Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozum przychodzi z zagranicy ? Ooo..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 marzec 2014 - 20:24

Przez moment czytając te żale i nędzne wykręty pomyślałem , ze już jest poniedziałek i mamy omamy  :)

W buty sobie włóżcie te lingwistyczne grepsy , albo idźcie moi koledzy mili wybić światu - Słowakom , Angolom , Jankesom tudzież  innym zacofanym kmiotom , oczy , swoim wyrafinowaniem  :D 

Mówię jak jest !

Zwolennicy urawniłowki , wierni i poddani związkowej linii jakże słusznie wytyczonej przez naszego wieloletniego cicerone - gen E.Grabowskiego , zawsze zaczynają młóckę pierwszego pierwszego , co jest obowiązkowe , usprawiedliwione , zajebiste ..ale i całkiem przecież bezwstydne . :rolleyes:

Oczywiście ja zauważam iż jesteśmy wędkarska Arkadią , a jedynym problemem jest nadmiar ryb i wyrafinowana do granic niemożliwości wędkarska kultura , co zabezpiecza nas na przyszłość , a nawet optymizmem napawa  :) 



#22 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 20:45

Nigdy nie byłem wielkim fanem styczniowego łowienia pstrągów i zazwyczaj zaczynam tak na prawdę w marcu lub kwietniu. Głównie z tego powodu, że u mnie słabo w zimę biorą :)

Nie łowię też troci w zimę ... ze względu na tłum nad wodą. Chociaż te sflaczałe ryby też mi nie podchodzą.

 

Jednak co jest złego w łowieniu pstrągów w styczniu w rzece, w której kropasy są wręcz kwadratowe?

Ja widzę dużo złego w łowieniu tychże ryb w nizinnych rzekach latem, ale jakoś nie zauważyłem żebyś miał coś przeciwko. Nieważne że taka ryba wywali koła, ważne że w UK wtedy łowią ;)

 

p.s. Są rzeczy Sławku , których Ci zazdroszczę, jak chociażby niepowtarzalnego stylu, w którym piszesz.

Nigdy nie miałem w tym kierunku zdolności i mogę jedynie się oblizywać :P

Za to nie zazdroszczę Ci czytania ze (nie)zrozumieniem i zafiksowania w wielu kwestiach. 

Każdy ma swoje mocne i słabe strony.

 

p.s.2 Lubię się z Tobą pospierać od czasu do czasu :)


Użytkownik hlehle edytował ten post 21 marzec 2014 - 20:50

  • HaDe lubi to

#23 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 marzec 2014 - 20:56

Danielu , czyż nasza wspólna  troska o to , aby unieść nasze nietuzinkowe przeznaczenie na poziom najwyższy z możliwych , a przy okazji portal uczynić miejscem ciekawych rozmów , spotkań i konfrontacji , może być przedmiotem złośliwych dywagacji albo niegodnych zarzutów ?

Może ..

Ale ja tego nie praktykuję , podstawiam tylko lustro :)

Idę pić wino ..



#24 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 22:09

 

Idę pić wino ..

 

Wypij i za moje zdrowie, mnie niestety czeka długa droga w nocy ... na ryby ;)



#25 Guest_tfurczy ekspiert_*

Guest_tfurczy ekspiert_*
  • Guests

Napisano 21 marzec 2014 - 22:29

Jak już ktoś zauważył, te przepisy są już od wielu lat. Niestety wcale nie spowodowały, by graniczne rzeki były pełne ryb, wprost przeciwnie. Głowacica, lipień, łosoś, kosmos niestety.



#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 marzec 2014 - 05:42

Zmiany są konieczne . O ile odgórną przepisami wymuszoną redukcję presji przeprowadzić można by  względnie łatwo , nawet wbrew woli łowiących , to już zmiana byle jakiej mentalności , tego zlepku prymitywnych nawyków związkowego lumpenproletariatu i kultowych ponoć miesięczników - ani łatwo , ani szybko . .

Co , scheda nasza po generale , niedobra ? :blink: WŚ i WW na populizmach żerują ? :unsure:  Jak to ? :rolleyes:



#27 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2014 - 09:04

To co, cenzus majątkowy, czy wykształcenia decydujący o możliwości wędkowania ?

Proponuję habilitację (może być i z centralizmu demokratycznego) i pół miliona krążące po NYSE...


  • starydrwal, skippi66 i staszek lubią to

#28 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 22 marzec 2014 - 10:26

Każda rzeka ma swoja specyfikę ale żeby to "odkryć" trzeba niestety długich i mozolnych badań a te powinny sie później przeniesc na typ prowadzonej gospodarki . Mozna np zrobić tak : łowimy pstragi od pierwszego weekendu kiedy temperatura wody przez 3 kolejne dni osiągnie temperature np 6  stopni C. Ale do tego są potrzebne zmiany strukturalne i mentalne

Pozdro



#29 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 marzec 2014 - 11:24

To co, cenzus majątkowy, czy wykształcenia decydujący o możliwości wędkowania ?

Proponuję habilitację (może być i z centralizmu demokratycznego) i pół miliona krążące po NYSE...

Po co aż habilitacja? W zupełności wystarczy matura i stówka k w polskich złotych, w dowolnym banku na terenie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

A tak poważnie, skala lumpenproletaryatu rozprzestrzeniającego się po brzegach polskich wód jest przerażająca. Jest to proletaryat nowoczesny, reklamowo ukształtowany czyli wart wszystkiego co posiada. Zmotoryzowany przez dalekowschodnie koncerny, uzbrojony w ABU rodem z Juli zatem wyemancypowany i absolutnie niemoralny. Bez jakiejkolwiek kindersztuby. Bowiem nic innego jak kindersztuba nie pozwala rozsiewać dookoła toreb po zanętach i napełniać reklamówki z Biedronki wszystkim co się uwiesi.



#30 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2014 - 11:32

 Jest to proletaryat nowoczesny, reklamowo ukształtowany czyli wart wszystkiego co posiada. Zmotoryzowany przez dalekowschodnie koncerny, uzbrojony w ABU rodem z Juli zatem wyemancypowany i absolutnie niemoralny. Bez jakiejkolwiek kindersztuby.

 

"Lemingus vulgaris"?



#31 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 marzec 2014 - 11:55

"Lemingus vulgaris"?

W obecnych czasach to niestety " lemingus vulgaris rex ".



#32 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 marzec 2014 - 12:24

"IM" czyli komu??

Bo też nie rozumiem

niemieckim rewizjonistom :P



#33 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 marzec 2014 - 14:16

To masz takiego  przed sobą. Bo myślę że Śląska Polska nigdy nie chciała , od czasu przynajmniej kiedy w 1335(tak jakoś) Kazimierz Wielki zrzekł się Śląska po wsze czasy..... . Chcieli nas zawsze Czesi i Niemcy a Polska traktowała , nazwijmy to delikatnie,po macoszemu.

Ale nie gadajmy tutaj o polityce........ ;)



#34 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 marzec 2014 - 14:24

Bo Kazik Wielki wielkim tak naprawdę nigdy nie był. Wielcy byli Mieszkowie, Bolko Śmiały i książę Siedmiogrodu herbu Bathor. Ani Jagiellony litewskie ani żadne inne. Jeden co mógł wielkość osiągnąć, pod Warnę poszedł na własne nieszczęście. Po Batorym to już tylko upadek. Zaś Polska Śląsk zawsze chciała, tylko ten ku Germanii ciążył. Chyba że inną historię znamy, co zresztą być może.



#35 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 marzec 2014 - 14:27

Stachu, pytanie intymne teraz będzie: czujesz się Polakiem, Ślązakiem czy może polskim Ślązakiem? A może śląskim Polakiem? Bo gadasz przecie po polsku.

Oczywiście możesz nie odpowiadać. Jak również nie obrażaj się, bo nie o to idzie.



#36 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 22 marzec 2014 - 14:40

Stachu, pytanie intymne teraz będzie: czujesz się Polakiem, Ślązakiem czy może polskim Ślązakiem? A może śląskim Polakiem? Bo gadasz przecie po polsku.

Oczywiście możesz nie odpowiadać. Jak również nie obrażaj się, bo nie o to idzie.

Jestem Polakiem i Ślązakiem zarazem. Śląsk to taka moja mała ojczyzna , każdy chyba tak ma. jeden związany jest z Wielkopolską , drugi z Mazowszem, inny jest Kaszubem itp. Ale mimo pewnych różnic kulturowych i językowych wspólnym mianownikiem jest POLSKA. Mickiewicz, Słowacki, Krasicki, Kraszewski itd , itp.  - choć tworzyli w czasach kiedy Śląsk był nie Polski , to dla mnie są pisarzami  moimi , na nich się wychowałem ,ich czytałem a nie na przykład Tomasza Manna i innych. Oczywiście Gethego i innych znam ale tak samo znam Steinbecka, Hemingwaya , Hugo, Dumasa ............

Blisko memu sercu jest Morcinek , z racji tego że pisał o Śląsku , o tradycji , o ludziach.

Tak jestem Polakiem . Co nie zmienia faktu że także Ślązakiem z tradycjami kilkusetletnimi ;)


  • skippi66 lubi to

#37 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 22 marzec 2014 - 16:13

Jeszcze trochę a się Panowie będą herbami wymieniać na "jerku" :D

To się poziom podniesie. B)


  • popper, Dagon i Zwierzu lubią to

#38 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 marzec 2014 - 16:27

Chętnie komuś sierp i cep, razem skrzyżowane, ustąpię. :)


  • White Fish lubi to

#39 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 23 marzec 2014 - 10:47

Jakieś dwa lata jestem na Jerku i przez ten czas już chyba z 5-6 razy wywiązała się dyskusja o Śląsku i Ślązakach . Takie dyskusje zawsze podszyte są jakiegoś rodzaju nieufnością , jakąś animozją , jakąś obawą że My tu jesteśmy jakimiś ( nie wiem ) szpiegami , rewizjonistami , ukrytą opcją Niemiecką ; no i że chcemy wam ( prawomyślnym wędkarzom - Polakom ) wyłapać i zeżreć wszystkie ryby.
Nic bardziej mylnego Panowie.
Zapraszam na Śląsk , pobądźcie tu trochę a szybko się zorientujecie że nikt tu nie planuje żadnej Secesji , nikt nie skupuje mundurów bundeswery ani nikt nie rozpisuje referendum .
Tymbardziej nie planujemy napaści na Rzeczpospolitą nie chcemy gwałcić waszych żon i wcielać do hitlerjugent waszych dzieci.
Prawdziwych , rdzennych Ślązaków jest tu co kot napłakał , a szkoda bo to są uczciwi i pracowici ludzie z zasadami. Większość obecnych mieszkańców Śląska to dzieci i wnuki przybyszów z Waszych stron ( Ja również ) i z ziem wschodnich ( dla jasności - nie planujemy również napaści na Ukrainę , Litwę, Łotwę i Estonię ). Dlatego nie rozumiem jak Skippi pyta Staszka czy napewno jest Polakiem.
Można równie dobrze spytać Skippiego czy napewno nie czuje się Żydem - przecież mieszka w Łodzi ; i czy dodaje do swojej macy krew Polskich dzieci.
Tak że odpuśćcie sobie Panowie te głodne kawałki bo zaraz znów trzeba będzie zamknąć wątek z powodu głupoty.

#40 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 marzec 2014 - 12:15

Można równie dobrze spytać Skippiego czy napewno nie czuje się Żydem - przecież mieszka w Łodzi ; i czy dodaje do swojej macy krew Polskich dzieci.

Aj waj, co to za miasto ;) przed wojną to było miasto. Synagoga co kilkaset metrów była :P .