Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór spalinowego silnika zaburtowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2694 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:00

25% zaoszczędzisz na wtrysku mimo 3 garów i większej mocy i pojemności.

 

No takim optymistą to bym nie był, chociaż oszczędności są, ale raczej w połowie tej wartości i nie wszędzie. Główna zaleta wtrysku to możliwość precyzyjniejszego dostrojenia dawki paliwa i jej zwiększenie/zmniejszenie właściwie niezależnie od podciśnienia w dolocie. Np. uboższa mieszanka w dolnym zakresie obrotów (Lean Burn), bogatsza w wyższym itp. W gaźniku tak se ne da.


  • cabage lubi to

#462 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:06

Płynąć z tą samą prędkością, spalanie będzie podobne, możliwe że 25 spali minimalnie mniej. Tylko że dodatkowa moc kusi...

Kusi, kusi.... Tylko dodatkowe 20 kilo na rufie. A przy małej łodzi boje się że będzie to dużo, choć producent przewiduje 25 Koni :)



#463 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 12:43

Panowie mam mętlik w głowie (pytałem się o to i owo w temacie przeróbki 4ki na 6...) i nie wiem czy nie będę szukał jednak czegoś mocniejszego. Różnica w wadze to około 10kg. Moja yamaha waży 27kg a np taki merkury 8-9,9 38kg... Nie jest to aż tak strasznie dużo. I teraz pytanie do znawców. Co byście osobiście wybrali. Suzuki 8-9,9 czy Merkury 8-9,9? I jeden i drugi ma biegi w rumplu, pojemność ta sama, waga na + dla Merkurego... Cenowo podobnie, biorę pod uwagę silnik kilkuletni (2010-2013)?

#464 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 17 kwiecień 2017 - 18:56

Panowie, potrzebuję sugestii bo słabo się znam: szukając silnika 30KM, trafiłem na okazję kupna Mercury'ego, model to F30 EFI MLH GA, silnik z rumplem, wersja bez bajerów (odpalany z szarpanki, trymowanie pneumatyczne). Silnik fabrycznie nowy, z gwarancją ze sklepu stacjonarnego, w którym jednocześnie jest serwis Mercury. Gościu proponuje mi go za 3500€. Cena wydaje mi się bardzo dobra po przeanalizowaniu ofert innych sprzedawców. Pytałem na miejscu czy ma ładowanie, sprzedawca powiedział, że nie ma ale za dodatkowe 100€ będzie miał. Później w internetach doczytałem, że ten model w standardzie ma alternator ale prostownik tylko w opcji (???)

 

1. Czy będę gorzko żałował, że nie ma power trim/tilt? Czy da się używać bez tego (mam trochę siły ale w strongmenach raczej nie wystartuję)? Waga silnika ok 80kg.

2. Nie znam się kompletnie na elektryce- czy z tym prostownikiem to jest tak, że gościu dołoży tam jakiś element, który umożliwi mi ładowanie akumulatorka?

3. Nie wiem, z którego rocznika ten model, ale chyba dosyć świeży (może po foto da się rozpoznać?)

4. Brać?

 

Załączony plik  silnik.jpg   67,97 KB   18 Ilość pobrań


Użytkownik kubazmech edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 19:09


#465 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:05

1. Jeśli plywasz po rzekach to trym można odpuścić.
2. Regulator napięcia koszt 100 zl
3. Poproś o nr i zadzwoń do Mercury, bez problemu Ci sprawdza
4 brać czy nie brać o to jest pytanie :)

Za 18 tys można kupić model z rozrusznik i trym- nowy w pudełku itd

Użytkownik womaly23 edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 19:08

  • kubazmech lubi to

#466 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:22

Dzięki bardzo, zaraz napiszę do gościa o numer silnika.

Za 18tys. nie udało mi się znaleźć póki co żadnych wypasionych modeli, w tej cenie to raczej właśnie podstawowe wersje 30-tek, chyba żeby wysyłać pytania o oferty do sprzedawców, może da się trafić.



#467 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1504 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:29

Niestety nie mogę Ci obiecać na kiedy ale mógłbym mieć taki silnik w takich pieniądzach :)

#468 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:43

Może mógłbym skorzystać, potrzebuję parę dni bo ogarniam teraz kilka tematów równolegle- wolałbym uniknąć pustych deklaracji. Jakby co to będę się odzywał na priv do Ciebie. Dzięki.



#469 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 22:44

Bierz nowa Yamahę 25 km Najnowszy model .Poczytaj w innym wątku.

 

W dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie diler yamahy z Iławy.

Dostali ceny i opisy nowych silników.

Z ciekawostek, silniki z opcją rozruchu elektrycznego będzie miał też szarpaka.

Nieprawdą jest że mają akumulator wewnętrzny do rozruchu.

Opcja pneumatycznego opuszczania i podnoszenia wyłącznie przy modelu bez rozruchu elektrycznego.

 

Mój wycenili na 18500 (kolumna S, rozruch elektryczny / dodatkowo ręczny, ładowanie, rumpel), zbiornik, śruba i linia paliwowa gratis.



#470 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:20

 

 zbiornik, śruba i linia paliwowa gratis.

Cóż za hojność Yamahy że daje gratis śrubę i zbiornik na paliwo.

 

W motorach też dają koła i zbiornik gratis?  :blink:


  • Doman i PiernikTorunski lubią to

#471 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:34

W motorach alternator dostajesz gratis, a pokaż mi firmę która daje go do zaburtowca bez policzenia sobie jak za mokre zboże...

Braku śruby to by się jeszcze można czepiać, ale zbiornik paliwa ? Chciałbyś zawsze za niego płacić nawet jeśli już masz własny, np wbudowany w łódź i ten będzie tylko zawadzać ?



#472 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:51

Skoro się odezwałeś to:

 

Jeśli coś co jest wliczone w cenę nie powinno się nazywać "gratisem" bo to podawanie nieprawdy.

 

W R1 nie zauważyłem alternatora gratis... (ale pewnie czytamy inne katalogi).

 

A pokaż mi omawiany tu silnik 25KM bez gratisów, czyli silnik tańszy o elementy dostępne osobno na rynku. 



#473 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:06

W silnikach wyścigowych na pewno będzie bardzo długo w motocyklach łatwej coś zakombinować niż na elektronicznym wtrysku . Jeszcze nie dawno samochody były podzielone wtrysk taki siaki i gaźniki znajdź gaźnik dzisiaj w samochodzie seryjnym a silniki wodne to nie wyścigowe silniki tylko seryjne mocno ograniczone dla zachowania praw gwarancyjnych przez producenta.

 

Tworząc wizje przyszłości to już bliżej nam do elektryków i spalina pójdzie w zapomnienie. Maksymalny moment odrazu na starcie , dopracują baterie i nikt nawet o spalinie nie wspomni



#474 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:26

Tworząc wizje przyszłości to już bliżej nam do elektryków i spalina pójdzie w zapomnienie. Maksymalny moment odrazu na starcie , dopracują baterie i nikt nawet o spalinie nie wspomni

Okręty podwodne od chwili powstania, pod wodą są napędzane m.in.  elektrykami :)



#475 OFFLINE   bartek2301

bartek2301

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:37

Witam, potrzebuje Waszej pomocy panowie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak nazywa się albo gdzie znajdę widoczną na zdjęciu w środkowej części kolumny okrągłą zaślepkę/korek? f0430398433dd9aab0055b006532d68d.jpg

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

#476 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:15

Okręty podwodne od chwili powstania, pod wodą są napędzane m.in. elektrykami :)

A skąd prąd do tych silników? ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

#477 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:45

A skąd prąd do tych silników? ;)

Z akumulatorów. Ładowanych na powierzchni :)



#478 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 19 kwiecień 2017 - 20:01

Z akumulatorów. Ładowanych na powierzchni :)

Przepraszam za OT ale chcę kupić Uboota i  jaki silnik spalinowy polecasz do ładowania tych akumulatorów na powierzchni  :o  bo chyba taki jest temat przewodni ?



#479 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 kwiecień 2017 - 20:34

Przepraszam za OT ale chcę kupić Uboota i  jaki silnik spalinowy polecasz do ładowania tych akumulatorów na powierzchni  :o  bo chyba taki jest temat przewodni ?

Spalinowy to nie wiem,

Ale jak by wymyślili taki malutki atomowy do napędu silniczków elektrycznych zaburtowych.

Taki malutki... jądrowy... no wiecie  :P


  • cabage lubi to

#480 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:47

Kusi, kusi.... Tylko dodatkowe 20 kilo na rufie. A przy małej łodzi boje się że będzie to dużo, choć producent przewiduje 25 Koni :)

Marcin weź juz przestań myślec o starej 25 Hp ktora wazy 77 kg bo to za ciężki kloc do twojej łódki, mam obecnie przy lodzi River Fox 390 20Hp 4T Yamahe wcześniej miałem 15Hp 4T spalanie bardzo podobne naprawdę 20Hp nie pali znacznie wiecej ,któryś z kolegów napisał ci ze sa dostępne czyt.pojawiły się nowe Yamahy 25Hp 3 cylindry,wtrysk i przede wszystkim odchudzone czyli mniej ważą.
Rumpel,ładowanie,szarpak i odpalanie z guzika czyli model 25 GWHS wazy 60kg i to jest optymalny do tej wielkości łódki, mozesz jedynie wybierać miedzy Innymi firma czyli cena/waga/pojemność
Sam obecnie zastanawiam się na jaki zmienić by polepszyć właściwości lodzi i samopoczucia -)
Pzdr.

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 21:59

  • cabage lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych