Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Batson Enterprises

blank batson

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
720 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 03 marzec 2010 - 19:44

Cześć Rafciu.
A dlaczego tylko batson?
Masz pod nosem cts-a.
pozdrawiam.Klosskuba.

#62 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 04 marzec 2010 - 07:28

Odradzam IMB 784, to mocna pała, którą można pokusić się o lekki jerking... zero finezji. Warta rozważenia jest propozycja @matusiaka


Patu, ja mam MB 845 <_< i sobie bardzo chwalę, to samo kumple którzy mieli okazję nim połowić. Co prawda szczyt finezji to to nie jest, ale jest bardzo czuły i ma odpowiedni zapas mocy.

Rafek2m - może ktoś w Twojej okolicy ma wymienione kije więc miałbyś możliwość sprawdzenia w boju. Jak byś był w moich okolicach to służę pomocą.

#63 OFFLINE   rafek2m

rafek2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 marzec 2010 - 11:40

dzięki wszystkim na razie ale jak ktoś ma jeszcze coś jeszcze ciekawego do powiedzenia w temacie to czekam :D
p.s. Cześć Klos, już kiedyś Cię tu wypatrzyłem. Właśnie a propo CTS-ów to chciałem z tobą pogadać na priv. Byłem u K. Zielińskiego i zapoznałem się z ofertą mniejwięcej. Wiem, że użytkujesz te blanki i chciałem zamienić z tobą słówko. :mellow:

#64 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 marzec 2010 - 12:04

[quote]
Odradzam IMB 784, to mocna pała, którą można pokusić się o lekki jerking... zero finezji. Warta rozważenia jest propozycja @matusiaka
[/quote]

Patu, ja mam MB 845 <_< i sobie bardzo chwalę, to samo kumple którzy mieli okazję nim połowić. Co prawda szczyt finezji to to nie jest, ale jest bardzo czuły i ma odpowiedni zapas mocy.


[/quote]
@Pablom, posiadałem podobny (MB 785) - służył mi do okazjonalnie do jerkingu. Chciałem go adoptować do cięższej gumy - jak dla mnie za pałowaty. Łowiłem też 784 - baardzo mocarny kij, lecz wszystko zależy od preferencji użytkownika.Ja mam inną wizję łowienia sandaczy. 30-gramowe gumy ogarniam bez problemu 14-funtowym kijem z seri Legend ;) , i nadmienię, że lubię cięte, szybkie i subtelne sandaczowe wykołaczki...

#65 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 19:22

Witaj łowię na blankach RX 7 jak i RX8 i zdecydowanie polecam RX8 2,13dl 7-18g śmiało obsługuje gramatury o których piszesz, bardzo szybki i elektryczny nie sposób przespać brania na tym kijku czuć je w pietach i bardzo dobra cena za blank niewielka różnica cenowa miedzy 7 ,natomiast spora w czułości blanku



Nieskromnie zapytam jak cenowo takie kijki uzbrojone się cenią-ciekawe czy w zaplanowanym moim budrzecie się zmieszczę :unsure:
Pozdrawiam
Danek

#66 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 09:03

@danek, wpisz w przeglądarkę www.fishingcenter.eu i sprawdź.

Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#67 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 12:07

Dzięki:)
Danek

#68 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 17 lipiec 2010 - 00:25

Zastanawiałem się nad w miarę tanim i uniwersalnym blankiem na rzekę. Wybór padł na Batsona RX6 10-21 g. Teraz zastanawiam się czy oprócz różnicy w długości między SH1084-2 a SH1143-2 jest różnica w pracy pod obciążeniem tzn. czy ten dłuższy nie wygina się bardziej i nie amortyzuje lepiej holu ? Obawiam się trochę o spady średnich kleni z tego blanku. Kolejne pytanie – jaki wpływ na blank będzie miało zastosowanie przelotek forecast zamiast alconite ?

#69 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2010 - 06:32

Napisz może jaka woda, ryby,przynęty. Może się okazać że Batson do 21 będzie za słaby, ten model to raczej 7-16. Amortyzacja przy jego akcji moderate fast jest wystarczająca i zakup dłuższego tylko z chęci posiadania lepszej amortyzacji nie jest konieczny.

#70 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 17 lipiec 2010 - 08:56

Na pewno blank stanie się cięższy a przez to wolniejszy bardziej jak to nazywam mułowaty :mellow:

#71 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 17 lipiec 2010 - 08:57

Dzięki. Rzeka Dunajec. Jeśli chodzi o przynęty, to od woblerków kleniowych 2.5 - 5 cm do najcięższych woblerów boleniowych okolo 18g, ale te najcięższe, to bezsterowce. Różne opinie już czytałem na temat tego blanku. Jedni opisują go jako 7-18g a inni nawet 3-18g. Interesuje mnie jeszcze konsekwencja założenia forecastów, pewnie wędka będzie wolniejsza, ale jeśli tylko nieznacznie, to może nie opłaca się dokładać 100zł więcej za alconite.

#72 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 lipiec 2010 - 09:08

nie oszczędzaj przecież robisz kij pod siebie taki jaki ma być i spełniać w 100% twoje założenia zastanów się jeszcze nad st.croix SCIII do 21 gr

#73 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:04

Jak ma być uniwersalny, na klenie i bolenie, także w szybkim nurcie, i do tego Batson, to może lepiej analogiczny RX7? Ciężar wyrzutu to jedno, ale zbyt miękki kij może się zbyt mocno poddawać przy większych woblerach i obrotówkach, szczególnie w mocnym uciągu. RX7 to chyba fajny kompromis między dobrą amortyzacją a wystarczającą czułością i sztywnością, nie jest też jakoś koszmarnie droższy - a w tym przypadku mniejszy wpływ będzie miało uzbrojenie w nieco cięższy zestaw tańszych przelotek.

SCIII do 21 g chyba za ostry na klenie, i trochę za twardy do najmniejszych przynęt, ciężko go też włączyć żyłką cieńszą niż 0,20; mam tu na myśli fabrycznie zbrojony model 2,9 z nowej edycji, bo tylko taki znam.

Ja cieszę się ostatnio jak dziecko świetną zabawką, którą zmajstrowali mi w Art-Rod do podobnych zastosowań: Lamiglas Rogue River 108 2ML (2,75, 10 lb, 4-14). Dość sztywny i czuły przy przynętach z całego zakresu ciężaru wyrzutowego, a już wystarczająco ustępliwy, by przykleić klenia bez zacinania; fajnie współpracuje z żyłką 0,18, pewnie można zejść i do 0,16 nie tracąc zbyt wiele z możliwości wspaniałej, głębokiej amortyzacji. Ideał wszechstronnej wędki kleniowej, w moim odczuciu, nie bez szans z boleniami. W Twoim przypadku - mógłby się nie sprawdzić tylko przy najcięższych boleniowych przynętach, przynajmniej tych, które w wodzie stawiają jakiś tam opór.

#74 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:17

@chub norris

zgadam się z tobą w 100% tak naprawdę bolenie okresowo czesałem kijkiem do 7 gr i 0,16 obecnie mam lęki przed takimi zestawami

kolega pisze ze rzeka Dunajec w związku z tym nurt pewnie mocny a przynęty kleniowe będą stawiały znaczny opór ten avid o którym wspominasz posiadam również ja ale robiony w pracowni ładnie już robi pod 0,18 chociaż u mnie przeważnie pracuje pod 0,20 0,22 i linka 10 lb jeżeli wobki boleniowe mają być bezsterowe z minimalną bądź zerową pracą można pomyśleć o avidzie do 18 gr na pewno da radę wyrzucić problem jest ze rozpiętość przynęt jest dość duża wobki 2,5 - 5 cm oraz wobki boleniowe po 18 gr

#75 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:47

RX6 10-21g jak też RX7 o tym wyrzucie klęknie przy 18g w nurcie, jak ma być tanio to RX6 do 28g. Gorzej będzie z wyrzutem 2-3 g. Konsekwencją założenia Forecastów jest głębsze ugięcie przy wymachu. Da to obniżenie dolnej granicy wyrzutu, komfortu rzutowego na dole jednak nie będzie. Wybór Forecastów jest w tym wypadku dobry. Podzwoń po pracowniach, może coś jeszcze podpowiedzą , sam opis powiedzmy 7-21 nie oddaje charakteru blanku. Można wyszukać blanki o tych samych opisach z których jeden będzie typową szczytową szpadą a drugi będzie miał pracę środkową i znacznie wolniejszą.

#76 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:51

Do zastosowań, o jakich pisze @asafa - przynajmniej tak jak ja je sobie wyobrażam - perfekcyjny by był CD Blue Rapid. W zależności od tego, który kraniec podanego zakresu używanych przynęt miałby być w użyciu, 10 lub 12 lb. Niby dość ostry, ale gnie się całkiem głęboko, i, co ważniejsze jeszcze przy cienkich linkach, równomiernie. Z modelem 12lb daje się już podziałać z żyłką 0,18 i małymi woblerkami, równie dobrze jak z 10lb plecionką i boleniówkami dalekiego zasięgu. Ale - koszty rosną...

W moim odczuciu jest zresztą tak, że wędkę specjalistyczną, kiedy zawężamy zakres stosowanych przynęt i ryb, na które polujemy, łatwiej jest zbudować tanio: mięczaka z RX6 na jazie, szklanego hardkora na sumy... Od wędki uniwersalnej oczekujemy dużego zakresu - rzucanych i prowadzonych - przynęt, poprawnej współpracy z linkami, których moc ma sporą rozpiętość, świetnej sygnalizacji brań i amortyzacji przy różnych stopniach wstępnego naprężenia zestawu. Najczęściej te cechy wiążą się z zastosowaniem bardziej zaawansowanych technicznie konstrukcji z wysokiej półki, za większe pieniądze. A i tak - cudów nie ma...

#77 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:51

@woblerwz

nie zupełnie kleknie zależy jaki nurt tak naprawdę co innego wobler o wadze 18 gr ze sterem co innego np siudak czy tam taps

#78 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2010 - 11:57

Sam macham zbliżonymi boleniówkami, mam tez miejsca z silnym nurtem i znam tego Batsona. Rzucić nie problem ale dostaje bardzo silnego ugięcia i przy dalszym dystansie ciąć nie ma z czego.Hol 2-3 kg w nurcie to też męczenie ryby. Wędkarz i sprzęt wytrzyma.

#79 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2010 - 13:14

Mialem wedke na blanku batsona 2,6m do 21g ale z rx7. Wedlug mnie jest to dokladnie to co potrzeba na rzeke, o ile nie chce sie jakichs dodatkowych walorow w stylu: wylacznie praca przy wysoko uniesionym wedzisku, amortyzacja umozliwiajaca lowienie na bardzo cienkie zylki.,...,....
Wedka umozliwi lowienie na niewielkie przynety, od gdzies 5g.

Da rade uzyc na bolenia przy w miare finezyjnym podejsciu do zagadnienia...jezeli chodzi o przynety o skupionej masie jak gumy albo olowianki kolo 20g to lepiej szukac wedki o oczko mocniejszej, sztywniejszej, okolo 17-20lb.

Obecnie mam st croixa sc3 12lb ale 2,75m - nie zauwazylem jakichs jego szzcegolnych przewag nad talonem 2,75 15lb im6+, ma troche slabszy dolnik ale nieco sztywniejsza szcytowke.
Oba moga byc wzorami uniwersalu na duza rzeke, oczywiscie przy w miare finezyjnym podejsciu do sprawy.

Tradycyjnie najbardziej uniwersalnym wedziskiem bedzie jak dla mnie talon hot shot 20lb, ktorym od biedy da rade lowic wszystko.

A ostatnio cos mi sie zdaje ze do tego dokoptuje batson hot shot 30LB, sczytowka jest w stanie pokazac wiele, z tym ze odleglosci rzutow lzejszymi przynetami moga byc niezadowalajace...no ale jak ma byc uniwersalnie... <_<

Gumo

#80 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2010 - 14:16

Da rade uzyc na bolenia przy w miare finezyjnym podejsciu do zagadnienia...jezeli chodzi o przynety o skupionej masie jak gumy albo olowianki kolo 20g to lepiej szukac wedki o oczko mocniejszej, sztywniejszej, okolo 17-20lb.



Gumo



Przy finezji tak. A już przy 17g nierdzewce (nie wykrępowany tylko podszlifowany kawał blachy) w silniejszym nurcie Odry jak dla mnie brakowało mu mocy do zacięcia. Przy moich bezsterowcach opór był stanowczo zbyt duży, popper Salmo w nurcie także. Ale to moje zboczenie , tak od 15 lat jadę bolenie na twardo i z błyskawicznym holem. Mocniejszy kij 17 lb do bolenia jest lepszy, 25lb Batson z RX7 także sprawował się super. Tyle że jego dolny zakres to już w pobliżu 8g.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, batson