Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągowa wykałaczka UL

blank pstrąg glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 05 czerwiec 2014 - 15:50

Za pewnie nie. Ale nie spotkałem się z wyceną wędzisk z pracowni na forum. Dlatego wydaje mi się że najlepiej zapytać bezpośrednio. Ja tak uczyniłem i odpowiedz dostałem. Ale wybacz, wolę tego nie upubliczniać bo kradzieże sprzętu wędkarskiego ostatnio są nagminne. I moja połowica zawsze może czytać moje wypociny na forum więc wolę żeby spała spokojnie :P



#82 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2014 - 16:47

Co do ostatnie

#83 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2014 - 16:47

Co do ostatniego zdania to pełne zrozumienie :-)

#84 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 05 czerwiec 2014 - 18:31

Możesz wstawić foto tego uzbrojenia ? Zresztą może kiedyś będzie okazja porównać nad wodą ... ile przelotek wsadzone na wędkę i jakie ?
Kurde jakoś pod pstrągi nie przemawia do mnie 3 na szczycie.. pod okonie może tak ale...

Jak weźmiesz do ręki to przemówi. Gdybyś wybierał się w moje strony to daj znać, zobaczysz co i jak.


  • Tomasz eS lubi to

#85 OFFLINE   helmut

helmut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 22:12

Szukam blanku na pstrąga z małej rzeczki .Długość blanku  180 cm lub krótszy , najlepiej jednoskład.Ma obsługiwać woblery 3- 6 cm. Zbrojenie konwencjonalne.Spirali niestety nie jestem w stanie zaakceptować.



#86 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 17 listopad 2014 - 14:48

A łowiłeś czy tylko wizualnie oceniasz?



#87 OFFLINE   helmut

helmut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 15:44

Oceniam wizualnie.I spirala absolutnie odpada.Szukam blanku dostępnego w kraju który obsługiwał by w.w.przynęty, pracował głęboko.Japończycy mają wiele takich produktów.



#88 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 17:03

Oceniam wizualnie.I spirala absolutnie odpada.Szukam blanku dostępnego w kraju który obsługiwał by w.w.przynęty, pracował głęboko.Japończycy mają wiele takich produktów.

Proponowałbym sprawdzic walory użytkowe wedki w spirali ,tym bardziej UL do tego dośc głęboko pracującej .

Zapewniam z doświadczenia ,że ten sam blank w obu systemach zachwuje się inaczej,moim zdaniem na korzyśc spirali.



#89 OFFLINE   helmut

helmut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 17:25

Widzę ze nie przeforsuję tego tematu.Jaki blank twoim zdaniem ucierpiał by najmniej na walorach użytkowych zbrojąc go konwencjonalnie.



#90 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1705 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 17 listopad 2014 - 18:19

TWS60LF



#91 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 18:39

Widzę ze nie przeforsuję tego tematu.Jaki blank twoim zdaniem ucierpiał by najmniej na walorach użytkowych zbrojąc go konwencjonalnie.

Na pewno ucierpią Phenixowe wykałaczki FX701 ,a jest dośc szybki jak na 6lb.

Na dniach zbroję DFX-a  też Phenix i nie wyobrażam go sobie w układzie tradycyjnym. W spirali masz przewagę schodząc z rozmiarem przelotek jak i ich ilością.

W blankch 10lb specjalnej różnicy już nie ma,ale 6-8lb dośc spora.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 17 listopad 2014 - 18:39


#92 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 listopad 2014 - 18:53

Tak przy okazji. IWX-y są produkowane? 

 

Wiem o ATC ale... ;)


Użytkownik popper edytował ten post 17 listopad 2014 - 18:57


#93 OFFLINE   helmut

helmut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 20:07

Mam FX661 w spinie.Zakładałem do niego multik tak na próbę i było ok.Słyszałem że zbroją ten blank konwencjonalnie.Czy te dwie trzy przelotki więcej aż tak pogorszą dynamikę  blanku?Kij ma być krótki max 180cm to i przelotek mniej.



#94 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 listopad 2014 - 13:21

Nawet jedna przelotka więcej pogorszy dynamikę i to wprost proporcjonalnie do lajtowości kijka.


  • kogut lubi to

#95 OFFLINE   helmut

helmut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 15:23

Zdaję sobie z tego sprawę.Nie znaczy to jednak że tak wykonanym kijem nie da się łowić.Sądziłem że w tym dziale  uzyskam informacje jaki blank mógłby że tak powiem najmniej ucierpieć na takim zbrojeniu.Przypominam że chodzi o blank na pstrąga który pozwoli na łowienie typowymi pstrągowymi przynętami,dając łowiącemu odrobinę przyjemności podczas holu około wymiarowych sztuk.



#96 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 16:16

Witam,

 

Tak to sie wiec Panie Helmucie dowiedziales o jedynej i slusznej metodzie zbrojenia castow czyli spirali, inaczej nic nie bedzie dzialac zas zadna ryba nie ciapnie woblera :) 

 

Z tego co sie orientuje jest blank ok. 180 cm z nowej seri Batsona Immortal, seria walleye, 10 lbs, nicki c/w ale oni te sandacze ichiejsze lowia na woblery, blanki maja super ugiecie, jedynie tego najslabszego nie mialem w rekach, trzeba by sie dopytac. 

 

Bujo



#97 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 listopad 2014 - 16:54

Witam,

 

Tak to sie wiec Panie Helmucie dowiedziales o jedynej i slusznej metodzie zbrojenia castow czyli spirali, inaczej nic nie bedzie dzialac zas zadna ryba nie ciapnie woblera :)

 

Z tego co sie orientuje jest blank ok. 180 cm z nowej seri Batsona Immortal, seria walleye, 10 lbs, nicki c/w ale oni te sandacze ichiejsze lowia na woblery, blanki maja super ugiecie, jedynie tego najslabszego nie mialem w rekach, trzeba by sie dopytac. 

 

Bujo

 

BATSON ? :o

 

Batson jest niemodny.

 

Tyle w temacie.


  • Bujo i krzychun lubią to

#98 OFFLINE   helmut

helmut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 17:26

Dzięki Bujo będę szukał.Ja akurat mam bardzo dobre zdanie o batsonie i na modę nie zważam.


  • Guzu i jbk lubią to

#99 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 listopad 2014 - 17:46

http://www.northfork...uct/fw-662-1-hm

 

http://www.northfork...uct/mb-662-1-hm

 

http://www.northfork...uct/mb-661-1-hm


Użytkownik bazyloss edytował ten post 18 listopad 2014 - 17:53


#100 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 17:57

Witam,

 

Tak to sie wiec Panie Helmucie dowiedziales o jedynej i slusznej metodzie zbrojenia castow czyli spirali, inaczej nic nie bedzie dzialac zas zadna ryba nie ciapnie woblera :)

 

Z tego co sie orientuje jest blank ok. 180 cm z nowej seri Batsona Immortal, seria walleye, 10 lbs, nicki c/w ale oni te sandacze ichiejsze lowia na woblery, blanki maja super ugiecie, jedynie tego najslabszego nie mialem w rekach, trzeba by sie dopytac. 

 

Bujo

Bujo 

Proszę przeczytaj może dokładnie o co pyta autor,a pyta o kij UL.Ten kto zbroił casty na takich blankach w obu układach przelotek ,wie dokładnie o czym pisałem ja i inni.Dodatkowa przelotka lub dwie i to w wiekszym rozmiarze,skutecznie zamuli każdy blank 6-8 lb.

Blank 10 lb z powodzeniem mozna zbroić klasycznie bez znacznej utraty jego dynamiki.

Więc nie kumam o co biega z tą jedynie słuszną metodą zbrojenia.

 

Odnosząc sie do kolejnego pytania autora o UL,który nie straci na walorach z brzelotkami na plecach,to ja takiego nie miałem okazji poznać. :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, pstrąg, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych