Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągowa wykałaczka UL

blank pstrąg glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 18:02

Dzięki Bujo będę szukał.Ja akurat mam bardzo dobre zdanie o batsonie i na modę nie zważam.

To nie kwestia mody.  :) Moda tu nie ma wpływu na pracę silika.

Do obsługi wobków3-6 cm nie potrzebujesz blanku UL,jak w tytule.



#102 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 listopad 2014 - 18:05

a ja myślę, że chłopaki z Designo lipy nie robią i na robocie się znają , więc strasznego mułu chyba nie ma :)

 

http://northforkcomp...jcustom/finesse



#103 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 18:11

Bujo 

Proszę przeczytaj może dokładnie o co pyta autor,a pyta o kij UL.Ten kto zbroił casty na takich blankach w obu układach przelotek ,wie dokładnie o czym pisałem ja i inni.Dodatkowa przelotka lub dwie i to w wiekszym rozmiarze,skutecznie zamuli każdy blank 6-8 lb.

Blank 10 lb z powodzeniem mozna zbroić klasycznie bez znacznej utraty jego dynamiki.

Więc nie kumam o co biega z tą jedynie słuszną metodą zbrojenia.

 

Odnosząc sie do kolejnego pytania autora o UL,który nie straci na walorach z brzelotkami na plecach,to ja takiego nie miałem okazji poznać. :)

 

 

Witam,

 

A to trzeba zbroic samemu wedki zeby cos o nich wiedziec? 

 

Ile daje jeden czy dwa ekstra microguidy wagi?  Blank blankowi nierowny, nie ma co generalizowac i wkladac wszystkich do jednego wora bo maja taka a nie inna moc. Uwazam, ze przesadzacie i to bardzo piszac, iz nic z tego nie wyjdzie. A co jak sobie zalozy Torzite zamiast alconitow czy znanych w Polsce essexow? Tez nic z tego nie wyjdzie?

 

To co napisalem jakos tam polecajac mialem w reku ciut dluzsze i mocniejsze i od razu pojawilo sie w glowie,ze super cast by wyszedl pod pstragi stad taka a nie inna sugestia w tym pelnym propozycji wspanialych blankow dla kolegi @helmut watku. Blanki z wysokiego grafitu i dosc grubych sciankach ale jednoczesnie glebiej sie gnace, made in Korea a nie Chiny i za 300 zl w Polsce,  czego chciec wiecej?

 

Rozumiem doskonale autora watku, ze nie chce na spirali bo brzydkie, dla mnie tez strasznie brzydkie i to wystarcza, bo rodbuilding dla kazdego ma inne znaczenie, jedni wola wyscigowki bez pierscionkow i golym blanku, dla innych wedka musi byc tez ladna, bo TAK! :) Bo tak chca i tyle :) 

 

Bujo



#104 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 18:48

Witam,

 

A to trzeba zbroic samemu wedki zeby cos o nich wiedziec? 

 

Ile daje jeden czy dwa ekstra microguidy wagi?  Blank blankowi nierowny, nie ma co generalizowac i wkladac wszystkich do jednego wora bo maja taka a nie inna moc. Uwazam, ze przesadzacie i to bardzo piszac, iz nic z tego nie wyjdzie. A co jak sobie zalozy Torzite zamiast alconitow czy znanych w Polsce essexow? Tez nic z tego nie wyjdzie?

 

To co napisalem jakos tam polecajac mialem w reku ciut dluzsze i mocniejsze i od razu pojawilo sie w glowie,ze super cast by wyszedl pod pstragi stad taka a nie inna sugestia w tym pelnym propozycji wspanialych blankow dla kolegi @helmut watku. Blanki z wysokiego grafitu i dosc grubych sciankach ale jednoczesnie glebiej sie gnace, made in Korea a nie Chiny i za 300 zl w Polsce,  czego chciec wiecej?

 

Rozumiem doskonale autora watku, ze nie chce na spirali bo brzydkie, dla mnie tez strasznie brzydkie i to wystarcza, bo rodbuilding dla kazdego ma inne znaczenie, jedni wola wyscigowki bez pierscionkow i golym blanku, dla innych wedka musi byc tez ladna, bo TAK! :) Bo tak chca i tyle :)

 

Bujo

Wsyzstko się zgadza,Sąświetne blanki pod pstrąga ,które z powodzeniem można zbroić tradycyjnie i nikt nie zamierza nikogo upewniać,że takie zbrojenie njest złe.

Mi chodzi tylko i wyłącznie u blank UL a takim jest w realnej mocy 6-8lb i odpowiadając na pytanie jaki system zbrojenia jest dla niego najmniej obciążający ,znam odpowiedź.Ale nikt też nie twierdzi ,że kijem w tej mocy ,zbrojonym górą nie da się łowić z powodzeniem,bo da ,bo sam takie 6lb zbroiłem,a łowca z premedytacją nalegał właśnie na taki system. Fakt jednak pozostaje faktem,że kij w tej klasie jest dynamiczniejszy z lżejszym setem przelotek.

Zapewniam Cię też,że ta jedna lub dwie przelotki robią znaczną różnicę,tym bardzie przy blanku 6 lb ,dochdzi jeszcze różnica rozmiarów między 4L a np 5L.

 

Pomijam tu kwestie estetyczne i warianty dle niektórych nie do przyjęcia :D Dla mnie wsio ryba,ważne czy działa.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 18 listopad 2014 - 18:51


#105 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 17:26

Wsyzstko się zgadza,Sąświetne blanki pod pstrąga ,które z powodzeniem można zbroić tradycyjnie i nikt nie zamierza nikogo upewniać,że takie zbrojenie njest złe.

Mi chodzi tylko i wyłącznie u blank UL a takim jest w realnej mocy 6-8lb i odpowiadając na pytanie jaki system zbrojenia jest dla niego najmniej obciążający ,znam odpowiedź.Ale nikt też nie twierdzi ,że kijem w tej mocy ,zbrojonym górą nie da się łowić z powodzeniem,bo da ,bo sam takie 6lb zbroiłem,a łowca z premedytacją nalegał właśnie na taki system. Fakt jednak pozostaje faktem,że kij w tej klasie jest dynamiczniejszy z lżejszym setem przelotek.

Zapewniam Cię też,że ta jedna lub dwie przelotki robią znaczną różnicę,tym bardzie przy blanku 6 lb ,dochdzi jeszcze różnica rozmiarów między 4L a np 5L.

 

Pomijam tu kwestie estetyczne i warianty dle niektórych nie do przyjęcia :D Dla mnie wsio ryba,ważne czy działa.

 

 

Rafale,

 

Wszystko zalezy od podejscia do tematu ul bo tak na prawde blank 10 lbs pod woblery jak wspominany walleye o glebszym ugieciu nawet przy wymachu bedzie sie tak samo zachowywal jesli nie lepiej niz 6-8 lbs konstrukcje o akcji ex fast i generalnie o to mi chodzilo :) 

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Bujo



#106 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 22:40

Rafale,

 

Wszystko zalezy od podejscia do tematu ul bo tak na prawde blank 10 lbs pod woblery jak wspominany walleye o glebszym ugieciu nawet przy wymachu bedzie sie tak samo zachowywal jesli nie lepiej niz 6-8 lbs konstrukcje o akcji ex fast i generalnie o to mi chodzilo :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Bujo

W/g mnie nie do końca ,ale niech Ci bedzie

Casta UL  6lb  właśnie zbroję.Ma łaczyć zdolność podania i prowadzenia  pstrągowych jigówod 1g  z smukłymi wobkami maks 5cm.

Nie znam blanku 10 lb mogącemu sprostać tym wymaganiom.Piszę o kiju maks 220cm,bo w dłuższych konstrukcjach jest ich trochę :)


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 19 listopad 2014 - 22:41


#107 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 09:23

W/g mnie nie do końca ,ale niech Ci bedzie

Casta UL  6lb  właśnie zbroję.Ma łaczyć zdolność podania i prowadzenia  pstrągowych jigówod 1g  z smukłymi wobkami maks 5cm.

Nie znam blanku 10 lb mogącemu sprostać tym wymaganiom.Piszę o kiju maks 220cm,bo w dłuższych konstrukcjach jest ich trochę :)

 

 

Rafale,

 

Ale kolega nie chce kija do jigow tylko do woblerow i o takim kiju pisalem :) 

 

Bujo



#108 OFFLINE   k2 Fishing

k2 Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaMiasto Obwarzanków
  • Imię:Michał

Napisano 30 listopad 2014 - 16:17

Witam, poszukuje blank do budowy UL około 7" długości w miarę "kluskowaty" ma sie giąć po rękojeść miedzy 0-8g moze byc ciut niższy cw z góry dzięki za pomoc


Użytkownik Barbel edytował ten post 30 listopad 2014 - 16:25


#109 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 listopad 2014 - 16:25

Witam, poszukuje blank do budowy UL około 7" długości w miarę "kluskowaty" ma sie giąć po rękojeść miedzy 0-7g moze byc ciut niższy cw z góry dzięki za pomoc

Masz  w Krakowie wytwórnię blanków.Tam powinieneś uderzyć i zapytać Krzyśka co by polecił pod Twoje wymagania.



#110 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 16:36

Ja bym celowal w jakiegoś elixira ze stajni phenixa. Mam i polecam. Jak będziesz w Krakowie to mozemy sie spotkać i sobie obejrzysz live.

Użytkownik brando edytował ten post 30 listopad 2014 - 16:38


#111 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 listopad 2014 - 16:36

Proponuję zapoznać się z ofertą blanków UL MATAGI

https://www.sklep.brc.com.pl/

 

Z tego co widziałem to na targach RYBOMANIA cieszyły się ogromnym powodzeniem. Sam też jestem szczęśliwym posiadaczem :).

Jest też kilka ciekawych blanków MHX dla zakresu który podałeś.


Użytkownik Kilobear edytował ten post 30 listopad 2014 - 16:38

  • Apioo lubi to

#112 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 16:41

Jeden czy dwa kawałki? Jaki budżet?


Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 listopad 2014 - 16:41


#113 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 30 listopad 2014 - 17:11

Avid 3s66ULF 6lb do 5gr gnie sie od samego patrzenia, no i tani jest. Okoń 30cm i kujek wygięty jak kijek muchowy


  • sucks_one, Stachu42 i sslonio lubią to

#114 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 listopad 2014 - 17:28

Perch FA w dwóch kawałkach mam i polecam (długość 7" opisany od 0,7 do 9g). Pozdrawiam 


  • Stachu42 lubi to

#115 OFFLINE   k2 Fishing

k2 Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaMiasto Obwarzanków
  • Imię:Michał

Napisano 30 listopad 2014 - 17:35

Jeden czy dwa kawałki? Jaki budżet?

Powiem szczerze ze wolał bym dwa, ale jeden do auta też sie zmiesci;) budżet niezdefiniowany 



#116 OFFLINE   k2 Fishing

k2 Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaMiasto Obwarzanków
  • Imię:Michał

Napisano 30 listopad 2014 - 17:42

Oglądałem mosquito phenixa fajny ale nie wiem czy nie za delikatny, celuje w pstragi w podkrakowskich "siurkach" ale fajnie by okonka na paproszki ogarną


Użytkownik Barbel edytował ten post 30 listopad 2014 - 17:44


#117 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 30 listopad 2014 - 18:35

Więc , żeby nie zakładac nowego tematu i ja sie podlącze ..nadał by sie Fx 862-2  ?

inna długośc , ale czy na okonie się nada ?:P


Użytkownik pablo208 edytował ten post 30 listopad 2014 - 18:40


#118 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 listopad 2014 - 18:36

Więc , żeby nie zakładac nowego tematu i ja sie podlącze ..nadał by sie Fx 862-2  ?\

Spokojnie :) .U mnie dał radę bolkowi 80cm.Obsługuje od 2g główki tak komfortowo do 5g+gumka 5cm.


Użytkownik Jozi edytował ten post 30 listopad 2014 - 18:38


#119 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 00:07

phenix elixir FX 701-2 powinien sie nadac
pozdr.

#120 OFFLINE   Troutpassion

Troutpassion

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 09:42

Matagi TR80 Super Mebaru-L opisany do 3 gr ale uciąga wiele więcej mam go od niedawna i jest już po pierwszych testach
  • paawelek83 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, pstrąg, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych