Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2010 - 14:23

Myślę że przejściówka L.5.5 - LV 7 będzie trochę kanciasta, wypadałoby wsadzić coś pomiędzy np. L7

Myślę że na tym blanku będzie odczuwalna różnica czy na szczytówce znajdą sie przelotki fuji 5.5 czy forecasty 6 - sugerowałbym pierwsze rozwiązanie

Spróbuj też może poeksperymentować, np. zamiast LV 25 dac Y20 i trochę skrócić stożek, może zamiast LV16 uda się wsadzić jakąś 12 wtedy - ten blank czym lżej będzie uzbrojony tym ciekawiej będzie wyglądał a i tak bedziesz łowił na najciensze linki więc wielkośc przelotek nie ma aż takiego znaczenia. warto też byłoby spróbować czy jest szansa z zejsciem ogólnej ilości przelotek z 9 do np. 8 sztuk.

Spacin ze strony Batsona jest dobry w tym sensie że pokazuje właściwy kierunek, ale zawsze warto eksperymentować samemu żeby znaleźć może jeszcze lepsze rozwiązanie

#122 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 10 grudzień 2010 - 15:22

@Friko

Widzę ,że nie obejdzie się bez zakupu większej liczby przelotek, pokombinuje coś z ta Y20 i V12 zamiast V25 i V16.

Mam jednak kolejne pytanie porównujac zestawienie wagowe przelotek najkorzystniej wypadają hardloye. Piszesz żeby odchudzić kij jak to tylko się da, zatem czy nie warto uzbroić go w hardloye i sic lub alconite na szczycie?

#123 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2010 - 15:33

Tak sie składa że byłem dziś w FC i przeglądałem wszystkie blanki 840 z RX6 (SP), z RX7 (IP) oraz z RX8 (XP) tudzieź żdziebko mocniejsze 841.

Poeksperymentowaliśmy z Irkiem i wychodził przyjemny spacing na takim zestawie przelotek:

Y20-Y12-L8-L7-L6-L5.5-L5.5-F5.5 - razem 8 sztuk przelotek łącznie ze szczytówką. Oczywiście chłopaki w pracowni odnieśli się do pomysłu rozpoczęcia spacingu od Y20 w słowach których nie mogę przytoczyć ze względu na regulamin portalu :lol: ale mnie to wcale nie deprymuje i obstaję przy swoim że przy cienkiej żyłce / plecionce i niewielkich rozmiarów kołowrotku, jaki będzie stanowił dopełnienie dla takiego kijka, taki zestaw jest jak najbardziej OK.

Hardloye są fajne, ale chyba trudno będzie w nich dostać rozmiarówkę 5.5 - ja bym uzbroił po całości w alconite jednak

#124 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 15:56

Można by zejść jeszcze lżej i spróbować zakończyć na 5.0. Co do dostępności to można załadować forecasty. Np. stąd :

http://www.midwestrodandreel.com/


Mają rozmiarówkę bodajże do 3,5. Kiedy odpiszą co do kosztów wysyłki, to trzeba ich przycinąć i wyślą za 6-8$ S+H. :D

#125 OFFLINE   przemoL

przemoL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 grudzień 2010 - 16:06

To ja się podepnę.

Rozmyślam właśnie nad swoim pierwszym projektem, i też chciałbym go lekko uzbroić. Wyczytałem gdzieś o przelotkach S6(produkowane bodajże przez Alps), niby 20% lżejsze od alcalonite, a i cena atrakcyjniejsza .

Co sądzicie o tych przelotkach, jaka jest jakość wykonania?

#126 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2010 - 16:19

Była już na ten temat dyskusja na forum, m.in. tu:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=12992&am p;prevloaded=1&&start=60

Jeżeli chodzi o wagę to podana informacja o różnicy w wadze z Alconite jest moim zdaniem nieprawdziwa - osobiście ważyłem przelotki w kilku rozmiarach w ramce typu LV i były minalne różnice jeśli chodzi o alconite i S6.

Co do jakosci pierścienia to któryś z z forumowiczów zlecił nawet badanie w jakimś laboratorium, też było o tym na forum


#127 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 grudzień 2010 - 17:30

@Friko i jak spostrzeżenia po obmacaniu całej rodzinki? Mniej chodzi mi o spacing do konkretnego blanku, a różnice w szybkości i ugięciu tych delikatnych poppingów? Czym w akcji, różnią się od spin bassów w takich samych parametrach SB, ISB?

Pozdrawiam
Grzesiek

#128 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2010 - 18:30

Od wspomnianych spin-bassów różnią się zasadniczo powiedziałbym. Spin-bassy to blanki o bardzo mocnych dolnikach i mocnej środkowej sekcji, bardziej zauważalnie pracuje w nich tylko szczytówka. Dla mnie to typowe sandaczowce, zresztą za bardzo przystępną cenę można sobie zrobic z nich kij (byłem w szoku jak zobaczyłem dziś u Irka na stojaku nowy kij [w korku!] na SB841 za 550 zł ).

Natomiast wspomniane IP/XP/SP cechują się o wiele bardziej głębokim ugięciem. Blanki z tych serii sygnowane 840 oraz 841 to jak dla mnie blanki dedykowane przede wszystkim okoniowi, które dzięki swojej charakterystyce umożliwią rybie dobre zassanie przynęty oraz ograniczą ilośc spadów w przypadku słabiej zapiętych ryb.

Reasumując: SB/ISB - na sandacza, IP/XP/SP - na okonia

:D

#129 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 10 grudzień 2010 - 18:40

Ja bede zbroil w styczniu IP840 i IP844. Obydwa pod casta. Ten pierwszy ma to byc witka do malutkich nie lotow do 5gr a 844 to Bolniowy Patyk na odre. Dlatego tez bym sie z checia dowiedzial jak sie zachowuja te blanki w realu.

zdr

#130 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 10 grudzień 2010 - 18:40

no to chyba niedługo zawitam do FC :mellow:

#131 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 grudzień 2010 - 19:09

No i o to mi chodziło (tak to plus minus czułem), mniej do macania będzie, jak do macania przyjdzie :D A Twoje osobiste preferencje, w przypadku tych poppingów i różnic w samym materiale - sprężystości blanków, przeznaczeniu? Są równie uniwersalne, czy w przypadku projektów tych konkretnych blanków, materiał wybitnie wskazuje na najwłaściwsze przeznaczenie? Np SP840 pod obrotki, XP840 do jiga..

#132 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2010 - 21:38

@Mynard
To trudno powiedzieć powiem szczerze. Generalnie bardzo mi się podobają RX6 (SP), sprawiają wrażenie chyba najlżejszych z tej całej serii, ale myślę że też najbardziej złagodnieją pod zbrojeniem.

Z kolei RX8 (XP) wydają się najbardziej sprężyste, najostrzejsze.

Gdzieś pośrodku jest z kolei RX7 (IP).

Blanki odrobinę mocniejsze, czyli 841 wydają się nieco szybsze od 840 - mają trochę bardziej szczytowe ugięcia - i pewnie też nieco szybsze pozostaną po uzbrojeniu.

W moim odczuciu blanki nie różnią się między sobą aż tak bardzo żeby były wyraźne różnice że jeden do obrotówki, drugi do jiga etc. To sa wszystko patyki do bardzo małych przynęt. Jeśli obrotówka, to max nr 2 i to pewnie też nie każda, jeśli jigi to na główkach 3-7 grama i też raczej nie za duże, jesli woblerki to najmniejsze okoniowe.


Piszę o zbrojeniu bo przy takich blankach naprawdę ma to kluczowe znaczenie moim zdaniem, tutaj będą się liczyły i gramy na przelotkach i oszczędnie wykonane omotki. Takie blanki nie są moim zdaniem najłatwiejszym wyborem do zbrojenia na pierwszy ogień - jak ktoś chce sobie poćwiczyć, lepiej żeby zdecydował się na coś mocniejszego, gdzie niuanse związane ze zbrojeniem nie beda miały aż takiego wpływu na późniejsze zachowanie się wędki, gdzie pewne elementy będa też po prostu większe i łatwiejsze do wykonania (i ew później do zeskrobania i ponownego wykonania

@gugcio
Myślę że IP844 będzie bardzo ciekawy pod casta, na Twoim miejscu zainteresowałbym się również nowymi blankami castingowymi-sandaczowymi, bo są chyba dwa specjalne castingowe modle w nowej serii na walleye, oznaczone literką ©

Że nie wspomnę o mocniejszych crankbaitach batsona ktorych jestem dużym fanem.

Jeżeli chodzi o IP840 to myśle że może wyjśc na nim ciekawy cast, ale zbrojenie będziesz musiał zrobić raczej spiralne, właśnie żeby zejśc z liczbą przelotek.


#133 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2010 - 06:33

@Friko, Dziekuje bardzo za wyczerpujacy opis. Naprawde rozwiales moje obawy. IP844 Ma byc Allroundem ale glownie pod Bolenia. Kolega struga sam swoje boleniowki ktore z reguly warza 10 - 12gr. Dlatego wybralem ten blank bo przynajmniej wg. opisu wydawal sie bradzo odpowiedni. Natomiast IP840 to bedzie moja szpada pod nieloty kleniowo/jaziowe. Obrotowke 0 tez pewnie bede probowal. Co do uzbrojenia to od poczatku wiedzialem ze ten kijek musi byc w systemie SGS. Kijek pod male wabiki ale bardzo czesto siadaja grube Jazie. Nie wiem tylko jakie by przelotki wybrac. Mam na oku Pacific Bay Minima http://images.cabelas.com/is/image/cabelas/s7_321463_imageset_01?hei=127&wid=127 Generalnie nic po za malymi wobkami tam nie zawisnie gdyz pod gumy mam 2 inne kije a 3 Blank juz w drodze ;-)Nieomieszkam sie pochwalic bo plany mam ogromne :mellow:

#134 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 19:28

Witam.
Pytanko do Friko.
główka 10gr plus kopytko 5cm.
Wystarczy IP841 czy może oczko wyżej IP842..?

#135 OFFLINE   orwon

orwon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemek

Napisano 11 grudzień 2010 - 20:11

Dorzucę coś od siebie, bo jestem posiadaczem ip842. 10 gram plus 5 cm kopytko to górna komfortowa granica dla tego kijka. Można oczywiście nieco więcej, ale już nie jest tak przyjemnie. Kijek za bardzo siada. Jak chcesz kijek do gum, to może coś z serii ISB. Może 781.

#136 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 11 grudzień 2010 - 22:07

Hm...
ISB to seria Spin Bas czyli będzie tu akcja szczytowa, ja potrzebuję kijka który ładnie zapracuje pod okoniem takim 35cm.więc IP 842 opierając się na twoich spostrzeżeniach bedzie akurat.

#137 OFFLINE   orwon

orwon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemek

Napisano 11 grudzień 2010 - 22:58

Jak będziesz łowił 5 cm kopytkiem z główkami 5-10 gram, to IP842 będzie idealny. A pod rybą pracuje pięknie. Używam go na pstrągi i nie daje rybie żadnych szans.

#138 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 grudzień 2010 - 01:39

Takie blanki nie są moim zdaniem najłatwiejszym wyborem do zbrojenia na pierwszy ogień - jak ktoś chce sobie poćwiczyć, lepiej żeby zdecydował się na coś mocniejszego, gdzie niuanse związane ze zbrojeniem nie beda miały aż takiego wpływu na późniejsze zachowanie się wędki, gdzie pewne elementy będa też po prostu większe i łatwiejsze do wykonania (i ew później do zeskrobania i ponownego wykonania


Dzięki za przekazanie swoich odczuć. Wymiana zdań Kolegów powyżej, też pomocna. Nie wątpię, że delikatne wędki to zdecydowanie bardziej skomplikowane projekty. Ale ja jestem zdolny :D A poważnie, to na pierwszy ogień pewnie pójdzie jakaś jerkówka / kij pod dużą gumę, mocny crank bait, rzeczny mocny spinn, potem okoniowe i kleniowe. A blanki raczej zamówię hurtem, wespół z pozostałymi komponentami, taniej to wszystko wyjdzie, niż do każdej wędki osobno. Dlatego w teorii analizuję każdą z potrzebnych mi wędek, zakupię co potrzebuję i potem, ze spokojem, będę sobie dziobał i podmieniał gotowce na selfmejdy ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#139 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2010 - 09:49

Witam.
Pytanko do Friko.
główka 10gr plus kopytko 5cm.
Wystarczy IP841 czy może oczko wyżej IP842..?


Tak jak napisał Kolega @orwon powyżej, taka kombinacja przynęty waży ok 1/2 uncji i to będzie górna granica dla IP842, myślę że pod okonia będzie akurat. Ew rozważ jeszcze XP842 czyli tego samego poppinga ale z RX8

#140 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2010 - 09:50

Dzięki za przekazanie swoich odczuć. Wymiana zdań Kolegów powyżej, też pomocna. Nie wątpię, że delikatne wędki to zdecydowanie bardziej skomplikowane projekty. Ale ja jestem zdolny :D A poważnie, to na pierwszy ogień pewnie pójdzie jakaś jerkówka / kij pod dużą gumę, mocny crank bait, rzeczny mocny spinn, potem okoniowe i kleniowe. A blanki raczej zamówię hurtem, wespół z pozostałymi komponentami, taniej to wszystko wyjdzie, niż do każdej wędki osobno. Dlatego w teorii analizuję każdą z potrzebnych mi wędek, zakupię co potrzebuję i potem, ze spokojem, będę sobie dziobał i podmieniał gotowce na selfmejdy ;)

Pozdrawiam
Grzesiek


Grześku,

way to go powiedziałbym czyli kombinujesz we właściwym kierunku :D

Pozdrawiam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych