Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rugia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
694 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 26 grudzień 2021 - 20:42

Witam,

Chodzi mi po głowie 4-5 dniowy wyjazd w lutym, w miarę niskobudżetowy i zbieram dobre sprawdzone rady.

Wyjazd po raz pierwszy, więc rady dla żółtodziobów mile widziane :-)

 

Dysponuję 3,5 metrowym pontonem honwave i silniczkiem 10 KM, więc raczej nie da się "rumakować", a w grę wchodziłyby pewnie tylko łowiska do których nie jest zbyt daleko od miejsca wodowania, czyli krótkie przebiegi max 2-4 kilometrów, bo pływanie tym pontonem na fali jest dość wstrząsające - dosłownie.

 

1. Gdzie warto się przy takich ograniczeniach zatrzymać na nocleg / na wodowanie by mieć w zasięgu 2-4 kilometrów trochę fajnych łowisk?

2. Granica komfortu i rozsądku na tym pływadle, to wiatr max 15-17 km/h, a więc pytanie, czy jest szansa na takie niewielkie wiatry w lutym, czy tylko ciągle "sztormy"? 

3. Jak wygląda sprawa pozostawiania na noc pływadła z silnikiem na przystani? Można spać spokojnie, czy trzeba zabierać silnik?

 

Z góry dziękuję



#542 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 26 grudzień 2021 - 22:38

Dwa wcześniejsze posty są odpowiedzią na Twoje pytania , i jeszcze jedna rada , już 3 razy w tym roku miałem sytuacje że panu policjantowi nie podobał się polski patent sternika ,więc planując zacznij od odpowiednich uprawnień motorowodnych, dla spokojności.



#543 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 grudzień 2021 - 22:59

Dwa wcześniejsze posty są odpowiedzią na Twoje pytania , i jeszcze jedna rada , już 3 razy w tym roku miałem sytuacje że panu policjantowi nie podobał się polski patent sternika ,więc planując zacznij od odpowiednich uprawnień motorowodnych, dla spokojności.

Możesz coś więcej powiedzieć o tym że się patent nie podobał? Do tej pory nie było z "naszym" patentem problemów.



#544 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 26 grudzień 2021 - 23:17

Zgadza się, zależy na 'kogo' się trafi i w jakiej okolicy. Chodzi zapewne o sławną Rezolucję nr 40 i bajzel z nią związany. Po okazaniu patentu ISSA problemów już nie było. Najpewniej jest ogarnąć sobie ICC ale jak to zrobić w tym kraju....



#545 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 26 grudzień 2021 - 23:31

 planując zacznij od odpowiednich uprawnień motorowodnych, dla spokojności.

To dla 10 KM wymagany jest tam jakiś patent?



#546 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 grudzień 2021 - 15:56

Witold.
A ja z kolei proponuję pojechać i samemu się przekonać jak to jest. Termin nie jest łatwy, zwłaszcza na tak małą jednostkę 😉 ale dla chcącego nic trudnego.
Jak trafisz w ryby, to połowisz znacznie lepiej niż w lato, a jak nie trafisz to spłyniesz na "zero" w tym terminie trzeba te ryby po prostu znaleźć. Z zimą i Rugią mam najlepsze wspomnienia więc też czekam na kilka dobrych dni. Jak coś to zapraszam na priv, coś tam pomogę choć wszystkiego na stół nie wyłożę 😉
Co do patentu, Ty na 99% nie musisz go mieć, chyba od 15km. Naszym patentom się mocno przyglądają ale nie robią z tym problemu, rozmawiałem z Policją wodną i na razie nie będą nic z tym robić.
Najważniejsze to dużo poczytać aby nie łowić w rezerwatach i miejscach z zakazem bo wtedy nie ma zmiłuj się.
Zapraszam na priv.

Użytkownik AdamCh edytował ten post 27 grudzień 2021 - 16:18


#547 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 06 styczeń 2022 - 09:55

Dzień dobry Koledzy. Przygotowuje się do swojego pierwszego wyjazdu na Rugię. Przeglądam mapy nawigacyjne i widzę że sporo wody jest wyłączonej z wędkowania- mają opis wstęp wzbroniony lub zakaz połowu. Natomiast są miejsca z opisem "Rezerwat przyrody, wstęp ograniczony". Czy jest gdzieś w internecie jakaś mapa z wyjaśnieniem gdzie wolno łowić?
Z góry dziękuję za pomoc.

#548 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 styczeń 2022 - 11:39

Pytałem  o to służb niemieckich - takie info jak niżej dostałem -  przydała by się pomoc osób które posługują się niemieckim/angielskim bo ja na razie tego jeszcze nie rozpracowałem

 

Pytanie:

..

 

Before planning next trip let me ask you for a map of areas (in Ruggen) where fishing is forbidden. Is it available on the web such a map? I know that Navionics (https://www.navionics.com/fin/) has a map for boats with borders of restricted areas but is not official version and some anglers are in opinion that it is not good source of information for wading fishing.

 

Could you explain to me if any official map of restricted areas is available on the net?

 

...

odpowiedź:

There is an option to purchase a "Gewässerverzeichnis 2016/2017 Mecklenburg-Vorpommern" on our website throught the "Kontaktformular"

(https://www.lallf.de...er-uns/kontakt/) but it shows every sea/place in Mecklenburg Vorpommern and is only available in German.

 

Another way could be the website of the LAV and their "Gewässerverzeichnis" (It shows specific areas on google maps) but unfortunately it is also only available in German.

 

Maybe you should contact a Tourist Information beforehand. They can give better information about the areas and where to and where to not go fishing.

 

For the Greifswalder Bodden exists an agreement with WWF, they also have an App which shows areas you can go fishing. The app is available in German, English and Polish.

 

I hope I was able to give you some oversight.



#549 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 12:01

Znajdziesz takie mapy w internecie. Jak korzystasz z map navionicsa czy cmap to spokojnie ogarniesz gdzie możesz a gdzie nie ,najważniejsze granice są na tych mapach(te do których jest zakaz wstępu/zakaz wpływania z napędem spalinowym) tego czego w nich nie ma to okresowych ograniczeń prędkości/zakazu falowania i obszarów które są okresowo wyłączone z łowienia(niektóre porty/zatoczki). Z tym wstępem ograniczonym chodzi o to że ich parki są podzielone na strefy. Niektóre z całkowitym zakazem wstępu/zakazem spaliny/deski kitsurfingowej itp. Najważniejszym wyjątkiem dla nas jest zona nr 2, w której dopuszcza się wędkowanie, Przykładem jest popularna zatoczka Kubitzer objęta parkiem ale w większej części dopuszczona dla wędkujących.

Załączone pliki


  • Krzysiek_Wroclaw lubi to

#550 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 06 styczeń 2022 - 13:45

.

Użytkownik Krzysiek_Wroclaw edytował ten post 06 styczeń 2022 - 13:51


#551 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 06 styczeń 2022 - 13:49

Pytałem o to służb niemieckich - takie info jak niżej dostałem - przydała by się pomoc osób które posługują się niemieckim/angielskim bo ja na razie tego jeszcze nie rozpracowałem

Pytanie:
..

Before planning next trip let me ask you for a map of areas (in Ruggen) where fishing is forbidden. Is it available on the web such a map? I know that Navionics (https://www.navionics.com/fin/) has a map for boats with borders of restricted areas but is not official version and some anglers are in opinion that it is not good source of information for wading fishing.

Could you explain to me if any official map of restricted areas is available on the net?

...
odpowiedź:
There is an option to purchase a "Gewässerverzeichnis 2016/2017 Mecklenburg-Vorpommern" on our website throught the "Kontaktformular"
(https://www.lallf.de...er-uns/kontakt/) but it shows every sea/place in Mecklenburg Vorpommern and is only available in German.

Another way could be the website of the LAV and their "Gewässerverzeichnis" (It shows specific areas on google maps) but unfortunately it is also only available in German.

Maybe you should contact a Tourist Information beforehand. They can give better information about the areas and where to and where to not go fishing.

For the Greifswalder Bodden exists an agreement with WWF, they also have an App which shows areas you can go fishing. The app is available in German, English and Polish.

I hope I was able to give you some oversight.

Dziękuję za odpowiedź. Obszary zamknięte to prosta sprawa. Są zaznaczone na mapie i nie ma wątpliwości. Ale są obszary opisane jako "wstęp ograniczony"- załączam zrzut z mapy. Właśnie te ograniczenia mnie martwią

Załączone pliki


Użytkownik Krzysiek_Wroclaw edytował ten post 06 styczeń 2022 - 13:52


#552 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 13:58

Obszar który wrzuciłeś wyżej zaznaczony na niebiesko to strefa parku ograniczona dla jednostek z silnikiem spalinowym ,dlatego jest opisana jako 'wstęp ograniczony'.



#553 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 06 styczeń 2022 - 14:07

Znajdziesz takie mapy w internecie. Jak korzystasz z map navionicsa czy cmap to spokojnie ogarniesz gdzie możesz a gdzie nie ,najważniejsze granice są na tych mapach(te do których jest zakaz wstępu/zakaz wpływania z napędem spalinowym) tego czego w nich nie ma to okresowych ograniczeń prędkości/zakazu falowania i obszarów które są okresowo wyłączone z łowienia(niektóre porty/zatoczki). Z tym wstępem ograniczonym chodzi o to że ich parki są podzielone na strefy. Niektóre z całkowitym zakazem wstępu/zakazem spaliny/deski kitsurfingowej itp. Najważniejszym wyjątkiem dla nas jest zona nr 2, w której dopuszcza się wędkowanie, Przykładem jest popularna zatoczka Kubitzer objęta parkiem ale w większej części dopuszczona dla wędkujących.


A czy tam gdzie jest zakaz używana silników można pływać na elektryku? Słyszałem tezę że strażnicy czepiają się silników elektrycznych bo podejrzewają troling. Prawda to?

#554 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 14:35

W obrębie parku National Vorpommersche Boddenlandschaft w strefie w której zabronione jest poruszanie się na silnikach spalinowych ,zabronione jest również napędzanie jednostki innymi silnikami mechanicznymi. Co do rejonów nie objętych parkami/rezerwatami ,nie ma chyba takiego przepisu który zabrania napędzać jednostkę silnikiem elektrycznym. Służby na terenie wód wewnętrznych Rugii czepiają się dziobówek dokładnie z tego powodu który napisałeś. Napędzanie się elektrykiem na Rugii to nie jest dobry pomysł... Rugia to duża woda ,sprawdz gdzie sięgają granice parków/rezerwatów i pojedz w miejsce w którym będziesz pływał poza rezerwatem. Też trafisz tam strefy ograniczone ale będzie ich zdecydowanie mniej niż Parku Narodowym.


  • Krzysiek_Wroclaw lubi to

#555 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 styczeń 2022 - 00:37

W parkch i rezerwatach ktore sa zaznaczone na zielono .... na mapce SADY jest calkowity zakaz poruszania sie jednostka z napedem. Tylko i wylacznie wiosła .


  • Krzysiek_Wroclaw lubi to

#556 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 09 styczeń 2022 - 08:27

Widziałem filmy ze śniętymi rybami, ponoć z Rugii, ktoś coś?



#557 OFFLINE   Felipez

Felipez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Filip

Napisano 09 styczeń 2022 - 14:44

Witajcie. Bezskutecznie szukam informacji na temat wymogów co do papierów od łodzi- co trzeba mieć aby pływać i wędkować na Rugii ? Posiadam foxa 420 i 20 km silnik, w Polsce wg nowych przepisów nie muszę takiego zestawu rejestrować - tego też narazie nie zrobiłem, trochę przeraża mnie zawiłość tych nowych zasad ;) Czy trzeba mieć dowód rejestracyjny i numery na łodzi, czy tak jak u nas wymagają tego dopiero od większych jednostek ? Dowód własności - fakturę mam , patent też

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Felipez edytował ten post 09 styczeń 2022 - 14:52


#558 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 09 styczeń 2022 - 16:18

Identycznym zestawem kilka lat wstecz pływałem po Rugii na numerach ze starostwa, nie czepiali się. Teraz pływam większym na numerach PL, też się nie czepiają. Pływając tam chyba jeszcze nie spotkałem małej łódki bez napisów rejestracyjnych itp. Nie pomogę. A co do papierów dowód własności łodzi i silnika jest mile widziany przez np, policje. Więc warto mieć ze sobą. Tu chodzi nie tylko o kontrole na wodzie ale i na trasie ,zdarzało się że o to pytali :)


Użytkownik Sady edytował ten post 09 styczeń 2022 - 16:18

  • Felipez lubi to

#559 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 09 styczeń 2022 - 16:47

Dokładnej treści nie pamiętam ale jeżeli jednostka ma pływać poza granicami kraju to jest obowiązek rejestracji
  • Felipez i Sady lubią to

#560 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 styczeń 2022 - 20:15

Widziałem filmy ze śniętymi rybami, ponoć z Rugii, ktoś coś?

Widzieliśmy leszcze śnięte  . ale miały wypchane cale skrzela i paszcze pijawkami  nie miały jak oddychać. Wiec wypływały na powierzchnie info z 7.01.2022 .

Co do zestawu to trzeba miec ze soba wszystko co  w PL oraz na wody przybrzeżne  sygnał  dźwiękowy ( może być trąbka/gwizdek)  , oświetlenie nawigacyjne , jeśli stosujemy kotwice to czarna kule .  - może cos ktoś dorzuci jeszcze .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych