Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

C&R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 01 luty 2006 - 13:09

Oczywiście nikogo nie można zmuszać do wypuszczania wszystkich ryb, ale można i należy namawiać.. Pstrągi to specyficzna sytuacja bo są po prostu smaczne (w przeciwieństwie do np. szczupaków, boleni, kleni, itp.).. Tym większa radość z darowania życia takiej rybce.. A zdjęcie z zabitą sztuką? Sami oceniliście - nie jest zbyt piękne choć okolica ładna.

W zeszłym sezonie złowiłem ok. 70 wymiarowych kropkowańców z czego około 20 przekroczyło długość 40 cm. Nie zabiłem ani jednego. Złowiłem też sporo szczupaków i również wszystkie wypuściłem.
Większość moich kolegów, którzy zabijali ryby powoli przekonuje się do C&R. Ale gadanie ich nie przekonało.. Najpierw zobaczyli jak sam wypuszczam i po kilku takich akcjach spróbowali.. To po prostu bardzo fajne uczucie.
Wypuszczenie ryby to frajda, ale nawrócenie błądzących to już wielka sprawa :lol:

W tym roku mam zamiar zabrać jednego ze złowionych pstrągów bo obiecałem koledze, że zrobię mu tatara ze świeżego potokowca.. Resztę znowu wypuszczę. Także bez ortodoksji, ale generalnie gorąco namawiam tych, którzy nie są przekonani - wypuszczanie ryb to po prostu super sprawa. B)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,




#22 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 01 luty 2006 - 13:16

@Baloo
Doczytałem, doczytałem. Rozumiem, że niniejszą dyskusję podciągasz już pod promocję nowoczesnych postaw. Niestety, po Twoim ostatnim poście dostrzegam jeszcze więcej różnic w naszym myśleniu Embarassed .
Mimo wszystko pozdrawiam, Jacek


#23 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 01 luty 2006 - 16:50

Panowie, to i tak dobrze że możemy dokonywac wyboru, osoby, których Hobby to Myśliwstwo (blee) juz takowego nie mają. Ja wogule nie widze sensu zabijania dla przyjemnościu ssaków czy ptaków.

#24 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 01 luty 2006 - 18:00

@Friko. A czy może być ryba złowiona... w akwarium :lol: <_< , bo z tymi z rzeki to jeszcze muszę poczekać.

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 18:03

Hm... ciekawe... ale pamietaj ze powinna byc zlowiona regulaminowo, tzn.

- wedka dlugosci min. 30 cm
- gatunek nie moze byc w okresie ochronnym oraz powinien miescic sie w wymiarze ochronnym
- zdjecie musi byc na tle przyrody i ogolnie estetyczne

Mysle ze trudno bedzie w przypadku akwarium te warunki spelnic, ale mozesz probowac :mellow: :mellow: :mellow:

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 luty 2006 - 18:20

Kolejny patron NO KILLOWCÓW BALOO już mnie to słabi ,jak ktoś da jakieś zdjątko na forum to odrazu dostaje kazanie na temat jedynie słusznej sprawy NO KILL.Czy ty nie rozumiesz człowieku że ryby także się zjada a jak ci sie to nie podoba to nie wiem dlaczego ty łowisz ryby bo jeżeli męczysz ryby tylko dla własnej przyjemności to nie wiem kto tu jest gorszy. :( Ja nie zabieram pstrągów i sumów ale to nie oznacza że nie zabieram innych ryb sandacza czy okonia sobie nie odmówie ,dlaczego tak ,bo tak sobie kiedyś wymyśliłem.Każdy ma swoje poglądy i zasady ale nie rozumiem dlaczego narzucacie komuś swoje zasady .
Jeżeli niepodobają się wam takie zdjęcia to napiszcie jakie kryteria musi spełniać zdjęcie i już ,tylko obawiam się że niewielu by je spełniało,jedna ręka pod brzuszkiem druga za ogon w pozycji poziomej ręce obowiązkowo zwilżone i rybka uśmiechnięta :lol: .PO sesji zdjęciowej palnij w łeb a zdjęcie możesz z czystym sumieniem dać na forum i nikt się nie dowali bo jest NO KILL. :unsure:
Dlaczego nie negujecie zdjęc z łososiami i trociami przecież wszystkie dostają w łeb co im się należy a pstrągowi nie. :mellow:
To forum nie jest złe bo skoro codziennie tu zaglądam to chyba coś mi się tu jednak podoba ale potraficie skutecznie ludzi zniechęcać.
Ostatnio dołaczyli tu pan Andrzej i Jacek ,mają ogromną wiedze i duże doświadczenie oraz normalne podejście do tematu ryb i sprzetu .Tacy wędkarze mi sie podobają bo nie popadają w skrajności.

#27 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 luty 2006 - 22:38

@Tomi78 - znamy się niewiele, więc nie wdając się w dalszą dyskusję odpowiem krótko. Cztajcie dokładnie! Nie neguję zabierania ryb - potępiam tylko sposób prezentacji.

Kiedy za n lat będziesz zjadał może ostatniego okonka z Twego łowiska będzie niestety za późno na cokolwiek. Ludzie tego nie rozumieli zabijając ostatniego bizona, wybijając w pień wieloryby itd. Nie byli gotowi na fakty, że zasoby oceanów i mórz są jednak ograniczone i wytłukli dorsza w najlepszych grenlandzkich łowiskach, całę populacje tunków w Morzu Śródziemnym itd. Nie są widać gotowi także Polacy. Po co brać przykład z bardziej cywilizowanych krajów i zawczasu reagować. Lepiej brnąć w swoich przekonaniach i nie robić nic.

Ciekawe czy skoro zachwycamy sie technologicznym zaawansowaniem sprzętu wędkarskiego ze Stanów, Japonii czy Holandii, tak ciężko nam przychodzi zaakceptowanie szeroko rozumianego zaawansowania ekologicznego. Ci Amerykanie, Holendrzy jacyś durni muszą być, że mając nieporównywalnie więcej wody niż my, nieporónywalnie rybne łowiska, tak bardzo i zawzięcie walczą o C&R, NO KILL i złów, sfotografuj i wypuść i wszelkie inne odmiany. Czy oni nie wiedzą, że okonki, szczupaki/muskie, sandaczyki/walleye, pstrągi i lipienie to istny przysmak?!?


#28 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 luty 2006 - 00:13

Patrzac na Zjawisko... to Mateusz ma racje :D . Reszta Przyjaciol bedzie miala racje dopiero wtedy jak stan poglowia ryb zmieni sie na zadawalajacy ....wynika z tego ze jeszcze dlugo nie bedziecie miec racji :unsure:. Biore pod uwage ocene warunkow w Polsce . Nie podpierajcie sie przepisami , czesto nie chronia tego co maja :unsure: .

#29 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 luty 2006 - 02:28

Kolejny patron NO KILLOWCÓW BALOO już mnie to słabi ,jak ktoś da jakieś zdjątko na forum to odrazu dostaje kazanie na temat jedynie słusznej sprawy NO KILL.


Ktoś to ja i Ty. A wzór to wzór....


P.S. Misja forum musi gdzieś tam się kołatać w sercach twórców...
Jeśli nie będziemy PROSIĆ naszych Mistrzów o zdjęcia, opisy i przykłady złowienia rybeczek i ICH WYPUSZCZENIA to tracimy z oczu młodych ludzi. Ci młodzi ludzie muszą mieć kogoś, kto by ich wręcz za nos wodził w kierunku c&r...

Muszą. Taki świat :mellow:


#30 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 02 luty 2006 - 07:25

[quote title=tomi78 napisał(a) dnia śro, 01 luty 2006 06:20]Kolejny patron NO KILLOWCÓW BALOO już mnie to słabi

Czyżbyś miał coś przeciwko NO KILLOWCOM?

