Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FORD MONDEO MK3 - TDCI 115KM - prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 18:48

Witam, korzystając  z działu Cafe czyli "o wszystkim nie tylko wędkarstwie", chciałem zapytać o radę. Otóż od dłuższego czasu chcę kupić rodzinny samochód. Nie śpieszyło mi się, czekałem na okazję. Nadarzyła się. Sąsiad emeryt chce sprzedać tytułowe auto z 2006r. Auto zadbane aż żal nie kupić. Jednak drążąc nieco doszedłem do wiedzy o psujących się wtryskach w tym modelu co jest następstwem wadliwej pomby wtryskowej (lub odwrotnie). Naprawa około 6 tyś. Czy zatem da się przed zakupem w jakiś sposób zdiagnozować stopień zużycia powyższych? Samochód ma przejechane 160tyś, więc raczej nie dużo jak na diesel. Ale ja chcę tym autem przejechać kolejne tyle i czy da się w jakiś sposób tą uster(k)ę zdiagnozować wcześniej i ewentualnie jej zapobiec?

Będę wdzięczny za rady, pozdrawiam
Zbyszek



#2 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 23 marzec 2014 - 18:56

Cześć. Teraz bez śmiechu :)  ale zapytam żonę, pracuje w Fordzie od dłuższego czasu więc jest BARDZO kompetentna, podaj tylko jaki silnik (1,8 czy 2,0) i jutro wieczorkiem dam znać co się da zrobić ;)



#3 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 19:00

Możesz uderzyć do pompiarza (serwis pomp wtryskowych) i koleś mniej więcej sprawdzi Ci co i jak. Powiedziałbym że nawet bardziej. Mi okreslił niemal idealnie co mnie czeka w przeciągu kilku tyś km w passacie B6 i sprawdziło się :)

Więc polecam serwis diesla.



#4 Guest_tfurczy ekspiert_*

Guest_tfurczy ekspiert_*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2014 - 19:00

Mondeo z 2006 ma tylko 2,0 TDCI. Wtryski sprawdza się w serwisie metodą przelewową, wymiana na nowe już nie kosztuje 6k zł, mocno to staniało, jednak jest jeden problem - po wymianie trzeba je zaprogramować, więc Mietek z garażu tego raczej nie zrobi.

 

Mondeo to przyzwoite auto, bardzo dobrze się prowadzi, pewne zawieszenie i świetny układ kierowniczy (żadne elektryczne badziewie), oprócz wtrysków ma inne koszty na horyzoncie - koło dwumasowe przy sprzęgle, dwumasowe koło pasowe, turbina, trzeba sprawdzić pompę wody, koszt jest większy bo wymienia się razem z pompą wspomagania. Zawieszenie jest dość skomplikowane i niezbyt tanie w naprawie, ale przy 160 kkm powinno być jeszcze OK.


Użytkownik tfurczy ekspiert edytował ten post 23 marzec 2014 - 19:06


#5 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2014 - 19:02

Wydaje mi się że mechanik przy pomocy kompa może stwierdzić jaki jest stan wtrysków. 



#6 ONLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 23 marzec 2014 - 19:04

Powiem ci tak nie pchaj sie w TDCI F. Mondeo MK 3. Jedynie TDDI sa nieco slabsze ale tez daja rade. TDCI jest mocniejszy ale czesciej zawitasz u mechanika.

Pozdrawiam!



#7 Guest_tfurczy ekspiert_*

Guest_tfurczy ekspiert_*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2014 - 19:12

TDDI pali litr więcej, jest dość hałaśliwy i z kolei kosztowna jest naprawa pompy wtryskowej, miały także 115 KM.  Produkowane były tylko do 2002 roku, potem jedynie wersja 90 KM w autach flotowych na rynek niemiecki. Ale nie takie auto jest do kupienia, więc szkoda czasu.

 

Zresztą - również szkoda czasu na czekanie, aż ktoś tutaj coś wymyśli, lepiej iść na gotowe i sprawdzone http://www.mondeoklu...ka.pl/forum.php .



#8 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 19:12

Jest w okolicy jeden serwisant dieslów wymiany pomp itd. (szyldy pamiętam). W takim razie uderzę do niego jutro z zapytaniem. To, że naprawa nie kosztuje 6 tyś. bardzo mnie cieszy. Jestem w stanie podjąć ryzyko zakupu takiego auta licząc się z ewentualną naprawą ale powiedzmy do 4 tyś. Pierwotnie chciałem kupić benzynę i zainstalować gaz za 3 tyś - więc te pieniądze są na ewent. naprawę tegoż diesla. (rzecz jasna - pewnie wcześniej wydam na jakiegoś customa, ale w świadomości będę miał, że na instalację gaz zaoszczędziłem). Mam nadzieję, że serwis-man jest w stanie poinformować mnie tak jak kolegę brando co i jak do najbliższych kilkudziesięciu tysięcy. Jestem w stanie za rok powtórzyć taki test.



#9 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 marzec 2014 - 19:14

Mam takiego mundka 130KM, kuliłem go jak miał 170tys. Po ok 20 tys wtryski zaczęły lać, wymieniłem 2 w kwocie 1400zł z programowaniem, pozostałe 2 były zdrowe. W tej chwili mam 230 tys i mruczy aż miło. Jeśli chodzi o silnik to moim zdaniem nie ma się czego bać. Jeśli nie być butowany to pojedzie kolejne 160tys.

#10 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 23 marzec 2014 - 19:17

nie kupuj tkz strzal w kolano, bardziej usterkowego auta jak ten ford nie znam ,,,

 

OMIJAĆ DUŻYM ŁUKIEM -dobrze radzę

 

PS dowiedz sie jak z dwumasą :)  ja wiem , że tez nie wesolo lubia padać wtryski  (przy naszej jakości paliw) a dwumasa jest droga ok 3tyśki z wymianą ...


Użytkownik pablo208 edytował ten post 23 marzec 2014 - 19:19


#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 marzec 2014 - 19:18

Wogóle te nowe diesle po przebiegu 160tys. to już  jest zawsze niebezpieka padaczki podzespołów.Jak niemieckie TDI 1.9 były niezniszczalne to obecnie bałbym się kupować diesla.Mam kumpla mechanika, więc czasem dyskutujemy nt. aut.Taki diesel potrafi być czasem utrapieniem kierowcy :D .Naprawy są cholernie drogie i czasem oszczędność między olejem a benzyną bokiem wychodzi.Wolałbym używaną benzynę+gaz.



#12 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 19:18

Nie być butowany. Do kościoła, i do auchana co poniedziałek na "dzień emeryta". Po każdym wypadzie szmatka i poler. Kiedyś się z niego śmiałem jak wracałem po OdraDakar moim ubłoconym sejem. Teraz patrzę na to z zupełnie innej perspektywy :D 



#13 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 marzec 2014 - 19:19

nie kupuj tkz strzal w kolano, bardziej usterkowego auta jak ten ford nie znam ,,,

 

OMIJAĆ DUŻYM ŁUKIEM -dobrze radzę

 

Najbardziej lubię takie opinie :D Może rozwiń kolego swą myśl i wyjaśnij pojęcie usterkowego auta.



#14 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 19:19


 

PS dowiedz sie jak z dwumasą :)  ja wiem , że tez nie wesolo lubia padać wtryski  (przy naszej jakości paliw) a dwumasa jest droga ok 3tyśki z wymianą ...

Jak mam się dowiedzieć coś o dwumasie?



#15 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 19:21

Najbardziej lubię takie opinie :D Może rozwiń kolego swą myśl i wyjaśnij pojęcie usterkowego auta.

Jednak bardzo proszę, nie w tym wątku, bo zaraz sedno tematu zejdzie na dalszy plan


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 23 marzec 2014 - 19:21


#16 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 19:29

mój ojciec ma takiego już 3 lata, z autem nie dzieje sie nic, teraz tylko musi wymienić sworznie z przodu i tyle...pali malo w trasie do 5,5, prowadzi sie bajecznie, zawias poezja...autko super, co do obaw o wtryski...koszt unie w mieście to jakies 4 tys...ale po co zakładać od razu najgorsze? ja mam alfe i jakos jezdzi...

#17 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 23 marzec 2014 - 19:34

Jeżeli samochód zadbany i z pewnego źródła,a z opisu wynika,że tak jest to nie ma się zbytnio czego obawiac. Brać,kupowac,lać i jeździć. Większość problemów i negatywnych opinii wynika ze stanu faktycznego samochodu (zjeżdżony rupiec,sprowadzony z zachodu z przekręconym licznikiem)

#18 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2014 - 19:36

Jak mam się dowiedzieć coś o dwumasie?

Moim zdaniem powinieneś kupować auto z mechanikiem - fachowcem przecież nie jesteś.. Mój znajomy mechanik stwierdził na słuch że delikatnie stuka mi dwumasa - ja tego nie słyszałem bo się nie znam. Może udaj się do serwisu na taki przegląd - ale wtedy niestety zapłacisz..



#19 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 23 marzec 2014 - 19:43

kolego jeździłem takim fordzikiem MK3 w benzynce z gazem. teraz jeżdże avensiską w dieslu i miło bardzo wspominam fordzika. nie wiem jak w dieslach ale w benzyniakach był problem do któregoś roku, że lubiły się oderwać jakieś płytki z kolektora dolotowego i lubiło to wpaść wprost do silnika (czy jakoś tak, mechanikiem nie jestem). popytaj chłopaków na mondeoklubpolska.pl napewno pomogą. generalnie fordzika polecam, z tym że był dość niski w porównaniu do avensisa jeśli chodzi o wyjazdy w "teren"

pozdo

 

aha, opinie, że później cięzko sprzedać można włożyć między bajki. swojego sprzedałem w 24 h i miałem 3 kupców z drugiego końca Polski. 


Użytkownik slawito edytował ten post 23 marzec 2014 - 19:44


#20 ONLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2014 - 19:43

samochód miał jednego właściciela?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych