Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka do nimfy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2014 - 17:21

Używam visiona cult 10" w klasie 4 właściwie od początku jego produkcji i jest to moja podstawowa wędka do nimfy na małe rzeki oraz do łowienia nimfetkami (pedałkami). Dobrze mi się tą wędką rzuca, dobrze trzyma ryby, ma grube ścianki i mięsistą ale nie kluchowatą akcję. Wybaczcie mało fachowe określenia akcji. Natomiast Culta 11,1 nie polecam a przynajmniej nie do dużych rzek. Jest zwyczajnie za wolny i zbyt delikatny. Jedenastostopową wędkę mam właśnie visiona mag w klasie 3/4 i nie zamierzam go zamieniać na jakąkolwiek inną wędkę. Podobnie jak Bujo uważam, że wędki do nimfy nie muszą być z najwyższej półki jednak powinny spełniać wiele użytkowych kryteriów. Powyższe zdecydowanie sprostają tym wymaganiom. Z gwarancją również nie ma problemów. Wymienionych wyżej wędek Sage nie znam więc trudno mi je ocenić. Acces Orwisa ma dobre recenzje i tą wędką łowiłem. Można ją brać w ciemno. 

 

Dziękuję za ważny, jak zwykle konstruktywny, głos w temacie. Czyli z wędek seryjnych Visiona Cult 10' #4 biorę pod uwagę,..... no i znowu wraca temat "Orvisa Accesa" w tej samej długości i klasie. Mam słabość do Orvisa - bo każdy z dotychczasowych zakupów (z wyjątkiem obcinacza), a głównie wędki i kołowrotki uważam za trafiony idealnie, jednak Acces to prawie 1800 zł, a skoro na wędce nimfowej można zaoszczędzić kolejną opcją jest zamówienie w pracowni. Ze wstępnego rozpoznania, dzięki uprzejmości Kolegów forumowiczów, wynika, że można mieć dobry kijek w bardzo rozsądnych pieniądzach.

 

Pozdrawiam serdecznie. Robert.



#22 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 luty 2014 - 18:07

z tego co słyszałem wynika, że wędki fabryczne z długą gwarancją są dobrym rozwiązaniem jak pisał Bujo, natomiast jesli rodbuilder dałby mi długą gwarancję na blank to cena kija wtedy wychodzi dobrze i mamy pewnosc co do uzytych komponentów, wiadomo spacing itp musi grac. Blisko Lublina jeden gostek czysto skręca kije w tym muchowe. Mozna u niego pomacac kije z wyzszej póły. Ciekawe co wybierzesz

Użytkownik bassy edytował ten post 06 luty 2014 - 18:09


#23 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 luty 2014 - 18:15

z tego co słyszałem wynika, że wędki fabryczne z długą gwarancją są dobrym rozwiązaniem jak pisał Bujo, natomiast jesli rodbuilder dałby mi długą gwarancję na blank to cena kija wtedy wychodzi dobrze i mamy pewnosc co do uzytych komponentów, wiadomo spacing itp musi grac. Blisko Lublina jeden gostek czysto skręca kije w tym muchowe. Mozna u niego pomacac kije z wyzszej póły. Ciekawe co wybierzesz

 

 

 

 

 

 

Mozesz kolego napisać kto to taki blisko lublina zbroi wędki? Moze byc na priv.


Użytkownik Kunasz63 edytował ten post 06 luty 2014 - 18:49


#24 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 07 luty 2014 - 10:25

Używam visiona cult 10" w klasie 4 właściwie od początku jego produkcji i jest to moja podstawowa wędka do nimfy na małe rzeki oraz do łowienia nimfetkami (pedałkami). Dobrze mi się tą wędką rzuca, dobrze trzyma ryby, ma grube ścianki i mięsistą ale nie kluchowatą akcję. Wybaczcie mało fachowe określenia akcji. Natomiast Culta 11,1 nie polecam a przynajmniej nie do dużych rzek. Jest zwyczajnie za wolny i zbyt delikatny. Jedenastostopową wędkę mam właśnie visiona mag w klasie 3/4 i nie zamierzam go zamieniać na jakąkolwiek inną wędkę. Podobnie jak Bujo uważam, że wędki do nimfy nie muszą być z najwyższej półki jednak powinny spełniać wiele użytkowych kryteriów. Powyższe zdecydowanie sprostają tym wymaganiom. Z gwarancją również nie ma problemów. Wymienionych wyżej wędek Sage nie znam więc trudno mi je ocenić. Acces Orwisa ma dobre recenzje i tą wędką łowiłem. Można ją brać w ciemno. 

 

Czyli tego Maga 11 3/4# używasz na dużych rzekach? Jaka jest różnica pomiędzy cultem 10" 4#, a Magiem 11" 3/4# oczywiście za wyjątkiem długości :) I jaka jest różnica pomiędzy tymi wędkami w tej samej klasie i długości? Chciałbym uniknąć bardzo szybkiej wędki, ponieważ nigdy taką wędką nie łowiłem i nie wiem czy mi podpasuje. Również nie chciałbym żeby był to krowi ogon. Łowić będę tylko na Sanie.


Użytkownik Siksa edytował ten post 07 luty 2014 - 10:31


#25 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 07 luty 2014 - 22:24

Mag długości 10stóp i klasie3/4 jest raczej szybką, sprężystą wędką a cult  w tych parametrach jest niemal idealny. Odwrotna sytuacja jest w przypadku wędek jedenastostopowych. Wówczas mag ma moim zdaniem idealną akcję a cult jest raczej zbyt wolny. Proszę jednak pamiętać, że to moja opinia i te parametry, które mi odpowiadają dla kogoś innego mogą być odmienne. Mimo wszystko mogę obie te wędki polecić z czystym sumieniem.



#26 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 08 luty 2014 - 08:09

Robert, posiadam i Orvisa "Access" 10 #4 i Vision CULT 11,1#4. Obydwie wędki używam do nimf. Obydwie wędki mają odmienne parametry i świetnie się uzupełniają. Jak chcę połowić na krótszą linkę, stawiam na Culta. Kiedy linki ma być więcej - Access. Obydwie mają jednak status uniwersalności, tylko do każdej trzeba się dopasować. Jeżeli preferujesz wędki szybsze - Access, jeżeli lubisz wolniejsze, z głębszym ugięciem - Cult. Faktem jest, że z Culta ryby praktycznie nie spadają. Z tego co wiem od wędkarzy i Krzyśka, wielu zawodników stosuje Culta do metody żyłkowej. Zatem nie masz łatwego wyboru. Jeżeli miałbym powiedzieć, która z nich jest bardziej uniwersalna, powiedziałbym Access. Culta uważam raczej za wędzisko bardziej specjalistyczne.


Użytkownik Marszal edytował ten post 08 luty 2014 - 14:27


#27 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 08 luty 2014 - 14:22

Ja poleciłbym Sage Z Axis #4 10'. Mam i chwalę :-) Niedawno był w fajnej cenie na Allegro, sprzedawał go Kolega z FFF.

pzdr

tomek



#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 luty 2014 - 14:27

Dzisiaj wreszcie 10stopowy #4 sage zaxis został sprawdzony.Co prawda pstrągi było tylko 2 ale za to lipienie dopisały :) .Zanotowałem zamierzone dwa spady maluszków, a te klocki między 35-40 cm dostało możliwość gięcia zaxiska.

Sama poezja, kapitalnie rybka jest trzymana nie ma praktycznie możliwosci spięcia.Regularne głębokie ugięcie kija po chwili odbiera rybie ochotę do dalszej walki :) .



#29 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2014 - 18:25

Bardzo, bardzo serdeczne podziękowania za cenne uwagi. Gdy zacząłem szukać wędki do nimfy byłem prawie pewien, że nie będzie to "Orvis Acces" ..... nie dlatego, że mam jakiekolwiek wątpliwości co do tych kijków , przeciwnie - dlatego, że mam już dwa #4 do suchej i # 10 na cięższe łowy - obie wędki w moim przekonaniu znakomite. Ale tak czytam wasze uwagi i widzę, że jeśli rozważać zakup wędki seryjnej to Acces 10' #4 stanowi obowiązkowy punkt do przemyśleń. Poza tym w Waszych opiniach najwyżej punktują Sage Axis czy 99 9 (niestety obie trudno dostępne) oraz Vision Cult.

 

 

Robert, posiadam i Orvisa "Access" 10 #4 i Vision CULT 11,1#4. Obydwie wędki używam do nimf. Obydwie wędki mają odmienne parametry i świetnie się uzupełniają. Jak chcę połowić na krótszą linkę, stawiam na Culta. Kiedy linki ma być więcej - Access. Obydwie mają jednak status uniwersalności, tylko do każdej trzeba się dopasować. Jeżeli preferujesz wędki szybsze - Access, jeżeli lubisz wolniejsze, z głębszym ugięciem - Cult. Faktem jest, że z Culta ryby praktycznie nie spadają. Z tego co wiem od wędkarzy i Krzyśka, wielu zawodników stosuje Culta do metody żyłkowej. Zatem nie masz łatwego wyboru. Jeżeli miałbym powiedzieć, która z nich jest bardziej uniwersalna, powiedziałbym Access. Culta uważam raczej za wędzisko bardziej specjalistyczne.

 

Mariusz do nimfy chciałbym wędkę szybką, jednak taką która nie spowoduje przesadnej liczby spadów. Obawiam się, że wolniejsza wędka będzie mnie denerwować, zwłaszcza przy łowieniu "na długo" ze względu na spóźnioną reakcję przy zacięciu. Może to mój błąd ale przy łowieniu na nimfę zacinam jednak z kija, poprzez jego energiczne uniesienie - nie szło mi to za diabła gdy łowiłem na Accesa #4 mid flex - spóźniałem. Na suchą muchę radziłem sobie tą wędką spokojnie - zacinam z linki, jednocześnie unosząc kij. Jeśli głoszę jakieś herezje to mnie wyprostujcie, mając na uwadze to, że na muchówkę łowię dopiero od lipca/sierpnia ubiegłego roku. Wracając do rzeczy - obawiam się z kolei, że wędka zbyt szybka nie będzie należycie amortyzować odjazdów i szarpnięć ryby, a zwłaszcza wyskoków z wody (dotychczas właśnie przy wyskokach najwięcej ryb mi spadło) .

 

A z tego co pisze Józek

 

Dzisiaj wreszcie 10stopowy #4 sage zaxis został sprawdzony.Co prawda pstrągi było tylko 2 ale za to lipienie dopisały :) .Zanotowałem zamierzone dwa spady maluszków, a te klocki między 35-40 cm dostało możliwość gięcia zaxiska.

Sama poezja, kapitalnie rybka jest trzymana nie ma praktycznie możliwosci spięcia.Regularne głębokie ugięcie kija po chwili odbiera rybie ochotę do dalszej walki :) .

 

wynika, że Sage dakje idealne trzymanie ryby, podobnie, jak wg Ciebie  Vision Cult.

 

Tak więc......... dalej jestem w kropce, choć czołówkę kijków seryjnych mam wytypowaną.

Oczywiście rozpoznanie tematu pracowni wędkarskich nadal kontynuuję. 

 

Serdeczności. Robert.



#30 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 luty 2014 - 18:40

Robert - żadna z propozycji odmiennych jak Orvis nie będzie dla Ciebie dobra. Masz w podświadomości zakodowaną tą firmę jako jedyną naj, naj... Po co się męczyć, budować teorie, snuć wątki porównawcze. Ulżyj tematowi i sobie samemu, kup ORVISA-a. Będziesz zadowolony w stu procentach. Jeśli zrobisz wyłom to on już zostanie i wtedy dopiero będziesz miał "jajca"... :D U mnie zasada prosta, kołowrotki to Loop a kije jak Bozia da... ;)  :D Pozdrawiam.  :)



#31 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 08 luty 2014 - 20:11

Robert, na rynku jest tyle świetnych wędeczek, że co byś nie kupił zawsze będziesz miał wątpliwości czy Twój wybór był dobry. Moim zdaniem za kwotę ponad 1400 PLN napewno kupisz coś, co sprawi Ci dużo satysfakcji. Zastanawiałem się nad Twoim dylematem i gdybym znalazł się w takiej sytuacji, kupiłbym Accessa. Po pierwsze jest mniejsze ryzyko, że Ci nie podejdzie (tak jak pisałem, Cult to wędeczka bardziej specjalistyczna). Gdybyś spytał o kij do zyłki, wówczas odpowiedziałbym Cult. Jednak masz dużo szersze plany, będziesz łowił dłuższym sznurem, zatem Orvis. Ta wędka nie wyklucza również metody żyłkowej i krótkiego sznura. Po drugie, masz dobre doświadczenia z Accessami, zatem jak napisał Andrzej, trzymaj się "stajni". Po trzecie wreszcie, lubisz kołowrotki Access, dokupisz kiedyś złotego Accessa III i będziesz miał zestaw i "pod rękę" i "pod kolorek".

Jeszcze jedna mała uwaga. Tego Culta ze względu na długość dość trudno idealnie wyważyć, a ja lubię kijki wyważone idealnie. Jeśli masz taką przypadłość, będziesz musiał się sporo natrudzić. Można oczywiście zamocować większy kołowrotek, ale wówczas traci to na estetyce, a dla mnie to również ważny aspekt. Co prawda kolory nie łowią, ale z dobranymi kolorami łowi się lepiej (przyjemniej).



#32 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2014 - 22:10

Robert - żadna z propozycji odmiennych jak Orvis nie będzie dla Ciebie dobra. Masz w podświadomości zakodowaną tą firmę jako jedyną naj, naj... Po co się męczyć, budować teorie, snuć wątki porównawcze. Ulżyj tematowi i sobie samemu, kup ORVISA-a. Będziesz zadowolony w stu procentach. Jeśli zrobisz wyłom to on już zostanie i wtedy dopiero będziesz miał "jajca"... :D U mnie zasada prosta, kołowrotki to Loop a kije jak Bozia da... ;)  :D Pozdrawiam.  :)

 

Coś w tym jest Andrzej. Ale jak mi się w końcu kiedyś pomarańczowe tuby popierdzielą (takie mają Accesy) i pojadę na jętkę z 10 - ką, a na szczupaka z nimfową 4-ką to też będą jajca. Niestety nie zawsze mogę zapakować do samochodu wszystkie kije bo bywam w miejscach odludnych i ktoś może "zajrzeć" do bagażnika. Początkowe, twarde postanowienie, że to nie będzie Acces ..... słabnie. 

 

 

Robert, na rynku jest tyle świetnych wędeczek, że co byś nie kupił zawsze będziesz miał wątpliwości czy Twój wybór był dobry. Moim zdaniem za kwotę ponad 1400 PLN napewno kupisz coś, co sprawi Ci dużo satysfakcji. Zastanawiałem się nad Twoim dylematem i gdybym znalazł się w takiej sytuacji, kupiłbym Accessa. Po pierwsze jest mniejsze ryzyko, że Ci nie podejdzie (tak jak pisałem, Cult to wędeczka bardziej specjalistyczna). Gdybyś spytał o kij do zyłki, wówczas odpowiedziałbym Cult. Jednak masz dużo szersze plany, będziesz łowił dłuższym sznurem, zatem Orvis. Ta wędka nie wyklucza również metody żyłkowej i krótkiego sznura. Po drugie, masz dobre doświadczenia z Accessami, zatem jak napisał Andrzej, trzymaj się "stajni". Po trzecie wreszcie, lubisz kołowrotki Access, dokupisz kiedyś złotego Accessa III i będziesz miał zestaw i "pod rękę" i "pod kolorek".

Jeszcze jedna mała uwaga. Tego Culta ze względu na długość dość trudno idealnie wyważyć, a ja lubię kijki wyważone idealnie. Jeśli masz taką przypadłość, będziesz musiał się sporo natrudzić. Można oczywiście zamocować większy kołowrotek, ale wówczas traci to na estetyce, a dla mnie to również ważny aspekt. Co prawda kolory nie łowią, ale z dobranymi kolorami łowi się lepiej (przyjemniej).

 

Jeśli Culta ciężko wyważyć to kiepsko - strasznie nie lubię gdy wędka leci "na ryj" albo w drugą stronę.  Złotego Accesa II już kupiłem do linki "inter", uznając, że lepiej mieć cały kołowrotek niż zapasową szpulę do Hydrosa, która niewiele mniej kosztuje. Nie wiem czy wyważy on długi kijek 10 - stopowy, choć różnica wagowa między modelem II a III to zaledwie 5 g., więc chyba da radę.

Powiem  Wam Panowie, że strasznie mi namieszaliście w głowie :rolleyes:  i dochodzę do wniosku, że absolutnie niezbędne ;) są mi dwie wędki do nimfy - bardziej uniwersalny Acces 10' #4.....choć zaczynam się zastanawiać czy nie zejść do #3 (widziałem nad Sanem genialne łowienie na nimfę na taką właśnie wędkę przez  pewnego muszkarskiego mistrza - znam imię i nazwisko, którego nie zamieszczam bo nie wiem czy życzyłby sobie tego), a kolejne wędka profilowana bardziej do metody żyłkowej - w tym przypadku, po wielu konsultacjach, jestem prawie przekonany do koncepcji jej budowy w pracowni, na bazie jakiegoś fajnego blanku.  Jeśli żona zagrozi rozwodem...... to ujawnię jej ten temat :) i postaram się wykazać, że to wszystko Wasza wina :D, bo przecież ja 'bidulek" tylko słucham mądrzejszych.  

Nie wiem jak ja sobie dalej poradzę z tym muszkarstwem - za chwilę będzie mi potrzebna dodatkowa szpula do kołowrotka Hydros V do linki tonącej, poza tym jakieś solidne szczypce bo zgubiłem nad wodą piękne Orvisa, już kombinuję kupno solidnego pływadełka, kurtka Simmsa już zamówiona.......... choroba się rozwija (cóż byłem przez Was lojalnie uprzedzany), ale powiem szczerze, że świetnie się czuję w tym stanie.



#33 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 luty 2014 - 23:36

Co do kjja Ci nie doradze - sam bylem 3 razy z mucha i juz mam 3 komplety - a dodatkowa mysle nad kijem do nimf nad wisle...

Ale powiem jedno - bedzie dobrze :D

#34 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2014 - 23:47

Co do kjja Ci nie doradze - sam bylem 3 razy z mucha i juz mam 3 komplety - a dodatkowa mysle nad kijem do nimf nad wisle...

Ale powiem jedno - bedzie dobrze :D

 

Obyś miał racje Michał :) .



#35 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 luty 2014 - 09:14

 

Jeśli Culta ciężko wyważyć to kiepsko - strasznie nie lubię gdy wędka leci "na ryj" albo w drugą stronę.  Złotego Accesa II już kupiłem do linki "inter", uznając, że lepiej mieć cały kołowrotek niż zapasową szpulę do Hydrosa, która niewiele mniej kosztuje. Nie wiem czy wyważy on długi kijek 10 - stopowy, choć różnica wagowa między modelem II a III to zaledwie 5 g., więc chyba da radę.

Powiem  Wam Panowie, że strasznie mi namieszaliście w głowie :rolleyes:  i dochodzę do wniosku, że absolutnie niezbędne ;) są mi dwie wędki do nimfy - bardziej uniwersalny Acces 10' #4.....choć zaczynam się zastanawiać czy nie zejść do #3 (widziałem nad Sanem genialne łowienie na nimfę na taką właśnie wędkę przez  pewnego muszkarskiego mistrza - znam imię i nazwisko, którego nie zamieszczam bo nie wiem czy życzyłby sobie tego), a kolejne wędka profilowana bardziej do metody żyłkowej - w tym przypadku, po wielu konsultacjach, jestem prawie przekonany do koncepcji jej budowy w pracowni, na bazie jakiegoś fajnego blanku.  Jeśli żona zagrozi rozwodem...... to ujawnię jej ten temat :) i postaram się wykazać, że to wszystko Wasza wina :D, bo przecież ja 'bidulek" tylko słucham mądrzejszych.  

Nie wiem jak ja sobie dalej poradzę z tym muszkarstwem - za chwilę będzie mi potrzebna dodatkowa szpula do kołowrotka Hydros V do linki tonącej, poza tym jakieś solidne szczypce bo zgubiłem nad wodą piękne Orvisa, już kombinuję kupno solidnego pływadełka, kurtka Simmsa już zamówiona.......... choroba się rozwija (cóż byłem przez Was lojalnie uprzedzany), ale powiem szczerze, że świetnie się czuję w tym stanie.

 

Mojego Culta 11.1 #4 dobrze wyważa Orvis Access III z dowiniętym na szpuli ołowiem (dwa kawałki taśmy) lub Konger Palladin  z dokręconą wstawką odsuwającą kołowrotek do tyłu. To drugie rozwiązanie jest wizualnie trochę "kulawe", bo moim zdaniem kołowrotek jest za duzy do tak subtelnego zestawu.

Access III dla mnie Accessa 10 #4 wyważa bardzo ładnie.

Co do tłumaczenia żonie - mogę część winy wziąć na siebie pod warunkiem, że be∂e poza zasięgiem torebki Twojej małżonki. Robert, damy radę, damy radę.



#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 luty 2014 - 09:56

Wyważenie kija to ważna sprawa.Dla mnie zwijak przy muchówce to ostatni ważny element w tym zestawie, nie mówię  tu o łososiach i trociach bo to inna bajka.Jak dla mnie 10stopowego zaxisa idealnie mi wyważa greys 6/7/8

http://fly.greysfish...els/gx500-reel/



#37 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 luty 2014 - 10:00

Co Ty Józek, taki "obciachowy" młynek i to na kasety... ;)  :D



#38 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 luty 2014 - 10:16

Co Ty Józek, taki "obciachowy" młynek i to na kasety... ;)  :D

Andrzej mniej obciachowe mam do spina :lol: .Mam inne priorytety wydatkowe :) .



#39 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 luty 2014 - 10:44

Jak się buduje pałace... :D


  • Jozi lubi to

#40 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 09 luty 2014 - 10:55

A kasetowe to obciachowe .... <_< ?:P