Dlaczego nie negujecie zdjęc z łososiami i trociami przecież wszystkie dostają w łeb co im się należy a pstrągowi nie. :mellow:

Kto powiedział, że wszystkie dostają w łeb? Sam znam kilka osób, które wypuszczają.. To dopiero szok, nie? B)

Pozdrawiam,



#31 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 luty 2006 - 08:44

Zmykaj mały :mellow:


To tak w nawiązaniu :D .
To co robimy róbmy z głową, ale polowania na czarownice jakie niekiedy się odbywają najzwyczajniej mnie irytują.
Nie nawiązuje do osoby, nie nawiązuję do sytuacji, ot luźna dygresja jaka sie nasunęła.

Załączone pliki



#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2006 - 10:45

Nie bardzo wiem dlaczego niektorzy czepiaja sie Boloo....wszystko dokladnie opisal o co mu chodzi, i ja jestem tego samego zdania.

Jestem za tym, zeby nasz portal propagowal C&R i jestem za tym, zeby nie byly umieszczane zdjecia, sugerujace zabijanie ryb.
Ta droga jest sluszna moim zdaniem, wezjawszy w edukacyjny charakter , jaki pelni Portal(jaka mlodziez sie wychowa takie beda postawy w przyszlosci).
Praktyka dnia codziennego dowodzi, ze wystarczy zostawic tylko mala furtke...

Warto sie zastanowic, byc moze ta na razie niewielka grupka, brzydko nazywana przez ta wieksza grupe ma swoj duzy udzial w tym, ze w ogole jeszcze jest co lowic (C&R i zarybienia).
Gumo



#33 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 luty 2006 - 11:06

:D

Załączone pliki



#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 luty 2006 - 11:11




#35 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 02 luty 2006 - 11:13

Uważam , że powinninśmy rozdzielić dwa bardzo ważne tematy , C&R, oraz brak ryb w naszych rzekach , ... wypuszczanie ryb to jest pewna postawa , pewny typ zachowań , może swego rodzaju moda, u niektórych zwykłe lenistwo bo łatwiej wypuścić niż skrobać , zabijać itp... C&R to jest tylko jede ze sposobów postępowania ze swoją zdobyczą nic więcej i umówmy się od tego ryb nam nie przybędzie .... Zauważcie , że wszystko co jest za darmo jest towarem deficytowym , a ryby w Polsce są za DARMO , bo skłądkę którą płacimy 90% wędkarzy odbijena pierwszym wiosennym łowieniu , a pozostała część sezonu to już czysty zysk , może więc zamiast propagować wypuszacznie i piętnować każdego kto lubi rybki jeść , należy tak zorganizować pozwolenia , limity , że każdy musi zapłacić za to co zabierze , przeciez jeśli chcesz zjeść kurczaka to idziesz płacisz za niego i nikt Cię nie zmusza , żebyś go wupuścił... Czy to dziwne , że jeśli złowisz rybkę i chcesz ją zjeść to musisz za nią zapłacić , ... i właśnie tu jest problem wędkarstwa w Polsce , u nas jest to dziwne jak to płacic za rybe? W Polsce już jest wiele łowisk na których płacimy , jeżeli zabieram sobie z nich rybkę powiedzmy pstrąga 40cm , to za moją składkę właściel zakupi 3 takie rybki , i łowiska są obfite pomimo , że rybek nie wypuszczam , a czym się różni PZW od innego właściela, ??? chyba tylko tym , że rozdaje ryby za darmo , przy takej polityce nie dziwi , że ryb jest coraz mniej ... i nie zmieni tego , żadne C&R , nasze akcje itp..

A rybki wypuszam nie z górnolotnych przesłanek tylko z czystego lenistwa , nie chce mi sie zabijać ,skrobać itp , wole sobie KUPIĆ w sklepie ... i nie dorabiam ideologii do mojego postępowania...






#36 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 luty 2006 - 11:28

Tomku, nie mogę się z Tobą zgodzić w jednym miejscu - C&R ma wpływ na wielkość populacji i to jest udowodnione. Oczywiście jeśli na przykłądowym łowisku jest 100 wędkarzy, a tylko 2 z nich wypuszcza ryby, to efeikt jest marny. Jełśi robiłoby to 98 wędarzy to reultaty byłyby widoczne bardziej, niż Ci się wydaje. Przede wszystkim nie ubywa z populacji ryb najbardziej cennych - dużych, tarlaków.
Natomiast zgodzę się, że jednym z czynników odpowiedzialnych za stan naszych łowisk jest polityka naszego ulubionego gospodarza. To jednak będzie ciężko zmienić. Sądzę, że w ideologicznych założeniach, To każdy członek miał dbać o wspólne dobro czyli ryby. Pewnie się tak działo przez jakiś czas. Niestety dziś nikt nie chce dbać, tylko wszyscy chcą czerpać zyski... To chyba generalnie cecha społeczności nastawionej na konsumpcję, a taką Polska się staje albo już stała.

#37 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 02 luty 2006 - 11:35

Mateusz zgadzam się tylko tych 2 ze 100 spotyka sie tutaj , czyta prase , ma ŚWIADOMOŚĆ, i o nich nie mamy co się martwić , a z doświadczenia wiesz , że pozostałe 98 jest niereformowalne , nie w tym pokoleniu ... Więc chyba łatwiej będzie ich zmusić do zapłącenia za ryby i w ten sposob uzyskac srodki na zarybienia , a jak nie zapłacą nie będą łowić , ale przecież nie każdy musi łowić to jest hobby.. Jeśli zapłacą mamy środki na zarybienia jeśli nie , to przestaną łowić i ryby będą ...

#38 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 02 luty 2006 - 11:39

Dyskusja, jak zwykle na ten temat, bez sensu. C&R sam w sobie, jako NoKill, nie ma ŻADNEGO wpływu na rzeczy stan. Dopiero jako element kompleksowego modelu zarządzania łowiskami bedzie odgrywał pierwszorzędną rolę. Jednak dopiero wtedy i razem z pozostałymi elementami tego modelu.
Wszystkich chętnych do dalszego dyskutowania na ten temat zapraszam do twórczości Jurka Kowalskiego na www.namuche.pl

Oczywiście nie oznacza to, że nie należy propagować postawy C&R, gdyż każdy przekonany dziś zmniejsza pulę tych, których trzeba bedzie przekonać pojutrze, gdy (może) zacznie się racjonalnie gospodarować łowiskami. I to nieważne, czy pod auspicjami PZW, Godulitów, samorządów, klubów, czy czort wie kogo jeszcze.

BYLE BEZ ORTODOKSJI!!!!

I tu Baloo zachowuje wskazany w tej materii umiar. W przeciwieństwie do grupki pod sztandarem Pana X...


Pozdrawiam Marek

#39 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2006 - 11:55

Mareczku, bez uraz, ale cos Ty sie ostatnio uaktywniasz monotematycznie i to nie w tematach stricte wedkarskich... :unsure:

Tomek, to jest kolejny z elementow ukladanki..wedkrstwo w Polsce stalo sie zbyt powszechne, zbyt latwo jest zostac wedkarzem, tak samo latwo jak dokonac zakupow w supermarkecie...
Kolejny raz skreca sie po najmniejszym oporze, w strone rzekomej ortodoksji....a ja dam przyklad z podworka mysliwskiego.
Tam, zeby zostac czlonkiem kola, trzeba przejsc o wiele dluzsza droge, na pewno mysliwym nie zostanie czlowiek przypadkowy.
Jak juz jest w kole to albo musi brac udzial w pracach kola albo lozyc na to pieniadze...
Przeciwnie jest w wedkarstwie i miedzy innymi dlatego niektorzy na widok faceta z patykiem kresla kolko na wysokosci glowy... :wacko:
Gumo

#40 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 02 luty 2006 - 12:11

Gumo i ja pod tym sie podpisuje wszystkimi rękami:)...