Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1348 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:03

Szukałem trochę w necie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Nurtuje mnie pytanie czy do smarowania kołowrotka muszę używać smaru który jest sprzedawany przez firmy produkujące taki sprzęt np PENN SHIMANO itd. Czy stanie się coś gdy użyję zwykłego smaru? Wiadomo że są różne klasy czy typy smarów, ale wg mnie nic nie powinno być a płacenie 70 zł za opakowanie wielkości kremu Nivea jest dla mnie lekką przesadą.
Kiedyś nie miałem dostępu do takich smarów a używany od dawien dawna Tica Libra 3500 SA smarowana zwykłym smarem chodzi dziś o wiele lepiej niż niejeden nowy kołowrotek.
A wy jakich smarów używacie?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1022 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:13

Zaraz będzie kosz.... Na jb masz ze 200 stron o smarach...

#1023 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:23

Do kosza to trafi zaraz ta Tica, smarowana zwyklym smarem. A wiadomo powszechnie, ze powinien byc stosowany smar sygnowany tozsamo, czyli smar Tica. I to najlepiej Tica Libra. Ja Emblemy smaruje smarem Daiwa Emblem, reka by mi chyba uschla, gdybym wymazal tym Certate!
  • gringo lubi to

#1024 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:26

Ze smarami to na temat zapytaj Pana Leśniaka lub Hunter pike....


  • laredo lubi to

#1025 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:38

Niestety mobilność nie idzie zawsze w parze z duchem czasu. Ci co mają stały dostęp do kompa mają luz, ale niech spróbują użyć wyszukiwarki z tapatalku.
Tak jak myślałem zadając to pytanie jeszcze oberwę za to że kołowrotek nie był wysyłany do serwisu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • Sebalos lubi to

#1026 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 13:43

Google w telefonie tez nie dziala?

http://www.google.pl....82.mPsq07wuddw

Użytkownik coloumb edytował ten post 09 sierpień 2016 - 13:45

  • darek3523 lubi to

#1027 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 09 sierpień 2016 - 15:42

Google działa. Twojego linku jednak nie jestem w stanie otworzyć

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1028 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:45

A ja smarem shimano wysmarowałem Red Arca i.......cud....działa :-))) nie wybuchł :-))


  • laredo i cyprys19 lubią to

#1029 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:01

Google działa. Twojego linku jednak nie jestem w stanie otworzyć

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Oj, masz wiec jakis problemik z telefonem, link smiga. Poszperaj w ustawieniach czy cus 😏

Mozesz tez w googlach wpisac cos w ten desen - 'smar do kołowrotka jerkbait' 😊

Użytkownik coloumb edytował ten post 09 sierpień 2016 - 18:02


#1030 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 sierpień 2016 - 19:21

site:jerkbait.pl "smar do kołowrotka" :doh:



#1031 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 09 sierpień 2016 - 19:36

Szukałem trochę w necie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Nurtuje mnie pytanie czy do smarowania kołowrotka muszę używać smaru który jest sprzedawany przez firmy produkujące taki sprzęt np PENN SHIMANO itd. Czy stanie się coś gdy użyję zwykłego smaru? Wiadomo że są różne klasy czy typy smarów, ale wg mnie nic nie powinno być a płacenie 70 zł za opakowanie wielkości kremu Nivea jest dla mnie lekką przesadą.
Kiedyś nie miałem dostępu do takich smarów a używany od dawien dawna Tica Libra 3500 SA smarowana zwykłym smarem chodzi dziś o wiele lepiej niż niejeden nowy kołowrotek.
A wy jakich smarów używacie?
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

wejdź sobie na sklepsumowy.pl zamów za 45 zł tubkę smaru Ardent i starczy Ci na posmarowanie albo ośmiu kołowrotków albo osiem razy tą ticę będziesz mógł posmarować czyli na cztery latka dwa razy w sezonie bo z takiej tubki tyle młynków się da bez problemu posmarować. Masz już mniejsze pieniądze a smary o niewłaściwych parametrach nie będą miały ani właściwej przyczepności ani nie będą spełniały swojej roli a tym sposobem nie sztuka doprowadzić przekładnię do takiego stanu że pomoże młynkowi tylko wymiana przekładni na nową.

#1032 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:09

Ardent godny polecenia Mam używam .Drogi ale wart zakupu , lepiej wydać raz na coś dobrego niż kilka razy na wynalazki które w sumie wyniosą drożej a i tak okazuje się później że jednak trzeba kupić ten lepszy a te tańsze służą później do smarowania zamków w drzwiach.

#1033 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2016 - 23:46

Picu picu mój dziedzicu... Jak dwa razy w roku będziee smarował to niech sobie kupi za 4zł jaxona ...I moge się założyć o skrzynke browara ze krzywdy przzekładni nie zrobi... I z tym od zamków tak samo.....
Super hiper właściwości drogich smarów służą wydłużeniu czasu bez serwisu....
Przemek po co takie głupoty piszesz? On teraz pomyśli ze trzeba dwa razy w roku smarować....

Użytkownik przemow edytował ten post 09 sierpień 2016 - 23:47

  • coma i cyprys19 lubią to

#1034 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15598 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2016 - 00:09

Nie trzeba. Przy normalnym użytkowaniu raz na dwa lata wystarczy.



#1035 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 sierpień 2016 - 00:41

@godski a jak wygląda u Ciebie to "normalne użytkowanie"?  :D

@laredo pamiętaj, żeby co jakiś czas przeczyścić i przesmarować rolkę



#1036 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 10 sierpień 2016 - 05:06

Picu picu mój dziedzicu... Jak dwa razy w roku będziee smarował to niech sobie kupi za 4zł jaxona ...I moge się założyć o skrzynke browara ze krzywdy przzekładni nie zrobi... I z tym od zamków tak samo.....
Super hiper właściwości drogich smarów służą wydłużeniu czasu bez serwisu....
Przemek po co takie głupoty piszesz? On teraz pomyśli ze trzeba dwa razy w roku smarować....

imienniku oczywiście że nie ma potrzeby smarować dwa razy w roku, wszystko zależy ile i jak kto wędkuje, ja przy swoim stylu i częstotliwości spiningowania smar w kołowrotku wolę wymienić co sezon czy przed czy po nie ma znaczenia. Co do jakości smaru to on się ot tak nie starzeje z dnia na dzień więc jeśli założyciel tematu zainwestuje w ardenta z pewnością korzystniej będzie to dla przekładni niż posmarowanie jej smarem jaxona, nie napisał zresztą że ma tylko ten jeden młynek, może ma więcej i smar będzie miał gdzie włożyć.

Nie trzeba. Przy normalnym użytkowaniu raz na dwa lata wystarczy.

jak spiningujesz w roku z 60-80 dni to jasne, ale jak więcej to już bym się zastanowił no i zależy jak ciężko bo to też ma znaczenie.
  • gringo lubi to

#1037 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 10 sierpień 2016 - 07:13

No jest kilka kołowrotków do przesmarowania, od małych np Ryobi Zauber 1000 do troszkę większych np PENN Spinfisher Sv 9500 czy 10500.
Mnie w tym wszystkim o co chodzi. Chodzi o to że kiedyś po przesmarowaniu zwykłym smarem ten całkowicie zszedł z przekładni i odłożył się na boku pozostawiając zęby gołe czy z minimalną ilością smaru. Teraz trzeba znaleźć taki typ smaru który nie zejdzie z zębów przekładni tak łatwo.
Chłopaki na hucie mówili mi że mają jakiś typ smaru na wysokie temperatury i on właśnie jest taki że dobrze się trzyma przekładni i nie zachodzi, w dodatku jest w miarę rzadki i nie zastyga. Ma kolor masła orzechowego.
Kiedyś dostałem tubkę smaru Robinsona taka niebieska. Wg mnie to nie był smar a wazelina techniczna. Totalna lipa.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1038 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 10 sierpień 2016 - 07:57

Napisałem Ci jaki smar warto kupić wraz z oliwką z tej samej firmy a jak chcesz testować jakiś hutniczy to już twoja sprawa. Na przekładnię ma być dane tyle smaru by minimalnie go było między zębami przekładni a wycisnąć się nie powinno wiele więcej. Na wałek worma jeszcze mniej niż na przekładnię się daje, ja zależy jaki smar daję to w niektórych przypadkach rozrzedzam smar dawany na wałek worma dodatkowo oliwką z tej samej firmy co smar. Po co otóż po to że zbyt sztwny smar zamuli pracę wodzika na wormie i młynek znacznie ciężej pracuje.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 10 sierpień 2016 - 07:58


#1039 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 10 sierpień 2016 - 08:09

Hunter kupię ten smar o którym mówiłeś.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1040 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 sierpień 2016 - 08:37

Zawsze ! nadmiar smaru odłoży się na boku a przekładnia podczas obrotu będzie sobie pobierać.... Odnosze wrażenie ze niektorzy myślą że jak naładują super smaru to on stworzy 1 mm warstwę na zębach......





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator