Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FORD MONDEO MK3 - TDCI 115KM - prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 17:19

Może zabrzmi to dziwnie ale nie czytam, nie udzielam się i nie jestem zainteresowany żadnym forum dla mechaników i w temacie napraw wolę zdecydowanie praktykę, rozsądek podparty rozumem, doświadczeniem i wiedzą. Nawet nie chętnie udzielam tego typu rady i wolę nie wdawać się w dyskusje dotyczące mojego fachu gdyż często można usłyszeć odpowiedzi takie jak Twoje Grunwald ( bez urazy  :) ) . To co mam sprawdzone, jestem tego pewien i nikt nie musi iść wytartą przez wiele lat doświadczeń ścieżką...

Dla właściciela nowego nabytku życzę aby jak najmniej się psuł i bezpiecznie woził do celu :)



#82 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2014 - 17:26

@kotwitz, chyba nie odebrales mojega posta jako podwazanie Twoich slow, ja sie na tym nie znam a moje wypowiedzi traktujcie jako czysta niepodparta doswiadczeniem teorie :) ja tylko leje i jezdze, a co przeczytam i sie nagminnie powtarza na jakims forum to przelewam to tu, w formie raczej pytanie niz stwierdzenia.Lubie sluchac co maja inni do powiedzenia, madrzejsi odemnie :) tak wiec @kotwitz nie krepuj sie, jesli masz doswiadczenie i wiesz co mowisz to ja oraz pewnie inni z checia posluchamy, ja byc moze sie do twoich rad dostosuje nawet tak do sprawdzenia, tylko nie wiem czy mixol kupie w Niemczech, ale np jakis catsrol 2T pewni tak, tudziez inne dodatki do paliwa.Czesto na forach przelewa sie srodek Liqui moly, znasz ten srodek?Pytam bez ironi, mam nadzieje ze pomozesz .Pzdr



#83 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:06

U dziadka Hansa nie musisz lac mixola jest dobra wacha i to każda: ropa i benzyna



#84 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:10

Może zabrzmi to dziwnie ale nie czytam, nie udzielam się i nie jestem zainteresowany żadnym forum dla mechaników i w temacie napraw wolę zdecydowanie praktykę, rozsądek podparty rozumem, doświadczeniem i wiedzą. Nawet nie chętnie udzielam tego typu rady i wolę nie wdawać się w dyskusje dotyczące mojego fachu gdyż często można usłyszeć odpowiedzi takie jak Twoje Grunwald ( bez urazy  :) ) . To co mam sprawdzone, jestem tego pewien i nikt nie musi iść wytartą przez wiele lat doświadczeń ścieżką...

Dla właściciela nowego nabytku życzę aby jak najmniej się psuł i bezpiecznie woził do celu :)

Kolego nie zrozum mnie żle ale czasmi warto zajrzeć do neta u mnie w fordzie jak szwankuje jakas drobnostka a nie chce rujnować się finansowo w serwisie bo kilka wcześniejszych warsztatow rozkładało rece wchodzę na forum kilka minut i usterka na 99 % zlokalizowana



#85 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:39

O produktach Liqui moly słyszałem ( tylko słyszałem ) dobre opinie. Nie używałem tej chemii. Generalnie jestem przeciwnikiem "złotych dodatków". Dobry olej silnikowy i dobre paliwo, a także dbałość i częstsze niż zalecane w serwisach wymiany i przeglądy w zupełności wystarczą by cieszyć się "lepszym samopoczuciem" naszych aut. Niestety z paliwem u nas jest kiepsko i dlatego polecam sprawdzony mixol.

Nie staram się nikogo przekonywać do swoich poglądów, a tym bardziej wizyt w moim serwisie. Jeśli ktoś chce niech czyta fora, próbuje, kombinuje. Wolę nawet jak naprawi sobie sam niż u heńka w dziupli, gdzie nie dostanie ani faktury ani paragonu. Szara strefa w tej branży jest rozwinięta okrutnie i tym samym "fachowców" też nie brakuje.



#86 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 06 kwiecień 2014 - 16:46

Miałem takiego Mondeo z silnikiem 130 km Tdci.Padły mi wtryski,zregenerowałem u niby specjalisty w Rudzie Śląskiej.Po zamontowaniu,zakodowaniu,wszystko niby ok.Zanim dojechałem do Gelsenkirchen, wylądowałem w serwisie Forda bo mi się znów wtrysk wyłączył!Już nie pamiętam ile tyś wpakowałem w to auto,ale wyleczyłem się dokładnie z diesli forda!Poszedł za grosze.....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych