Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Please log in to reply
1350 replies to this topic

#301 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 posts
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Posted 03 June 2013 - 15:05

skippi66 nie myśl sobie, że jestem jakimś dziwakiem i uważam, że droższe to lepsze ale tak w duchu sobie myślę, że kupiłem takiego wańka za prawie 2 tys i pożałuję na smar za 80zł to mi serce pęknie nad wodą jak usłuszę jakieś dziwne dzwięki wychodzące z niego. Może to tylko urojenie ale będę lepiej spał jak w takim kołowrotku będzie smar serwisowy.



#302 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 03 June 2013 - 15:05

Ten smar jaxona kiedys tez stosowalem i byl naprawde dobry pod warunkiem ze temperatura nad woda nie spadala ponizej 10 stopni :)

Może być. Dlatego kupiłem Ledę. Piszą że wytrzymuje od - 20 do +150. To chyba wystarczy, prawdaż ???? :)



#303 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 03 June 2013 - 15:10

Istnieje szkoła, że można masłem.

Można się też spierać do bólu, czy to już tylko marketing, czy jeszcze działania racjonalne, żeby kołowrotek serwisować smarem kosztującym 200 zł słoiczek (IOS).

Wg mnie, sytuacja przypomina trochę tą z samochodami- czy do Ferrari leje się olej za 5 zł/l ?

Tyle że Vaniek to nie Ferrari. W kołowrotku nie ma obróbki cieplenej, to i smar może być zwyczajny. Zresztą nie dam się przekonać i już. Serwisuję swoje maszynki od zawsze sam i nigdy żadnej nie zepsułem. Pralki też zresztą nie zepsułem ani zmywarki, a tez zdarzało mi się je rozkręcać. Przy takiej pralce z eco bubbles taka Stella to pikuś. Tyle na ten temat. :)



#304 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 03 June 2013 - 15:12

Aha, zapomniałem: masłem nie można, bo szybko jełczeje.  :D



#305 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 03 June 2013 - 15:15

skippi66 nie myśl sobie, że jestem jakimś dziwakiem i uważam, że droższe to lepsze ale tak w duchu sobie myślę, że kupiłem takiego wańka za prawie 2 tys i pożałuję na smar za 80zł to mi serce pęknie nad wodą jak usłuszę jakieś dziwne dzwięki wychodzące z niego. Może to tylko urojenie ale będę lepiej spał jak w takim kołowrotku będzie smar serwisowy.

Ależ nic sobie takiego nie myślę. Dobre samopoczucie warte jest każdych pieniędzy. Jest w gruncie rzeczy najważniejsze. Tak uważam.



#306 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Posted 03 June 2013 - 16:04

Porównanie nie miało na celu wywołania dyskusji na poziomie mechaniki kwantowej. Nie mnie przesądzać, czy pralka jest bardziej skomplikowana od stelli, bo pralki nie rozbierałem :D .

Jedno jest pewne. W nowoczesnych przekładniach spasowanie mierzy się w mikrometrach i nie ma tam miejsca na żaden molibden.

Natomiast ogromnego znaczenia nabiera lepkość smaru i tworzenie filmu na  pracujących powierzchniach- i w tym zakresie, smary syntetyczne dają największą pewność, że nie spłyną lub nie skrzepną.



#307 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 posts
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Posted 03 June 2013 - 16:35

Dziękuję za zainteresowanie i już chyba decyzja zapadła, wezmę ten daiwy serwisowy w słoiczku, może lepszy, może nie, ale na pewno bedę miał lepsze samopoczucie podczas łowienia. A i moja vańka - wstańka :P jak to określił kolega skippi66, będzie się lepiej czuła z dobrym towarem w sobie.

Pozdrawiam.



#308 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 03 June 2013 - 18:32

e tam, zaraz rezygnuje :) o czym bede pisal? na pierwszych 3 stronach forum jest ponad 50 watkow o sprzecie, z czego 21 o kolowrotkach, 12 o wedkach i 7 o plecionkach, w tym co najmniej 3 watki dubluja sie ... od pisania tego samego mamy naszych forumowych spamerow B)


  • popper likes this

#309 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Posted 03 June 2013 - 18:56

Cały czas wierzę, że to forum jest miejscem do otwartych rozmów. Do wymiany informacji i pomocy. Jednak coraz częściej zauważam osobników, którzy próbują wszystkich przekonać, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest przyjęcie ich punktu widzenia. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie, nie obawiają się posunąć do wyrażenia swoich frustracji przez obrażanie innych uczestników. Moja racja jest mojsza <_<. Co więcej, nie omieszkają śledzić wszystkich wątków, po to tylko, żeby napisać, że wszystko już było. Syndrom "Końca historii", czy co?...

krzychun- co będę robił- zdecyduję sam, tobie chłopie nic do tego- swoje kołowrotki możesz serwisować drutem- Twój wybór

pitt- to jakaś obsesja z tą przeglądarką?



#310 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 03 June 2013 - 19:09

@don pablo

jaka przegladarka? przerzuc pierwsze trzy strony i zorientuj sie sam o czym sie obecnie na jerku pisze, nie potrzeba programowac macro do excela ... kiedys mowilo sie, ze na jerka idzie sie po wiedze wedkarska ... obecnie idzie sie jak do zelaznego, po smar i sznurek :mellow:  i tak, masz wlasciwe spojrzenie na forum, to powinno byc miejsce wymiany informacji ... z definicji :) takze z definicji, nikt nikogo nie obliguje do zgadzania ze zdaniem, twoim, moim czy Mietka_z_Karlowic ... ale dobrze byloby, gdyby rozprowadzane infromacje byly bardzo bliskie prawdzie i podawane z wlasnego doswiadczenia (w sensie ogolnym), a nie zaslyszane i kolportowane dyrdymaly z wodoglowiem (w sensie ogolnym) ...

czego sobie i wszystkim zycze :)



#311 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 03 June 2013 - 19:13

@don pablo

jaka przegladarka? przerzuc pierwsze trzy strony i zorientuj sie sam o czym sie obecnie na jerku pisze, nie potrzeba programowac macro do excela ... kiedys mowilo sie, ze na jerka idzie sie po wiedze wedkarska ... obecnie idzie sie jak do zelaznego, po smar i sznurek :mellow:  i tak, masz wlasciwe spojrzenie na forum, to powinno byc miejsce wymiany informacji ... z definicji :) takze z definicji, nikt nikogo nie obliguje do zgadzania ze zdaniem, twoim, moim czy Mietka_z_Karlowic ... ale dobrze byloby, gdyby rozprowadzane infromacje byly bardzo bliskie prawdzie i podawane z wlasnego doswiadczenia (w sensie ogolnym), a nie zaslyszane i kolportowane dyrdymaly z wodoglowiem (w sensie ogolnym) ... czego sobie i wszystkim zycze :)

Jak zwykle cięty jęzorek :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 

Tylko to sama prawda, Panie Pitt :) .


  • pitt likes this

#312 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,141 posts
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Posted 03 June 2013 - 19:30

molibden nie bardzo nadaje się na wałki posuwu szpul..tak jak w starych daiwach czy obecnych shimano...jakoś dziwnie to chodzi jak upaćkane jest molibdenem...a ten drugi to do wszystkiego jest ...pododbna charkaterystyka jak białawych smarów shimano.

Mam,sprawdziłem. Bardzo dobry smar serwisowy firmy Daiwa.

Warunek jest jeden - to smar do ekstra zadbanych kołowrotków i wszystko będzie OK.

A jak ktoś chce smarować zajechanego rzęcha to i molibden mu nie pomoże.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Edited by Józef Lesniak, 03 June 2013 - 19:32.


#313 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 03 June 2013 - 19:34

Mam,sprawdziłem. Bardzo dobry smar serwisowy firmy Daiwa.

Warunek jest jeden - to smar do ekstra zadbanych kołowrotków i wszystko będzie OK.

A jak ktoś chce smarować zajechanego rzęcha to i molibden mu nie pomoże.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Guru się wypowiedział w temacie, komentarz  zbędny, chyba, że ktoś ma damski dzień to może... ;) .



#314 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 03 June 2013 - 19:42

Masz chyba dzisiaj ciężki dzień bo strasznie wszystko roztrząsasz :) .


Edited by Jozi, 03 June 2013 - 19:49.


#315 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,151 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 03 June 2013 - 19:46

Józio Leśny w krótkiej sentencji zawarł wsio w temacie :) swoją drogą .... myślę, że najlepiej będzie jak zap...li się wsio całą strzykawkę wrzecionowym :D :D



#316 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,151 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 03 June 2013 - 19:57

hahaha...Krzysiu...:D 'kasę" ...jedynie salwą śmiechu mogę skwitować twe podsumowanie :D BUUHAHA "KASĘĘĘĘĘĘ""" od 7 lat mega kasa :D buhhahaha



#317 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 03 June 2013 - 19:58

Zadam Ci pytanie. Czy nie mierzi Cie, jeżeli masz świadomość, że ktoś pisze bzdury, które mogą spowodować, że ktoś inny przepłaci?

Czujesz tekst o kolorze??? No podobny do tych z filmików (czy tam czego) to pewnie jest dobry. I wywala ktoś 100zł. I takie tam. Mnie to mierzi takie coś i tyle.

 

Post Mefisto przemilczę, to jego aukcje.

Z wszystkim tak jest, kwestia indywidualnego podejścia do tematu.Możesz kupić tańszy smar i też będzie.Słusznie ktoś zauważył, nie leje się do ferrari oleju za 5zł/l bo to nieporozumienie.Mefi sprowadza smar oryginalny prosto z Japonii po to aby jak ktoś chce spać spokojnie i nie myśleć czy nie posmarował młynka za 3 buki kiepskim smarem.

Sam się łapię na tym, że czasem rozbijamy g.... na atomy :D .

Zasadniczo to Mefi nikogo nie zmusza aby kupował smar od niego.


Edited by Jozi, 03 June 2013 - 20:00.


#318 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 03 June 2013 - 20:00

zadam calkiem debilne pytanie: a jezeli olej za 5 polskich zlotych, bedzie mial specyfikacje porsche, to czy bedzie sie nadawal do ferrari?



#319 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,151 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 03 June 2013 - 20:05

Dlatego się wycofałem z tego terminu :)

hehehaaa....i dobrze bo już myślałem, żeś wystrzelon z gwaiazdozbioru Andromedy ;)



#320 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,141 posts
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Posted 03 June 2013 - 20:31

Quote

W nowoczesnych przekładniach spasowanie mierzy się w mikrometrach i nie ma tam miejsca na żaden molibden.

Tutaj 3 wątpliwości:

1. Które to są te nowoczesne przekładnie?

2. Skąd wiesz w jakiej klasie są pasowane? Co jest tam pasowane?

3. No i dlaczego w nowoczesnych przekładaniach nie można używać smarów "molibden"

 

 

To Pan nie wie które to są nowoczesne przekładnie,ja na Pana miejscu (z całym szacunkiem ) nie zabierałbym głosu w tym temacie.

I tak Pan nie odgadnie i nie dowie się w jakiej klasie jest to pasowane,bo i po co Panu te informacje.

Punkt trzeci - proszę sobie spraktykować samemu,będzie miał Pan własną ocenę.

 

Dziwi mnie fakt takiego doćiekliwego roztrząsania niektórych rzeczy,wręcz do przesady,wsłuchiwania się w odgłosy,szmery kręconego kołowrotka w najdziwniejszych pozycjach,

które są nieadekwatne do jego przeznaczenia.

Praca poszczególnych mechanizmów jest taka a nie inna ,a niektórzy chcieliby by była idealna jak perpetum mobile.

 

Kołowrotek ma jedno zadanie - ma zwijać i oddawć linkę po to aby złowić ten upragniony okaz,a reszta to pierdoły.

 

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak 


  • Marcyś likes this





Also tagged with one or more of these keywords: serwis, kołowrotek, multiplikator