Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najładniejszy kołowrotek muchowy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
232 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 listopad 2013 - 12:15

O to chodzi. Kupujesz batsona i wiesz za co placisz mniej.

Kupujesz Loopa, np taką jedną kurtkę, i dumasz, o co kaman, o co w tym chodzi?



#122 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 12:27

No bo kurtka byla dobra tylko nie na angielska czy irlandzka pogode. Kolega co ja dostal w spadku bardzo sobie chwali w Polsce :) :) :) 



#123 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 listopad 2013 - 18:48

U Loop'a podoba mi sie design i bylbym gotowy zaplacic za Speedrunnera bo mi sie zwyczajnie podoba :) Na razie nie zaplace bo mam pilniejsze wydatki. Do tego najwiekszy Hatch na slone cieple wody i mam wymazony komplet. Z czysto ekonomicznych wzgledow chyba bede celowal w Danielssona Oryginala ( tytanowy ktory proponowal Baca) bo jest naprawde sliczny. Danielssony maja dobra opinie uzytkowa wiec moze uda mi sie polaczyc przyjemne z pozytecznym. Moze szczesliwie trafi sie Hatch lub Loop za pol ceny - wtedy biore od reki :)

#124 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 listopad 2013 - 20:01

Nie wiem do jakiego kija potrzebujesz Speedrunnera... Miałem i sprzedałem, do muchówki typu szczupak (#8), switch (#8) całkowicie wystarczy Runner. Speedrunner jest wysoki, świetnie ściąga nadmiar linki spod nóg jednak przy rzutach switch-em przeszkadzał mi jego gabaryt. Jeśli to zaakceptujesz to reszta same plusy. Runner moim zdaniem najzgrabniejszy z całej serii. Gdybym był na Twoim miejscu szukał bym usilnie w/w nie idąc w półśrodki. Danielsson Original dobry kołowrotek jednak... ;) Zerknij na Evotec G4 5-8, mocna, zgrabna maszynka. Pomiędzy  dwoma Loop-ami jest różnicy 25 gram na korzyść Evotec i 18 mm mniej średnicy. Ceny na Zachodzie też jakieś inne...

 

Kuba jak tu trafisz to sam zobacz - "królewski stolarz" i jego pudła... http://www.southcree...cfm?tackleID=22. Gościu wygląda nieziemsko a pudła są odlotowe. Cała stronka, zawartość jest ok...



#125 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 20 listopad 2013 - 22:23

U Loop'a podoba mi sie design i bylbym gotowy zaplacic za Speedrunnera bo mi sie zwyczajnie podoba :) Na razie nie zaplace bo mam pilniejsze wydatki. Do tego najwiekszy Hatch na slone cieple wody i mam wymazony komplet. Z czysto ekonomicznych wzgledow chyba bede celowal w Danielssona Oryginala ( tytanowy ktory proponowal Baca) bo jest naprawde sliczny. Danielssony maja dobra opinie uzytkowa wiec moze uda mi sie polaczyc przyjemne z pozytecznym. Moze szczesliwie trafi sie Hatch lub Loop za pol ceny - wtedy biore od reki :)

Jeżeli jakiekolwiek kryteria pozaestetyczne mają znaczenie, to proponuję przy wyborze uwzględnić fakt, że Oryginal nie posiada hamulca i pasuje raczej do pstrągowo-lipieniowego zestawu a Speedrunner to młynek raczej pod morską #9-10 lub switcha, albo i lżejszego DH...



#126 OFFLINE   Zbigart

Zbigart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 21 listopad 2013 - 11:11

Witam

Zaciekawił mnie opis kołowrotka Bougle na stronie Fishing-Martu ( https://www.fishing-...702-k13075.html ) ,

A szczególnie ilość łożysk w tym kołowrotku , cytuję :

"-Dane techniczne:

- Sztywny materiał podstawy - stop lotniczego aluminium gatunku 6061
- Płynniejsza praca - Ulepszone: z 11 do 14 łożysk w kołowrotkach pstrągowych i z 14 do 17 łożysk w rozmiarach łososiowych-"

 

Patrząc na ten opis można powiedzieć , że to taka Stella wśród kołowrotków muchowych.

Może ktoś wie gdzie są te łożyska , pytałem w sklepie o to , ale nikt nie odpowiedział.

Pozdrawiam Z.



#127 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 listopad 2013 - 11:23

Faktycznie Zbyszku - wepchnąć 14/17 łożysk do kołowrotka muchowego to już nie lada sztuka... Może kilka głownych jest w kołowrotku a reszta luzem w pudełku ;) tak na zaś ;)



#128 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 21 listopad 2013 - 13:01

@mack Dzięki za info. Loopa i Hatcha chciałbym właśnie do cięższego zestawu - skoro oba sprawdzają się na słonej wodzie. Tego że Oryginal Dryfly nie ma hamulca do tej pory sobie nie uświadomiłem i trochę zapał mi opadł. Nigdy nie miałem kołowrotka bez hamulca i mimo że praktycznie go nie używam troche się martwię o większe ryby.



#129 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 listopad 2013 - 13:23

Witam

Zaciekawił mnie opis kołowrotka Bougle na stronie Fishing-Martu ( https://www.fishing-...702-k13075.html ) ,

A szczególnie ilość łożysk w tym kołowrotku , cytuję :

"-Dane techniczne:

- Sztywny materiał podstawy - stop lotniczego aluminium gatunku 6061
- Płynniejsza praca - Ulepszone: z 11 do 14 łożysk w kołowrotkach pstrągowych i z 14 do 17 łożysk w rozmiarach łososiowych-"

 

Patrząc na ten opis można powiedzieć , że to taka Stella wśród kołowrotków muchowych.

Może ktoś wie gdzie są te łożyska , pytałem w sklepie o to , ale nikt nie odpowiedział.

Pozdrawiam Z.

Może byli zajęci i siedzieli w śpiochach w wannach. Uważaj z takimi pytaniami, bo Pan Czesław jeszcze ci konto usunąć może, tak na zaś, za zbyt upierdliwe dochodzenie o co chodzi w ściemie :D :D :D



#130 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2013 - 15:18

To jakieś jaja, 17 szt. łożysk w kołowrotku muchowym........... GDZIE ?????????? :D :D :D :D :D



#131 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 listopad 2013 - 15:39

jakby sie tak zastanowic i zalozyc po dwa lozyska na kazdej osi obrotu to ... nie wiem czy znajdzie sie tam az tyle osi obrotu :)

 

no chyba ze dana os jest podparta na lozysku, ktore jest podparte na łozysku, ktore to jest podparte na kolejny lozysku ktore siedzi sobie w gniazdku ;)

 

zdecydowanie wykracza to poza moje zdolnosci precepcji...



#132 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2013 - 15:42

Rafał, wsadź 17 szt. łożysk do multika, to już będzie wyczyn, ale do muchowego...... :blink:



#133 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 listopad 2013 - 15:43

CC / antares i spolka posiadają chyba 11 czy 12 wiec juz prawie prawie ;)



#134 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2013 - 15:49

Wiesz może i posiadają, chociaż zawsze się zastanawiałem gdzie oni je poutykali ;)



#135 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 grudzień 2013 - 09:49

Realna wartosc Loopa mozna zobaczyc chociazby tutaj: http://www.johnnorri...pools-8624.html

 

Michał - Twój link zadziałał a dzięki pomocy Kolegi Maćka K. młynek czeka na pierwszy wypad. Tak, że Michał nie krępuj się i wstawiał linki do podobnych okazji. Aktualnie szukam blanku w #8 klasie przy 9'-9',6'' długości... ;)  :D

 

Panowie - Wielkie Dzięki!


  • mkuczara lubi to

#136 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:47

tez mam g4 5/8, bardzo dobry młynek,

dodatkowo mam 2 szpule do 6/8 (głębsze i cięższe),

jednej chętnie się pozbędę (nowa) w dobrej cenie jeżeli byłbyś Andrzej zainteresowany.

Można powiedzieć, że jestem miłośnikiem wzornictwa loopa.

Wg ,mnie tylko jedna niewielka wada, zmiana szpul, ta nakrętka...

Szkoda, że nie zapłacili za patent jak w Nautilusie



#137 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:21

Ta nakrętka to duży PLUS systemu zabezpieczenia szpuli kołowrotków LOOP. Trzyma mocno, nie pozwala na dziwne ruchy samej szpuli, czyni konstrukcję zwartą i mocną. Nie wiem o jakim modelu Nautilus-a piszesz. Miałem kiedyś - "FW" na zatrzask - non stop się otwierał. Natomiast NV podobnie jak LOOP konkretna nakrętka. Fajną maszynką jest np. Vision XLA tylko małe ale, ma śrubę rozporową (gumowy oring). Jak lekko poluzujesz dostaje luzy i kręci jak zcentrowane koło. Loop-y siedzą stabilnie i tego typu dolegliwości nie występują. Co do zapasowych szpul - chętnie tylko wielkość 5-8. Pozdrawiam. Andrzej.



#138 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:30

no niestety nie jest tak jak piszesz, mam nautilusa NV, nakrętka zintegrowana ze szpulą. W loopie natomiast odkręcasz ją całkowicie

i przez to nie odważyłbym się nigdy zmieniać szpuli w wodzie. Dla mnie to wada choć wiem, że zaraz napiszesz

że dla Ciebie żaden problem ponieważ i przy zmianie szpuli i tak wychodzisz z wody, rozkładasz koc, wycierasz szpulę z wody,

wkładasz do pokorowca i zanosisz do auta i dopiero zakładasz zapasową więc cóż może się wydarzyć.

Dla mnie szkoda, chociaż w starym abel'u super z wymianą szpuli jeszcze więcej zachodu a kołowrotek i tak ma u mnie dożywocie.

Wada, nie wielka ale jednak. Maleńka.



#139 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:42

To znaczy, że nakrętki nie jesteś w stanie ściągnąć, a mnie się chyba udało... Co do reszty wszystko się zgadza, zapomniałeś tylko dopisać, że w aucie szpulę od razy smaruję, linkę przecieram preparatem zabezpieczającym i całość wypolerowaną odkładam do kartonika. A ten w specjalnym pokrowcu ma swoje miejsce w bagażniku... No po tym wszystkim z czystym sumieniem wędkuje dalej, aż do następnej zmiany szpuli... Pozdrawiam.



#140 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:45

no gdzieś jeszcze musisz znaleźć chwilę żeby to wszystko sfotografować : )

oczywiście wolę tą nakrętkę loopa niż patenty na wcisk (lamson) albo zapadka (ross)

 

mam nadzieję, że masz dystans i śmiejemy się razem a nie obrażamy ; )