Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

C&R


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa / Gda艅sk

Napisano 01 luty 2006 - 13:09

Oczywi艣cie nikogo nie mo偶na zmusza膰 do wypuszczania wszystkich ryb, ale mo偶na i nale偶y namawia膰.. Pstr膮gi to specyficzna sytuacja bo s膮 po prostu smaczne (w przeciwie艅stwie do np. szczupak贸w, boleni, kleni, itp.).. Tym wi臋ksza rado艣膰 z darowania 偶ycia takiej rybce.. A zdj臋cie z zabit膮 sztuk膮? Sami ocenili艣cie - nie jest zbyt pi臋kne cho膰 okolica 艂adna.

W zesz艂ym sezonie z艂owi艂em ok. 70 wymiarowych kropkowa艅c贸w z czego oko艂o 20 przekroczy艂o d艂ugo艣膰 40 cm. Nie zabi艂em ani jednego. Z艂owi艂em te偶 sporo szczupak贸w i r贸wnie偶 wszystkie wypu艣ci艂em.
Wi臋kszo艣膰 moich koleg贸w, kt贸rzy zabijali ryby powoli przekonuje si臋 do C&R. Ale gadanie ich nie przekona艂o.. Najpierw zobaczyli jak sam wypuszczam i po kilku takich akcjach spr贸bowali.. To po prostu bardzo fajne uczucie.
Wypuszczenie ryby to frajda, ale nawr贸cenie b艂膮dz膮cych to ju偶 wielka sprawa :lol:

W tym roku mam zamiar zabra膰 jednego ze z艂owionych pstr膮g贸w bo obieca艂em koledze, 偶e zrobi臋 mu tatara ze 艣wie偶ego potokowca.. Reszt臋 znowu wypuszcz臋. Tak偶e bez ortodoksji, ale generalnie gor膮co namawiam tych, kt贸rzy nie s膮 przekonani - wypuszczanie ryb to po prostu super sprawa. B)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,




#22 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 post贸w

Napisano 01 luty 2006 - 13:16

@Baloo
Doczyta艂em, doczyta艂em. Rozumiem, 偶e niniejsz膮 dyskusj臋 podci膮gasz ju偶 pod promocj臋 nowoczesnych postaw. Niestety, po Twoim ostatnim po艣cie dostrzegam jeszcze wi臋cej r贸偶nic w naszym my艣leniu Embarassed .
Mimo wszystko pozdrawiam, Jacek


#23 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 post贸w
  • LokalizacjaNysa

Napisano 01 luty 2006 - 16:50

Panowie, to i tak dobrze 偶e mo偶emy dokonywac wyboru, osoby, kt贸rych Hobby to My艣liwstwo (blee) juz takowego nie maj膮. Ja wogule nie widze sensu zabijania dla przyjemno艣ciu ssak贸w czy ptak贸w.

#24 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 post贸w
  • LokalizacjaDziekan贸w Le艣ny

Napisano 01 luty 2006 - 18:00

@Friko. A czy mo偶e by膰 ryba z艂owiona... w akwarium :lol: <_< , bo z tymi z rzeki to jeszcze musz臋 poczeka膰.

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 18:03

Hm... ciekawe... ale pamietaj ze powinna byc zlowiona regulaminowo, tzn.

- wedka dlugosci min. 30 cm
- gatunek nie moze byc w okresie ochronnym oraz powinien miescic sie w wymiarze ochronnym
- zdjecie musi byc na tle przyrody i ogolnie estetyczne

Mysle ze trudno bedzie w przypadku akwarium te warunki spelnic, ale mozesz probowac :mellow: :mellow: :mellow:

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 luty 2006 - 18:20

Kolejny patron NO KILLOWC脫W BALOO ju偶 mnie to s艂abi ,jak kto艣 da jakie艣 zdj膮tko na forum to odrazu dostaje kazanie na temat jedynie s艂usznej sprawy NO KILL.Czy ty nie rozumiesz cz艂owieku 偶e ryby tak偶e si臋 zjada a jak ci sie to nie podoba to nie wiem dlaczego ty 艂owisz ryby bo je偶eli m臋czysz ryby tylko dla w艂asnej przyjemno艣ci to nie wiem kto tu jest gorszy. :( Ja nie zabieram pstr膮g贸w i sum贸w ale to nie oznacza 偶e nie zabieram innych ryb sandacza czy okonia sobie nie odm贸wie ,dlaczego tak ,bo tak sobie kiedy艣 wymy艣li艂em.Ka偶dy ma swoje pogl膮dy i zasady ale nie rozumiem dlaczego narzucacie komu艣 swoje zasady .
Je偶eli niepodobaj膮 si臋 wam takie zdj臋cia to napiszcie jakie kryteria musi spe艂nia膰 zdj臋cie i ju偶 ,tylko obawiam si臋 偶e niewielu by je spe艂nia艂o,jedna r臋ka pod brzuszkiem druga za ogon w pozycji poziomej r臋ce obowi膮zkowo zwil偶one i rybka u艣miechni臋ta :lol: .PO sesji zdj臋ciowej palnij w 艂eb a zdj臋cie mo偶esz z czystym sumieniem da膰 na forum i nikt si臋 nie dowali bo jest NO KILL. :unsure:
Dlaczego nie negujecie zdj臋c z 艂ososiami i trociami przecie偶 wszystkie dostaj膮 w 艂eb co im si臋 nale偶y a pstr膮gowi nie. :mellow:
To forum nie jest z艂e bo skoro codziennie tu zagl膮dam to chyba co艣 mi si臋 tu jednak podoba ale potraficie skutecznie ludzi zniech臋ca膰.
Ostatnio do艂aczyli tu pan Andrzej i Jacek ,maj膮 ogromn膮 wiedze i du偶e do艣wiadczenie oraz normalne podej艣cie do tematu ryb i sprzetu .Tacy w臋dkarze mi sie podobaj膮 bo nie popadaj膮 w skrajno艣ci.

#27 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 post贸w
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 luty 2006 - 22:38

@Tomi78 - znamy si臋 niewiele, wi臋c nie wdaj膮c si臋 w dalsz膮 dyskusj臋 odpowiem kr贸tko. Cztajcie dok艂adnie! Nie neguj臋 zabierania ryb - pot臋piam tylko spos贸b prezentacji.

Kiedy za n lat b臋dziesz zjada艂 mo偶e ostatniego okonka z Twego 艂owiska b臋dzie niestety za p贸藕no na cokolwiek. Ludzie tego nie rozumieli zabijaj膮c ostatniego bizona, wybijaj膮c w pie艅 wieloryby itd. Nie byli gotowi na fakty, 偶e zasoby ocean贸w i m贸rz s膮 jednak ograniczone i wyt艂ukli dorsza w najlepszych grenlandzkich 艂owiskach, ca艂臋 populacje tunk贸w w Morzu 艢r贸dziemnym itd. Nie s膮 wida膰 gotowi tak偶e Polacy. Po co bra膰 przyk艂ad z bardziej cywilizowanych kraj贸w i zawczasu reagowa膰. Lepiej brn膮膰 w swoich przekonaniach i nie robi膰 nic.

Ciekawe czy skoro zachwycamy sie technologicznym zaawansowaniem sprz臋tu w臋dkarskiego ze Stan贸w, Japonii czy Holandii, tak ci臋偶ko nam przychodzi zaakceptowanie szeroko rozumianego zaawansowania ekologicznego. Ci Amerykanie, Holendrzy jacy艣 durni musz膮 by膰, 偶e maj膮c niepor贸wnywalnie wi臋cej wody ni偶 my, niepor贸nywalnie rybne 艂owiska, tak bardzo i zawzi臋cie walcz膮 o C&R, NO KILL i z艂贸w, sfotografuj i wypu艣膰 i wszelkie inne odmiany. Czy oni nie wiedz膮, 偶e okonki, szczupaki/muskie, sandaczyki/walleye, pstr膮gi i lipienie to istny przysmak?!?


#28 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 luty 2006 - 00:13

Patrzac na Zjawisko... to Mateusz ma racje :D . Reszta Przyjaciol bedzie miala racje dopiero wtedy jak stan poglowia ryb zmieni sie na zadawalajacy ....wynika z tego ze jeszcze dlugo nie bedziecie miec racji :unsure:. Biore pod uwage ocene warunkow w Polsce . Nie podpierajcie sie przepisami , czesto nie chronia tego co maja :unsure: .

#29 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 02 luty 2006 - 02:28

Kolejny patron NO KILLOWC脫W BALOO ju偶 mnie to s艂abi ,jak kto艣 da jakie艣 zdj膮tko na forum to odrazu dostaje kazanie na temat jedynie s艂usznej sprawy NO KILL.


Kto艣 to ja i Ty. A wz贸r to wz贸r....


P.S. Misja forum musi gdzie艣 tam si臋 ko艂ata膰 w sercach tw贸rc贸w...
Je艣li nie b臋dziemy PROSI膯 naszych Mistrz贸w o zdj臋cia, opisy i przyk艂ady z艂owienia rybeczek i ICH WYPUSZCZENIA to tracimy z oczu m艂odych ludzi. Ci m艂odzi ludzie musz膮 mie膰 kogo艣, kto by ich wr臋cz za nos wodzi艂 w kierunku c&r...

Musz膮. Taki 艣wiat :mellow:


#30 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa / Gda艅sk

Napisano 02 luty 2006 - 07:25

[quote title=tomi78 napisa艂(a) dnia 艣ro, 01 luty 2006 06:20]Kolejny patron NO KILLOWC脫W BALOO ju偶 mnie to s艂abi

Czy偶by艣 mia艂 co艣 przeciwko NO KILLOWCOM?

Dlaczego nie negujecie zdj臋c z 艂ososiami i trociami przecie偶 wszystkie dostaj膮 w 艂eb co im si臋 nale偶y a pstr膮gowi nie. :mellow:

Kto powiedzia艂, 偶e wszystkie dostaj膮 w 艂eb? Sam znam kilka os贸b, kt贸re wypuszczaj膮.. To dopiero szok, nie? B)

Pozdrawiam,



#31 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 02 luty 2006 - 08:44

Zmykaj ma艂y :mellow:


To tak w nawi膮zaniu :D .
To co robimy r贸bmy z g艂ow膮, ale polowania na czarownice jakie niekiedy si臋 odbywaj膮 najzwyczajniej mnie irytuj膮.
Nie nawi膮zuje do osoby, nie nawi膮zuj臋 do sytuacji, ot lu藕na dygresja jaka sie nasun臋艂a.

Za艂膮czone pliki



#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2006 - 10:45

Nie bardzo wiem dlaczego niektorzy czepiaja sie Boloo....wszystko dokladnie opisal o co mu chodzi, i ja jestem tego samego zdania.

Jestem za tym, zeby nasz portal propagowal C&R i jestem za tym, zeby nie byly umieszczane zdjecia, sugerujace zabijanie ryb.
Ta droga jest sluszna moim zdaniem, wezjawszy w edukacyjny charakter , jaki pelni Portal(jaka mlodziez sie wychowa takie beda postawy w przyszlosci).
Praktyka dnia codziennego dowodzi, ze wystarczy zostawic tylko mala furtke...

Warto sie zastanowic, byc moze ta na razie niewielka grupka, brzydko nazywana przez ta wieksza grupe ma swoj duzy udzial w tym, ze w ogole jeszcze jest co lowic (C&R i zarybienia).
Gumo



#33 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 post贸w
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 luty 2006 - 11:06

:D

Za艂膮czone pliki



#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 02 luty 2006 - 11:11




#35 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 post贸w

Napisano 02 luty 2006 - 11:13

Uwa偶am , 偶e powinnin艣my rozdzieli膰 dwa bardzo wa偶ne tematy , C&R, oraz brak ryb w naszych rzekach , ... wypuszczanie ryb to jest pewna postawa , pewny typ zachowa艅 , mo偶e swego rodzaju moda, u niekt贸rych zwyk艂e lenistwo bo 艂atwiej wypu艣ci膰 ni偶 skroba膰 , zabija膰 itp... C&R to jest tylko jede ze sposob贸w post臋powania ze swoj膮 zdobycz膮 nic wi臋cej i um贸wmy si臋 od tego ryb nam nie przyb臋dzie .... Zauwa偶cie , 偶e wszystko co jest za darmo jest towarem deficytowym , a ryby w Polsce s膮 za DARMO , bo sk艂膮dk臋 kt贸r膮 p艂acimy 90% w臋dkarzy odbijena pierwszym wiosennym 艂owieniu , a pozosta艂a cz臋艣膰 sezonu to ju偶 czysty zysk , mo偶e wi臋c zamiast propagowa膰 wypuszacznie i pi臋tnowa膰 ka偶dego kto lubi rybki je艣膰 , nale偶y tak zorganizowa膰 pozwolenia , limity , 偶e ka偶dy musi zap艂aci膰 za to co zabierze , przeciez je艣li chcesz zje艣膰 kurczaka to idziesz p艂acisz za niego i nikt Ci臋 nie zmusza , 偶eby艣 go wupu艣ci艂... Czy to dziwne , 偶e je艣li z艂owisz rybk臋 i chcesz j膮 zje艣膰 to musisz za ni膮 zap艂aci膰 , ... i w艂a艣nie tu jest problem w臋dkarstwa w Polsce , u nas jest to dziwne jak to p艂acic za rybe? W Polsce ju偶 jest wiele 艂owisk na kt贸rych p艂acimy , je偶eli zabieram sobie z nich rybk臋 powiedzmy pstr膮ga 40cm , to za moj膮 sk艂adk臋 w艂a艣ciel zakupi 3 takie rybki , i 艂owiska s膮 obfite pomimo , 偶e rybek nie wypuszczam , a czym si臋 r贸偶ni PZW od innego w艂a艣ciela, ??? chyba tylko tym , 偶e rozdaje ryby za darmo , przy takej polityce nie dziwi , 偶e ryb jest coraz mniej ... i nie zmieni tego , 偶adne C&R , nasze akcje itp..

A rybki wypuszam nie z g贸rnolotnych przes艂anek tylko z czystego lenistwa , nie chce mi sie zabija膰 ,skroba膰 itp , wole sobie KUPI膯 w sklepie ... i nie dorabiam ideologii do mojego post臋powania...






#36 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 post贸w
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 luty 2006 - 11:28

Tomku, nie mog臋 si臋 z Tob膮 zgodzi膰 w jednym miejscu - C&R ma wp艂yw na wielko艣膰 populacji i to jest udowodnione. Oczywi艣cie je艣li na przyk艂膮dowym 艂owisku jest 100 w臋dkarzy, a tylko 2 z nich wypuszcza ryby, to efeikt jest marny. Je艂艣i robi艂oby to 98 w臋darzy to reultaty by艂yby widoczne bardziej, ni偶 Ci si臋 wydaje. Przede wszystkim nie ubywa z populacji ryb najbardziej cennych - du偶ych, tarlak贸w.
Natomiast zgodz臋 si臋, 偶e jednym z czynnik贸w odpowiedzialnych za stan naszych 艂owisk jest polityka naszego ulubionego gospodarza. To jednak b臋dzie ci臋偶ko zmieni膰. S膮dz臋, 偶e w ideologicznych za艂o偶eniach, To ka偶dy cz艂onek mia艂 dba膰 o wsp贸lne dobro czyli ryby. Pewnie si臋 tak dzia艂o przez jaki艣 czas. Niestety dzi艣 nikt nie chce dba膰, tylko wszyscy chc膮 czerpa膰 zyski... To chyba generalnie cecha spo艂eczno艣ci nastawionej na konsumpcj臋, a tak膮 Polska si臋 staje albo ju偶 sta艂a.

#37 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 post贸w

Napisano 02 luty 2006 - 11:35

Mateusz zgadzam si臋 tylko tych 2 ze 100 spotyka sie tutaj , czyta prase , ma 艢WIADOMO艢膯, i o nich nie mamy co si臋 martwi膰 , a z do艣wiadczenia wiesz , 偶e pozosta艂e 98 jest niereformowalne , nie w tym pokoleniu ... Wi臋c chyba 艂atwiej b臋dzie ich zmusi膰 do zap艂膮cenia za ryby i w ten sposob uzyskac srodki na zarybienia , a jak nie zap艂ac膮 nie b臋d膮 艂owi膰 , ale przecie偶 nie ka偶dy musi 艂owi膰 to jest hobby.. Je艣li zap艂ac膮 mamy 艣rodki na zarybienia je艣li nie , to przestan膮 艂owi膰 i ryby b臋d膮 ...

#38 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 02 luty 2006 - 11:39

Dyskusja, jak zwykle na ten temat, bez sensu. C&R sam w sobie, jako NoKill, nie ma 呕ADNEGO wp艂ywu na rzeczy stan. Dopiero jako element kompleksowego modelu zarz膮dzania 艂owiskami bedzie odgrywa艂 pierwszorz臋dn膮 rol臋. Jednak dopiero wtedy i razem z pozosta艂ymi elementami tego modelu.
Wszystkich ch臋tnych do dalszego dyskutowania na ten temat zapraszam do tw贸rczo艣ci Jurka Kowalskiego na www.namuche.pl

Oczywi艣cie nie oznacza to, 偶e nie nale偶y propagowa膰 postawy C&R, gdy偶 ka偶dy przekonany dzi艣 zmniejsza pul臋 tych, kt贸rych trzeba bedzie przekona膰 pojutrze, gdy (mo偶e) zacznie si臋 racjonalnie gospodarowa膰 艂owiskami. I to niewa偶ne, czy pod auspicjami PZW, Godulit贸w, samorz膮d贸w, klub贸w, czy czort wie kogo jeszcze.

BYLE BEZ ORTODOKSJI!!!!

I tu Baloo zachowuje wskazany w tej materii umiar. W przeciwie艅stwie do grupki pod sztandarem Pana X...


Pozdrawiam Marek

#39 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2006 - 11:55

Mareczku, bez uraz, ale cos Ty sie ostatnio uaktywniasz monotematycznie i to nie w tematach stricte wedkarskich... :unsure:

Tomek, to jest kolejny z elementow ukladanki..wedkrstwo w Polsce stalo sie zbyt powszechne, zbyt latwo jest zostac wedkarzem, tak samo latwo jak dokonac zakupow w supermarkecie...
Kolejny raz skreca sie po najmniejszym oporze, w strone rzekomej ortodoksji....a ja dam przyklad z podworka mysliwskiego.
Tam, zeby zostac czlonkiem kola, trzeba przejsc o wiele dluzsza droge, na pewno mysliwym nie zostanie czlowiek przypadkowy.
Jak juz jest w kole to albo musi brac udzial w pracach kola albo lozyc na to pieniadze...
Przeciwnie jest w wedkarstwie i miedzy innymi dlatego niektorzy na widok faceta z patykiem kresla kolko na wysokosci glowy... :wacko:
Gumo

#40 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 post贸w

Napisano 02 luty 2006 - 12:11

Gumo i ja pod tym sie podpisuje wszystkimi r臋kami:)...