Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FORD MONDEO MK3 - TDCI 115KM - prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 23 marzec 2014 - 19:46

Juz tłumaczę o co mi chodziło...kurde az strach bo zaraz bedzie że mój tata jezdzi takim sto lat i jest oki. Ja mowie jak bylo u moich znajomych.

 

Otóż 3 znajomych  ma -mialo to auto w 3 byla do wymiany dwumasa ....(tu wyglada to tak , że jeśli tylko chałasuje po wcisnięciu sprzęgła mozna troszke pojezdzić )Generalnie jest slabej jakości.

 

Jeśli chodzi o wtryski ...hmm tu tez nie jest ciekawie . Jak wspomniałem wczesniej przy naszych paliwach leca na potęge.

Koszty wtrysków i czasem nawet pompy wtryskowej w tym mondeo też nie jest za niski. Kolega pyta o rade wiec ja odradzam zdecydowanie.

 

Nawet teraz szwagra mondeo co prawda 2004rok  jest w warsztacie po raz drugi, czy trzeci już nie pamiętam,  z wtryskami ...

 

Aha i jak zwykle przepraszam za własne zdanie ....i za wiedze jaka posiadam :)

 

Miłej niedzieli aha i kupuj w ciemno skoro ktos ma i nic sie nie dzieje , to te 3 wspomniane przezemnie przypadki to pewnie zbieg okoliczności - tu wychodzi moja wrodzona złosliwośc -sory!

 

A tak już zupełnie serio.

 

Proponuje mały prosty test :

 

Jedz kolego do pierwszego lepszego mechanika , albo do trzech najbliższych mechaników :) 

 

Zdaj im kolejno Pytanie .

 

Co myślą o tym aucie podaj marke rocznik i zapytaj o ich opinię .

 

Po zadaniu tych pytań bardzo proszę napisz tu co Ci powiedzieli :)

 

Jeśli choc jeden powie że to dobre bezawaryjne auto odszczekam swoje słowa ....

 

Pozdrawiam i życzę milej niedzieli  :)



#22 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 19:47

Wolę teraz zapłacić, niż później przepłacić. Dlatego biorę wizytę w serwisie w celu diagnozy całkiem poważnie. Auto jest pewne. Dlatego pewnie nie zacznie się sypać wszystko po kolei jak w aucie po powodzi i to od handlowca (bez rodziny). Ale niezależnie od jego dotychczasowego sposobu eksploatowania jeśli wadliwe w tym modelu są (drogie) wtryski, to wolę to jakoś sprawdzić, coś się o tym dowiedzieć. Jeśli mogę zajechać do (jak poleciliście) diagnosty pomp wtryskowych diesla i facet mi powie "panie, są wydajne na 20 proc" to sobie odpuszczę. Gdy jest taka możliwość, to zaniedbaniem i lekkomyślnością było by nie skorzystać.



#23 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 23 marzec 2014 - 19:48

kolego jeździłem takim fordzikiem MK3 w benzynce z gazem. teraz jeżdże avensiską w dieslu i miło bardzo wspominam fordzika. nie wiem jak w dieslach ale w benzyniakach był problem do któregoś roku, że lubiły się oderwać jakieś płytki z kolektora dolotowego i lubiło to wpaść wprost do silnika (czy jakoś tak, mechanikiem nie jestem). popytaj chłopaków na mondeoklubpolska.pl napewno pomogą. generalnie fordzika polecam, z tym że był dość niski w porównaniu do avensisa jeśli chodzi o wyjazdy w "teren"

pozdo

 

aha, opinie, że później cięzko sprzedać można włożyć między bajki. swojego sprzedałem w 24 h i miałem 3 kupców z drugiego końca Polski. 

Benzyna a diesel to niebo a ziemia ...Fordzik mondeo w benzynie jest naprawdę super autkiem.

 

Generalnie ford diesel fuj fuj ....benzyna jak najbardziej ....

 

POzdrawiam



#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2014 - 19:53

Masa głupot na temat wtryskiwaczy tu jest napisana. Mam firmę która zajmuje sie wyłącznie wtryskami i resztą do Diesla. Od 1997 roku sprzedaję tego typu rzeczy. Uderz na priva to się zdzwonimy. Wyjaśnię co i jak z tymi wtryskami. 


  • RokiFishBoa i Sławek.Sobolewski lubią to

#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 marzec 2014 - 19:58

Moja rada? Nie pytaj.  Kup, dbaj i ciesz się z jazdy :)  Awarie? Zdarzają się wszędzie i wszystkim markom. 

Nie znaczy, że i Tobie mają się przydarzyć  ;)

Gdybym miał słuchać tzw. opinii, do dzisiaj pewnie jeździłbym CZ175 :P

 

PS.

Oczywiście oględziny, z zaprzyjaźnionym (lub opłaconym) fachowcem, od pojazdów dwuśladowych, jak najbardziej wskazane.


Użytkownik popper edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:06

  • bartolo, Tomasz eS i Karol Krause lubią to

#26 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 marzec 2014 - 20:11

Moja rada? Nie pytaj.  Kup, dbaj i ciesz się z jazdy :)  Awarie? Zdarzają się wszędzie i wszystkim markom. 

Nie znaczy, że i Tobie mają się przydarzyć  ;)

Gdybym miał słuchać tzw. opinii, do dzisiaj pewnie jeździłbym CZ175 :P

 

PS.

Oczywiście oględziny, z zaprzyjaźnionym (lub opłaconym) fachowcem, od pojazdów dwuśladowych, jak najbardziej wskazane.

Popper słuszna rada, ja też od jakiegoś czasu chcę zmienić auto i jak czytam opinie na temat modelu mojego przyszłego auta, to coraz bardziej mam wątpliwości.



#27 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 marzec 2014 - 20:12

Jak mam się dowiedzieć coś o dwumasie?

..jak znasz sie choć ciut na autach, i masz dobry słuch to je usłyszysz...



#28 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 20:15

W benzynie słyszę wszystko. W dieslu słyszę wszystko jako: "diesle tak chyba mają"

Kol. Godski - priv poszedł


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:15


#29 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 23 marzec 2014 - 20:15

Nie być butowany. Do kościoła, i do auchana co poniedziałek na "dzień emeryta". Po każdym wypadzie szmatka i poler. Kiedyś się z niego śmiałem jak wracałem po OdraDakar moim ubłoconym sejem. Teraz patrzę na to z zupełnie innej perspektywy :D

 

I do Kościoła i z powrotem nastukał 160000??


  • popper lubi to

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 marzec 2014 - 20:17

Jak często do tego kościoła....


Użytkownik popper edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:18

  • n15 lubi to

#31 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 marzec 2014 - 20:20

Jak często do tego kościoła....

Bez obrazy, może właściciel jest księdzem.



#32 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 20:21

Panowie... Mam serio tłumaczyć, że w ten sposób chciałem opisać styl jazdy kierowcy? Jaki to ma związek z wtryskami...


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:22


#33 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 marzec 2014 - 20:26

http://www.zumi.pl/1...wice,firma.html

Zamiast serwisu polecam Ci tego fachowca jezeli chodzi o silniki diesla, pytaj o wlasciciela zakladu, Pana Edmunda umow sie i wszystkiego sie dowiesz. Mozesz zadzwonić i popytac o ten silnik itp, zawsze mozna podjechać na oględziny. ..

Szczerze polecam tego Pana, dobry fachowiec jezeli chodzi o silniki wysokoprężne.

Użytkownik Baars edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:39


#34 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 marzec 2014 - 20:30

Nie sluchaj glupot 160 000 na diesla to nic , wychodzi 20 000 rocznie, lepiej kupic auto z oryginalnym przebiegiem niz z nakreconymi 90 tys a w rzeczywistości ponad 350 000. Zadzwoń, pozycz autko na kilka godzin i podejdź do tego gościa ale niech on to sprawdzi osobiście.

#35 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 marzec 2014 - 20:33

Oczywiście wtryski możesz sprawdzić "na przelew" , zajeżdżony dwumas jak napisał @patu będzie słychać, najbardziej przy odpalaniu i gaszeniu auta będzie "rumot" dobiegający z silnika, należy też sprawdzić czy pompa wysokiego ciśnienia ( paliwa ) nie "poci się", uszczelnienie też sporo kosztuje. Turbo, wystarczy zdjąć przewód między turbiną, a intercoolerem i sprawdzić czy jest tam dużo oleju czy jest suchy ( zdarza się bardzo rzadko ), czy nie gwiżdże ( a jak gwiżdże straciła geometrie i długo żyć nie będzie) .
Jeśli chodzi o układ wtryskowy w tym egzemplarzu to jest on najbardziej wrażliwy na złą jakość paliwa z większości aut z układem common rail. Dlatego trzeba dbać o jakość filtra paliwa ( ford lubi oryginalne części zamienne ), a także ( choć to bardzo trudne bo nigdy nie wiemy czy właściciel stacji jest uczciwy ) starać się tankować dobrej jakości paliwo. Generalnie to przy wymianie oleju wymieniać wszystkie filtry. Dobrze byłoby gdyby wymiany odbywały się maksymalnie co 12 tyś km. ( zapytaj właściciela jak często robił wymiany- to dość istotne jeśli chodzi o stan silnika, bo czasem 200 tys km to już dużo ;) )
Zawieszenie i powłoka lakiernicza do sprawdzenia - normalne. 

Generalnie jako mietek-mechanik :) ;) odradzam zakup ale ze względu na to iż troszeczkę inaczej na samochody spoglądam niż większość śmiertelników ( czyt. zbrzydły mi już ) to nie bierz tej informacji do Siebie. 
Kup japońską benzynę and enjoy the ride :)



#36 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 20:41

Temat się wyczerpał. Po rozmowie telefonicznej z Kol.@godski oraz przefiltrowaniu informacji tutaj zawartych wiem już wszystko co chciałem wiedzieć. Bardzo dziękuję za udzielenie rad o które prosiłem oraz tak zaangażowany udział tutejszych forumowiczów w wątku. Gdyby takowe obserwować w tematach typu "gdzie na sandacza" już dawno by wyginęły ;)  Pozdrawiam



#37 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 23 marzec 2014 - 20:43

No i jaka decyzja?



#38 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 20:44

Sześć lat temu szukałem dobrego Mondeo w kombi z TDCI/TDDI, sprawdziłem 3 szt w salonie Forda, jak się okazało wbrew pozorom zaoszczędziłem nie kupując na ich atrakcyjny wyglądd.
Salon Forda ogólnie narzekał na TDCI, paliwo mamy jakie mamy w kraju nad Wisłą i te jednostki są na to wyczulone.
Dla mnie ogólnie samochód fajny, z przyjemnym wnętrzem (aczkolwiek mam co innego).
@spiderling84, ja bym dobrze sprawdził, i jeśli na dzień dobry nie trzeba wrzucić w niego zbyt wiele to bierz chłopie, ładuj sprzęt do bagażnika i wio na ryby, bo ciekawe tereny do łowienia tam macie.
Serwis Forda zdaje się jest w Rybniku, ponadto w okolicy chyba znajdzie się godny mechanik od Diesla ?

EDIT : i na czym stanęło ?

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:45


#39 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 20:50

Najlepszy mechanik od diesla w południowej Polsce:

 

http://www.smietana.bosch-service.pl/

 

I co najważniejsze bardzo kompetentny.



#40 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 marzec 2014 - 20:54

Ostateczna decyzja jest uzależniona od diagnozy diagnosty, do którego z autem się udam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych