Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia PZW dla Krakowa na rok 2014.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 grudzień 2013 - 13:26

Witam, i chciałem zacytować coś co znalazłem na stronie naszego okręgu w wyjaśnieniu do tabeli opłat na 2014r.

CYTUJE :

pk 10- Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika PZW upoważnia do wędkowania na wodach PZW ogólnie dostępnych całego kraju.

Czy w waszych okręgach jest coś takiego i czy dobrze to rozumiem ????

ORGINALNY TEKST: PZW SANDOMIERZ-składki 2014r



#22 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:31

Witam, i chciałem zacytować coś co znalazłem na stronie naszego okręgu w wyjaśnieniu do tabeli opłat na 2014r.

CYTUJE :

pk 10- Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika PZW upoważnia do wędkowania na wodach PZW ogólnie dostępnych całego kraju.

Czy w waszych okręgach jest coś takiego i czy dobrze to rozumiem ????

ORGINALNY TEKST: PZW SANDOMIERZ-składki 2014r

Też się na to nadziałem i kolega szybko mnie wyprowadził z błędu, jeśli nie masz 14 lat to Cię to obowiązuje jeśli masz to niestety ale nie :)



#23 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 grudzień 2013 - 20:44

http://www.pzwsandom...zonkowskie-2014

Redzi przestudiowałem to jeszcze raz i nie ma tu nic coby mówiło że dotyczy to młodzieży ponizej 14 lat. Czy nie mozna tego napisać tak aby nie było zadnych niedomówień???, a tak po przez ten zapis mozna to interpretować różnie np. tak jak Ja ;) . Myslałem że to taki prezent od nowego prezesa :D .



#24 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:43

Większośc moich znajomych juz dawno opłaca składki w kieleckim , czestochowskim lub tylko w sądeckim i sam sie nad tym grubo zastanawiam bo w krk to tylko karp i teczak sie liczy i to jeszcze nie wszedzie .

Nad wodami bałagan taki ze najczęściej  od zbierania smieci zaczynam potem wedkuje bo sie niedobrze robi .

Na przylasku i nie tylko przyzwyczaili ,, wedkarzy ,, ze bedą za nimi sprzątać to teraz jest to co jest sterty śmieci a 90% to śmieci wedkarskie wiadomo o co chodzi .

Co do porozumień to bardzo dobrze ze N.Sącz ma nas w d...pie i powinni specjalnie dla krakusów i ślązaków podnieść składki bo widze co sie tam dzieje i naprawde na to zasługujemy .

... zara będzie lincz ... pozdrawiam :)


  • Robertpl lubi to

#25 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:17

http://www.pzwsandom...zonkowskie-2014

Redzi przestudiowałem to jeszcze raz i nie ma tu nic coby mówiło że dotyczy to młodzieży ponizej 14 lat. Czy nie mozna tego napisać tak aby nie było zadnych niedomówień???, a tak po przez ten zapis mozna to interpretować różnie np. tak jak Ja ;) . Myslałem że to taki prezent od nowego prezesa :D .

 

Samo słowo UCZESTNIK PZW mówi tutaj wszystko, jaśniej raczej już nie trzeba. W regulaminie jasno jest napisane kim jest uczestnik, a kim członek czyli wedle prawa wszystko powinno być jasne, choć ja sam w pierwszej chwili tak samo jak ty to zinterpretowałem.

 

Aha i członek uczestnik jest do lat 16 a nie 14 jak napisałem wyżej.


Użytkownik Redzi edytował ten post 16 grudzień 2013 - 22:21


#26 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:40

Wiem ,że to tak wygląda ale dopiero po tym jak odpisałeś. Dało mi to do myślenia i przewertowałem resztę zapisów regulaminu ale po zapoznaniu się z tabelką tak na pierwszy raz to miałem już niezłego plana..... 



#27 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 17 grudzień 2013 - 10:49

Dlaczego tak uważasz?

Bo to zmniejsza przychody środków, które można by wydać na ochronę i zagospodarowanie wód.



#28 OFFLINE   1234

1234

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Patryk

Napisano 17 grudzień 2013 - 11:44

Panowie. coś słyszałem o braku porozumienia między Okręgiem Mazowieckim a Siedleckim. Mam działkę nad liwcem i zależy mi by łowić w obu. Ktoś wie o co tu chodzi i czy to potwiedzone wieści?


Użytkownik 1234 edytował ten post 17 grudzień 2013 - 11:45


#29 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 11:54

Panowie. coś słyszałem o braku porozumienia między Okręgiem Mazowieckim a Siedleckim. Mam działkę nad liwcem i zależy mi by łowić w obu. Ktoś wie o co tu chodzi i czy to potwiedzone wieści?

A to chyba nie ten okręgo kolego. Proponuje przejsc na mazowsze ;)



#30 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 17 grudzień 2013 - 18:47

Wiem ,że to tak wygląda ale dopiero po tym jak odpisałeś. Dało mi to do myślenia i przewertowałem resztę zapisów regulaminu ale po zapoznaniu się z tabelką tak na pierwszy raz to miałem już niezłego plana..... 

 

zapewne nie tylko Ty :)



#31 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 grudzień 2013 - 19:06

Brando,jak ci tak słabo idzie w krakowskim to proponuje przepisać się na śląsk - tu jest dopiero ciernikowe el dorado  ;)   :)   :(



#32 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 19:08

Brando,jak ci tak słabo idzie w krakowskim to proponuje przepisać się na śląsk - tu jest dopiero ciernikowe el dorado  ;)   :)   :(

Bardziej mi odpowiada Opolskie i Nowy Sącz. Wiem, że zaironizowałeś ale niestety taka prawda. Ślonzoki wyłapali u siebie to się do Krk przepisali.



#33 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:01

Ślonzoki wyłapali u siebie to się do Krk przepisali.

 

Lajkoniki szukają winnych wytrzebienia wód,  jakby sami z dziada pradziada stosowali C&R :-)



#34 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:46

W "Krakowie" była ryba i to ładna, dopóki Wisła była brudna i się ryb jeść nie dało.

Od ~ 20lat, to rzeka smakoszy "nawet rybki solić nie trzeba - taka dobra" tak mawiają miejscowi z nadwiślańskich wiosek.



#35 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 17 grudzień 2013 - 21:09

inni mają porozumienia bo mają coś w zamian do zaoferowania a kto by chciał do nas na rybki przyjechać???? chyba nie wielu i wcale mnie to nie dziwi u nas nie ma praktycznie wody do łowienia ...

 

No chyba nie jest tak źle a Wisełka ? Wystarczy rzucić okiem na kilka wpisów kolegi maek np. w wątku sumy 2012, bolenie 2012, brzany 2012 czy sandacze 2013



#36 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 grudzień 2013 - 21:35

 ,, No chyba nie jest tak źle a Wisełka ? Wystarczy rzucić okiem na kilka wpisów kolegi maek np. w wątku sumy 2012, bolenie 2012, brzany 2012 czy sandacze 2013 ,,

 

 

 

W każdej wodzie nawet tej zapomnianej gdzie jest metr wody pływają pojedyncze okazy poszczególnych gatunków ale nie ma sie co łódzic to co było kiedyś napewno już nie wróci.

A co do Wisły to w porównaniu do poprzednich lat jest kolego wojtek_n tragedia


Użytkownik krakus edytował ten post 17 grudzień 2013 - 21:39


#37 OFFLINE   Davly

Davly

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 21:47

Haha, ja słyszałem od dzioda co na kanale spustowym jakiś ścieków na Dąbiu, że rybki trochę "śmierdzo ropo" ale jak się w "uoccie wymocy" to już dobre jest ;D



#38 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:14

Lajkoniki szukają winnych wytrzebienia wód,  jakby sami z dziada pradziada stosowali C&R :-)


Nie szukają winnych ale widzę co jest nad wodą. Jedni jadą a dudzy przed ich wyjazdem siadają już na ich miejscach. Jakie rejestrację? Śląskie i tego się nie oszuka.

#39 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:31

To że ludzie w Krakowie patrzą na rejestrację i dzięki niej wyrabiają sobie zdanie o wędkarzu jest prawdą. Kupiłem w tym roku samochód na ryby z magiczną rejestracją SD xxxxx i zanim go przerejestrowałem to nawet na "mojej" małej wodzie bylem dokładnie kontrolowany przez SSR a nawet gospodarza wody pomimo że wędkuję tam od 1992 roku. Rejestracja SD zarówno w małopolsce jak i na śląsku działa jak płachta na byka. Zamiana litery S na K na rejestracji spowodowała,że znowu byłem swój.



#40 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:37

 

W każdej wodzie nawet tej zapomnianej gdzie jest metr wody pływają pojedyncze okazy poszczególnych gatunków ale nie ma sie co łódzic to co było kiedyś napewno już nie wróci.

A co do Wisły to w porównaniu do poprzednich lat jest kolego wojtek_n tragedia

 

W sezonie 2012 tych pojedynczych okazów było nad wyraz dużo. W tym roku nie wiem co jest grane, kontuzja wykluczyła mnie na cały sezon. 

Nie zachwycam się stanem rybostanu Wisły w Krakowie ale uważam że tragedii nie ma a wielu kolegów po kiju ma o wiele gorzej. Jak do tej pory zawsze można było w sezonie wydłubać rekordowe okazy każdej spinningowej rybki ( poza okoniem ) z krakowskiej Wisełki.