Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

NFC ST 905-2 (IM)

blank nfc g.loomis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:03

Patryk,- po raz pierwszy od długiego czasu żałowałem wczoraj, że aparatu nie miałem  :( choć i tak nie lubię robić zdjęć - może dlatego, że nie potrafię  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: poza tym mam takie jakieś irracjonalne uczucie, że "sfocenie gada" zamienia magię momentu na coś znacznie bardziej przyziemnego i to też mnie hamuje...

 

A ideał 12 lb mam już i to od pierwszego strzału ;) raz się kurna udało :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Teraz pora na dokładniejsze rozkminienie długasa 10 lb i to już na prawdę będzie koniec dostrajania się do tutejszych warunków i minimalizacji zasobów szafy. Z 30 przywiezionych z Polski zostanie.... no zobaczymy mam nadzieję, że połowa ;)

10 funtowca na zimowo-wiosenne łowy a także na wolniejszą wodę całorocznie już mam i nie oddam za żadne pieniądze świata,- przynajmniej tak mi się teraz wydaje,- jest nim 9" Lamiglas RR  ;)

 

Ricci,- cieszę się, że podobało Ci się to co napisałem :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:14


#62 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:21

..12lb - pst894???



#63 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 czerwiec 2014 - 08:23

Tak,- od wielu lat nie miałem lepszej 12-tki  :)

Jako pretendent do długiej szybkiej 10-tki na Ren i pod mrówy startuje M-1-ka, ale jeszcze jej nie ma więc muszę poczekać ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:16


#64 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:05

Taka też zasada przyświeca mi Zbyszku już od długiego czasu  ;)

Dla kogoś kto bardzo by chcial osiągnąć optimum pomiedzy uzyskaniem dobrego balansu w tym kiju i nie zwracał uwagi na trwałość materiałów użytych do budowy dolnika zapewne waga poszybowała by poniżej 200g ale nie wiele, tak na moje oko 10 może 15-20g. Tradycyjne wkładanie ołowiu czy jakiegokolwiek dociążenia punktowego w końcówkę dolnika ST 905-2 może wprawić proporcjonalnie delikatną szczytówkę w stosunku do dolnika w wibracje. Piszę "może", bo tego nie sprawdziłem ale mimo to jestem tego pewien na 99,9%.

Dobrze wyważony zestaw (wędka+kołowrotek) w moim przypadku jest znacznie ważniejszym czynnikiem niż ogólna waga czego najlepszym przykładem jest moj zestaw sumowy, który waży łącznie ponad 800g i można nim łowić cała noc w miarę przyjemnie :) w miarę bo 800 to jednak nie 500 a dokładniej 522g  ;)

Pozwolę sobie nie zgodzić się z taką opinią ,szczególnie jeżeli chodzi o trwałość komponentów. Biały korek jest dużo lżejszy oraz trwalszy od korka ciemnego i ten blank można spokojnie zrobić o 40 g lżej nie tracąc na balansie . Nie rozumiem ponadto stwierdzenia innego forumowicza że  kij tej klasy musi ważyć ! spytam się niby dlaczego musi tyle ważyć ? ( argumenty proszę a nie kanapowe opinie) Nie polecam wklejania ołowi ale są inne sposoby poprawienia balansu które nie powodują wprowadzania szczytu w wibracje i nie tylko o wibracje chodzi . Wklejanie ołowiu może spowodować uszkodzenie blanku bo podczas rzutów kij inaczej się ładuje więc o wibracje to raczej byłbym spokojny :)



#65 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:10

O Artur :o  nie wiedziałem o tym, że zbroiłeś już ten blank,- chyba, że to kanapowa opinia :P  a blanku nawet nie miałeś w ręku?


  • Karol Krause lubi to

#66 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:16

Witam,

 

Chyba zapominamy o jednym jeszcze aspekcie jakim jest wyglad customowej wedki. To jak by pisac iz tylko lekkie wersje Porsche czy Ferrari sa jedynymi wlasciwymi samochodami i tylko takimi wypada jezdzic. Nigdy nie biore pod uwage wagi pierscionkow czy chociazby rur rezonansowych jako decydujacego czynnika przy wyborze ostatecznego wygladu rekojesci i nie zamierzam tego zmieniac i  ta mysl zapewne przewodzila @Rheinangler-owi. 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo



#67 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:48

 

 

Mam taki małą prośbę do wszystkich,- bardzo bym nie chciał aby w tym wątku była kolejna dyskusja o wadze wędki bo są do tego inne wątki co nie oznacza, że jeśli ktoś ma ochotę napisać - okaleczyłeś tą wagą tak znakomity blank - to bardzo proszę ;)

 Krytyka TAK

Gównoburza - NIE!!!

 

Dlaczego? Z prostego powodu,- skoro prawie 50 letni chłop, którego kondycja i siła nie odbiega od przeciętnej potrafi bez bólu pod łopatką łowić 12 godzin tym kijem to spór o wagę niepotrzebnie obciążającą muskulaturę jest czystą sofistyką i taką dyskusję mozna przenieść do wątku pt:

" trzymanie długopisu już po 3 godzinach sprawia mi problem"

....



#68 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 26 czerwiec 2014 - 14:49

Nic dodać nic ująć Arku  :lol:  :lol:  :lol:



#69 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2014 - 15:34

O Artur :o  nie wiedziałem o tym, że zbroiłeś już ten blank,- chyba, że to kanapowa opinia :P  a blanku nawet nie miałeś w ręku?

Nie o ten blank chodzi Arek i nie o twoją opinię . Co do twojej opinii mam takie zastrzeżenie że poruszyłeś sprawę trwałości materiałów i tu się z Tobą nie zgadzam .Mianowicie dobrej klasy biały korek jest lżejszy i co ważniejsze dużo trwalszy od brązowego Burnta ponadto źle oszacowałeś wagę do której można zejść z blankiem który waży 78 g . ukręciłem już sporo wędek o podobnej wadze i długości  i zapewniam cię że można zejść do 160 g gotowego kija z dobrym balansem. To tyle jeżeli chodzi o różnicę zdań która nas dzieli. To że lubisz wędki które sporo ważą to wiemy .Takie upodobanie które szanuję i skoro dobrze ci się łowi to jest ok . Nie bardzo rozumiem jednak zachwytów klakierów którzy uznają taką właśnie "zaletę" za prawdę objawioną i to chyba tyle :)

pozdrawiam



#70 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 czerwiec 2014 - 15:39

Pewnie tez zalezy kto takowa wedke wstawia, jak to zawsze na necie B)  Ktos inny pewnie by dostal litanie na trzy strony.

Takie zycie  :ph34r:



#71 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 czerwiec 2014 - 16:57

...a może biały korek kontra ciemny to również sprawa gustu i estetyki...

#72 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 26 czerwiec 2014 - 17:24

Można sobie też rękę uciąć albo nogę to masa spadnie, jedni wolą fajną brunetke przy której się dobrze czują a inni przebierają w stosie tępych blond strzał sugerując się wymiarami i są frajerami całe życie ale w oczach kolegów mają fajną dziunie....
Moim zdaniem dopóki facet sika na stojąco bez kucania to nie powinien działać wbrew swoim upodobaniom w imię chorych stereotypów że co lżejsze to lepsze ?
Moim zdaniemta rękojeść wygląda bardzo estetycznie i jeśli daje właścicielowi komfort psychiczny że łowi patykiem jaki sobie wymarzyl to o co chodzi ? A co do wytrzymałości i trwałości.....to tak samo jak z przelotkami , te za 500 zł są super ale te za 100 zł to już jazgarz przetnie plecionka na pół.....myślę że jak kijem będą łowione ryby a nie rabane drewno to i korek wytrzyma.

ja jestem na tak :D gratuluje fajnej wedeczki panie Arek

pozdrawiam.

#73 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 czerwiec 2014 - 18:00

A jak dla mnie nie ma co "ciągnąć" tego tematu...
Kij już uzbrojony, rękojeść sklejona, wedka łowi=właściciel zadowolony!
Czyż nie o to chodzi? :)

#74 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 czerwiec 2014 - 22:34

- pewnie jeszcze, ze 20 lat i też będę pruł wszystkie ciężkie rękojeści i robił w korku,- albo już będę wówczas w krainie wiecznych łowów, chociaż jak sobie przypomnę prawie 80 letniego Mariana Paruzela z którym łowiłem pewnego pięknego dnia pstrągi na Pasłęce to nie koniecznie  ;)

Maniek latał z nie najlżejszym patykiem po Wapniku (kto był to wie, że to nie łatwe) i jak to się tera mówi - dawał radę B) tylko wtedy to ludzie z czego innego byli zrobieni...

 

Artur - może nie wszystko jest klaką, może nie wszyscy to dupowłazy, może się to po prostu komuś podoba? 

Korka nie lubię za wypadające z czasem "sęki" albo szpachlę którą są wypełnione a także za kiepski wygląd po kontakcie z błotem brudem i kamieniami, znoszę go tylko w muchówkach gdzie co innego mi nie pasuje... Ot taka fanaberia :)

Ty jak sądzę słabo znasz sajgony nadrzeczne gdzie kij odstawia się do błota czy wpycha miedzy kamienie by wyhaczyć rybę, w kilku godzinnym deszczu chyba też nie łowisz? Czy się mylę?

Wędka po mojemu może być dopieszczana do momentu wykonania bo do tego momentu jest ideą, potem przychodzi proza i musi tylko być skutecznym narzędziem o określonym komforcie użytkowania. Wędek nie myję, nie czyszczę i nie odświeżam, z jednym małym wyjątkiem na usunięcie osadu z przelotek po łowieniu na wysokiej wodzie lub w wypadku długiej i mroźnej zimy :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .

Niestety korek wielokrotnie myty a nawet tylko zamaczany piękny nie jest co widzę po swoich muchówkach, które choć seryjne też nie są od chińskiej macochy...

Pewnie, że można to uznać za "naturalne piękno" jak wiszące cycki w rozmiarze D wówczas będę musiał się zakwalifikować do grupy lubiącej silikony  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 22:58

  • JanuszD lubi to

#75 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 czerwiec 2014 - 06:53

....................sajgony nadrzeczne gdzie kij odstawia się do błota czy wpycha miedzy kamienie ........................

I dlatego własnie, nie cenię dzielonych reargripów. :lol:  

Poza tym, bez "klaki".  40g w tę, czy we w tę, nie wzbudza we mnie emocji, o ile zestaw, jako całość, jest wyważony prawidłowo.


  • Rheinangler lubi to

#76 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 czerwiec 2014 - 12:21

Ilu nas tyle pomysłów na łowienie, i każdy składa sobie te puzzle inaczej, wymiana wiedzy i pomysłów jest czasem inspirująca czasem pokazuje, że czyiś pomysł to dla mnie zupełne manowce i dzięki temu wiem już gdzie się nie pchać a czasem także bywa olśnieniem.

Za wszystkie jestem wdzięczny, tylko nie każdy komentuję, bo kiedy widzę że autor zrealizował swoje zamierzenia to co mi do tego? Nic!

A czasem jak efekt jest sprzeczny z założeniami i autor zorientował się o tym i pyta - to czemu nie...

Jest wiele takich przykładów np co do wyglądu.

Wędka w piance plus czarne omotki,- jedni mówią szczyt elegancji - mała czarna inni grobowa wędka - pełna deprecha

Wędka z wieloma kolorami korków i omotki kolorowe,- jedni mówią żywa - wesoła inni jarmark i disco polo...

Często nawet mniej skrajne dobory komponentów wzbudzają aż tak nieadekwatne komentarze, co dziwne błędy ortograficzne i składnia zdania jak u szympansa wzbudzają mniejsze oburzenie  :unsure:

Tak czy tak obok tego wszystkiego trzeba mieć również świadomość tego, że wystawiając coś publicznie trzeba się liczyć z komentarzami a jak się ich znieść nie potrafi to trzeba zmienić psychoanalityka lub nie publikować. Niby proste ale nie dla wszystkich...

 

Artur, żebyś nie pomyślał, że to ostatnie zdanie jest do Ciebie,- bo nie jest!!!

Z Tobą chcę się podzielić inną myślą,- tak się zastanawiałem kto z moich znajomych łowi takimi bolidami lekkości (a trochę dobrych spinningistów znam i przeciętnych także i kiepskich też by się kilkunastu znalazło) i jak przypominam sobie ich wędki to jakoś wychodzi mi na to, że głównie ci co to nad wodę wpadają w trampkach porzucają godzinę, dwie, czasem dłużej co zależne jest od tego ile pudełek z nowymi cudownymi przynętami zdążyli skompletować od ostatniego wyjazdu. Pewnie to żadna prawidłowość i może znam "niewłaściwych" bądź zacofanych sprzętowo wędkarzy ale myśl ta nie daje mi spokoju...

Co do tego, że uzbroiłeś wiele uncjowych 9" kijów o wadze 78g nie mam wątpliwości :rolleyes: ale zapewne nie z takim balansem jak w rzeczonym NFC bo tego nie wiesz bo nie miałeś nawet blanku w ręku,- chyba że jesteś jasnowidzem...

Dlatego też Twoje zapewnienia, że da się zejść do 160g w pełnej rękojeści są dla mnie wróżeniem z fusów i gdybologią...

W warunkach jakich łowię Hawana czy TB połączona z korkogumą jest znacznie trwalsza od korka i piszę to z doświadczenia a nie z laboratoryjnych testów i porównań, wytarcie błota wodą z rzeki wystarcza do zachowania daleko większej czystości,- dla mnie to wystarcza by nie sięgać po korek. Jak już było nie raz powiedziane ta wędka jest dla mnie a nie po to by była wzorcem i optimum dla kogokolwiek...

 

Waldek, po przyjeździe z Polski do Duss miałem 90% wędek w korku i po dwóch latach większość z nich wyglądała jak by stały obok drapaka dla kotów i jakby były dość intensywnie używane,- przez koty :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Rękojeści dzielone mam w kilku wędkach ale są to głównie pstrągówki lub kije na łódkę, którymi nie troluję, mam jednak świadomość, że to głównie chęć posiadania czegoś innego niż konieczność. Pstrągówkę można odłożyć za szlufkę kamizelki zamiast do wody czy błota a na łódce wszystko się obija i rysuje oprócz rękojeści :lol:  :lol:  :lol:  :lol: chyba, że ktoś troluje z dzieloną rękojeścią co uważam za mega niewygodne.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 czerwiec 2014 - 13:08


#77 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 czerwiec 2014 - 14:46

Ja sie odepne od tematu korka wagi designu .... nie moja bajka :P 

Arek jak możesz wstaw parę fotek ugięcia - nawet mogą być nad kanapa aby było widać jak blank sie gnie :)  



#78 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 czerwiec 2014 - 16:59

Ja sie odepne od tematu korka wagi designu .... nie moja bajka :P 

Arek jak możesz wstaw parę fotek ugięcia - nawet mogą być nad kanapa aby było widać jak blank sie gnie

progresywnie  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: jak przyjedzie do mnie Zbyszek w przyszłą niedzielę to porobimy fotki ;)



#79 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 czerwiec 2014 - 17:16

o to super :) Powyginajcie kijek i poróbcie foty :) a najlepiej jakbyście powyginali na rybie :) 



#80 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 czerwiec 2014 - 19:11

się postaramy  ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, nfc, g.loomis