Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Przewodnik po 艂owiskach


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 11:28

Dwa opisy bardzo dobre. Daj膮 do my艣lenia co trzeba wykonac by by艂o funkcjonalne.

 

Czekam na kolejne pomys艂y i wskaz贸wki co dopracowa膰. Czyli gdyby艣cie mieli zrobi膰 co艣 z czego b臋dziecie korzystali. Co艣 co b臋dzie 偶y艂o, uzupe艂nia艂o si臋 i ros艂o.



#22 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez gie艂dy
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 11:30

呕eby podawa膰 takie  informacje musia艂bym zainwestowa膰 w echo z gps puki co takiego nie posiadam :)



#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 12:01

Tak. Ale my艣l臋, 偶e to 偶art z tymi miejsc贸wkami na GPS. Mo偶na pewnie podawa膰 GPS na obiekt - jezioro ale ... mo偶na to inaczej zrobi膰.

 

Zadam inne pytania. Przypu艣膰my, 偶e mamy ju偶 wpis ... jezioro XYZ. Jak m贸g艂by taki wpis 偶y膰. Czyli co userzy mogliby tam ca艂y czas dodawa膰, aktualizowa膰?



#24 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Histori臋 tworz膮 ci,kt贸rzy wieszaj膮 bohater贸w...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 post贸w
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imi臋:Krystian

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 12:08

Mo偶e np stan poziomu wody,planowane upuszczenia (na zapor贸wkach cz臋ste zjawisko) czasami p艂ytkie zbiorniki zarastaj膮 co wyklucza 艂owienie,mo偶na na bie偶膮co podawa膰 info czy takie zjawisko wyst臋puje.Zim膮 grubo艣膰 pokrywy lodowej,ewentualne obostrzenia regulaminu wprowadzone przez gospodarza.My艣l臋,偶e takich informacji jest sporo i je艣li temat ruszy,forumowicze sami dadz膮 sygna艂 co nam jeszcze brakuje.



#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 12:25

Co mog艂oby Ciebie jeszcze bardziej zainteresowa膰? Tak by艣 mimo, 偶e mieszkasz w Dolinie Widawy ... wszed艂 na obiekt, kt贸ry jest zlokalizowany np. w okolicach Olsztyna?



#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 12:37

Krzysiek, co jeszcze przekona艂oby Ciebie do korzystania z takiego dodatkowego modu艂u na forum?

 

Remku, to nie moja bajka :) Staram si臋 dzieli膰 urlopy na w臋dkarskie lub rodzinne. Nie 艂膮cz臋 tego, bo si臋 nie sprawdza - zawsze co艣 dzieje si臋 kosztem czego艣. Zwracam tylko uwag臋, 偶e baza b臋dzie albo wt贸rna, albo zadzia艂a negatywna selekcja - jak z tym jeziorem Ga艂adu艣 ;)

 

Inaczej rzecz ujmuj膮c: jak sam planuj臋 wyjazd w臋dkarski, to nikt mi w tym nie pomo偶e, za wyj膮tkiem najbardziej zaufanych znajomych, kt贸rzy ewentualnie co艣 podpowiedz膮, ale raczej licz臋 tylko na siebie i Harrego. Jak planuj臋 wyjazd rodzinny, to 艂owisko mi nie potrzebne. Z drugiej strony - mo偶e kiedy艣 zmieni臋 schemat wyjazd贸w rodzinnych. Poza tym nie ka偶dy my艣li jak ja.

 

BTW - pojawiaj膮 si臋 czasem na j.pl w膮tki typu: jad臋 nad jezioro X, s艂abo opisane w necie. Prosz臋 o pomoc. Jako艣 nigdy nie pad艂a odpowied藕: stary, grubej ryby tam na kopy, we藕 najci臋偶szy sprz臋t i dobre sznurowad艂a, bo Ci臋 wy....li z but贸w ;) Nawrt jak kto艣 co艣 wie, to trzyma przy orderach...


U偶ytkownik krzysiek edytowa艂 ten post 29 kwiecie艅 2014 - 13:10

  • Piotrek Milupa lubi to

#27 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez gie艂dy
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 14:34

W takim razie to bardzo 藕le 艣wiadczy o nas Polakach i naszej mentalno艣ci, ja natomiast nie ukrywam gdzie je偶d偶臋 na ryby.



#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 14:47

Tak, to bardzo 藕le 艣wiadczy o polskich gumofilcach, k艂usownikach  i mi臋siarzach z 艂odziami za 100 ko艂a. I dowodzi inteligencji i zapobiegliwo艣ci tej nielicznej garstki, kt贸ra nauczona do艣wiadczeniem zachowuje istotne informacje dla siebie...



#29 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 17:25

Ja spr贸buj臋 podda膰 pod rozwag臋 jeszcze jeden, perspektywiczny wariant takiego opisu - us艂ugi przewodnika. Je艣li zaoferuj臋 si臋 opisa膰 moje 艂owiska, to jednocze艣nie pojawi膮 si臋 pytania na priv. I bardzo dobrze, bo po co przyje偶d偶a膰 w ciemno, je艣li jest "miejscowy", kt贸ry pomo偶e ogarn膮膰 temat. Osoba korzystaj膮ca z us艂ug takiego przewodnika powinna mie膰 miejsce do opisania swoich uwag i wra偶e艅, by kolejni mieli mo偶liwo艣膰 podeprze膰 si臋 warto艣ciow膮 ocen膮 co do kompetencji (lub nie) danego przewodnika. Dla koleg贸w stawki powinny by膰 kole偶e艅skie ( ;) ), a je艣li kto艣 odnajdzie si臋 jako przewodnik, mo偶e z czasem za艂o偶y dzia艂alno艣膰 i sektor, kt贸ry u nas nie istnieje - zacznie si臋 rozwija膰? 

Czyli konkretnie, do opisu 艂owiska (ja widzia艂bym tu r贸wnie偶 rzeki!) swoje namiary, nr telefonu lub email, oraz gotowo艣膰 po艣wi臋cenia czasu, by "przyjezdny (dni?)" mi艂o sp臋dzi艂 czas odwiedzaj膮c "bank贸wki".

Oraz jak wcze艣niej wspomnia艂em miejsce na opini臋 o przydatno艣ci konkretnego przewodnika :)



#30 OFFLINE   Micha艂M

Micha艂M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 post贸w
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 18:27

.


U偶ytkownik Micha艂M edytowa艂 ten post 29 kwiecie艅 2014 - 18:29


#31 OFFLINE   Micha艂M

Micha艂M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 post贸w
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 18:29

 

BTW - pojawiaj膮 si臋 czasem na j.pl w膮tki typu: jad臋 nad jezioro X, s艂abo opisane w necie. Prosz臋 o pomoc. Jako艣 nigdy nie pad艂a odpowied藕: stary, grubej ryby tam na kopy, we藕 najci臋偶szy sprz臋t i dobre sznurowad艂a, bo Ci臋 wy....li z but贸w ;) Nawrt jak kto艣 co艣 wie, to trzyma przy orderach...

 

Moim zdaniem nie takiej odpowiedzi ludzie oczekuj膮, raczej w艂a艣nie informacji o og贸lnym rybostanie, dost臋pno艣ci brzeg贸w, pomostach 艣rodkach p艂ywaj膮cych, op艂atach itp.



#32 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 post贸w
  • Lokalizacja呕aga艅

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 18:29

Janusz,zwr贸膰 uwag臋 na umawialni臋...Je艣li tam nikt specjalnie nie garnie si臋 do spotka艅,zwierze艅,wsp贸lnych wypraw 艂owiecko-towarzyskich to wydaje mi si臋 偶e, opcja przewodnika,jak i  opisy 艂owisk na d艂u偶sz膮 met臋 s膮 pomys艂em chybionym. Dla mnie Krzysiek ma racj臋. Niestety 偶yjemy, w takiej a nie innej rzeczywisto艣ci. 



#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 19:04

Moim zdaniem nie takiej odpowiedzi ludzie oczekuj膮, raczej w艂a艣nie informacji o og贸lnym rybostanie, dost臋pno艣ci brzeg贸w, pomostach 艣rodkach p艂ywaj膮cych, op艂atach itp.


Micha艂,
Ale偶 ja mniej wi臋cej o tym pisz臋. Nie widzia艂em info o ponadprzeci臋tnym rybostanie, chyba 偶e w przypadku 艂owisk komercyjnych. Bo jak rozumiem nie chodzi ci o sk艂ad gatunkowy. To, 偶e w danej wodzie p艂ywa w PL troch臋 szczupaka i okonia, tudzie偶 leszcza i krapia, mo偶na samemu wykoncypowac...

#34 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez gie艂dy
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 19:04

Moim zdaniem nie takiej odpowiedzi ludzie oczekuj膮, raczej w艂a艣nie informacji o og贸lnym rybostanie, dost臋pno艣ci brzeg贸w, pomostach 艣rodkach p艂ywaj膮cych, op艂atach itp.

Dok艂adnie o to mi chodzi.



#35 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 20:20

ja to bym chyba nawet podawa艂 namiary na konkretne ryby albo lepiej ... online 艣ledzenie takich ryb :) 偶artuj臋 sobie ... :)

 

Ja te偶. Uwa偶am, 偶e taki i podobne pomys艂y s膮/ b臋d膮 ze szkod膮 dla 艂owisk w PL. Patrz臋 na to w taki oto spos贸b. Gdyby znane mi bardzo dobrze bli偶sze i dalsze 艂owiska by艂y gdzie艣 opisywane by艂bym z艂y. Opisy dotycz膮ce w艂a艣nie rybostanu, dost臋pno艣ci miejsc, nie s膮 przez nikogo kto regularnie odwiedza dane miejsca po偶膮dane. Jak by艣cie si臋 czuli gdyby jeden z drugim wpad艂 na "Wasze" miejsc贸wki, obfotografowa艂 i opisa艂 w necie? 



#36 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 20:52

Tak kiedy艣 bardzo rybn膮 wod臋 - zbiornik 偶elizna -  za艂atwili kolesie. Na forach chwalili si臋 jakie to rybska ci膮gaj膮. Ale zacz臋li sie zastanawia膰, sk膮d na wodzie coraz wi臋cej drogich 艂贸dek z silnikami o sporej mocy. Woda 艣rednio 1 metr g艂臋boka. I ci obcy dopiero zacz臋li metr贸wki ci膮ga膰. 



#37 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Kamil

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 20:55

Na forum zarejestrowanych jest ponad 10000 os贸b. Kilka temat贸w pokaza艂o nam jaki stosunek ma wielu z nas, forumowicz贸w do wypuszczania ryb. Nie b臋dzie przesad膮 je艣li powiem, 偶e os贸b stosuj膮cych C&R jest max 10 %, a tylko takich chcia艂bym widzie膰 na "swojej" wodzie, dlatego z mojej strony nie znalaz艂by si臋 偶aden post w takim dziale. Brzmi to egoistycznie, trudno.
Nie o zg艂oszenia medalowych ryb chodzi ale pr臋dzej czy p贸zniej znalaz艂by si臋 kto艣 kto by takie pope艂ni艂 i ...wtedy autokary nad wod膮. Nie jedna woda przez tego typu wie艣ci 艣wieci pustk膮...

#38 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 29 kwiecie艅 2014 - 22:28

Dlaczego ma si臋 nie uda膰 obja艣nili艣cie do艣膰 szeroko. Mo偶na bi膰 pian臋 i powtarza膰 te same argumenty w niesko艅czono艣膰. Tylko po co? Dajcie teraz doj艣膰 do g艂osu tym, kt贸rym pomys艂 si臋 spodoba艂 ;)



#39 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez gie艂dy
  • PipPipPip
  • 817 post贸w
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 30 kwiecie艅 2014 - 06:19

Dok艂adnie, 偶yjemy w wolnym kraju i ka偶dy ma prawo wypowiedzie膰 si臋 na za lub przeciw.Celem tworzenia tego postu by艂o og贸lne zaprezentowanie naszych jezior bez specjalnego zach臋cania do przyjazdu autokar贸w w臋dkarzy i 艂贸dek za 100 000pln :)



#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 30 kwiecie艅 2014 - 06:58

偶yjemy w wolnym kraju i ka偶dy ma prawo wypowiedzie膰 si臋 na za lub przeciw.

 

Ale偶 Panowie, tw贸rzcie listy, katalogi, etc. Ja tylko zabra艂em g艂os w dyskusji, do kt贸rej zach臋ca艂 Remek - pozwoli艂em sobie zauwa偶y膰 jakie te katalogi, moim zdaniem, b臋d膮. Przydadz膮 si臋 komu艣? - Super! :)

Przyk艂ad negatywny, pierwszy z brzegu:

 

http://jerkbait.pl/t...o艣-zna-t臋-wod臋/

 

Drugi z brzegu: og贸lniki, wody popularyzowane ze wzgl臋d贸w komercyjnych, tudzie偶 艂owiska znane i lubiane:

 

http://jerkbait.pl/t...nu-czas-zacz膮膰/


U偶ytkownik krzysiek edytowa艂 ten post 30 kwiecie艅 2014 - 07:52