Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zmiany RAPR


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2014 - 22:33

Jestem zdania ,że wszelkie zmiany są "psu na budę" dopóki ZG PZW i ZO opłaca się zarybiać,a nie chronić.Proste prawo rynku,jest popyt,jest podaż.

Biznes zarybieniowy musi się kręcić :ph34r: .



#42 OFFLINE   marius

marius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBinghamton, NY, USA

Napisano 25 marzec 2014 - 22:46

Witam wszystkich, ggórne wymiary ochronne jak najbardziej, skoro za jazdę po kielichu zabierają prawko, to może  za łamanie RAPR zabierac pozwolenie, czasem trzeba drastycznych posunięc by osiągnąc zamierzany efekt.

 

                                                                                                             Pozdrawiam



#43 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 marzec 2014 - 22:48

A za łamanie RAPR po kielichu to już w ogóle dożywotnio. :)


  • krzychun i marius lubią to

#44 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 25 marzec 2014 - 22:56

Proponuje zakaz połowu od stycznia do maja na żywca, trupka i na przynęty sztuczne większe niż 3cm, a najlepiej totalny zakaz połowu na żywca ale to nie przejdzie bo rosówka, biały robak,turkuć itp też się męczy. Wprowadzić ulgę na zezwolenia wędkarskie za pomoc w "ujęciu" kłusowników czy to na wodach PZW czy też wszelakich gospodarek rybackich.



#45 OFFLINE   marius

marius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBinghamton, NY, USA

Napisano 25 marzec 2014 - 22:58

Tu gdzie łowię za łamanie regulaminu są bardzo surowe kary, do różne akweny- różne prawa i nie widac by komuś opłacało sie naginanie tego czy nawet kwestionowanie, poza tym inna mentalnośc, wędkarze sa dumni z tego, że mają rybne i czyste wody, o które zresztą sami dbają, ale to mają wpajane od małego z dziada pradziada, szkoda, bo uwielbiałem spędzac czas nad Bugiem czy Zalewem Zegrzyńskim



#46 OFFLINE   ro-sz

ro-sz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert

Napisano 26 marzec 2014 - 00:05

Widzę, że propozycje które miały być czysto merytoryczne stały się luźną rozmową.

 

Jako że wszystkie wnioski powinny być składane przez koła do okręgu, może ktoś by się określił jakie są realne szanse na to ? Oraz kto by chciał się zająć danym regionem ?



#47 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 26 marzec 2014 - 00:17

Mnie by sie marzyło zmniejszenie limitu na jazia/klenia do 5szt tak realnie patrząc, sa miesiace ze az zal patrzeć jak spławikowcy-miesiarze klepia kpl po 10szt dzienie przez tydzień,  a niektóre stadka tych ryb( tych wiekszych) po tyle liczą..



#48 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 26 marzec 2014 - 01:36

Dwuletni no kill dla drapieżników na Zalewie Zegrzyńskim i górne wymiary dla Suma 130,sandacza 80,szczupaka 85 i okonia 35 po tych 2 latach.
Przywrócenie przepisu mówiącego o łowieniu z jednostek pływających od 1 maja.
Limity miesięczne zabierania ryb.Sum 1 szt,sandacz 2 szt,szczupak 2 szt,okoń 10 sztuk.

Użytkownik zuraw16 edytował ten post 26 marzec 2014 - 01:40


#49 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 26 marzec 2014 - 07:49

Ja proponuje w ogóle zakaz wędkowania od stycznia do grudnia. A co Jak co niektórzy są tacy drastyczni. Co z tego że podniosą wymiar szczupaka do np. 80 z 50, albo limit 5 szczupaków na rok jak nie będzie kontroli i nikt tego nie będzie kontrolował. Kontrole, kontrole i surowe kary.


  • lunov i tebe lubią to

#50 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 11:23

A za niewpisanie ryby w rejestr 500zł i 10 pkt :-)
Albo powinni dawać jakieś jednorazowe znaczki, które od razu po zabiciu ryby sie przyczepia. Jedni pilonowaliby drugich, a tak to nikt ńie wie czy ktoś wpisał rybę czy nie. Kolorowy znak zapinany pod skrzela albo gdzieś. Wyprawy w kosmos zorganizowali, to i to wykombinuje sie,

Użytkownik rózgaś edytował ten post 26 marzec 2014 - 11:24


#51 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 marzec 2014 - 16:18

Proponuje zakaz połowu od stycznia do maja na żywca, trupka i na przynęty sztuczne większe niż 3cm, a najlepiej totalny zakaz połowu na żywca ale to nie przejdzie bo rosówka, biały robak,turkuć itp też się męczy. Wprowadzić ulgę na zezwolenia wędkarskie za pomoc w "ujęciu" kłusowników czy to na wodach PZW czy też wszelakich gospodarek rybackich.

 

To ja proponuję zakaz trollingu, a co!



#52 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 marzec 2014 - 18:43

Ustanowić 200 metrową strefę ochronną wzdłuż rzek i wokół wszystkich jezior! Z całkowitym zakazem wstępu pod groźbą grzywny z zamianą na karę pozbawienia wolności. A co!

Bardzo kibicuję Bartkowi i życzę mu powodzenia, co nie zmienia faktu że nasza dyskusja to akademickie bicie piany. Jest nas za mało, nikt naszego głosu nie usłyszy. Nawet łącząc nasz głos z innymi głosami rozsądku z innych for tematycznych, dalej będzie to kropla w morzu amatorów lekko strawnego, pełnego kwasów tłuszczowych mięsa.

Któryś z kolegów wstawił ankietę z WW dotyczącą c&r. Stosunek głosów był 9 :1 na korzyść rybożerców. 

Nie mamy szans. :(


  • Ricci lubi to

#53 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 marzec 2014 - 19:46

Bardzo kibicuję Bartkowi i życzę mu powodzenia, co nie zmienia faktu że nasza dyskusja to akademickie bicie piany. .................................................

Nie mamy szans. :(

Nie do końca bicie piany. Krainą szczęśliwością jaką Ty sobie wyobrażasz czyli totalne C&R nigdy nie będziemy.

Ale ograniczenia są możliwe czego dowodami są zmiany wprowadzone w wielu okręgach, nie będę grzebał ale pierwszy z brzegu : Ciechanów a i chyba tutaj ktoś zalinkował okręg katowicki i pamiętam że jest takich okręgów więcej.

Siedlce zbierają sugestię które zostaną przedstawione w ZG, mam nadzieję że inne okręgi też coś w tym temacie robią.

Inna sprawa że w ZG starają się jak mogą takich inicjatyw nie zauważać a jak nawet zauważą to oleją bo: statut, rozporządzenie, uchwała czy inne pierdoły nie pozwalają na wprowadzenie zmian. Dla mnie to gówno prawda bo jak ZG wprowadził uchwałe czy rozporządzenie to może też je zmienić. A już trwanie w uporze w zmianach w RAPR to dla mnie jest niezrozumiałe - co jest do tego potrzebne? Jedyne co mi przychodzi na myśl to obawa przed reakcją ok. 90% wędkarzy (coś w ankiecie było 9:1) .



#54 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 marzec 2014 - 21:36

Potrzebne są merytoryczne wypowiedzi, a nie zestaw pobożnych życzeń i lansujących się Kolegów. 

Wybaczcie, ale nie mam siły czytać kolejnych "bardzo ważnych" wypowiedzi. Kilka wpisów na temat, a reszta fajans, na innym forum administracja chętniej pomaga w ważnych inicjatywach, stamtąd będę czerpał.

 

 

PROSZĘ O USUNIĘCIE CAŁEGO WĄTKU !!!



#55 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 21:38

I tak długo chłopaki wytrzymali:-)



#56 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 marzec 2014 - 22:59

Potrzebne są merytoryczne wypowiedzi, a nie zestaw pobożnych życzeń i lansujących się Kolegów. 

Wybaczcie, ale nie mam siły czytać kolejnych "bardzo ważnych" wypowiedzi. Kilka wpisów na temat, a reszta fajans, na innym forum administracja chętniej pomaga w ważnych inicjatywach, stamtąd będę czerpał.

 

 

PROSZĘ O USUNIĘCIE CAŁEGO WĄTKU !!!

Zara! Moment! Nie bądź taki wyrywny. Kika propozycji padło, to je przedstaw gdzie trzeba. A nam daj podyskutować, może jeszcze coś się urodzi.

Na forum nie jesteś od wczoraj, pora przywyknąć do otów, dryfów i swobodnej wymiany myśli.



#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2014 - 22:59

Potrzebne są merytoryczne wypowiedzi, a nie zestaw pobożnych życzeń i lansujących się Kolegów. 

Wybaczcie, ale nie mam siły czytać kolejnych "bardzo ważnych" wypowiedzi. Kilka wpisów na temat, a reszta fajans, na innym forum administracja chętniej pomaga w ważnych inicjatywach, stamtąd będę czerpał.

 

 

PROSZĘ O USUNIĘCIE CAŁEGO WĄTKU !!!

Popieram.


  • Dagon lubi to

#58 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2014 - 23:10

Szkoda słów chłopaki, naprawdę.

W innych wątkach można sobie dyskutować, jest Cafe, są rozwijające się niczym pleśń tematy o tym i o tamtym.

Tutaj kolega dał nam możliwość, by przedstawić własne propozycje, krótko, na temat, treściwie, pewnie właśnie dlatego, by było mu łatwiej pozbierać i zawieźć gdzie trzeba.

Nie potrafiliście uszanować tej prostej prośby, rozpierdzielając przygłupawy miejscami off top w wątku, który powstał ku ogólnemu pożytkowi, dając Wam okazję, której pewnie na co dzień nie macie, by wnieść tę odrobinkę własnego JA do zmian, o których tak rozwlekle w innych wątkach ględzicie, że są potrzebne, że najwyższa pora.

Nie dziwię się Barkowi.

Powinniście się wstydzić. Zwłaszcza osoby, dziwnym trafem, ciągle te same, które już niejeden wartościowy wątek, własnym, potrzebnym psu na budę OT rozpieprzyły. :wacko:

Co innego robić sobie jaja w "kołowrotku na klenie" co innego tutaj, różnica nie jest subtelna!


Użytkownik Dagon edytował ten post 26 marzec 2014 - 23:20


#59 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 26 marzec 2014 - 23:14

Potrzebne są merytoryczne wypowiedzi, a nie zestaw pobożnych życzeń i lansujących się Kolegów. 

Wybaczcie, ale nie mam siły czytać kolejnych "bardzo ważnych" wypowiedzi. Kilka wpisów na temat, a reszta fajans, na innym forum administracja chętniej pomaga w ważnych inicjatywach, stamtąd będę czerpał.

 

 

PROSZĘ O USUNIĘCIE CAŁEGO WĄTKU !!!

 

Kolego Bartku nie wiem jakich merytorycznych wypowiedzi się spodziewałeś... żadne zwiększenie wymiarów i okresów ochronnych czy zmniejszenie limitu nic nie da. Myśląc, że jeśli zabiorę ja czy  ktoś 2 sandacze zamiast 1 czy też wcale to będzie więcej ryby w zbiorniku..być może przez pewien okres bo później albo rybacy wyłapią albo zmniejszą zarybienie jestem tego pewien. Także kupowanie w sklepie (jeśli nie można zabrać złapanej) rybki słodkowodnej spowoduje zwiększenie popytu, a to wiadomo z czym się wiąże....  Obecne przepisy nie są groźne dla populacji ryb ale pseudo wędkarze którzy ich nie przestrzegają i kłusownicy o których wszyscy wiedzą, "gdzie można kupić tanią rybkę" i tylko strach może to powstrzymać. Zresztą co to za przyjemność byłaby gdyby w godzinę łapało się np. 20 szczupaków ;) .



#60 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 marzec 2014 - 23:14

Może pora dokonać zmian w egzaminach na kartę. Nowy, zazwyczaj młody kandydat na łowcę powinien, oprócz znajomości wymiarów i okresów, znać zasady obchodzenia się z rybą, zasady C&R, zasady zachowania się na łowisku i wobec innych użytkowników wody. Znać podstawy sprzętowe, podstawy ratownictwa bo w końcu wsiądzie do łódki itd. Pewnie coś jeszcze do tej listy uda się dorzucić.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 26 marzec 2014 - 23:17