Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawski Piesek (populacja sandacza w Warszawie i okolicach)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_tfurczy ekspiert_*

Guest_tfurczy ekspiert_*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2013 - 19:10

Chyba Cię Bóg opuścił. Węgier potrzebuje różnych gatunków żeby "halaszele" zrobić to jak ma wypuszczać?

Dokładnie, bywam czasem na Dunaju powyżej Budapesztu, nie widziałem tam żadnej rybki wracającej do wody, nawet najmniejszej.



#42 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 14:08

Pytanie do ogółu:

 

 

Czy biorą/brały Wam sandacze króciaki, takie od zera do powiedzmy 35cm??  

 

Bo mnie od 2-3 lat nie biorą. Łowie zdecydowanie wiecej sandaczy wymiarowych, krótkie się....trafiają. Czasem. W tym roku krótkich złowiłem moze ze 3? moze 5? Nie pamietam. A nocek zaliczyłem paredziesiąt. Natomiast wymiarków miałem pewnie ze 30. 

To jest kwestia, która mnie najbardziej niepokoi. Bo miesiarstwo jak było tak jest, a narybku nie widze od paru lat, natomiast wzamian obserwuje mocny spadek ilosci sandacza.

 

 

Możecie podzielić się info jak u Was wygląda rozmiarówka łowionych + swoje doświadczenia co do ilości narybku sandacza w Wiśle w Warszawie?



#43 ONLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 14:17

 

 

Możecie podzielić się info jak u Was wygląda rozmiarówka łowionych + swoje doświadczenia co do ilości narybku sandacza w Wiśle w Warszawie?

 

Ja i moi znajomi mamy jeszcze bardziej drastyczne obserwacje - łowimy pojedyncze wielkie ryby. Praktycznie zero ryb poniżej 75 cm, czyli tych najbardziej produktywnych.

Co prawda prawie w ogóle w tym roku nie bywaliśmy na pieskach, ale fakty są takie, że 3 kolegów i ja mamy pewnie około 15 sandaczy w tym 7 ryb 78-88, 3 ryby 90+

To znak , że jest bardzo źle z pogłowiem tej ryby.



#44 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 listopad 2013 - 14:31

Zdecydowanie z roku na rok kwestie ilości zlowionych ryb wyglądają gorzej, do roku 2008 przez sezon nie liczyłem ilości sandaczy bo lapalem ich bardzo dużo, a co do drobnego sandałka to głównie latem brały na klatkach jak szalonew środku dnia , od roku 2009 do 2012 nie było mnie w Warszawie i po powrocie z powodu nadmiaru wolnego czasu znowu zacząłem atakować ulubione warszawskie miejscówki , od czerwca do września tego roku wyciągnąłem więcej sumów niż sandaczy i to z miejsc gdzie zawsze wchodziłem na pewniaka, fakt faktem że stan wody nie rozpieszczal na warszawskiej Wiśle ale wieczorami i w nocy nigdy nie przeszkadzało to w Żerowaniu tych ryb nie mam pojęcia gdzie tkwi problem bo nie wierzę żeby wędkarze tak bardzo wytrzebili sandacza, jedyny wniosek jaki wysnulem w tym roku to zdecydowana dominacja suma w dotychczasowych pewniakach sandaczowych.

#45 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 28 listopad 2013 - 14:44

możliwe jest, ze jeden drapieznik wyparł drugiego



#46 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 29 listopad 2013 - 02:13

No nie wiem w tym roku na ZZ już była akcja zabijania sumów bo zjadają sandacze z Zegrza,a kto zjada te sumy bo ich też za wiele nie ma?Wymyślają i zwalają na kogo tylko mogą,teraz na sumy i kormorany.A przecież sumy i kormorany nie są na tej wodzie od wczoraj.takich trochę off top bo tu mowa o wiśle ale mocno powiązany.Teraz trzeba czekać na ruchy nowego prezesa bo wydaje się mądrym człowiekiem.

#47 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 29 listopad 2013 - 08:07

Na Bugu w ok. Milenika sandacza "tyle co kot napłakał"  :( ale wbrew temy co sądziłem zarybianie sandaczem ma miejsce.

Ponoć jednak w górę Bugu kilkadziesiąt km i sandacz jest. Podobnie w dół rzeki w ok. Drohiczyna są sandacze. Na wspomnianym odcinku za to jest sporo okonia i szczupaka a suma 30-40cm wręcz na gęsto. Czy wędkarze zjedli sandacze nawet te małe? Czy sobie gdzieś popłyneły?



#48 OFFLINE   Rafalus

Rafalus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaB-a
  • Imię:Rafał

Napisano 29 listopad 2013 - 09:33

Trochę przykre to co piszecie. Stołeczne łowisko - tak blisko ZG PZW i przy tylu członkach opłacających składki powinno świecić przykładem organizacji i zasobności. Nie pierwszy to przypadek na betonowym podwórku PZW, że jest wręcz przeciwnie.

Mazowiecka Wisła powinna być oczkiem w głowie szpicy PZW. Problem w tym, że z racji wieku szpica już widzi nie za wiele, na wodę nie patrzy prawie na pewno, więc i pod powierzchnię nie zagląda, a i z posiadaniem głowy na karku też nie za dobrze. 

Ja nie znam Wisły w Warszawie, nigdy w niej nie łowiłem, ale łowisko prezentuje się pięknie, także Michał - może akurat Tobie się uda.

Dodam, że gdyby to było forum PZW juz padłyby opinie, że ryba jest, tylko jesteście nieudolni i nie potraficie jej łowić.


Użytkownik Rafalus edytował ten post 29 listopad 2013 - 10:37


#49 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 06 maj 2014 - 15:41

Jakiś kontakt z rybą ktoś miał?



#50 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2014 - 15:43

O miesiąc za wcześnie na sandacza.  :)

 

 

 

I o kilka lat za późno...


Użytkownik Dagon edytował ten post 06 maj 2014 - 15:45


#51 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2014 - 21:18

:D  :D  :D



#52 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 maj 2014 - 21:28

O miesiąc za wcześnie na sandacza.  :)
 
 
 
I o kilka lat za późno...



tekst trafiony jak szóstka w totka :D , jak tylko się czas sandaczowy zacznie zdamy relacje ;) ja wntym roku chciałbym odświeżyć trochę miejscówki na kanale zeranskim, jak mam na Wiśle nie złowić to wole na zeranskim czasem nie złowić ;)

#53 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 07 maj 2014 - 17:06

Powiem tak jeszcze nie cały miesiąc został do sandaczowego sezonu, ale informacje nie są optymistyczne, woda niską a jak wiadomo to nie sprzyja bo zasypuje piachem tarliska tych pięknych ryb i miejsca bytowania. Kataklizmem była zeszłoroczna susza co spowodowała ze Wisła strasznie się wypłyciła i ryba stracila swoje stanowiska mniejsze ryby spłynęły a większe po dziurach się pochowały i zostały na odcinku warszawskim. Oczywiście są to moje spostrzeżenia i obserwacje ostatnich lat.



#54 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 maj 2014 - 21:05

Zeszłoroczna susza, czy susza 2012? W zeszłym roku jakoś suszy nie zaobserwowałem, wręcz przeciwnie.



#55 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 07 maj 2014 - 21:47

Tak sorry 2012, ale dużej wody przez długi czas też nie było a sonda nie kłamie wiele miejscówek zasypane i nic ich nie odkopie tylko wysoki poziom wody przez dłuższy czas . Znajomy przeprowadzał badania i jest coraz wiekrza piaskarnia i wszędzie piaskownicach wystarczy zaobserwować rafe za grota cała zasypana piachem a gdzie żwir?



#56 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 08 maj 2014 - 10:39

Ale chyba z dwojga złego lepszy już piach niż muł...



#57 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 08 maj 2014 - 10:53

Ale chyba z dwojga złego lepszy już piach niż muł...

 No lepszy ale co za dużo to też nie zdrowo dla niektórych gatunków .



#58 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 08 maj 2014 - 12:13

Wszyscy znajomi wędkarze powtarzają że sandacz na Wiśle w Warszawie to już historia, teraz już pozostały tylko niedobitki :) W tym sezonie nastawiam się głównie na tę rybkę - co z tego wyjdzie to się zobaczy.

Czy to prawda że w tym roku można ruszyć za sandaczem już 31 maja, jako że to dzień wolny od pracy? Dobrze zrozumiałem to co wyczytałem w RAPR ???



#59 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 08 maj 2014 - 19:39

to dzień wolny od pracy

ustawowo?



#60 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 19:44

Sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Sezon rozpoczyna się 1 czerwca