Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia PZW dla Krakowa na rok 2014.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:41

Śląsk jest OK, tylko ryle (emerytowani górnicy) z naddatkiem wolnego czasu myślą że ryby to taki urobek który trzeba cały wyjąć na powierzchnie i przerobić na kulki czy inne "smakowitości"

#42 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:43

Co do Wisły zgadzam się z przedmówcami, ale jak się słyszy o sandaczu 101 ... w marcu .. w rejonie toru kajakowego to ponoc norma. Na miejscówki zapisy i to po znajomosci bo obcym wpier...l. I niestety na ślązaków nie ma też co wszystkiego zwalać. Sramy we własne gniazdo i taka prawda.

Na przylasku smutni panowie z przyczep nie sa ze slaska a czeszą na zmiane od kwietnia do pazdziernika.

 

Ale nie powiem ... swego czasu na Rożnowie ciężko było znaleźć miejscowa rejestracja same KAT KIX KEX :);) o czarnych blachach mowie oczywiscie.


Użytkownik Sandre edytował ten post 17 grudzień 2013 - 22:48


#43 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 00:02

Śląsk jest OK, tylko ryle (emerytowani górnicy) z naddatkiem wolnego czasu myślą że ryby to taki urobek który trzeba cały wyjąć na powierzchnie i przerobić na kulki czy inne "smakowitości"

Dlatego napisałem z przytupem "Slonzoki" Do prawdziwych wędkarzy* ze Sląska nic nie mam, są ok ale tak jak pisze @Francisco- Ci z nadmiarem czasu są obcym elementem.

 

*Pozdro dla @Staszka!



#44 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2013 - 10:53

Lajkoniki szukają winnych wytrzebienia wód,  jakby sami z dziada pradziada stosowali C&R :-)

SPY od kiedy bronisz "ślonzoków" ?

sam do mnie pisałeś i narzekałeś na jednego ...a co siedzi tygodniami na jednej miejscówce ;)



#45 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 11:13

No fakt, choć w tym roku posiedział do czerwca i potem go nie widziałem a byłem tam często. Tego miejscowego gruźlika też tylko kilka razy spotkałem. Dziwne. Na jego drugiej miejscówce poniżej Krakowa też ich nie było. Koleś jest z Dąbrowy a to czerwone zagłębie - tak samo lubiane na śląsku jak w małopolsce ślązacy :-) Generalnie nie lubię generalizowania. ;-) Nie ma najmnijeszego znaczenia dla mnie, czy z danego odcinka ryby zabierze ślązak, zagłębiak, lajkonik, koleś z rejestracją KWA czy KNT. Dziadostwo jest wszędzie. Wystarczy podjechać na próg kościuszki na wiosnę, jak woda się podniesie i ryba powchodzi do toru kajakowego. 99% to krakusy.



#46 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2013 - 12:13

W październiku też byli na tydzień dwoma autami, któregoś dnia o świcie przyjechałem i zobaczyłem obraz nocnej imprezy....butelki po wódce walały się w promieniu 50 metrów od ich stanowiska, kartony po sokach i puszki po konserwach. Na drzewie wisiała osęka do podbierania ryb, obok drzewa flaki rybie :angry: (osękę wywaliłem głęboko w krzaki) Chciałem z nimi "pogadać", ale byli tak nawaleni że nie wiedzieli gdzie są....

Miejscowego gruźlika dorwałem tydzień później na przystanku autobusowym, tłumaczył że to fajne chłopaki i przestrzegają regulaminu PZW ;)

Problem polega na tym że sam nic nie zdziałam, częste kontrole w tym miejscu załatwiły by sprawe przynajmniej na jakiś czas, ale strażnicy wolą odwiedzać miejscówki bardziej dostępne z "ulicy", tylko że w tych miejscach to kłusole nie siedzą....

Sprawa toru kajakowego na wiosne jest mi dobrze znana, znam nawet kilku chłopaków co tam łowią cały sezon i żaden z nich nie zabiera ryb i nigdy nie widziałem żeby kto kolwiek na wiosne zabrał rybe będącą w tym czasie na tarle.



#47 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 18 grudzień 2013 - 12:43

PePe - mówisz o delikwentach z miejsca na Wiśle w Tyńcu czy tych z ujścia Skawinki?



#48 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 12:44

Skawinka.



#49 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 18 grudzień 2013 - 12:48

na ujściu Skawinki chyba cały sezon jest przyczepa i zmieniają się w niej mieszkańcy. Byłem tam kilka razy w tym roku i za każdym razem ktoś tam był.



#50 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:19

na ujściu Skawinki chyba cały sezon jest przyczepa i zmieniają się w niej mieszkańcy. Byłem tam kilka razy w tym roku i za każdym razem ktoś tam był.


Na jakich blachach była ta buda?

#51 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:21

Z ujścia Skawinki, w tym roku nie byłem tam zbyt często, ale w przyszłym będę częściej tam zaglądał :)

#52 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:23

Na jakich blachach była ta buda?

 

blachy na 'S'

ps. gdzie tu (KRK) łowić w styczniu / lutym? Nie praktykowałem takiego hardcoru dotychczas.



#53 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:23

Na jakich blachach była ta buda?


Ślunskich

#54 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:26

ps. gdzie tu (KRK) łowić w styczniu / lutym? Nie praktykowałem takiego hardcoru dotychczas.


To wszystko jest zależne od pogody

#55 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:31

wody stojące już sa pozamarzane. od lutego teoretycznie za pstrągiem. kleń - tylko gdzie?



#56 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 14:44

W tym roku byłem około 60-70 razy od ujcia kanału aż do Przewozu. W maju pierwsza i ostatnia kontrol przez wodniaków, w sumie na swoją prośbę bo wyprzedziłem ich na pełnym gazie jak ciąłem w kierunku Dąbia. Dogonili mnie i sprawdzili wyposażenie pontonu.



#57 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 19 grudzień 2013 - 10:26

Wisła jest naszym najlepszym łowiskiem i przy odpowiednim zarybieniu coś może by się odrodziło a jak patrzyłem na ostatnie zarybienia Wisły to MACZETA się w kieszeni otwiera wpuścili tam np. podobno pstrąga potokowego tylko po co idiotyzm a np. szczupaka poszło parę sztuk czy naprawdę nie ma kasy na zarybienia przecież w takim Krakowie jest chyba sporo czlonków i chyba powinno wystarczyć na racjonalne dorybienie bo przy dzisiejszej presji chyba tak trzeba ,a tak chyba nasze składki są przejadane lub .............. gdzieś sobie wychodzą lub wypływają  bo jak by były porządne zarybienia to rybki miały by problem pomieścić się w naszych rzeczkach

wracając do porozumień powinna być jakaś składka jednolita na małopolskę bo to się w pale nie mieści żeby za nasze słabe wody płacić taką kasę i nie mieć z tego sadysfakcji tylko samo wk..... nad wodą 



#58 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 12:58

Pstrąga jak pstrąga, co roku wpuszczają KARPIA.



#59 OFFLINE   Davly

Davly

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 13:01

spidi a chodzisz na walne i składasz wnioski? Bo regularnie na walnym to się pojawiają dziadki, co chcą tylko karpia i pstrąga na Przylasek i Brzegi, no i to dostają, bo SĄ.



#60 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 13:03

Walne koła czy okręgu?