jerzy :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#105 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 17:45

Z tymi kreciolkami hardiego lightweight to cos musi byc, moj nauczyciel muchy tez dostal w prezencie ten model ale jakby @Andrzej Stanek zobaczyl w jakim byl stanie to zawal murowany :)

Jako ciekawostka o wedkach z tej seri: pamietacie zapewne sliczny opis, gdy wypuszczano je ponownie to sciagnieto z emerytury pania, ktora robila to wczesniej aby wygladaly tak samo:)

Pozdrawiam,

Bujo
  • Paweł Bugajski lubi to

#106 OFFLINE   oz_jarek

oz_jarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:Jarek

Napisano 14 listopad 2013 - 22:36

...obiekt westchnień - cena nie do przełknięcia ...może kiedyś

Załączone pliki



#107 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 14 listopad 2013 - 23:02

Jak marzyć to do końca Hardy Zane Titanium

 

9zzr.jpgUploaded with ImageShack.com



#108 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 listopad 2013 - 23:11

Ten Hardy fajniutki :)

#109 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 listopad 2013 - 22:24

Jako ciekawostkę odnośnie tego Hardyego moge podać , że tak jak korpus kołowrotka aluminiowego wycina sie w 6 minut to ten z tytanu jest obrabiany 6 dni.

No a stare modele Charltonów to bajka sama w sobie!



#110 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 listopad 2013 - 22:38

No i tłuką go tam gdzie Loop-a OPTI i inne markowe młynki - KOREA...  :D

 

 

r2hh.jpg



#111 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 00:21

Witam,

Markowe mlynki to tluka w Stanach, Angli czy Szwecji. Reszta nastawionego na jak najwiekszy zysk towarzystwa poprzenosila gdzies tam sobie by zredukowac koszty.

Nawet Hardy oferuje wedki i kolowrotki robione przez Pana Smitha a nie przez Pana Changa :) :) :)

#112 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 listopad 2013 - 00:31

Hardy Zane i Hardy Zane Titanium to dwa różne młyki.Jak się nie myle to za titanium trzeba wyłożyć 5500 funtów angielskich / 8000 USD.


Użytkownik Vasyl edytował ten post 16 listopad 2013 - 00:34


#113 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 01:00

Kto, gdzie, co produkuje, dystrubuuje? Najważniejsze, że znajduje "biorących" na tę "przynętę", a przynajmniej "wychodzących" ... ;)

 

Swego czasu, kiedy jeszcze sprzęt w Europie był niezbyt drogi, Amerykanie (a konkretnie Orvis) wymyślili, że w US będzie "branie" na sprzęt ze "starej Anglii", zaś w UK będzie "branie" na wędki z US ... Sprowadzili z Anglii kołowrotki, które Leeda rozprowadzała w UK po kilkanaście funtów jako Rimfly, nazwali je Battenkill i sprzedawali po sto dolarów ... kołowrotki wytwarzane przez tę samą firmę, która produkowała dla Hardy'ch, nazwali CFO i sprzedawali za ogromne pieniądze, ... Z kolei wprowadzili swoje wędziska na rynek brytyjski, gdzie najdroższe, świetne kije Hardy były po ok. 100 funtów i wycenili "wędki z US" na prawie trzysta funtów ... okazało sie, że bylo "branie" ... ;-)

Zarwno Hardy jak i Orvis zamawiali linki w SA, a SA dystrybuowała kołowrotki Hardy w US pod swoją marką, póki nie wprowadzili swoich kołowrotków ...

 

Dziś świat "się skurczył" i źródełka są w innych miejscach ... oczywiście, cała sztuka w tym, żeby hobbystom "wcisnąć" coś, co uznają za "niezbędne" ... ;-) i dobrze zbadać "chłonność rynku", mierząc zakres marzeń o skali "przedłużania przyrodzenia" ... ;)  :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#114 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 listopad 2013 - 01:53

Michał - podaj mi który seryjny Loop robiony jest w Szwecji. Zaczynasz pisać dla przekory i mało co to wnosi w temat. Chyba, że LOOP przestał być markowym kołowrotkiem...

@Vasyl - mam tego świadomość tylko czy możesz podać miejsce produkcji tego z tytanu...



#115 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 16 listopad 2013 - 08:01

Plus czy Korea to trzeci świat? Gdyby to była Malezja  etc... to bym  się może zgodził


Użytkownik mkuczara edytował ten post 16 listopad 2013 - 08:02


#116 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 listopad 2013 - 11:02

Michał - podaj mi który seryjny Loop robiony jest w Szwecji. Zaczynasz pisać dla przekory i mało co to wnosi w temat. Chyba, że LOOP przestał być markowym kołowrotkiem...

@Vasyl - mam tego świadomość tylko czy możesz podać miejsce produkcji tego z tytanu...

 

ZIEMIA   :P (trzecia planeta od słońca) :D

 

A tak trochę z innej beczki.

To co to za różnica jaki kraj produkcji.Wazna jest norma jakości produktu. a tą ustala zleceniodawca.

Loop,Vision Orvis i wiele innych to firmy OEM. Oni zlecają ,producent klepie w fabryce.

Jak zamówili jakościowy szajs to taki otrzymują i nam wciskają.

 

Co innego ,że to my grupa docelowa czyli klient jestesmy idiotami i wierzymy hasłom producentów :

PRZENOSIMY PRODUKCJE ŻEBY BYŁO TANIEJ

Taniej jest ale dla producenta bo docelowo my idioci płacimy tyle samo.

Za to traca kraje starego kontynentu bo u nas produkcji czyli pracy nie ma.

Jak nie ma pracy to nie ma płacy ,nie ma płacy to mam w dupie ze jest tanie bo i tak mnie nie stać :unsure:


  • Kuba Standera lubi to

#117 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 listopad 2013 - 11:08

ZIEMIA   :P (trzecia planeta od słońca) :D

 

A tak trochę z innej beczki.

To co to za różnica jaki kraj produkcji.Wazna jest norma jakości produktu. a tą ustala zleceniodawca.

Loop,Vision Orvis i wiele innych to firmy OEM. Oni zlecają ,producent klepie w fabryce.

Jak zamówili jakościowy szajs to taki otrzymują i nam wciskają.

 

Co innego ,że to my grupa docelowa czyli klient jestesmy idiotami i wierzymy hasłom producentów :

PRZENOSIMY PRODUKCJE ŻEBY BYŁO TANIEJ

Taniej jest ale dla producenta bo docelowo my idioci płacimy tyle samo.

Za to traca kraje starego kontynentu bo u nas produkcji czyli pracy nie ma.

Jak nie ma pracy to nie ma płacy ,nie ma płacy to mam w dupie ze jest tanie bo i tak mnie nie stać :unsure:

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam tylko dopisz tam jeszcze Hardy. A tak na marginesie, wolę moje Loop-y jak pozostałe firmy które kręcą się w tym wątku jako seryjne produkty w rozsądnej kasie lub ciut więcej...

 

PS

A tutaj trafiłem na taką dyskusję, POLECAM: http://www.flyfishin...ead.php?t=25188


  • oz_jarek lubi to

#118 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 listopad 2013 - 12:13

W kazdym kraju mozna zrobic dobry produkt jak i dziadostwo. Mam sporo chinskich Batsonow i sa bardzo fajne. Dla mnie od kraju producenta wazniejszy jest finalny produkt. Jak jest dobry to kupuje :)

Wracajac do tematu. Najbardziej nakrecony jestem na Opti Runner i Hatch ( z roznych kontynentow) oraz na tanszego Danielsson Oryginal Dry Fly.

Użytkownik ictus edytował ten post 16 listopad 2013 - 12:31


#119 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 17 listopad 2013 - 22:36

W kazdym kraju mozna zrobic dobry produkt jak i dziadostwo. Mam sporo chinskich Batsonow i sa bardzo fajne. Dla mnie od kraju producenta wazniejszy jest finalny produkt. Jak jest dobry to kupuje :)
 

 

Podpisuję się obiema rękami. "Made in ......." to taki trochę fetysz.  Wiele zakładów azjatyckich utrzymuje wysokie normy jakości, choć bywa, że produkty opracowane na wysokim poziomie, w np chińskiej fazie wykonawczej, gubią jakość.   



#120 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 11:55

Witam,

 

Jedyne co nam pozostaje w obecnym swiecie to byc swiadomymi klientami a to co piszecie powyzej jest zdecydowanie sprzeczne z ta idea. Ja wszystko rozumiem, sam uwielbiam chonskie Batsony jak malo kto, robi sie tam duzo dobrej klasy sprzetu jest jednak male ale a mianowicie cena gotowego produktu. Czy Kia jest drozsza badz kosztuje tyle samo co BMW w tym samym segmencie??? Dlaczego wiec wedki i kolowrotki maja kosztowac tyle samo. Spejowe Loopy kosztuja juz ponad 900 funtow, jeszcze chwila i pare nastepnych setek dodadza. Sage, Winston, Loomis czy Scott robione od poczatku do konca w US maja takie same badz ciut nizsze ceny. Rozumiecie juz o co mi chodzi? 

 

Bujo

 

P.S. Apropo nowych technologi- sprobujcie odkupic od kogos muchowke Loomisa GLX, starego :) :) :)