Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FORD MONDEO MK3 - TDCI 115KM - prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 23 marzec 2014 - 21:02

Ostateczna decyzja jest uzależniona od diagnozy diagnosty, do którego z autem się udam.

 

To daj znać jaka była decyzja diagnosty.



#42 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 marzec 2014 - 21:48

Hej moze cos pomoge.Mam takiego forda ale z silnikiem 130km kupilem go 7 lat temu z przebiegiem 70000 km calkiem sporym jak na 2,5 letnie auto.Teraz mam 186000km, procz standardowych wymian, przepalila sie rura od turbiny, koszt 700zl oraz jakis czujnik 60zl.Jak je mialem przez 2 lata w Polsce, to mimo tankowania na dobrych stacjach, co jakis czas zapala mi sie kontrolka i tacil moc.Problem znikal jak go zgasilem i odpalilem ponownie, nieraz jadac na trasie ale jak butowalem.Ogolnie auto fajne super trzyma sie drogi, predkosci ponad 200km/h nie czujesz, auto fajnie trzyma sie drogi.Mam kombiaka i musze powiedziec ze jest mega ladowne dla przykladu, kupowalem ostatnio w ikei szafe, komode, duze lozko + materac, 4 szafki do kuchni pod blaty, 2 blaty, 2 male stoliki, 2 duze krzesla obrotowe  i mase takich malych pierdol, wszytsko zaladowalem na raz wierzycie?? :) Znajomy ma od 5 lat 115 km kupil z przebiegiem ok 50 000 z tego co wiem nic sie nie dzieje, natluczone juz ma mniej wiecej tyle co ja.Auto polecam, jesli jednak chodzi o jakosc paliwa w Polsce to bym sie dlugo zastanawial.Odkladajac dziennie 2,75 zl (okolo) po 6 latach uzytkowania tego auta masz 6000zl na naprawe :P 

P.s 

Kupujac to auto chcialem pojezdzic nim gora 5 lat i kupic cos innego, tak sie do niego przyzwyczailem ze nie mysle o nowym aucie, fajnie mi sie nim jezdzi, jest wygodne i pojemne, a jak trzeba pojechac szybko to pojedzie i nie rujnuje mnie finansowo.Pzdr



#43 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 marzec 2014 - 22:08

Pakowne toto jest. I gabaryty słuszne. Do niedawna myślałem, że mój B5 jest spory ale teraz parkuję często obok takiego TDCI. Miałem okazję porównać  :)



#44 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 marzec 2014 - 23:23

Nie wiem o jaki rumor dobywający się  z dwumasy chodzi. Jaki rumor? Dwumasowe koło zamachowe sprawdzamy w najprostszy z możliwych sposobów: ruszamy normalnie do przodu. Dwumasa wykończona zazwyczaj szarpie. Poza tym lubi dawać nadmierne drgania przenoszące się na całą budę. Choć niekoniecznie. W każdym razie jeśli nie szarpie, prawdopodobnie jest ok. Ruszyć proponuje kilka razy, wolniej, szybciej, na półsprzęgle. Warto to sprawdzić bo koszt nowej to min 1,8 - 2 k i w górę plus wyjęcie skrzyni i zazwyczaj nowa tarcza sprzęgła z dociskiem.



#45 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2014 - 00:12

"Wygląda" to mniej więcej tak jakby któraś poduszka silnika lub skrzyni biegów była uszkodzona ( miała oberwaną gumę ) i podczas gaszenia i zapalania silnika jest to odczuwalne i hałaśliwe. Masz rację, że z reguły szarpie podczas ruszania ale objawów może być wiele. Miałem też przypadek, że koło obróciło się ( środek koła po oberwniu gumy ) o 180 i unieruchomiło się tak że trzęsło karoserią jak starą dorożką.
Jedno jest pewne, jeśli użytkujemy auto w mieście to będzie się zużywać zdecydowanie szybciej niż w przypadku auta, które lata głównie po autostradach. Zaleca się jak najbardziej plynną zmianę biegów, jak najmniej szarpania, tak samo jak przy każdej wymianie koła wymianę kompletu sprzęgła i siemeringu na wale.

#46 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 marzec 2014 - 00:37

Dawniej tłumiki ( sprężynki ) były w tarczy sprzęgła. Wymieniało się tarczę za 100 złotych i już. Komu to przeszkadzało?

Wiem, pazernym producentom.



#47 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 24 marzec 2014 - 06:46

Hej moze cos pomoge.Mam takiego forda ale z silnikiem 130km kupilem go 7 lat temu z przebiegiem 70000 km calkiem sporym jak na 2,5 letnie auto.Teraz mam 186000km, procz standardowych wymian, przepalila sie rura od turbiny, koszt 700zl oraz jakis czujnik 60zl.Jak je mialem przez 2 lata w Polsce, to mimo tankowania na dobrych stacjach, co jakis czas zapala mi sie kontrolka i tacil moc.Problem znikal jak go zgasilem i odpalilem ponownie, nieraz jadac na trasie ale jak butowalem.Ogolnie auto fajne super trzyma sie drogi, predkosci ponad 200km/h nie czujesz, auto fajnie trzyma sie drogi.Mam kombiaka i musze powiedziec ze jest mega ladowne dla przykladu, kupowalem ostatnio w ikei szafe, komode, duze lozko + materac, 4 szafki do kuchni pod blaty, 2 blaty, 2 male stoliki, 2 duze krzesla obrotowe  i mase takich malych pierdol, wszytsko zaladowalem na raz wierzycie?? :) Znajomy ma od 5 lat 115 km kupil z przebiegiem ok 50 000 z tego co wiem nic sie nie dzieje, natluczone juz ma mniej wiecej tyle co ja.Auto polecam, jesli jednak chodzi o jakosc paliwa w Polsce to bym sie dlugo zastanawial.Odkladajac dziennie 2,75 zl (okolo) po 6 latach uzytkowania tego auta masz 6000zl na naprawe :P

P.s 

Kupujac to auto chcialem pojezdzic nim gora 5 lat i kupic cos innego, tak sie do niego przyzwyczailem ze nie mysle o nowym aucie, fajnie mi sie nim jezdzi, jest wygodne i pojemne, a jak trzeba pojechac szybko to pojedzie i nie rujnuje mnie finansowo.Pzdr

Hej @grunwald ty to masz niesamowite szczęście.

Trafiłeś jakiś fenomenalny egzemplarz auta. :P

 

Można by rzec samochód doskonały.

Wyciskasz nim 240km/h***

Średnie spalanie 5L/100km***

Praktycznie bezawaryjny***

Możesz załadować na pakę pół sklepu meblowego.

Komfortowy i wygodny(przejeżdżasz pół Europy bez przystanku)

Czego chcieć więcej.

 

*** - poza granicami PL.

 

Pozdrawiam Tomi.



#48 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 marzec 2014 - 10:49

Dobrze to okresliles :) 



#49 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 marzec 2014 - 12:05

Witam, podepnę się pod temat. Czy może ktoś podać jakiś program, abym mógł odczytać VIN dowolnego auta?



#50 OFFLINE   Adrian K

Adrian K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kasprowy

Napisano 28 marzec 2014 - 15:58

Panowie   skąd  te ceny  tej dwumasy  macie, nowy zestaw  koło + sprzegło+ łozysko  hydrauliczne  do takiego Mondka  to koszt 2100 zł 



#51 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2014 - 17:51

Ja mam 2.0 TDCi z 2003 i 167KM po chipie, zrobiłem ok 40000, teraz ma 180 000km i pojawią się drobiazgi eksploatacyjne, najpoważniejszą usterką była zawieszka wtryskiwacza, ale za 200pln serwis coś na kompie wymodził i jeździ. Jestem ogólnie zadowolony. Spalanie u mnie to ok 7.5l/100km.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

#52 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 marzec 2014 - 19:31

Panowie   skąd  te ceny  tej dwumasy  macie, nowy zestaw  koło + sprzegło+ łozysko  hydrauliczne  do takiego Mondka  to koszt 2100 zł 

+ 500 zł robocizna. Mało?

Wędę se można kazać ukręcić i zacny kręcioł do tego.


  • Zwierzu lubi to

#53 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 marzec 2014 - 00:23

+ 500 zł robocizna. Mało?

Wędę se można kazać ukręcić i zacny kręcioł do tego.

To ja powiem Ci jak to trzeba zrobić i zaproszę pod auto ;) . O ile dobrze pamiętam ( dawno nie było u mnie mondeo na dwumas ) to w tym modelu jest do opuszczenia cały wózek żeby skrzynię wyjąć...



#54 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 marzec 2014 - 00:29

To ja powiem Ci jak to trzeba zrobić i zaproszę pod auto ;) . O ile dobrze pamiętam ( dawno nie było u mnie mondeo na dwumas ) to w tym modelu jest do opuszczenia cały wózek żeby skrzynię wyjąć...

Znaczy wędka na Torzajtach :)


  • kotwitz lubi to

#55 OFFLINE   Adrian K

Adrian K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kasprowy

Napisano 31 marzec 2014 - 12:11

+ 500 zł robocizna. Mało?

Wędę se można kazać ukręcić i zacny kręcioł do tego.

 

Mozna tylko  do opla z 1.9 cdti to koszt samej dwumasy jest wiekszy i tez sie psuje 



#56 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 31 marzec 2014 - 13:18

Raz na 200.000 km ta dwumasa za 2 koła to nie jest dramat. W zamian przez te 200 tys nie musimy nerwowo obserwować wskaźnika paliwa, auto oszczędnie pali. Żonie kupiłem m-c temu megankę coupe cabrio z bardzo podobnym silnikiem 1,9 cdi i pali 2 x tyle co mój mundek.



#57 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 kwiecień 2014 - 10:17

Ja pochwalilem swoje auto a tu po jednej wyprawie na ryby (200 km w obie strony) mialem zonka.Niedaleko domu, po zjezdzie z autostrady, stanalem na swiatlach a obroty zaczely tanczyc lambade :) obroty skakaly od 750 do 1500, zaczal samoczynnie gasnac.Odpalilem i dodajac mu troche wiecej gazu ruszylem, jechalem do nstaepnych swiatel , ze dwa razy skoczyly obroty i nagle chodzi jak zloto.(tankowalem na innej stacji niz wczesniej, moze to bylo powodem) nastepny razem pojechalem na ryby (200 km) i na autostradzie go przegonilem, predkosci 140-210 km/h autko pracuje super (oczywiscie po takiej jezdzie zanim zgasimy silnik musimy odczekac , ja czekam okolo 5 min) w moim aucie zachodzi cos takiego, ze on raz na jakis czas musi "odkaszelc" syf ktory sie w nim zbiera, pozniej jest gitara :)



#58 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 kwiecień 2014 - 18:33

Pakowne toto jest. I gabaryty słuszne. Do niedawna myślałem, że mój B5 jest spory ale teraz parkuję często obok takiego TDCI. Miałem okazję porównać  :)

I co z tego, że duży. Wczoraj pompa chłodziwa poszła w pizdu. Koleżanka wracała lawetą :lol:



#59 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 kwiecień 2014 - 19:03

Mogla wracac w bagazniku , bo pojemny :) a tak na powaznie, kazde auto moze sie sypnac bez wzgledu na marke i przebieg, sa tylko te mniej i bardziej awaryjne, ot zycie.



#60 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 02 kwiecień 2014 - 19:13

I co z tego, że duży. Wczoraj pompa chłodziwa poszła w pizdu. Koleżanka wracała lawetą :lol:

Pompa mogła isc w każdym aucie nic nie jest wieczne , chcesz żeby się nie psuło idz do serwisu będziesz miał w miarę spokój, ja mam monda tylko ze w benzynce i założoną kuchenke i powiem ze tak wygodnego autka dawno nie widziałem (oktawia i insygnia w wygodzie nie dorastają do piet mondeo) tak więc kolego bierz i ciesz się z jazdy a ze czasami cos się zepsuje , trudno wszystko się kiedyś zepsuje