Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak przekonac do C&R?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
530 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:17

@Z Olsztyna ... mam do Ciebie krótkie pytanie - Czy popierasz C&R? Tak albo nie?

wiesz......

Ja tego nie posypuje platkami roz 

Nie obnosze sie z tym w necie 

Raczej staram sie przekonywac do wypuszczania ryb w swoim srodowisku

Siedem lat temu poznalem wedkarza z Bialorusi

Wszystko zabieral,nawet jaja dzikim gesia nie przepuscil ! ! !

Teraz czasem wezmie sandala-czemu?

Jestem ciekaw ilu to ludzi patrzacych z gory na glizdziarzy,miesiarzy zabralo na lodke/ryby dzieci ?

I pokazalo im co to wedkarstwo i co to C&R ? 

A ilu robi to cyklicznie?

Chyba Ci odpowiedzialem.

Czasem ktos pisze takie glupoty ze .......i temu byl dedykowany wczesniejszy wpis( moze za malo bylo tam belkotu), w cudzyslowiu zreszta .



#122 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:21

Będzie banik ,ale jesteś wyzwolony ...
  • spy lubi to

#123 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:40

Rozumiem zasady forum i całkowicie je respektuje. C&R także. To jest poza dyskusją. Ale bany osób które tylko słowem(i to nie wprost) są przeciwne a nie czynem bądź fotkami niezgodnymi z regulaminemi i obnoszeniem się z tym nie powinny być traktowane w ten sposób. Znalazł bym innych kandydatów do tego grona głoszących od dawna swoje herezje na tym forum. Panowie umiaru.


Użytkownik luk_80 edytował ten post 30 styczeń 2015 - 21:15


#124 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:43

Rozumiem zadady forum i całkowicie je respektuje. C&R także. To jest poza dyskusją. Ale bany osób które tylko słowem(i to nie wprost) są przeciwne a nie czynem bądź fotkami niezgodnymi z regulaminemi i obnoszeniem się z tym nie powinny być traktowane w ten sposób. Znalazł bym innych kandydatów do tego grona głoszących od dawna swoje herezje na tym forum. Panowie umiaru.

 

Luk_80 proponuję byś przeczytał jakie były powody zablokowania. Na pewno nie było to "niestosowanie zasad C&R. Tak jak wielokrotnie powiedziałem celem jest promocja wypuszczania jak największej liczby złowionych ryb.

 

Natomiast oddzielam kwestie merytorycznej wymiany zdań od atakowania innych forumowiczów i ustawiania po kątach. Każdy z forumowiczów powinien tutaj czuć się bezpiecznie a nie że jednemu wydaje się, że może więcej. 



#125 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 30 styczeń 2015 - 19:51

Rejestrując się na JB.pl akceptujemy regulamin tego forum więc nie rozumiem w czym problem ??

W tym problem że nie zawsze admin ma rację ,

Przestańcie już sami sobie cukrować :lol:  :lol:  :lol:

 

:offtopic:

Ps. wątek Irka został skasowany , moim skromnym zdaniem każde inne forum przygarnie go z radością .

Powinien być na forum jakiś wątek typu Hyde park gdzie każdy może głosić żale i festiwale ;)

( a może taki temat istnieje :doh:  ? )

 

Co zaś do C&R okonie powyżej 25 cm idą do wody  :good:

jestem to winny Irkowi  :)


  • MIGOTKA i Kaszub Bait lubią to

#126 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:07

Panowie, dajcie już spokój z tym Irkiem... Od początku było mu "nie po drodze"... jego wybór...



#127 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 20:58

rozczarowuja trzy fakty: 1) zgadzajac sie na przeplyniecie akcji ratuj szczupaka na jerka mielismy z mateuszem nadzieje, ze te inicjatywa trafi tutaj na podatny grunt, hmm, niestety kazdy popelnia bledy 2) wyraznie negatywny stosunek (czesto kompletny brak zrozumienia) do proby przekazania idei C&R i stosowania jej we wlasciwy sposob a takze stosunek do osob, ktore od wielu lat temu tematowi sie poswiecaly (ostatnio czesto zastanawialem sie po co? czy moje lowiska sa wylowione do dna? czy idac nad wode udaje, ze lowie? zdecydowanie nie ... przestalem sie przejmowac) i 3) niesamowita ilosc hipokrytow, ktorzy ujawnili sie dopiero po tym jak caly team C&R zrezygnowal (tak, caly team, nie dwoch z nas a wszyscy) - powtorze sie z przyjemnoscia: no cojones!
 

 

Jestem ciekaw ilu to ludzi patrzacych z gory na glizdziarzy,miesiarzy zabralo na lodke/ryby dzieci ?

 

Załączony plik  PICT0685.JPG   54,37 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  PICT0694.JPG   105,35 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  Drehen von PICT0706.JPG   69,86 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  Drehen von PICT0698.JPG   58,77 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  Drehen von PICT0690.JPG   67,48 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  Drehen von PICT0688.JPG   66,33 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  PICT0696.JPG   69,63 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  Drehen von PICT0704.JPG   54,52 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  PICT0686.JPG   65,32 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  Drehen von PICT0700.JPG   64,73 KB   10 Ilość pobrań

 

to moja ostatnia wypowiedz w temacie C&R i mojego spojrzenia na podejscie do naszej wieloletniej pracy i wielu uzytkownikow tego forum



#128 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:01

...Jestem ciekaw ilu to ludzi patrzacych z gory na glizdziarzy,miesiarzy zabralo na lodke/ryby dzieci ?
I pokazalo im co to wedkarstwo i co to C&R ? 
A ilu robi to cyklicznie?...


Ja zabieram na łódkę moją młodszą latorośl i tego Chopa który bezczelnie już mnie przerósł.
Oboje potrafią odpowiednio podebrać rybę, odhaczyć i wypuścić - żaden z nich nie ma złudzeń że można postąpić inaczej !
To taka moja edukacja i praca u podstaw, młode pokolenie zdaje sobie sprawę ile ryb mamy w okolicznych wodach i dlaczego postępujemy TAK a nie INACZEJ !



#129 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:10

à propos gliździarza......

Załączony plik  447.JPG   105,6 KB   10 Ilość pobrań

......może nie jest tak najgorzej. Przykładów znam wiele :)


Użytkownik popper edytował ten post 30 styczeń 2015 - 21:24


#130 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:26

...Pitt, może nie jest tak najgorzej. Przykładów znam wiele :)


Czy ja wiem @popperku -_-.

Koleżanka mojej żony opowiadała z zapałem mojej "brzydszej" połowie jak jej latorośl złapała bakcyla na łowienie ryb.

Więc zapisali dzieciaka do PZW i uczęszcza na tzw szkółkę wędkarską, na trzecich zajęciach prowadzący nauczył dzieciaka jak patroszyć i oskrobać złowione ryby :unsure: - czy to dobre podejście ?

Nie chce mi się robić za nauczyciela, ale chyba będę musiał go wziąć pod swoje skrzydła, co by przerobić wędkarstwo w pasję i szacunek dla przyrody a nie w chęć zapełniania lodówki -_- mięchem.


  • Dienekes lubi to

#131 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:36

Każda nauka i nabyta umiejętność może być w życiu przydatna @Zwierzu.

Istotą jest, by jej użyć we właściwym momencie.

Uczę latorośl, że zamiast siatki lepsza jest fotka w tablecie. Dłużej można się  nią chwalić wśród rówieśników.

Działa. Początki jednak łatwe nie były.



#132 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:49

........raczej chodzilo mi o tych ,co z politowaniem patrza  na innych nad woda ( jak to okreslaja glizdziarzy,mesiarzy,gomofilcow,bereciarzy itd)

Sami nie biora bo nie jedza ryb slodkowodnych np.

I stukaja tylko w te kwadraciki przed monitotem nie robiac nic. 

A wiadoma rzecza jest .; Chcesz cos zmienic - pokaz dzieciakom jaka frajda jest  widok odplywajacej ryby.

Ja odpowiadalem na pytanie Admi.i akurat posluzylem sie swoim przykladem.

ps

Jaki sens jest podplywac i zagaic goscia ktory zylke ma nawineta na reke i podszarpuje wabik ? 

Ja mimo ze wypuszczam naprawde duzo ryb , jakos nie wyobrazam sobie wyprawy gdzies ...eee..np. nad Gaule i nie skosztowania tatara ala ososik.

Niebezpieczne sa skrajnosci .


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 30 styczeń 2015 - 22:12


#133 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:08

Proszę bardzo........moje dwa szczęścia,żona i córka, i ich wspólne szczęście.....mała wypatrzyła branie,żona skutecznie zacięła i bezpiecznie wyholowała,po czym wypuściła tą piękną rybkę.Frajda dla nich największa z tego ,że rybka popłynęła.......tylko to nie problem,dzieci i żony osób, które stosują c&r,nie mają z tym problemu ,problem jest z tymi którzy zawsze ryby brali,i myślę że nasze "rodzinne" fotki nie wiele w tym pomogą.....ale fotkę dołączę ,żeby nie było że nikt nie uświadamia najbliższych,a mądrzy się na j.pl :)

Załączone pliki



#134 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:39


...to moja ostatnia wypowiedz w temacie C&R i mojego spojrzenia na podejscie do naszej wieloletniej pracy i wielu uzytkownikow tego forum


@pitt, jakby na to nie patrzeć jesteś istotną podporą konkretnej wiedzy i podejścia do tematu !
Liczę na to (i zapewne nie tylko ja) choć za większość głosów nie mogę się wypowiadać, że jednak twoje spojrzenie (niczym oko Saurona ;) ) będzie omiatać ten dział i służyć wsparciem.

 

Ough


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 30 styczeń 2015 - 22:40


#135 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 30 styczeń 2015 - 23:43

@pitt,ach ten @pitt.......szczerze podziwiam Go za cierpliwość,wielki człowiek,wkurwia się,ale się nie obraża.......czasem strzeli focha.......ale jest silny,jest od początku j.pl............ja ledwie, od prawie ośmiu lat,i czasem jak patrzę ...........sam bym sobie bana zafundował.....bo ma mam wrażenie .......że to bez sensu.Co się stało że TEAM C&R się rozpadł?Co się stało że ludzie nagrywający filmy z filetowania ryb są fajniejsi od tych, co tego nie robią?


  • Karol Krause, guciolucky i krystiano1981r lubią to

#136 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 31 styczeń 2015 - 00:01

@pitt,ach ten @pitt.......szczerze podziwiam Go za cierpliwość,wielki człowiek,wkurwia się,ale się nie obraża.......czasem strzeli focha.......ale jest silny,jest od początku j.pl............ja ledwie, od prawie ośmiu lat,i czasem jak patrzę ...........sam bym sobie bana zafundował.....bo ma mam wrażenie .......że to bez sensu.Co się stało że TEAM C&R się rozpadł?Co się stało że ludzie nagrywający filmy z filetowania ryb są fajniejsi od tych, co tego nie robią?

No wlasnie, a szkoda. Bo mozna zrezygnowac, a nam kolega sie poddal.  :(



#137 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 31 styczeń 2015 - 00:08

Bo ja wiem..........mianowali go szarą eminencją kiedyś.......i powrócił...........może teraz też tylko straszy/powróci............



#138 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 31 styczeń 2015 - 00:09

@pitt,ach ten @pitt.......szczerze podziwiam Go za cierpliwość,wielki człowiek,wkurwia się,ale się nie obraża.......czasem strzeli focha.......ale jest silny,jest od początku j.pl............ja ledwie, od prawie ośmiu lat,i czasem jak patrzę ...........sam bym sobie bana zafundował.....bo ma mam wrażenie .......że to bez sensu.Co się stało że TEAM C&R się rozpadł?Co się stało że ludzie nagrywający filmy z filetowania ryb są fajniejsi od tych, co tego nie robią?


Też widziałem ten filmik ,,Z cyklu filetowanie okonia''

Użytkownik Maciej1979 edytował ten post 31 styczeń 2015 - 00:14

  • guciolucky i krystiano1981r lubią to

#139 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 31 styczeń 2015 - 00:59

Temat nam sie przeobraza w "jak zrazic sie do C&R" mi to pachnie sytuacja w Europie.Z biednych krajow pchaja sie do bogatych, ze niby bieda, ze ... milion innych powodow, a nastepnie narzucaja swoja wole opierajac sie na demokracji.Mieszkalem w 4 krajach, we wszystkich staralem sie podporzadkowac do panujacych praw, nie narzucalem swojej polskiej woli, jak mi sie gdzies nie podobalo to pakowalem manatki i jechalem gdzie indziej.Co sie dzieje dzisiaj w Europie to kazdy widzi.Nie bede tu rozprawial o polityce na nia nie ma tu miejsca i dobrze.Podam wam prosty przyklad.Mieszkam w Niemczech , jak i wielu Polakow.Mialem auto na polskich blachach, jak wielu Polakow tutaj.Po uplywie 6 miesiecy od meldunku musialem auto przemeldowac, co za tym idzie placic podatek drogowy, czego nie robia Polacy jezdzacy na polskich numerach.A wiec tak, ubezpieczenie w Polsce kosztowalo mnie 150 zl rocznie, tutaj musialem przemeldowac gdzie koszt przegladu + rzeczy do ktorych sie doczepili wynosil 450 euro, podatek drogowy 310 euro, ubezpieczenie 470 euro, montaz filtra dpf 560 euro , 40 euro zmiana dowodu rejestracyjnego.Roznica wielka 150<1830 euro a wystarczylo tylko wyslac bratu dowod rejestracyjny i zalatwic w Polsce zielona plakietke .Ale jesli jestem tutaj to staram sie przestrzegac obowiazujacych praw, mimo ze mi sie nie podobaja i moglbym postawic kilka argumentow kontra jak robi tu duzo Polakow i jakos to omija.Jezeli wchodzimy do czyjegos domu to musimy szanowac gospodarza, jezeli nam on nie odpowiada to nawet nie zagladamy.Proponuje aby osoby , ktore nie chca badz nie potrafia przekonac do c&r nie sialy watpliwosci.Kilka osob zrobilo sobie tutaj uczte i rozliczaja tych, ktorzy staraja sie cos dobrego zrobic.Smutno sie to czyta, to jest zenujace.


  • Paweł Bugajski, ...not here, Dienekes i 1 inna osoba lubią to

#140 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 31 styczeń 2015 - 07:30

Co się stało że ludzie nagrywający filmy z filetowania ryb są fajniejsi od tych, co tego nie robią?

Łukasz,dzięki...

W tym zdaniu zawarłeś lwią część problemu,który tutaj ma miejsce.

Wielu ludzi pisze,jaki ten czy inny użytkownik forum był fajny,świetny i cudowny...Nie zdają sobie sprawy,że czasem rzeczywistość ma zupełnie inne oblicze.

Nie znając sedna problemu łatwo jest krytykować,może czasem warto się zastanowić.przemilczeć i zrozumieć?

Pzdr