Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują - wędki boleniowe - nowy artykuł

artykuł blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 08:23

Cześć,
Trudno nie zauważyć, iż na jerkbait.pl są gatunki ryb cieszące się wyjątkową estymą i popularnością. Jedną z nich jest niewątpliwie boleń, na którego sezon rozpoczyna się już za kilkanaście dni. Z tej okazji nasi forumowi rodbuilderzy przygotowali – a jakże – nie lada gratkę dla fanów bolenia, propozycje kijów dedykowanych tej pięknej i sportowej rybie. Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z cyklu „rodbuilderzy prezentują” i dyskusji na forum.

Zapraszam serdecznie!

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 10:57

Jeszcze trochę ponad dwa tygodnie i będę dumnym właścicielem kija na blanku IST 1004. Po lekturze tekstu jestem przekonany na 100%, że wybór kija na tym blanku był strzałem w 10. :mellow:

#3 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 kwiecień 2008 - 10:57

Ciekawe, ciekawe :D

Chciałoby się te wszystkie kijki wypróbować B)

Podoba mi się podejście Sławka do tematu boleni.

Sławku,
tu na środkowej Wiśle też jest kilka osób polujących lekko na bolki...tak z podchodami prawie pstrągowymi :D


pozdrawiam





#4 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 11:03

No Szpiegu, ale będziesz miał wypas, a może już masz? :D Dobrze opisane Panowie, przynajmniej jest w czym wybierać i opisy, krótkie ale treściwe.

#5 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3539 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 22 kwiecień 2008 - 11:06

ps.Szkoda ,że chłopaki z Art-Rod nie pokazali nic ze swojej stajni ,ale rozumiem ,że są tak mocno pochłonięci budową mojego boleniowego kijka ,że brak im czasu :mellow:


Maciek,
z której strony czytałeś? B) ;)

#6 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 kwiecień 2008 - 11:14

:lol: :blush:
Edytuję i już nic nie piszę dziś chyba :mellow:

ps.to przez to ,że na pierwszym zdjęciu jakąś dziwną wędkę zobaczyłem <_<

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 kwiecień 2008 - 11:47



ps.to przez to ,że na pierwszym zdjęciu jakąś dziwną wędkę zobaczyłem <_<


:mellow: :mellow: Dobre !!

Maciejowaty, kijem o dłogości 2,13 i powiedzmy lotną 10g przynetą boleniową (np. wahadłówka Abu Toby albo MAST) przerzucasz Wartę w okolicach Poznania bez większych problemów. Zwłaszcza jak w uchwycie jest Antares AR.

Na Warcie wiekszy problem stanowi takie podejscie do łowiska, żeby bolenie nie uciekły w inne miejsce i tu faktycznie dłuższy kij mógłby być pomocny. Często jest też tak, ze łowisz właśnie bolki żerujace pod drugim brzegiem. W takim układzie jesteś dla nich nie widoczny. Sam jestem ciekawy tego boleniowego króciaka i mam nadzieję, że Łukasz pozwoli mi połowić na te kij. Jedyne co wzbudza moje zastrzeżenie ( wkontekscie boleniowania) to zaskakujaco niski górny c/w jak na kij 7 o mocy 15 funtów i coby nie mówić z wysokiego modułu.
Czy kij jest opisany dosłownie czy ma zwyczajowy dla kijów z US pewien zapas pozwalajacy przekroczyć górny c/w o powiedzmy 20%?

ja docelowio pod warciańskie bolasy też mam Lamiglasa ale 17 funtowego z grafitu o nizszym module.. :D

Co do opisów reszty wedzisk to podoba mi się Talon Sławka O.B. i jego dystans do wielu wędkarskich aspektów. Szczególnie do plecionki.

Coraz cześciej mam podobne zdanie na ten temat...

pozd JW :D


#8 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 kwiecień 2008 - 12:04



Jerzy,
To był taki mały złośliwy żarcik ;)

ps.Pewnie dlatego ,że mój zestaw castingowy za kupę kasy odmówił posłuszeństwa po godzinie łowienia i teraz mam uraz <_< :lol:


#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 12:16

Jerzy.
XMG LP843 – 7’ 8-15lb 1/4-1/2 oz
Ja bym dał temu wiarę. Szczególnie w Lamiglasie.
Sam wiesz, że ich blanki są ....zaskakujące.
Eeeech, zebym mógł sobie teraz pozwolić na kolejne COŚ, pewnie już bym składał zamówienie.
U mnie, pewnie, niezależnie od wielkorzecznych łowów, służyłby również do czegoś zgoła odmiennego ;)


#10 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 14:34

Coś mi ten pierwszy kijek jakiś znajomy.
Poper może już nie długo go zobaczysz jeśli się nie myle.
Swoją drogą jeśli to jest to o czym myślę to całkiem ładny kijek i super się ładuje tak jak mówił Jurek z Antkiem druga strona warty to nie problem. Z tym zapasem mocy to bym polemizował a zwłaszcza 20% ale może się nie znam.

#11 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 22 kwiecień 2008 - 15:16

Jestem pozytywnie zaskoczony IST 1004 z pracowni rodmas. Bardzo ładny kijek, wykończenie 1 klasa. Mile się zaskoczyłem, że w tej pracowni powstją takie cudeńka :mellow:

#12 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 kwiecień 2008 - 18:12

Wszystko gitara ale brakuje mi orientacyjnych cen tych cudów sztuki :D

#13 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 19:28

Ponieważ kilku kolegów zainteresował pierwszy przykład z tego artykułu czuje się przywołany do tablicy 1 kij ten ma łowić ryby na rzece średniej np środkowa Warta . 2 ma to być zarazem kij na bolka 2-3kg jak i na wszelkie inne gatunki w podobnym rozmiarze. 3 atutem tego kija jest dolna granica wyrzutu która na przekór opisowi wynosi 5gr a to już dla mnie paproch więc pewnie dojdą mi tu jeszcze okonie. 4 Górna granica cw to jeszcze nie wiadoma ponieważ nie rzucałem nim jeszcze powyżej 10gr.

#14 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 19:30

Artykuł wielce na czasie. Sam mam wspomnianego przez X-rod Avida identycznego jak prezentowany z tą różnica, że załapałem się jeszcze na stary model przedliftingowy. Blank czekał trochę na uzbrojenie. Jestem ciekaw jak się spisze w maju :D

#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 19:42

Coś mi ten pierwszy kijek jakiś znajomy.
Poper może już nie długo go zobaczysz jeśli się nie myle.
Swoją drogą jeśli to jest to o czym myślę to całkiem ładny kijek i super się ładuje tak jak mówił Jurek z Antkiem druga strona warty to nie problem. Z tym zapasem mocy to bym polemizował a zwłaszcza 20% ale może się nie znam.


Mirek, czyżbyś skrycie uknuł zamiar, budowy takiej wędki?


#16 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 19:50

Waldku , kolega miał na myśli to że już nie długo zobaczysz kij który był zrobiony dla mnie. Z tego co wiem Mirat nie nowych planów kijowych

#17 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 22 kwiecień 2008 - 19:54

powiem krótko

za stary jestem na słodzenie Danielowi XRods ale wykonanie wędki Popera- Waldka i AVID szpiega - Grześka sam design jest tak za.....ty że o czym tu w ogóle jeszcze pisać.

chylę czoła do wykonawcy tych patyków i życzę wszystkim takiej dokładności i dużego wkładu duchowego w wykonaniu lasu wędek.



#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 kwiecień 2008 - 20:50

Dobrze, że możemy wreszcie sięgać, coraz szerzej, do oferty czołowych producntów blanków. Cieszy mnie, że coraz pewniej, można polegać na doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach rodzimych budowniczych.
To ważne, żeby można było za pomocą fachowca, z tak szerokiej oferty rynkowej, wybrać to co właściwe. Co spełni nasze oczekiwania.

Osobiście cieszę się, że wreszcie zobaczyłem ciekawy design wędki, ze stajni Rodmas ( w ręku Grzegorza Politowskiego).
Naprawdę może się podobać, choć oczywiście o gustach się nie dyskutuje ;)

#19 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 kwiecień 2008 - 20:58

Witam


Chciałbym podziękować Danielowi za zmaterializowanie mojej wizji kija na bolenie która rodziła sie w mojej głowie dobre 2 lata. Wybór nie był prosty mam nadzieje że kij będzie pokrywał 100% tego co siebie założyłem :D...... a jak nie to będziemy szukać dalej <_< oczywiście za pośrednictwem Daniela gdyż jego wkład własny zaangażowanie oraz bezstronna pomoc uświadamia mnie w tym, że chłopak ten zostawia w swoich wyrobach część swojej duszy.

Więcej na temat nowej zabawki napisze po 1 maja :D i paru dziesięciu godzinach spędzonych na wodzie

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:36

@szpiegu
trzymam za słowo, bardzo jestem ciekawy nowych avidów bo informacje o ich właściwościach docierają do mnie zgoła sprzeczne, jedni twierdzą że w stosunku do starej wersji nabrały więcej gładkości, inni wręcz przeciwnie, że jeszcze bardziej wyostrzały...

@all
cieszy mnie bardzo ciepłe przyjęcie kolejnego odcinka rodbuilderskiej serii - myślę że chłopakom też jest miło że ich praca zdobywa uznanie :D

Myślę że w tym odcinku można znaleźć naprawdę wiele ciekawych informacji, zwłaszcza jeśli go uważnie przeczytać. Rzeczy które mi bardzo się podobają to: NPS na Loomisie, wykonczenie ATC w siódemki i charakterystyka Talona w warunkach łowiska by Sławek O.B (jako użytkownik dosyć podobnego kijaszka, 10'0 MF2 pod swtierdzeniem o aksamitnym obezwładnianiu mogę się podpisać obiema rękami).

To co mnie zaskoczyło, to gromadne, acz nie uzgadniane przecież, zbrojenie kijków w parę Y30-Y16... spodziewałem się np. LV30-LV20 a tu nic z tych rzeczy B) trochę mnie to nurtuje, bo na tak długich przecież blankach można by zrobić dłuższy stożek - no, ale z drugiej strony, wybór takiej a nie innej koncepcji przez chłopaków dziełem przypadku nie jest, natomiast jeżeli ten aspekt moglibyśmy trochę rozwinąć w dyskusji na forum to myślę że byłoby ciekawie :D

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, blank, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych