Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 styczeń 2015 - 21:19

Panowie,

 

Podskornie wyczuwam, ze zostala mi przydzielona rola obroncy Stelli 2014.

Tymczasem musze jasno napisac : Tak nie bedzie. 

 

 

Panie Danielu przedstawił Pan rzeczowo pewne zagadnienia techniczne i wnioski z użytkowania,być może jeszcze zbyt krótkiego.

Proszę nie stawiać się w roli obrońcy tego kołowrotka. Jeżeli się sprawdzi,obroni się sam. Czas pokaże.  Ze swej strony wytknąłem parę mankamentów konstrukcyjnych na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń serwisowych. Wiele się naoglądałem tych różnych nowinek i zazwyczaj zawsze były na niekorzyść kołowrotka,a ta mała garść informacji z mojej strony może niejednego chętnego uchronić przed niewłaściwym zakupem. Taka też jest m/innymi moja rola tu na tym forum.  I obiecuję, że będę tu bezlitośnie obnażał wszystkie słabe,niedopracowane konstrukcje.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#542 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 styczeń 2015 - 21:22

Panie Danielu przedstawił Pan rzeczowo pewne zagadnienia techniczne i wnioski z użytkowania,być może jeszcze zbyt krótkiego.

Proszę nie stawiać się w roli obrońcy tego kołowrotka. Jeżeli się sprawdzi,obroni się sam. Czas pokaże.  Ze swej strony wytknąłem parę mankamentów konstrukcyjnych na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń serwisowych. Wiele się naoglądałem tych różnych nowinek i zazwyczaj zawsze były na niekorzyść kołowrotka,a ta mała garść informacji z mojej strony może niejednego chętnego uchronić przed niewłaściwym zakupem. Taka też jest m/innymi moja rola tu na tym forum.  I obiecuję, że będę tu bezlitośnie obnażał wszystkie słabe,niedopracowane konstrukcje.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Skoro stella'14 nie, to co by było właściwym zakupem?

 

PS. Czy na tym forum ma pan swój temat serwisowy?


Użytkownik vako edytował ten post 21 styczeń 2015 - 22:11


#543 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 22:19

Pewnie nie ma takiego młynka i już... nie będzie ;) Po prostu łowić. A tak nawiasem mówiąc, konstruktorzy z shimano zaprojektowali stelle 14, dobrali materiały, na pewno była testowana w boju. Testy przeszła pomyślnie bo została dopuszczona do sprzedaży. Nacisk na te elementy na pewno duzy bo to topowy model. Przyjechała do Polski i co... nasi specjaliści stwierdzili że niektóre elementy są kiepkiej jakości na dodatek ma sporo wad konstrukcyjnych.

Wychodzi na to że Japonię już dawno dogonilismy a nawet więcej :rolleyes:


  • PiECIA i rychu1961 lubią to

#544 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 21 styczeń 2015 - 22:26

Pewnie nie ma takiego młynka i już... nie będzie ;) Po prostu łowić. A tak nawiasem mówiąc, konstruktorzy z shimano zaprojektowali stelle 14, dobrali materiały, na pewno była testowana w boju. Testy przeszła pomyślnie bo została dopuszczona do sprzedaży. Nacisk na te elementy na pewno duzy bo to topowy model. Przyjechała do Polski i co... nasi specjaliści stwierdzili że niektóre elementy są kiepkiej jakości na dodatek ma sporo wad konstrukcyjnych.
Wychodzi na to że Japonię już dawno dogonilismy a nawet więcej :rolleyes:


już dawno wyszło na jaw jakie kryteria w tworzeniu nowości mają topowe firmy, konstruktorzy może i chcą, może i potrafią zrobić coś ah i eh , ale niestety nie idzie to w parze z zarabianiem kasy na nowinkach ;)
  • NARA i coma lubią to

#545 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2015 - 23:49

A miałem już kupować.... . Chyba trzeba poszukać 2010 albo pójść w tańszego i mocniejszego Twinka SW-a. Tylko waga nie ta.... 



#546 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2015 - 00:39

e tam. Marudzenie. Trzeba  łowić, a nie rozkminiać, co też może się zjebać.

Samochód tez na "zawsze" kupujecie?  

Kupiłem Stelke - używam - jak siądzie za wcześnie - więcej nie kupię. Ot filozofia. Prościzna  :) Akurat było mnie stać w tamtym momencie, to się szarpnąłem. Podniecacie się tymi Stellami, Twin Powerami i innymi wynalazkami, zamiast się jarać czasem spędzonym nad wodą. Jak motocykliści, co się lansują motocyklami, że takie fajne i japońskie, ale jak już wyjadą, to max na Starówkę, bo czasu nie ma albo kasy na paliwo. 

Duże dzieci. 

Dyskusyjna może być jedynie urodziwośc tego kręcioła, ale przecież o gustach się nie dyskutuje - jeden lubi jak mu nogi śmierdzą, a drugi jak mu słoma z butów wystaje.

Używać zgodnie z przeznaczeniem i będzie git. :D

Godski - kupuj i się ciesz, czyli po polsku - płać i płacz  :lol:



#547 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 04:57

Skoro stella'14 nie, to co by było właściwym zakupem?

 

PS. Czy na tym forum ma pan swój temat serwisowy?

Pan Józef już kiedyś napisał- Millennium.

http://jerkbait.pl/t...-pana-leśniaka/


  • Guzu i Józef Lesniak lubią to

#548 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:40

...i po coniektorych postach kilka kominków nie będzie przyozdobionych gwiazdką AD 2014 :), oraz zniknie gro przedlaptopowych słuchaczy szumu z przekładni :D.
Jak mi się mikrozabki powycieraja od Odrzańskiego rapowania to sięgnę po koło ratunkowe, czyli telefon do przyjaciela...
Daniel,odbieraj fona jakby co...;)

#549 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:46

A miałem już kupować.... . Chyba trzeba poszukać 2010 albo pójść w tańszego i mocniejszego Twinka SW-a. Tylko waga nie ta....

Godski nie kupuj, bo znów stracisz kilka stów na przesyłkach. Potrafi szumieć,choć ciszej niż szum wody płynącej rzeki...:)
  • PiECIA i Dano. lubią to

#550 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:36

Kurcze jak to czytam to tylko jedno przychodzi mi do głowy :(  Sprzedam 14 Stelle 4000 :D  :D  :D  ;)


  • coma i rychu1961 lubią to

#551 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2015 - 11:57

Godski nie kupuj, bo znów stracisz kilka stów na przesyłkach. Potrafi szumieć,choć ciszej niż szum wody płynącej rzeki... :)

Tylko raz straciłem kilka setek na przesyłkę. Jak Vańka dostałem z Berlina. Z tym , że Vaniek nie szumiał tylko terkotał od nowośći. Wyleczyłem się z niego ale bolało.

W tej Stelce nie o szum chodzi. Z innego powodu jej prawdopodobnie nie kupię. 



#552 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:11

Prawdę mówiąc mam niezła polewkę czytając ten wątek:) Widać zima ma znaczący wpływ na racjonalne myślenie u niektórych, chyba, że tylko mi się tak wydaje a osoby te są o stopień wyżej w swym nadzwyczajnym poczuciu humoru:)

 

Mnie żadne słowo czytane czy zasłyszane nie podważy tego, co daje przyjemność i spokój ducha z użytkowania, tak modelu '10 jak i '14, amen ;-)



#553 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2015 - 13:02

e tam. Marudzenie. Trzeba  łowić, a nie rozkminiać, co też może się zjebać.

Samochód tez na "zawsze" kupujecie?  

Kupiłem Stelke - używam - jak siądzie za wcześnie - więcej nie kupię. Ot filozofia. Prościzna  :) Akurat było mnie stać w tamtym momencie, to się szarpnąłem. Podniecacie się tymi Stellami, Twin Powerami i innymi wynalazkami, zamiast się jarać czasem spędzonym nad wodą. Jak motocykliści, co się lansują motocyklami, że takie fajne i japońskie, ale jak już wyjadą, to max na Starówkę, bo czasu nie ma albo kasy na paliwo. 

Duże dzieci. 

Dyskusyjna może być jedynie urodziwośc tego kręcioła, ale przecież o gustach się nie dyskutuje - jeden lubi jak mu nogi śmierdzą, a drugi jak mu słoma z butów wystaje.

Używać zgodnie z przeznaczeniem i będzie git. :D

Godski - kupuj i się ciesz, czyli po polsku - płać i płacz  :lol:

 

Łał, jakie brawurowe wejście z równie brawurowymi i nie mniej błyskotliwymi tezami.

Spostrzeżenia równie celne i głębokie jak w wypowiedziach uczestników "warsaw shore".

Zwłaszcza niezatarte wrażenie, co do autora wątku, robi klasyfikacja tego, co kto lubi oraz wyszukane słownictwo.

 

Tak się jednak składa, że stoję na stanowisku całkowicie odmiennym od @Dano-G.

Z uwagą śledzę takie wątki, bo zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego-wartościowego.

 

Czy wymiana informacji na temat sprzętu, dzięki któremu możemy realizować naszą pasję jest zbędna?

Czy nauka, poprzez poznanie doświadczeń innych to coś, co warto wyśmiać włażąc z brudnymi buciorami, siląc się na lożę szyderców?

Weźmy dowolną grupę zapaleńców- czy to motomaniacy, czy żeglarze, czy modelarze itd- czy nie tworzą oni miejsc, w których godzinami rozprawiają o wyższości jakiegoś sprzętu nad innym, dzielą się uwagami, pomagają?

 

Dla mnie wędkarstwo jest pasją i mogę godzinami gadać o rzece, rybach i sprzęcie i całej otoczce która jest z moim hobby związana.

 

Nie marudzę- wymieniam się opiniami i doświadczeniem. Wolę poczytać, co ma do powiedzenia ktoś, kto "przerobił" 10 jakichś kołowrotków, niż osoby, która nieświadomie zakupiła jeden i w związku z tym czuje się zobowiązana do zajęcia "nieomylnego" stanowiska.

 

Jaram się tak samo sprzętem, jak i czasem nad wodą- to są składowe mojego hobby.

Robię wszystko, żeby na jedno i drugie mieć czas i środki.



#554 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 22 styczeń 2015 - 13:48

Ufff...

Ależ się temat rozwinął !!!

Moim zdaniem zarówno @Dany jak i @DonPablo mają rację (częściowo). Jak dla mnie to te dwie skrajne opinie wypośrodkowane tworzyły by obraz doskonały... bo:

 

- warto śledzić opinie i wymieniać się doświadczeniem

- zwracam uwagę na jakość i za żadne skarby nie kupiłbym czegoś tandetnego tylko dlatego, że jest tanie...

- koszty są ważne dla mnie i nie kieruję się w stronę najdroższego sprzętu (aczkolwiek rozumiem osoby które chcą taki posiadać)

 

Myślę, że o swoim hobby tutaj każdy gada godzinami :) i o sprzęcie również :)))



#555 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2015 - 14:02

Szanowny Pawle, czuję że nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź  :)

 

Pozwolisz że nie podejmę tej rękawicy i pozostawię bez komentarza słowa, które do mnie personalnie skierowałeś  :P .

Jeśli moje słowa kogoś uraziły - przepraszam, nie było to moim świadomym zamierzeniem  :D

Co do samej Stelli - kupiłem świadomie, mam, używam. Mam wersję 2500, z polskiej dystrybucji, katuję ją, używam do opadu na sandaczach i dużych okoniach, zakładam do szczupakówki. Łowiłem w mrozie (-12) i śniegu, w słonej i słodkiej wodzie.

W obecnym sezonie, będę łowił podobnie i nie będę jej oszczędzał.

Po jednym sezonie (niepełnym) wszystko działa, nic jej nie dolega, nie pojawiło się żadne niepokojące zjawisko.

Jak się skończy ten sezon - nie wiem, ale wiem że będę używał jej podobnie i spędzi masę czasu nad wodą. Na serwis do Kombajnisty trafi w momencie gdy skończy się gwarancja, bo teraz nie zamierzam jej rozbierać. Chyba, że nie dotrwa...

Kolejnej zimy będę w stanie powiedzieć więcej niż w tej chwili i będą to wnioski wyciągnięte na podstawie używania kołowrotka przez wiele godzin, a nie dywagacji, czy zęby za małe czy może jest ich za dużo. :lol:

 

Ps.

Nawet jeśli kiedyś trafi na sprzedaż na forum, to przynajmniej nie ukrywam jaki ma ciężki żywot w moich rękach  :lol: Dbam o swój sprzęt, ale używam. 



#556 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:53

Jak widzisz szanowny Danielu, jak się postarałeś to dodałeś post, który coś wnosi do dyskusji :clappinghands:



#557 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 22 styczeń 2015 - 18:09

Skoro stella'14 nie, to co by było właściwym zakupem?

 

PS. Czy na tym forum ma pan swój temat serwisowy?

Jeśli masz klops  to Stella'14  będzie własciwym zakupem. Choć pewnie Pan Józef  polecił by Tobie Twin Powera F.  Jednak przyjemność kręcenia taką stellą  chocby sezonu jest warta nawet ryzyka utraty mikrozębów po tym czasie  :P


  • Guzu i PiECIA lubią to

#558 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 styczeń 2015 - 18:56

Panie Danielu przedstawił Pan rzeczowo pewne zagadnienia techniczne i wnioski z użytkowania,być może jeszcze zbyt krótkiego.

Proszę nie stawiać się w roli obrońcy tego kołowrotka. Jeżeli się sprawdzi,obroni się sam. Czas pokaże.  Ze swej strony wytknąłem parę mankamentów konstrukcyjnych na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń serwisowych. Wiele się naoglądałem tych różnych nowinek i zazwyczaj zawsze były na niekorzyść kołowrotka,a ta mała garść informacji z mojej strony może niejednego chętnego uchronić przed niewłaściwym zakupem. Taka też jest m/innymi moja rola tu na tym forum.  I obiecuję, że będę tu bezlitośnie obnażał wszystkie słabe,niedopracowane konstrukcje.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Pewnie jakiś yakuza ostrzy miecz na Ciebie :lol:  :lol: .


  • Józef Lesniak lubi to

#559 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:01

Jeśli masz klops  to Stella'14  będzie własciwym zakupem. Choć pewnie Pan Józef  polecił by Tobie Twin Powera F.  Jednak przyjemność kręcenia taką stellą  chocby sezonu jest warta nawet ryzyka utraty mikrozębów po tym czasie  :P

Dzięki za radę. Jeden poleca milene drugi twinka f - z tych cennych rad nie skorzystam bo nie gustuje w starociach. Chciałem tylko poznać opinie co do cudzych ideałów. Odkąd pamietam inaczej nie łowię ryb jak tylko metodą spinningową i jej pochodnymi. Zaczynałem od czeskich tokozów poprzez enerdowskie rexy. aż po shimano. Mam duźy sentyment do kołowrotków z tylnym hamulcem. Mam lub miałem wszystkie, które było warto z tej stajni. Niestety i one maja wady, a ja ciężką rękę,a  po za dwoma wszystkie zajechałem. Od 8 lat przerzuciłem się na hamulec z przodu. Nie żałuję.

Co do stelli to jesteś w  dużym błędzie bo intencje miałem inne niż ci się wydawało. Jestem z niej zadowolony inaczej bym jej nie kupił. :P.



#560 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:35

Vako,pokręć starociami (jeśli masz taką możliwość),ja się powtórzę-kręciłem Mileną (kiedyś nową,niedawno używką,ale zadbaną u kumpla),kręciłem też bodajże 3 egzemplarzami Stelli 14 i naprzeciw Mileny są takie "plastikowe",kultura pracy też na zupełnie innym poziomie,śmiem twierdzić,że Stella F,która sobie u mnie leżakuje,kręci płynniej od 14-tki,o trwałości się nie wwypowiadam,bo po prostu to wyjdzie w praniu,ale jeśli chodzi o generacje 98,00,01,to były to "złote"lata Shimano,z resztą kiedyś miałem w rękach też 95-tkę,do której wzdychałem jako dzieciak i również pracowała pięknie,jak się okazuje-generacje te są również bardzo trwałe.


  • Józef Lesniak i NARA lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych