Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik Suzuki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 26 lipiec 2024 - 08:42

Do mojej Yamahy tez mają identyczne oznaczenia.

 

https://pl.aliexpres...o.home.search.0

 

Ja nie twierdzę że wszystko jest do bani. Teraz nawet cechują oryginalnie jak Yamaha. Kwestią jest pewnie szczęście co kupisz, czyli kto i jak to robi i na co trafisz. Może być 1:1 a może być jak u mnie, że potrzeba by z 15 HP żeby to uciągnął. Wymiarami jest prawidłowo ale łopaty nie podchodzą zupełnie jak w oryginale. Mnie się trafiła śruba o dużo większym skoku niż deklarowana.  



#122 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 26 lipiec 2024 - 08:54

OK, nasuwa się pytanie czy ta ze sklepu jest oryginalna :)

Śruba napędowa 9 1/4 x 10 Suzuki (DF15A, DF20A) (S15F BS.PRO) - BS.PRO (Korea Południowa) | SrubyNapedowe.pl

 

Bo w serwisie Suzuki Pan powiedział że katalogowa śruba to coś około 750 zł :(



#123 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 26 lipiec 2024 - 09:41

Nie ma dopisku OEM więc nie jest to oryginał. Pisali w sąsiednim wątku do którego link podałem, że BS PRO to wyrób koreański i podobno trzyma dobrze standardy i żeby nie kupować byle czego najtańszego. 
 
OEM to masz przedstawicieli Suzuki na Polskę. U nich kupisz oryginały. 
 
 
Cenę oryginału podał prawdopodobną bo tyle kosztuje oryginał
 


#124 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 26 lipiec 2024 - 10:08

ok, dzięki.



#125 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1492 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 lipiec 2024 - 08:00

Witam,

Dodzwoniłem się do wskazanej Pani i poleciła tę śrubę za 395 zł
Śruba napędowa 9 1/4 x 10 Suzuki (DF15A, DF20A) (S15F BS.PRO) - BS.PRO (Korea Południowa) | SrubyNapedowe.pl

ale taką samą ( tak mi się wydaje ) znalazłem na Ali za 150 zł
Kapitan śmigło 9 1/4x10 58100-89L30-019 pasuje Suzuki silnik zaburtowy DF9.9A DF9.9B DF8A DF15A DF20A DT9.9A DT15A M1001 - AliExpress 201355758

Czy mogą się różnic, prócz ceną ??

Zamawiał ktoś może i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?
Dzięki


Nie wyważaj już otwartych drzwi :)

W wątku w wrześniu 2023 pokazywałem różnicę pomiędzy chińczykiem a koreańcem i na chińczyku silnik nie bangla …

#126 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 27 lipiec 2024 - 15:13

Dzieki

#127 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 sierpień 2024 - 21:23

Zestaw już opływany nieco , frajda niezaprzeczalna jest , powoli czas na szukanie dziury w całym czyli optymalizację  :) .\

Rzeczony zestaw to RiverFox 420 i Suzuki DF30 na rumplu . Prędkość maksymalna dla dwóch średnich wagowo łowców ze sprzętem nie ważącym tony to 35-36 km/h w idealnych warunkach na wodzie stojącej . Uniwersalny i taniutki obrotomierz z alle pokazuje 5100 obrotów/minutę . Śruba 10-1/4x12 oryginalna . Silnik wkręca się na obroty dziarsko , w ślizg wchodzi całkiem sprawnie ( choć nieco ślamazarnie w moim odczuciu ) , łódka kurs trzyma , nie myszkuje , jest zwrotna i posłuszna . Nie wiem jakie osiągi w pojedynkę , choć jedna runda zeszłoroczna pokazała dosyć długi czas do przełamania się w ślizg . Za to później ogień ...

Kombinować coś ze zmianą skoku ? Ktoś użytkuje taką konfigurację i się wypowie może ?



#128 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 04 sierpień 2024 - 21:54

Witam,

Dodzwoniłem się do wskazanej Pani i poleciła tę śrubę za 395 zł
Śruba napędowa 9 1/4 x 10 Suzuki (DF15A, DF20A) (S15F BS.PRO) - BS.PRO (Korea Południowa) | SrubyNapedowe.pl

ale taką samą ( tak mi się wydaje ) znalazłem na Ali za 150 zł
Kapitan śmigło 9 1/4x10 58100-89L30-019 pasuje Suzuki silnik zaburtowy DF9.9A DF9.9B DF8A DF15A DF20A DT9.9A DT15A M1001 - AliExpress 201355758

Czy mogą się różnic, prócz ceną ??

Zamawiał ktoś może i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?
Dzięki

Ta śruba z Ali jest zrobiona z papieru kolega kiedyś na testy zamówił i była niewiele grubsza od puszki po piwie więc daruj sobie, już sama cena powinna zapalić lampkę ostrzegawczą.
Śrube BS Pro możesz śmiało brać ,miałem kilka w różnych silnikach i nie było problemu.

Użytkownik highvoltage edytował ten post 04 sierpień 2024 - 21:56


#129 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisano 05 sierpień 2024 - 07:27

OK, dzięki  za cenna spostrzeżenia :)



#130 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 sierpień 2024 - 20:14

Zamontowałem ok 30 śrub z Alika i nikt nigdy nie narzekał. To że łopaty są cieńkie uważam za zaletę. Dlaczego nierdzewka jest lepsza? Bo ma cieńkie łopatki które lepiej gryzą wodę... Jak w coś przywalisz lepiej żeby odpadły łopaty i zniszczyły śrubę za 150-250zł niż bebechy w spodzine za 2500-xxxxxzł...
Możesz kupić z 90 dniowym zwrotem jak nie spasuje i nie ma śladów użytkowania wkładasz za free do paczkomatu i po 3 dniach masz 100% zwrotu kasy łącznie z kosztem przesyłki. Sprawdzone. Tak samo jest na srubynapedowe.pl ale 2~3x drożej i masz 14 dni.
Sam na cieńkich łopatach zrobiłem 400mth w trudnych Odrzańskich warunkach.
Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 05 sierpień 2024 - 20:24


#131 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • Imię:Krz

Napisano 06 sierpień 2024 - 01:21

Zamontowałem ok 30 śrub z Alika i nikt nigdy nie narzekał. To że łopaty są cieńkie uważam za zaletę. Dlaczego nierdzewka jest lepsza? Bo ma cieńkie łopatki które lepiej gryzą wodę... Jak w coś przywalisz lepiej żeby odpadły łopaty i zniszczyły śrubę za 150-250zł niż bebechy w spodzine za 2500-xxxxxzł...
Możesz kupić z 90 dniowym zwrotem jak nie spasuje i nie ma śladów użytkowania wkładasz za free do paczkomatu i po 3 dniach masz 100% zwrotu kasy łącznie z kosztem przesyłki. Sprawdzone. Tak samo jest na srubynapedowe.pl ale 2~3x drożej i masz 14 dni.
Sam na cieńkich łopatach zrobiłem 400mth w trudnych Odrzańskich warunkach.
Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Nie wszystkie śruby z Ali są złe , ja się odnoszę do tych "captain" jak dla mnie to dramat , dotkniesz o cokolwiek i jest pogięta jak puszka po piwie.

Użytkownik highvoltage edytował ten post 06 sierpień 2024 - 01:24


#132 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1492 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 06 sierpień 2024 - 04:58

Zamontowałem ok 30 śrub z Alika i nikt nigdy nie narzekał. To że łopaty są cieńkie uważam za zaletę. Dlaczego nierdzewka jest lepsza? Bo ma cieńkie łopatki które lepiej gryzą wodę... Jak w coś przywalisz lepiej żeby odpadły łopaty i zniszczyły śrubę za 150-250zł niż bebechy w spodzine za 2500-xxxxxzł...
Możesz kupić z 90 dniowym zwrotem jak nie spasuje i nie ma śladów użytkowania wkładasz za free do paczkomatu i po 3 dniach masz 100% zwrotu kasy łącznie z kosztem przesyłki. Sprawdzone. Tak samo jest na srubynapedowe.pl ale 2~3x drożej i masz 14 dni.
Sam na cieńkich łopatach zrobiłem 400mth w trudnych Odrzańskich warunkach.
Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

@Tresor miałem tą śrubę do 30df z Ali i była znacznie grubsza niż oryginał .
Żeby wejść w ślizg to kumpel musiał stawać na dziobie a na rozbieg trzeba było pół kilometra …

Użytkownik sero1975 edytował ten post 06 sierpień 2024 - 04:58


#133 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2024 - 08:00

Ja 90% montowałem yamahopodobne. Być może inne marki im tak nie idą. Trzymając w ręku orginal a China nie idzie odróżnić. Być może tych najwięcej tłuką i sie bardziej starają. Nie wiem. Mówisz że dotkniesz i się rozpadnie. Jak wyżej, wolę żeby się rozpadła śruba niż spodzina.
Jestem na wakacjach nad morzem i właśnie wczoraj demontowalem spodzine w Honda 45 śruba cała ale dźwięki że spodziny wydobywają się drogie... : Olej na pewno ok bo była u mnie na przeglądzie, tylko jezioro baaardzo płytkie...
.
.f64ebbfe34672338beafe44e72f882e3.jpg97e509e9fdcf2fde2ea04ee7756fa976.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#134 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 06 sierpień 2024 - 09:06

Ja 90% montowałem yamahopodobne. Być może inne marki im tak nie idą. 

 

 

Nie ma reguły. Zależy co i gdzie kupisz pewnie i od kogo. Moja chińska niby do Yamahy jest nie do użytkowania. Grube łopaty na  maxa i do tego zupełnie inny profil płatów niż opisane. Silnik się zwyczajnie na niej męczy i słabiutko pływa. Powrót do oryginału i zero problemów. Ruletka 50/50 szans, że u chińczyka trafisz OK.

 

Tak już dla ciekawostki ruskie wymyślili napęd jet do tych mniejszych silników. Jest to jakaś alternatywa na kamienie jeśli jest jest dużo na danym akwenie. Lepiej pływać wolniej niż naprawiać spodziny co chwila 

 


Użytkownik darek63 edytował ten post 06 sierpień 2024 - 09:18


#135 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2024 - 09:42

Pływałem ostatnio Jetem dla mnie dramat. Dużo hałasu mało prędkości i też musiałem naprawiać...
Kupowałem chińskie śruby w PL I był dramat jak piszesz grube łopaty, zacieki, bicie. Kupuje na aliku i jeszcze złej nie trafiłem. Podejrzewam że te w PL to najtańsze jakieś odrzuty albo II gatunek bo CCC (cena czyni cuda).
Fotki z Jeta:
.c336c7701388f5bc276ef0d6a9f53334.jpga0ed6ceb4f42059a07495faa3d9688e5.jpg238f3a477831b4a2530acc63aebbfce1.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#136 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 06 sierpień 2024 - 09:54

Ja na aliku kupowałem. Nie ma reguły. Możesz trafić ok, a równie dobrze nie ok.

 

Natomiast zabić się da wszystko. Nie ma na to siły. Choć amerykańcy katują te silniki jet do granic i to działa

 



#137 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 sierpień 2024 - 23:36

Jet poza uzasadnionymi przypadkami to nieporozumienie. Fajnie to wygląda, ale Jet daje około 30% mniej mocy niż śruba z tego samego bloku. Wystarczy spojrzeć na specyfikację zaburtowców z pompą.Tohatsu takie robi - 60HP ma z pompą 40hp.

#138 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 07 sierpień 2024 - 09:11

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlaczego nieporozumienie ?. System napędu jak każdy inny z przeznaczeniem na płytkie wody. To, że jest mniej wydajny od śrubowego to jest oczywiste. Ale śrubą na 10 czy 20 cm wody nie popłyniesz, a z napędem jet już tak. Dwa tygodnie temu już łapałem piach śrubą. Obecnie Wartę mogę przejść z podwiniętymi nogawkami przed kolana, i nie zamoczę tych nogawek. A kiedy znowu na Warcie popływam najstarsi górale nie wiedzą. Napęd jet by sobie z tego nic nie robił i jako drugi w takiej Yamasze 9.9 / 15 u mnie był by mile widziany, bo takie jaja są co roku jak tylko nie pada dłużej. Jeziorsko wszystko zatrzymuje i pozamiatane. O moim odcinku Warty poniżej Jeziorska do kanału Warta - Gopło nikt już nie pamięta i nikt tym nie zarządza od dekad. PZW tylko kasę woła coraz większą NIC w zamian nie oferując. 



#139 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 15 sierpień 2024 - 00:05

Pływałem ostatnio Jetem dla mnie dramat. Dużo hałasu mało prędkości i też musiałem naprawiać...
Kupowałem chińskie śruby w PL I był dramat jak piszesz grube łopaty, zacieki, bicie. Kupuje na aliku i jeszcze złej nie trafiłem. Podejrzewam że te w PL to najtańsze jakieś odrzuty albo II gatunek bo CCC (cena czyni cuda).
Fotki z Jeta:
.c336c7701388f5bc276ef0d6a9f53334.jpga0ed6ceb4f42059a07495faa3d9688e5.jpg238f3a477831b4a2530acc63aebbfce1.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

 

Wlot z Pu można założyć na taką okoliczność, są tylko trudno dostępne na chwile obecną.



#140 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 sierpień 2024 - 00:28


Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlaczego nieporozumienie ?. System napędu jak każdy inny z przeznaczeniem na płytkie wody. To, że jest mniej wydajny od śrubowego to jest oczywiste. Ale śrubą na 10 czy 20 cm wody nie popłyniesz, a z napędem jet już tak. Dwa tygodnie temu już łapałem piach śrubą. Obecnie Wartę mogę przejść z podwiniętymi nogawkami przed kolana, i nie zamoczę tych nogawek. A kiedy znowu na Warcie popływam najstarsi górale nie wiedzą. Napęd jet by sobie z tego nic nie robił i jako drugi w takiej Yamasze 9.9 / 15 u mnie był by mile widziany, bo takie jaja są co roku jak tylko nie pada dłużej. Jeziorsko wszystko zatrzymuje i pozamiatane. O moim odcinku Warty poniżej Jeziorska do kanału Warta - Gopło nikt już nie pamięta i nikt tym nie zarządza od dekad. PZW tylko kasę woła coraz większą NIC w zamian nie oferując.

Darek, uzasadnieniem może być i widzimisię nabywcy. Kto bogatemu zabroni. Od dziesięciu lat na Wiśle nie miałem jakichś większych problemów z pływaniem na śrubie. Warty nie znam. To, że nie mogę drzeć na rympał przez przykosy, mi nie przeszkadza. Szukasz wartówki i tam praktycznie zawsze jest te 60 cm wody. Wystarczy. W sytuacjach ekstremalnych jest trym w górę i kawałek powoli przepyrkam. Takie po kolana mi wystarczy, da się przejść, byle silnik miał chłodzenie. Śruby niestety się szybciej zużywają od takiego pływania, ale co zrobisz. Pompa też wieczna nie jest, szczególnie jak zasysa piasek.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 15 sierpień 2024 - 00:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych