Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FORD MONDEO MK3 - TDCI 115KM - prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 kwiecień 2014 - 21:23

Trzeba przyznac ze mondeo ma super zawieszenie, przy predkosciach ponad 200km/h sa jak blanki z fishingart (czyt. stabilne :) )



#62 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 03 kwiecień 2014 - 11:31

Także polecam Mondeo. Ja mam kombiaka TDCI 2l. sprowadzonego z DE z 2005 r (116 KM). Co prawda jak dotychczas nie zrobiliśmy nim wiele, bo ok. 50 000 km (miał 97 000 w momencie sprowadzenia). Po kilku latach użytkowania tylko jedyna grubsza naprawa - silnik wiatraczka (udało się zregenerować) i wymiana zbiorniczka płynu chłodzącego. Potwierdzam fakty odnośnie komfortu i to zarówno wnętrza jak i samej jazdy. Także myśleliśmy o zmianie (na S-Max'a), ale szkoda nam troche, bo nie można się do auta doczepić i przyzwyczailiśmy się :) O pakowności już tu ktoś napisał. 

 

Jedyny minusik i niesprawna rzecz, której chyba nie będę już naprawiał, to ogrzewanie tylnej szyby. Wysadzało mi bezpiecznik i w końcu okazało się, że trzebaby ją "fachowo" wyciąć, żeby sprawdzić gdzie jest zwarcie.

 

M.



#63 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:15

Fantastycznie pakowne, komfortowe, kapitalnie wyposażone, dynamika w wersji 130  więcej niż zadowalająca nic tylko brać jeśli jesteś w stanie zaakceptować ciągle wizyty u mechanika lub w ASO i wieczne wietrzenie portfela .

 

Zrobiłem tym cudem w przeciągu 8 lat ponad 200000km, auto salonowe - kupione od pierwszego właściciela.

wymieniłem min: pompki 2 razy !( komplet) dwumas + sprzęgło+ siłownik, turbina, czujnik położenia wału, korbowód + tłok,

obie sprężyny przód ,rura intercolera 2 razy,padlo ogrzewanie przedniej szyby, parktronic, notorycznie zacierało się ramię wycieraczki tył, notorycznie problemy z zawieszeniem stuki puki  itp.

nawet nie pamiętam wszystkiego.. w sumie to nie chcę pamiętać..


  • kotwitz lubi to

#64 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:57

...jeszcze z 50tyś km i wymieniłbyś na nowy...mój VW b5FL 1.9Tdi, z  2001 ma z 235kkm i oprócz regeneracji turbinki przy circa 200kkm i spraw eksploatacyjnych ( wahacz , osłona itp) ma się dobrze...


  • Zwierzu lubi to

#65 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:16

A mój stary focus 300 000 i chula dalej u nowego wlasciciela wymienione sprzęgło i przekładnia reszta standard, co teraz będziemy w watku chwalić się co u kogo gdzie po czym?


  • Negra lubi to

#66 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:41

Panowie proponuje wrzucic  troche na luz, wiem, ze korci pochwalic sie swoim wozkiem i jak to nas dowozi nad wode. Ale zaczyna pachniec pogadankami z for samochodowych. 



#67 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 03 kwiecień 2014 - 21:54

Panowie proponuje wrzucic  troche na luz, wiem, ze korci pochwalic sie swoim wozkiem i jak to nas dowozi nad wode. Ale zaczyna pachniec pogadankami z for samochodowych.


To jest dział cafe...

#68 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:47

Ostatecznie zakupiłem. Zobaczymy co będzie się z nim dziać. Liczę się z ewent. naprawą wtrysków i pompy - 5,5tyś zł. Jeśli awaria nastąpi - naprawię i pojeżdżę 10 lat. Jeśli nie nastąpi przez 6 lat - auto po tym czasie sprzedam. Obawiam się dwumasy (2tyś). Pozostałe elementy jak w innych samochodach. Ten był szanowany więc prawdopodobieństwo zurzycia jest niższe (wiem!, że jednak jest). Do bagażnika wchodzi wózek bez zdejmowania kół - więc podstawowe założenie spełnia. Reszta... w praniu. Dzięki za udział w temacie i za fachowe rozmowy telefoniczne z kolegami zaangażowanymi w wątek. Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew Kiełkowski


  • tpe, Sławek.Sobolewski i Negra lubią to

#69 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 kwiecień 2014 - 05:34

No to teraz na dłuższy wypad jedz i docenisz wygode i komfort autka. Na wtryski jest sposób na bak paliwa lej 1 litr oleju mixol bo nasza ropa jest strasznie sucha i rypie wtryski a tak masz smarowanie jak ta lala, sposób sprawdzony i praktykowany przez znajomego mechanika w dużo młodszych autach on tam w sumie leje olej do każdego auta ropnika u siebie i nie ma problemów z wtryskami, jak zawsze z nim o tym gadam to mowi ze nie podpowiadac innym bo nie będzie miał roboty

#70 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 kwiecień 2014 - 05:48

 ze nie podpowiadac innym bo nie będzie miał roboty

No to niezły z ciebie kolega/znajomy, skoro właśnie sprzedałeś ten patent kilkuset osobom :D



#71 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 04 kwiecień 2014 - 08:36

SPIDERLING84, szerokiej drogi zatem życzę i samych pozytywnych wrażeń z jazdy tym autkiem! ;)



#72 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 kwiecień 2014 - 09:53

 Do bagażnika wchodzi wózek bez zdejmowania kół - więc podstawowe założenie spełnia. Reszta... w praniu.

Pranie też Ci wejdzie  :P


  • Negra lubi to

#73 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2014 - 10:53

Sa rozne dodatki do paliwa, sa preparaty do czyszczenia wtryskow, jedni polecaja inni odradzaja.Staraj sie tankowac na dobrych stacjach (slyszalem ze ropa z "dodatkami" jest bardziej sucha i tez nie jest za dobra, ale jak zwykle sa to teorie) i korzystaj.wszytsko wyjdzie z czasem a moze nigdy nic nie wyjdzie czego ci zycze



#74 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 11:41

Dolewanie mixolu do ropy jest zabiegiem starym jak świat. Nic złego nie ma prawa się stać, a wręcz przeciwnie. Sprawdzone przez kilkanaście lat lub więcej. Polecam swoim klientom z pełną odpowiedzialnością.

edit: nie mamy żadnej pewności, że na "dobrej/markowej" stacji zatankujemy pewne paliwo. Zdarzyło mi się zatankować benzynę do łódki na BP, w której  było więcej rozpuszczalnika niż benzyny. Z doświadczenia znajomego, który pracuje w VW wynika, że najwięcej awarii układów paliwowych trafia się po paliwie z orelnu. Oczywiście i tak zdecydowanie większą pewność mamy tankując na markowej stacji. Jedyna rada to trzymać się sprawdzonych, nie zmieniać i co drugi zbiornik wlać 1l mixolu. 


Użytkownik kotwitz edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 11:47


#75 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2014 - 11:58

Nigdy nie lalem mixolu, czy auto bedzie dymilo bardzo ?



#76 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 12:14

No właśnie. Jak się ma mixol i common rail? W starszych jednostkach wiem, że się sprawdzało...A w tych nowych?

 

Tankuję praktycznie tylko na Shell'u(chyba, że zmuszony jestem nieco dolać, to np. 10l na Orlenie), ale jak leję cały bak, to z reguły Shell i VPower Diesel.

 

 

Pozdrówka

Kamil



#77 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 kwiecień 2014 - 12:16

Kumpel leje do BMW 5 1,5 roczej wiec sami ocencie



#78 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 kwiecień 2014 - 12:52

Staraj sie tankowac na dobrych stacjach

Szawgier ma koleżankę, która na stacji pracuje. Otwarcie przyznaje, że praktyki w postaci wlewania zwykłej ropy do dystrybutora z "szlachetną" się zdarzają. Ale o wzbogacaniau pomyślę z pewnością. Teraz idę się cieszyć komfortem mojego (nie żony - ona o tym już wie!) nabytku;)


  • Negra lubi to

#79 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:04

Nigdy nie lalem mixolu, czy auto bedzie dymilo bardzo ?

 Nie będzie dymił jeśli wlejesz nie więcej niż litr na pełen zbiornik paliwa. Czasem zdecydowanie mocniej dymi jak mocno zabrudzony jest EGR...

 

No właśnie. Jak się ma mixol i common rail? W starszych jednostkach wiem, że się sprawdzało...A w tych nowych?

 

Tankuję praktycznie tylko na Shell'u(chyba, że zmuszony jestem nieco dolać, to np. 10l na Orlenie), ale jak leję cały bak, to z reguły Shell i VPower Diesel.

 

 

Pozdrówka

Kamil

 Nic się nie dzieje złego. Obojętnie czy to common rail, pompa wtryskowa rzędowa, rotacyjna, czy wtryski piezoelektryczne. Można lać i jeźdić :)
Mam klienta, którego 9-letnie Viano CDI z przebiegiem ponad 300 tyś nie widziało ropy  :D . Leje cały czas opał z mixolem i jeździ. Mówiłem, że nie dobrze itd. na co On: Jak się zepsuje to się naprawi  :D

Jeśli chodzi o stacje to jeśli mam możliwość i wiedzę to wybieram stację w miarę młodą. Pomijając uczciwość właściciela, ważne by zbiorniki na paliwo były świeże. Na starych stacjach są mocno zanieczyszczone i jakość paliwa spada. Jeśli ktoś jest dociekliwy ( ja jestem  :P ) można sprawdzić jakość paliwa przed zatankowaniem ( proszę się nie śmiać  :P  :D ) na węch, a także na konsystencje. Dobra ropa jest tłusta.



#80 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:31

Gdzie czytalem ze mixol nie jest dobrym olejem, tz nie spala sie za dobrze i powstaje duzo nagaru, moze jakis inny olej do 2T?