Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery 2014 (wieści znad wody)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 28 maj 2014 - 12:59

O którym wiatraku piszesz? Chodzi o kamienie na wprost bazy? Dziś wypłynęliśmy...15 minut walki o życie i powrot:-) szkoda,bo są ladne osłonięte miejsca,ale trzeba najpierw do nich dotrzeć.

#162 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 28 maj 2014 - 13:14

Kurcze, przekichane macie :/ Ciekawe ile efektywnego czasu łowienia będziecie mieć na tym wyjeżdzie. Poprawy pogody życze ASAP!



#163 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 maj 2014 - 20:21

Nie bardzo wiem czy tutaj powinienem pisać ALE

wróciłem z Finlandii , wyprawa bardzooooo udana pod kazdym wzgledem

Ryby 

- szczupak ponad 200 szt z większych 82-84-85-85-86-90 setkę z gripa puścił mi kolega z łódki opowiadacz gdzdwieie nie byłem co nie robiłem a jak co to dupa

- okoń naiwiekszy 42

- jaź

Ogólnie grupa 14 osobowa w tym dwie panie złowiła ponad 1500 szczupaków

Dwie setki , kilka dziewiędziesiątek , kilkanaście osiemdziesiątek

Ja szczupaki do 70 cm odpinałem jak było to mozliwe w wodzie

Po powrocie zaduma i nostalgia co jet K.......wa z tą naszą wodą

Tam nawet szczupaki z połamanymi kregosłupami(czwarte zdjecie) wala jak wściekłe

Jak tu iść na ryby :lol:

 

 

Załączone pliki


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 19:38


#164 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 maj 2014 - 20:26

Brawo, Czy 200 sztuk przez tydzień?



#165 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 maj 2014 - 20:27

prawie 8 dni :P



#166 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 29 maj 2014 - 07:57

Gratulacje! Wrzuć jeszcze trochę fotek...pomarzymy sobie jeszcze :)


Użytkownik Martin77 edytował ten post 29 maj 2014 - 07:59


#167 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1635 postów

Napisano 29 maj 2014 - 11:06

Jak się nie spytam to się nie dowiem, a jak się spytam to może , na jakim jeziorze można tak pięknie polowić? Duże, małe, daleko na północ? A może jak się nazywa ? Ewentualne podziękowania:-)
Tomek

#168 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 maj 2014 - 11:26

Kostom, takie wyniki są do zrobienia na większości jezior w Skandynawii ;)



#169 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 29 maj 2014 - 12:21

Byłem na wyjeździe z jacekp29. 26 maja podczas 8 godzin łowienia (trzy razy uciekaliśmy przed burzą) z kolegą na łodzi mieliśmy 132 szczupaki (plus kilka okoni). Większość w przedziale 55-75 cm. Mnóstwo niezaciętych brań oraz krótkich holi ze spadem. Ręka boli mnnie do tej pory.

 

Z ciekawostek dodam, że podczas całego pobytu widziałem 1 (jedną) łódź z wędkarzem, która nie pochodziła z naszej grupy. Widziałem rónież kilkadziesiąt pułapek (oznaczonych) oraz w 3 miejscach rozstawione sieci (oznaczone, płot pomiedzy dwoma bojkami - kilka, kilkanaście metrów)


Użytkownik tete edytował ten post 29 maj 2014 - 12:39

  • Martin77 lubi to

#170 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2014 - 12:41

@tete - u nas taki arsenał siatkowo-pułapkowy ledwie starcza niektórym mistrzom na niespełna 10ha, także stąd pewnie znikomy wpływ takiej ilości sprzętu rybackiego u Finów :) Swoją drogą, ładnie połowiliście w kraju Nokii!



#171 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 29 maj 2014 - 12:48

@tete - u nas taki arsenał siatkowo-pułapkowy ledwie starcza niektórym mistrzom na niespełna 10ha, także stąd pewnie znikomy wpływ takiej ilości sprzętu rybackiego u Finów :) Swoją drogą, ładnie połowiliście w kraju Nokii!

To chyba jednak kwestia podejścia. Oni łowią tyle ile są w stanie sami zjeść. Nie karmią sąsiadów, kotów czy świń. Do kilku pułapek z ciekawości zajrzeliśmy. W jednej było chyba z 50 kilogramów wzdręg a w innych szczupaki, leszcze i okonie.



#172 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2014 - 15:55

U Szwedów panuje podobna zasada, z jedną tylko różnicą - przynajmniej u "szkieraków" - nie interesuje ich nic poza aborre i brax (leszcze i okonie). Mimo to populacja tych ryb ma się świetnie!



#173 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 31 maj 2014 - 22:33

Jak się nie spytam to się nie dowiem, a jak się spytam to może , na jakim jeziorze można tak pięknie polowić? Duże, małe, daleko na północ? A może jak się nazywa ? Ewentualne podziękowania:-)
Tomek

Średnie jakieś 1400 km od Warszwy :P 



#174 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 01 czerwiec 2014 - 11:53

no i wróciliśmy z Senoren.

 

wędkarsko słabo. z 6 dni łowienia mieliśmy 2 dni sztormu, 2,5 dnia kompletnej flauty. największa sztuka ok 80 cm na spinnerbaita da bush Savage Gear.

 

Kilka luźnych myśli o łowisku:

 

Jest świetne, obfituje w bardzo ciekawe miejscówki. przez jeden dzień łowiła ekipa jednego z wędkarskich portali tv i twierdzili, że 2 tygodnie wcześniej pływali przy kompletnej flaucie, widząc tysiące(!) szczupłych, które nie brały. zatem ryba w łowisku jest, co potwierdzały też wcześniejsze doniesienia kolegów z forum. częściowo pewnie zabrakło umiejętności, ale oprócz tego trafiliśmy po prostu na fatalną aktywność ryb.

 

Domki są nieduże i dość spartańskie, ale spełniają swoje zadanie. nam nie brakowało w nich niczego. tereny nie są dziewicze (jest trochę domków letniskowych), ale na wodzie tego nie czuć (+ jest to atut, jeśli ktoś jedzie z rodziną).

 

Sprzętowo:

 

- większość ryb na jerki (głównie slidery i glidin rap), kilka na da bush i coś się uwiesiło też na mikołajka od forumowego kolegi.

- to była moja pierwsza przygoda z castingiem i stwierdzam, że jest super. wymaga jednak cierpliwości i duuuużo zapasowej plecionki.

- kije team dragon 30-70 g obsługują bardzo szeroki zakres przynęt i są idealne dla początkującego (cieszę się, że kupiliśmy te kijki, a nie fatso jerk).

- plecionka power pro 30 lbs nie odstrzeliwuje przynęt, czego nie można powiedzieć o Savage Gear hd 4 28 lbs. kolosalna różnica w jakości (na korzyść PP) widoczna gołym okiem.

 

podsumowując, była to pierwsza wyprawa szkierowa i zbieranie cennych doświadczeń. no i mam nadzieję, że zapłaconego fryzowego starczy na 10 lat do przodu.

 

Wielki plus za organizację ze strony Eventuru - tu wszystko było w porządku i początkującym zdecydowanie polecam to biuro.


  • Krzysiek184 i lukas277 lubią to

#175 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 01 czerwiec 2014 - 12:56

Jeszcze troche Finlandii

Załączone pliki


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 19:37


#176 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 czerwiec 2014 - 13:09

Jacek pięknie połowiliście Gratulacje widzę, że szyba w domku jakby nowa ???



#177 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 01 czerwiec 2014 - 16:27

Podobno droga jak kryształ ;)



#178 OFFLINE   ppludrok

ppludrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 20:11

Ja jeszcze w Szwecji ale jutro wracam.  Wyjazd nie obfitował w duże ilości ryb ale za radami waszymi postarałem się ich szukać a nie iść na łatwiznę. \złowiłem mniej ale większych. \\\\największy 6kg i 92 cm. \najpierw złowił go kumpel a potem 2 h później ja. Super emocje aczkolwiek kaczuchy po 3-4 kg wg mnie walczą najlepiej. Łowiliśmy jakieś 4h dziennie tylko mimo dobrej pogody bo mam słabą silną wolę i sporo piliśmy a potem się leczyliśmy.... poza tym 2 dni łowienia z brzegu bo silnik padł. Dziękuję wszystkim za porady. Ryby brały tylko głęboko a więc jerki odpadały a rządziły gumy i łowienie z opadu. pzdr 



#179 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 04 czerwiec 2014 - 11:40

Ponieważ temat spadł z pierwszej strony to podbijam. Czy ktoś może łowi teraz na północy? Nie koniecznie chodzi mi o szkiery...Dzieje się trochę?



#180 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 04 czerwiec 2014 - 14:19

Wrocilismy z Boren w poniedzialek. Zlowilismy 6 metrowek, ponad 15 ryb 90-100cm, okonia 48cm i kilka ponad kilogramowych wzdreg. 80tki to musialy czekac w kolejce do podbieraka kilka razy :D. Najwieksza ryba 114cm. 6 ludzi, 7 dni lowienia (nie wszyscy lowili pelne dni), 4 chlopakow lowilio tam po raz pierwszy.  Trzy dni wialo do 4BF, prawie nie dalo sie lowic na plosach poza zatokami. 


Użytkownik andrew edytował ten post 04 czerwiec 2014 - 14:20