Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 wrzesień 2010 - 21:39

Dzieki zaraz popatrze co to za blank.

A cos z CD, CTS etc. bedzie czy jednak nie ten profil charakterystyki pracy?

pozdro

To już bym się w Phenix-ach rozejrzał. Widziałem jeden Delikatny. @Jozi z nim za okoniami śmiga ale gdyby taki, nieco mocniejszy..... :huh: :huh:
http://www.phenixrod...main_page=index

#102 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 21:40

[quote]
Popperku,

Ale Ci się pamięć wyostrzyła. <_<

Jedziesz na troć, morską troć? Nie mów, że nie. Mam nowe SUPER przynęty do testów. Masz szczęśliwą rękę, więc ......
[/quote]
Zawszeć ten Pan na A, czy jakoś tak :(
Ale o Niechorzu To ja już nawet nie myślę. Ja wiem. I wędkę nową przetestuję, mam nadzieję ;)
Już tam nasz Daniel coś skręci :lol:
[/quote]
No to będziemy z Nim walczyć. :angry: :D :mellow:

W końcu muszę podjąć decyzję nt. generalnego cztero-składu 7-28 pod 3000.

#103 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 10:06

Witam,
@nyny, nie powinno się porównywać wagi blanków z różnych materiałów. Batson II generacja, Gatti IV generacja. Blanki Gatti w podobnych parametrach będą lżejsze od Batsona. Jest jeszcze kilkanaście blanków Gatti na wyprzedaży. Podobne akcją do IST993F będą następujące blanki z oferty FC:
Talon 90MLXF2 i 100MLXF2 z grafitu ITM, CD XLS2108L
CD XLS2108M i CD XLS2120M.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski


#104 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:54

Witam,
@nyny, nie powinno się porównywać wagi blanków z różnych materiałów. Batson II generacja, Gatti IV generacja. Blanki Gatti w podobnych parametrach będą lżejsze od Batsona. Jest jeszcze kilkanaście blanków Gatti na wyprzedaży. Podobne akcją do IST993F będą następujące blanki z oferty FC:
Talon 90MLXF2 i 100MLXF2 z grafitu ITM, CD XLS2108L
CD XLS2108M i CD XLS2120M.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski


Dziekuje Panie Irku, jak zwykle konkretna i rzeczowa wypowiedz.
Chodzilo mi glownie tez o to czy mozna zbrojac 993F na ultra lekko zblizyc sie do wagi GATTI, teraz wiem ze glowna determinacja wagi gotowej wedki jest waga samego blanku, ale chodzi mi o to czy to ma sens uzbroic na lekko 993F.
Juz patrze co to za blanki wymienione.


#105 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 08 listopad 2010 - 14:38

Witam Panowie. Zastanawiam się nad kolejną wędeczką z pracowni. I mam dwa typy RX7 IST1084F, drugi to IST1082F. Kij ma obsłużyć przede wszystkim klenie i bolenie. A może odwrotnie bolenie i klenie:)Zastanawiam się czy 1082F nie będzie za słaby pod bolka z większej odległości i szybszym nurcie. Z góry dziękuje za podpowiedź.

#106 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 listopad 2010 - 15:02

Wprawdzie danych o warunkach, w jakich bedziesz łowić brak, ale krotko: 1084
polecam XST, ale IST też ok.
Tak naprawdę blanki do 3/4 uncji 12-15lb każdej firmy (nieco uogólniając) się nada
Pzdr,
Fatso

#107 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2010 - 15:59

1082 jak dla mnie odpada. Z tego co kojarze to jest tam fajny dosyc uniwersalny blank w długości 9'6, zdaje się 1143 - masz okazję to pomacaj bo jesli to ten co myślę to by się nadał

#108 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 08 listopad 2010 - 19:17

Dzięki za słwa otuchy Friko :D -wlasnie udało mi się zakupic ten blank Batsona ist1143 i mam zamiar zbudowac go pod bolenie.Bedzie to moj pierwszy kijek z pracowni i mam więcej pytan niz chyba jest odpowiedzi.Pianka czy korek,jakie przelotki jakie omotki itp.itd.
Pozdrawiam

#109 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2010 - 20:12

@Grzesiek,

myslę ze bedziesz zadowolony, to fajny blank.

Pianka czy korek, kolor omotek - to ma wszystko drugorzędne znaczenie.

Najważniejsze są przelotki - rozmieszczenie, dobór, ważna też jest długośc rękojeści, wygodny pewny uchwyt - to sa podstawowe sprawy.

Przy tym blanku uważam że warto go zbroić lekko, być może nawet kończąc na szczytówce F6 i jednej-dwóch L6 poprzedzających ją - przy lekkim zbrojeniu kijek jeszcze zyska na uniwersalności. Długośc rękojeści musisz sobie dobrac do łapy i kołowrotka, tak żeby jak będziesz trzymał kołowrotek rekojesc nie wystawała Ci za łokieć ale z drugiej strony też nie była wiele krótsza bo kij polecie na pysk. Przy tej długiosci unikałbym gałek doważających. Uchwt nejpewniejszy Fuji DPS-18. I to praktycznie wszystko co najważniejsze

#110 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 09 listopad 2010 - 09:00

@Friko
Dopasownaie przelotek i ich wielkosć/rozmiar-zostawie dla fachowca.Na początku myślałem uzbroić go w jakieś Batsony,ale chyba by bardzo zamuliły blank a nie chcę tego.A fakt jest taki że udalo mi się go kupić calkiem niedrogo korzystając z promocji,wiec zostaje pare złociszy na lepsze przelotki :)Jeszcze tylko dylemt u kogo go uzbroić bo wstepną wizję już mam.
Pozdrawiam.

#111 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2010 - 09:18

Pracowni masz do wyboru, ale sugestie tak czy inaczej rodbuilderowi bym przekazał, bo to ma być Twój kij i będzie on tak dobry jak dobrze go zdefiniujesz, jak często piszemy na tym forum.

Forecasty to przyzwoite przelotki, sam mam na nich zbrojone kije castingowe i naprawdę dają radę. Ale w tym przypadku, tj. kija dosyć długiego i średnio-mocnego, zainwestowałbym w przelotki trochę wiecej.
Myslę że przelotki Alconite w kombinacji ramek LV + L + szczytowa F będą dobrym kompromisem cenowym.

#112 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 10 listopad 2010 - 10:16

Dzieki Friko za podpowiedz-zapisałem te przelotki i tak też uczynie.Pozostaje wybor rękojeści,pianka czy korek.Wszystkie kije do tej pory mialem w korku,ale coraz bardziej sie zastanawiam nad PVA.Słyszałem opinie ze mniej przenosi drgania-prawda?Jakieś za i przeciw pianka-korek.
Pozdrawiam


#113 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 listopad 2010 - 11:12

Wg mnie to bez znaczenia, ponieważ dłoń i tak spoczywa na uchwycie kołowrotka, który jest wykonany z tworzywa. Tak że materiał samego dolnika czy foregripu ma bardziej znaczenie wizualne niż praktyczne.
Trochę inaczej może być w przypadku foregripu - generalnie zależy to od sposobu trzymania wędki przez danego wędkarza - są osoby które nie obejmują palcami stopki kołowrotka na uchwycie tylko trzymają dłonią za foregrip - wtedy oczywiście ta częśc narażona jest po upływie czasu na wyrobienie. Korek dodatkowo narażnony jest równiez na wypłukiwanie, dlatego obowiązkowo należy go zabezpiecznyć preparatem cork seal jeszcze przed pierwszym użyciem wędki.

reasumując - jeżeli trzymasz kij standardowo tj. za uchwyt kołowrotka to dla czułości kija większe znaczenie będzie miał ciężar / ilość / wilkość przelotek - niż to czy rękojeść będzie z korka czy z pianki EVA.

jedyne co mogę dodać to że przy tak długiej wędce radziłbym pełny dolnik a nie dzielony split-grip - kij będzie lepiej wyważony.

#114 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 07 grudzień 2010 - 09:25

Witam kolegów.
Postanowiłem zmontować pierwszy kijek.Na początek coś lekkiego na okonki.Wybór padł na blank Batsona IP 840.
Może ktoś z Was łowi na taki kijek.Chętnie dowiedziałbym się coś na temat rozmieszczenia przelotek i rozmiaru, no i oczywiscie akcji wspomnianego blanku pod rybką.

#115 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 07 grudzień 2010 - 09:33

Podłączam się pod pytanie, dodam ,że w moim przypadku wchodzi w grę kołowrotek w rozmiarze 1000 shimano.
ma to być 1 wędka spiningowa zmontowana w domowym warsztacie wiec chętnie widziane propozycje niskobudżetowe w granicach rozsądku oczywiście,głownie chodzi o ilość, rodzaj i rozmieszczenie przelotek.podpowiedzi dotyczące uchwytu i rekojeści również mile widziane:)
Na stronie Batsona znalazłem taka propozycje spacingu
Top LTCPCT06R05.0
odległość od przelotki szczytowej w cm:
1. LTCVSCG06 11,43 cm
2. LTCVSCG06 23,49 cm
3. LTCVSCG06 36,19 cm
4. LTCVSCG07 50,16 cm
5. LTCVSCG08 65,40 cm
6. LTCVSCG10 82,55 cm
7. LTCVSCG16 101,6 cm
8. LTCVSCG25 124,46 cm

Jest to oznaczenie przelotek Batsona jeśli ktoś z kolegów mógł by mi to przełożyć na odpowiedniki Fuji był bym wdźieczny.

Rękojeść:
-Uchwyt kołowrotka DPSM16
-foregrip pianka eva 57mm
-reargrip pianka eva 250mm
(nie wiem jaka średnica wewnętrzna będzie odpowiednia?)
-Końcówka Forecast Eva BC20.
-pierścienie dekoracyjne i wykańczający foregrip :aluminium z FC jednak nie wiem jakie srednice:)??

Proszę o opinie i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu.

#116 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 07 grudzień 2010 - 19:42

Witam.
Machałeś tym blankiem.Ma głębokie ugięcie czy raczej jest to ostra szpila

#117 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 grudzień 2010 - 21:34

Witam kolegów.
Postanowiłem zmontować pierwszy kijek.Na początek coś lekkiego na okonki.Wybór padł na blank Batsona IP 840.
Może ktoś z Was łowi na taki kijek.Chętnie dowiedziałbym się coś na temat rozmieszczenia przelotek i rozmiaru, no i oczywiscie akcji wspomnianego blanku pod rybką.


Ja posiadam okoniówkę zbudowana na blanku Batsona XP 840 Rx8 w pracowni LP Rods. Jest to jeżeli się nie mylę odpowiednik blanku który ty wybrałeś, zbudowany z wysoko modułowego grafitu.
Wędka jednoczęściowa bardzo lekka (95 gr)prawie nie czuć jej w ręce. Uzbrojona w siedem przelotek fuji alconit plus SIC szczytowa. Lekkie przynęty wystrzeliwujena spore odległości. Nawet przy niewielkich rybkach ma wyraźne ugięcie, przez co nic z niej nie spada.
Ogólne wrażenie z użytkowania bardzo dobre.



#118 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 08 grudzień 2010 - 08:40

Witam.
Machałeś tym blankiem.Ma głębokie ugięcie czy raczej jest to ostra szpila


Z tego co wyczytałem w sieci blanki te charakteryzują się dość szybka szczytówka(przy odpowiednio lekkim uzbrojeniu) całkiem mocnym dolnikiem, ulegającym jednak pod obciążeniem.

Blankiem nie machałem osobiście jednak mam nadzieje ze niedługo się to zmieni:)

Nikt z kolegów nie wypowie się na wyżej zadane pytania odnośnie uzbrojenia?

#119 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18592 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2010 - 09:57

@osiak

jeżeli chodzi o porównanie przelotek Fuji oraz Batson forecast to znakomity materiał poglągowy masz tu:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=13006&am p;start=0&

Generalnie zestaw przelotek zaproponowany przez Batsonów wygląda bardzo sensownie, akurat przy tym kiju można byłoby go zapewne jeszcze bardziej odchudzić używając na szczytówce przelotek Fuji w rozmiarze 5.5 (szczytowa F 5.5 oraz L-ki 5.5), zmiastt LV25 można się też zastanowić nad Y20 ale to w sumie niuanse.




#120 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 08 grudzień 2010 - 11:52

@Friko
dzięki

Czy dobrze rozumiem, że urzywajac przelotek Fuji Alconite i Sic na szczycie wygłądało by to nastepująco:
FST 5,5
BLAG 5,5
BLAG 5,5
BLAG 5,5
BLVAG 7
BLVAG 8
BLVAG 10
BLVAG 16
BLVAG 25
Waga całości 7.21 gr. Cena 129zł

W przypadku przelotek forecast
FST 5,5(fuji)
BFLG 6
BFLG 6
BFLG 6
BVSLG 7
BVSLG 8
BVSLG 10
BVSLG 16
BVSLG 25
Waga całości 7.25 gr. Cena 50zł

Kombinacjia fuji+forecast:
fuji
FST 5,5
BLAG 5,5
BLAG 5,5
BLAG 5,5
forecast
BVSLG 7
BVSLG 8
BVSLG 10
BVSLG 16
BVSLG 25
Waga całości 7.01 gr. Cena 81zł
I teraz nasuwa się pytanie czy różnice rzędu 0.24 gr to duże różnice przy tym blanku? Oczywiście jeśli popełniłem błąd w doborze przelotek proszę o komentarze.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych