Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

NFC ST 905-2 (IM)

blank nfc g.loomis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 czerwiec 2014 - 16:30

Nie rozumiem tylko jednego Arku, podbijałeś 4calowego kajtka na 25gr łbie,  który "kajta ogonem ;)   bez problemu( słowa Forecasta),   a siadał przy RH 12, 2011 edition, która waży circa 23gr i nie stawia niemal żadnego oporu w nurcie?



#42 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 czerwiec 2014 - 16:49

 

Gumy skromniej pracujące jak Kaitechy 4" dawały możliwość założenia nawet 25g główki i wciąż szczytówka nie absorbowała siły z podbicia tylko przekazywała ją na przynętę. Do ww granic było nawet możliwe podwójne podbicie w głębszych wolniakach i na przykosach.

Gumy RH (2011) 8 i 10 doskonale ale już 12-tki z trudem,- bez względu na masę :(

 

No... czym innym jest prowadzenie w szybkim nurcie a czym innym podskoki na wolniaku,- albo  :unsure:

Zresztą,- to był Patryk pierwszy raz i to prawie od pierwszego rzuty miałem różowe okulary bo wszystko było tak jak sobie wymarzyłem :wub:

Ten skromny tygodniowy maratonik zweryfikuje i uszczegółowi wszystko,- mam nadzieję :rolleyes:


  • patu lubi to

#43 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 17:10

Arek, a gdzie fotki pięknego dolnika?! :) 



#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 czerwiec 2014 - 18:06

Jutro to troszkę ogarnę bo zaraz będą pytania o wagę ilość przelotek, krótki czy długi stożek itd.... :P


  • Maciek_7 lubi to

#45 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 czerwiec 2014 - 21:37

Jutro to troszkę ogarnę bo zaraz będą pytania o wagę ilość przelotek, krótki czy długi stożek itd.... :P

 

A wlasnie, za pamieci...  :D

Cos tam wspominales ze cos wiecej napiszesz o zbrojeniu tego patyka  ;)



#46 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 czerwiec 2014 - 21:54

Wędka waży ....202g :P czyli ok 60g wiecej niż forumowe,- do przyjęcia :D

Uzbrojona w mix Esseksów Y 25, Y12, Y8, potem już lecą KL 8,7,6 i 3 razy 5 + szczytowa.

Omotki metalica brown.

Do stopki kołowrotka 32cm, insert profilowany stabilizowany ;) od Piotra Matusiaka z dwoma pokaźnymi łykami oleju do konserwacji kolb dubeltówek 

Uchwyt Fuji SKSS z KDPS-em

Naklejka oryginalna NFC,- brzydka jak z tamponiarki :P


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 20 czerwiec 2014 - 21:55

  • Karol Krause, Maciek_7 i Del Toro lubią to

#47 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 07:07

Wędka waży ....202g :P czyli ok 60g wiecej niż forumowe,- do przyjęcia :D

Uzbrojona w mix Esseksów Y 25, Y12, Y8, potem już lecą KL 8,7,6 i 3 razy 5 + szczytowa.

Omotki metalica brown.

Do stopki kołowrotka 32cm, insert profilowany stabilizowany ;) od Piotra Matusiaka z dwoma pokaźnymi łykami oleju do konserwacji kolb dubeltówek 

Uchwyt Fuji SKSS z KDPS-em

Naklejka oryginalna NFC,- brzydka jak z tamponiarki :P

I na pewno połowi  :D 



#48 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2014 - 09:05

Już za pierwszym wypadem połowiła troszeczkę, głównie dzięki swojej ogromnej elastyczności w obsłudze rozmaitych przynęt  :)

 

Mam taki małą prośbę do wszystkich,- bardzo bym nie chciał aby w tym wątku była kolejna dyskusja o wadze wędki bo są do tego inne wątki co nie oznacza, że jeśli ktoś ma ochotę napisać - okaleczyłeś tą wagą tak znakomity blank - to bardzo proszę ;)

 Krytyka TAK

Gównoburza - NIE!!!

 

Dlaczego? Z prostego powodu,- skoro prawie 50 letni chłop, którego kondycja i siła nie odbiega od przeciętnej potrafi bez bólu pod łopatką łowić 12 godzin tym kijem to spór o wagę niepotrzebnie obciążającą muskulaturę jest czystą sofistyką i taką dyskusję mozna przenieść do wątku pt:

" trzymanie długopisu już po 3 godzinach sprawia mi problem"

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 21 czerwiec 2014 - 09:10


#49 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 09:08

Super Arek! Jak zawsze zresztą :)



#50 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 czerwiec 2014 - 10:59

Ladny patyczak :) A ze 200 gramulcow, no coz nie wszyscy lubia anorektyczki :lol:



#51 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 21 czerwiec 2014 - 13:02

Zdecydowanie TAK dla takiego patyczka Arku i zbrojenia w guście jaki niewątpliwie i mi odpowiada. :)  :)  :)

Piękny patyczek a i wykonanie jak to u p.Kawalca TOP  ;)


  • popper lubi to

#52 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 czerwiec 2014 - 13:36

Cieszę się, że są i tacy - poza mną, którym się patyk podoba ;)


  • Karol Krause lubi to

#53 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 czerwiec 2014 - 17:33

Gustowny. Kij tej mocy i długości musi ważyć,szczególnie jak doważasz dolnik ciemnym korkiem
  • kaziktlc lubi to

#54 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1645 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 22 czerwiec 2014 - 07:40

Jedno jest pewne dla mnie, a mianowicie to, ze wedka wazaca 100g w czasie lowienia bedzie "ciezsza" od tej wazacej 180g jesli ta pierwsza bedzie zle rozplanowana czyli zbalansowana, wywazona, ulozona...

Użytkownik yglo edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 07:40


#55 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 czerwiec 2014 - 08:18

Taka też zasada przyświeca mi Zbyszku już od długiego czasu  ;)

Dla kogoś kto bardzo by chcial osiągnąć optimum pomiedzy uzyskaniem dobrego balansu w tym kiju i nie zwracał uwagi na trwałość materiałów użytych do budowy dolnika zapewne waga poszybowała by poniżej 200g ale nie wiele, tak na moje oko 10 może 15-20g. Tradycyjne wkładanie ołowiu czy jakiegokolwiek dociążenia punktowego w końcówkę dolnika ST 905-2 może wprawić proporcjonalnie delikatną szczytówkę w stosunku do dolnika w wibracje. Piszę "może", bo tego nie sprawdziłem ale mimo to jestem tego pewien na 99,9%.

Dobrze wyważony zestaw (wędka+kołowrotek) w moim przypadku jest znacznie ważniejszym czynnikiem niż ogólna waga czego najlepszym przykładem jest moj zestaw sumowy, który waży łącznie ponad 800g i można nim łowić cała noc w miarę przyjemnie :) w miarę bo 800 to jednak nie 500 a dokładniej 522g  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 08:24


#56 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 08:38

Arek, a kojarzysz ile ważył sam blank, aby mniej więcej zobrazować ile "poszło" na uzbrojenie?

#57 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 czerwiec 2014 - 08:41

Blank ważył 78g. Dolnik po uzbrojeniu waży 180g a szczytówka 22g


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 08:42

  • Karol Krause i Maciek_7 lubią to

#58 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 czerwiec 2014 - 22:38

Dziś przekonałem się, że warto było szukać i że ten kij to dla mnie jest strzał w przysłowiową dychę  :) tzn w uniwersalną dychę ;)

Wyglądało to tak:

Krótki poprzeczny kamienny kant prawdopodobnie złożony z rozpieprzonej główki powyżej, ok 2m pod wodą ciągnący się nierównomiernie na jakieś 30m za nim głębokość ok 3-3,5 czyli (układ nurtów jak na krótkiej poprzecznej przykosie) drugi koniec to płytkie 1m kamienisko z dość mocnym wstecznym nurtem i poprzeczną rynienką łączącą się z głównym korytem. 

Pierwszy sandacz zameldował się punktualnie o 20-00, krótko potem kolejny i obydwa złowiłem na wolno opadaącą gumę na 20g główce i cisza, więc zmieniłem na 10g główkę i delikatnie pukałem po kamieniach środkowej części i tak złowiłem jak się potem okazało ostatniego za to ładnego 82 cm sandacza. Do 21 nie wydarzyło się już nic sandaczowego a ja pykając fajkę przełożyłem szpulę na cieńszą plećkę do nocnego łowienia i delektowałem się pięknym wieczorem i nagle nie wiadomo skąd wyleciała taka ilość chrustów że były wszędzie, na szyji, na twarzy we włosach po prostu wszędzie i w oka mgnieniu pojawiły się jaziory, jeden, drugi, trzeci... z piętnaście wyjść widziałem :o  i to były duże ładne ryby,- dawno już nie widziałem czegoś takiego.

Momentalnie sięgnąłem do pudełka po mrówę-jumbo, ale była za duża, nie chciały wziąć :angry: na szczęście miałem jeszcze po ostatnim wypadzie na rafę jednego 2cm holigansa od Tomy-ego, drugi rzut na ok 30m i siedzi,- jaź, był przeciętny miał 58cm ale jazda była lepsza niż z 82 cm sandaczem :P niestety narobił takiego bydła w wodzie, że miejsce było pozamiatane...

To był wspaniały wieczór, wróciłem do domu z przekonaniem, że mi jednak nie odbiło szukając Reńskiego uniwersału i że możliwe jest dobranie takowego chyba do każdej wody... To wspaniałe uczucie kiedy po łowieniu na ciężko, trzeba się błyskawicznie przestawić i zakładając mikro 2g pchłę nie jest się bezradnym wobec żerujących ryb...

Co prawda całe to poszukiwanie trochę trwało i sporo kosztowało ale co tam,- dla takich chwil warto :)



#59 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 czerwiec 2014 - 06:08

..Arek - szkod, że to koniec poszukiwać...a tak coś sie działo... ;)

Może teraz czas na poszukiwanie  ideału 12lb ;) ???

P.S dawaj foty ryb, nacieszę oko ;)



#60 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 czerwiec 2014 - 06:23

Czasem mam wrażenie,że mogę nie łowić wcale..wystarczy mi,gdy poczytam takie relacje jak Arka :) .Siła przekazu powoduje wrażenie wspólnej obecności podczas łowienia :D .Do tego wystarczy pooglądać trochę zdjęć forumowych "spec-hunterów"..i gadam przez sen :D .







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, nfc, g.loomis