Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 styczeń 2015 - 21:20

Te białe kreski i wgniecenia to nie problem, biała kreska to zarysowanie powłoki zewnętrznej i schodzą, niepokój to pierwsze i ostatnie zdjęcie wygląda na rozwarstwienie siatki wzmacniającej i PCV. Tak czy tak wgniecenia w podłodze nie są do zaakceptowania, po prostu ponton do wymiany i już .Pod warunkiem, że go nie użytkowałeś, i powinieneś zrobić to jak najszybciej.


  • Bolesław lubi to

#222 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 21:31

Wszystko się da , wiem bo nie raz się szarpałem nawet pod wał na Wiśle . Niestety przychodzi czas , hm wiek że już nawet wręcz nie wypada. Nie wspomnę o lenistwie i wygodzie. Co do filmu to tak na kółkach każdy się da , ale 370 i 9,9HP plus dodatki samemu po zalanej łące, no też się da.

Witam,

 

rozumiem że pytania w  tym wątku to badanie rynku, bo handluje Pan pontonami maweric chyba że to przypadkowa zbiezność ...

 

jeśli nie to jak daje rade to 370 na 9,9 HP i na jakim? może jakiś link do filmu? Wejdzie w ślizg przy dwóch osobach po 110 kg?

 

ogólnie jak z nautyką pontonów maweric? jaki jest kształt pawęży? czy w  370 dziób jest mocno podniesiony jak w potonach morskich tzn da rade pływać na zbiornikach z duża falą?

 

czy jest coś większego niż 370?

 

pozdr

matpgt



#223 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:36

@Matpht  Nie jest to badanie rynku tylko dostosowanie pontonów pod użytkownika wędkarza, mam nadzieje że zauważyłeś, że zajmuje się inna dziedziną , a to to tylko hobby tak jak wędkarstwo. Tu każdy Ci powie, że najlepszy ponton to taki jakim pływa inny jest do bani. Wysłałem Ci prv pontony max długość 500



#224 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 styczeń 2015 - 07:41


może jakiś link do filmu? Wejdzie w ślizg przy dwóch osobach po 110 kg?

 

ogólnie jak z nautyką pontonów maweric?

 

Ja pływam sam na 330D z silnikiem 5KM i wchodzi w slizg bez problemu..

https://www.youtube....yk3kLPSP2H0ub7w


Użytkownik Piterson edytował ten post 02 styczeń 2015 - 07:42


#225 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 02 styczeń 2015 - 08:07

Dzięki @Piterson za link do filmiku.

Za link masz do odebrania torbę nieprzemakalną pod ławkę z wygodną miękką gąbką do siedzenia.

Reszta na prv.

 

 

Co do nautyki to:

 

MODEL " M "

Uts9u1.jpg

 

MODEL " D "

 

uwv4db.jpg


Użytkownik maweric edytował ten post 02 styczeń 2015 - 08:07


#226 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2015 - 16:11

Ma ktoś jakąś podparta praktyka teorie na temat tego jak zachowują się na wodzie pontony zależnie od ukształtowania dna jak na w.w. rysunkach ? Pytam gdyż miałem kiedyś metzelera, starutki niemiecki ponton, ale bardzo fajnie skonstruowany, teraz mam yam360s, i pływa to zupełnie inaczej.....



#227 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 02 styczeń 2015 - 23:03

Już @Bolesław piszę Model M moim zdaniem szybciej wchodzi w ślizg , i to przy większym obciążeniu, co do D to na dużej fali jest bardziej stabilny, po prostu klei się do wody, co do manewrów aż za bardzo posłuszny. Pływałem na obydwu i przy spalinie jest różnica ale myślę, że to ukształtowanie i długość kila robi różnice, co do pływania na elektryku nie widzę większej różnicy, po za większą czułością modelu D.



#228 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 14:48

Dzięki. A pływał ktoś doświadczony z Was pontonami yamachy ? Jak na tle konkurencji ? Metzeler 340 pływał genialnie, bardzo szybki i cuda można było robić na wodzie, dosłownie fruwał po falach jak deska surfingowa, robiłem nawet sobie takie zabawy. Potem miałem chińczyka 320 i już słabo ze stabilnością. Teraz mam yam360s, i choć wykonanie jest super, wielkośc bardzo mi pasuje to ponton nie ma tej lekkości w ślizgu do której się przyzwyczaiłem. Nie jest to kwestia silnika, bo pływam z yamą 9.9 2T lub yamą 20 4T, a więc mocy aż nadto.



#229 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 16:53

Oglądając filmiki na You Tube z pontonami Yamaha i Honda też mam wrażenie że te tańsze marki lepiej sobie radzą w ślizgu, ale może to złudzenie

Najlepiej by było jak ktoś z właścicieli tych firm się wypowiedział w temacie



#230 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 17:17

- chyba nie jest tak źle z yamahą (chyba że to nie yamaha, tylko radziecka podróbka lepsza od oryginału ;)),ciekawy filmik ( plus druga jego cześć) pokazujący ogólnie możliwości gumiaków...  może źle trymowałem w tym sezonie silnik.. yama ma pochyloną pawęż i trzeba się przyzwyczaić do innych ustawień trymu... mało pływałem w tym sezonie... na morzu w dwie osoby plus manele i dziecko było ok... narzekałem na śródląndziu przy spokojnej wodzie.. 


Użytkownik Bolesław edytował ten post 03 styczeń 2015 - 17:19


#231 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:21

Jako importer pontonów nie powinienem się wypowiadać, o tak znanych markach, jedynie co to mogę zachwalić własny towar i elastyczność firmy z którą współpracuję. Jest to duża firma produkująca pontony  i inne sprzęty wodne dbająca o kontrahentów co w dzisiejszych czasach chyba to bardzo ważne. Nie wspomnę,że bardzo elastyczna, dodatkowe wyposażenie, dwa kolory lub trzy, no problem OK. gdy chciałem by pontony miały chlapacze no problem, gdy klient zażyczył sobie kolorofon, no problem . Miłe i na razie super współpraca , co do znanych firm niestety tam płacisz za marke i nazwę i niekoniecznie dba się o to by podwyższać wykonanie i np pływalność (nautykę) sterowność. Mniejsze i mniej znane firmy bardziej o to dbają tym bardziej , że wypromować nazwę i markę trzeba czasu i wywrotki pieniędzy, a konkurencja jest duża. Honda czy Yamaha to silniki , pontony to dodatek w zawyżonych cenach, który jest bo jest, a kto i gdzie robi te pontony nikt z nas nie wie.

 

@Bolesław Warszawa rzut beretem jak się ociepli chętnie przyjadę z pontonem maweric byś mógł porównać teślizgi

 

może taki ????

6h977.jpg



#232 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:07

Na poważnie to zrób mi ponton na wzór metzelera, to biorę w ciemno i płacę podwójną cenę za daną wielkość.... to jak zachowują się te pontony na wodzie w ekstremalnych sytuacjach to bajka nieosiągalna produktom o powszechnym dziś kształcie.. 

Pływałem chińczykiem (miałem pół roku) i w jakości wykonania była kolosalna różnica do yamahy, no ale chińczyk chińczykowi nierówny, wierzę że są też dobre jakościowo produkty.. 

To że obecnie mam yamahę, wynika nie tyle z obawy o jakość tańszych konkurentów, co z mojego braku strachu przed paroletnimi używkami.. po prostu mi się podobał, a zaufanie do marki zbudowałem pływając wieloma silnikami yamahy..  Z tego względu raczej nie będę posiadaczem chinola z sea-kingiem, i nowej skody czy kia w salonie też nie kupię - nie czuję po prostu takiej potrzeby.


Użytkownik Bolesław edytował ten post 03 styczeń 2015 - 22:09


#233 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:24

A który model metzelera miałeś , ten z pompowaną podłogą czy ze sklejką jednoczęściową ?



#234 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:39

Markant S z drewnianą podłoga.... :( Można kupić używkę, ale te pontony mają po 25 lat, i siłą rzeczy rozłażą się już dosłownie w szwach... Ale zdolności nautyczne to bajka... To podwinięcie dziobu sprawia że przy pełnej prędkości wbijasz się w falę czy też kilwater dużej motorówki i płynnie przelatujesz po nim... bawiliśmy się tak specjalnie.. to samo ślizganie się po wierzchołku dużej fali przy odkręconej do końca manetce... Daje poczucie bezpieczeństwa mimo długości tylko 340cm, a wrażenie niczym na skuterze wodnym.


Użytkownik Bolesław edytował ten post 03 styczeń 2015 - 22:43


#235 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 04 styczeń 2015 - 00:25

A może torpede :)

RY-GS.jpg



#236 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2015 - 00:31

Ciekawe... Jak to pływa ? :)



#237 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 04 styczeń 2015 - 12:41

Mam nadzieję,że odpowiem Ci w połowie czerwca. Sam jestem bardzo ciekawy.



#238 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2015 - 14:51

 

może jakiś link do filmu? Wejdzie w ślizg przy dwóch osobach po 110 kg?

 

ogólnie jak z nautyką pontonów maweric?

 

Ja pływam sam na 330D z silnikiem 5KM i wchodzi w slizg bez problemu..

https://www.youtube....yk3kLPSP2H0ub7w

 

Ten silniczek to czterosuw?



#239 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 styczeń 2015 - 15:34

Mam nadzieję,że odpowiem Ci w połowie czerwca. Sam jestem bardzo ciekawy.

Maweric, jakie ma to wymiary? Waga? Masz jakieś info?



#240 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2015 - 15:44

Czterosuw niestety.....