Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek muchowy - subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2012 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2017 - 12:50

Ja też lubię rzeczy łączące estetykę z wysoką funkcjonalnością tylko, że w naszym hobby jest to niejako dodatek, a nie cel sam w sobie :) Bardzo chętnie zobaczę te Hatche, Lamsony, Nautilusy na zdjęciach ale najlepiej obok ryby np. 2 kg morskiego tęczaka, srebrnej troci albo dorodnego szczupaka. Chętnie poczytam też wtedy o emocjach łowców i o tym jak pracował hamulec oraz czy pokrętło hamulca było ergonomiczne w obsłudze podczas holu....
 
Dla zobrazowania:
16kx2eq.jpg



Szymonie - proponuję uważniej czytać forum, w tym także artykuły na blogach. Można tam znaleźć nas, nasz sprzęt i ..... nasze ryby.
  • Grzegorz78 lubi to

#1282 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 12:58

Mój post można usunąć, żeby nie zaśmiecać wątku

#1283 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 355 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 listopad 2017 - 13:02

Szymonie - proponuję uważniej czytać forum, w tym także artykuły na blogach. Można tam znaleźć nas, nasz sprzęt i ..... nasze ryby.

 

Robercie kiedyś przeglądałem - za wiele ryb to tam nie ma, ale może źle patrzyłem  :) W każdym razie tutaj też by takie zdjęcia nie zaszkodziły.

Nic tak nie cieszy serca wędkarza jak ładne zdjęcie ryby i ewentualnie leżący obok sprzęt - i wtedy jest to punkt wyjścia do dyskusji "uwielbiam mojego Hatcha bo..."


Użytkownik SzymonP edytował ten post 26 listopad 2017 - 13:05


#1284 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 26 listopad 2017 - 13:05

Mój post można usunąć, żeby nie zaśmiecać wątku

Maćku, akurat Twoje zdjęcie w kontekście zdjęcia wyżej doskonale ilustruje to, czym jest estetyka, klimat i ogólnie "wyczucie tematu",

przynajmniej w mojej skromnej opinii, podkreślę.


  • Paweł Bugajski, maciekg i Grzegorz78 lubią to

#1285 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 26 listopad 2017 - 13:09

Radek nie kumasz. Niech Ci będzie, że Vision GT to najlepszy kołowrotek na świecie. Tylko po co na siłę do tego przekonywać. Nie każdy musi się dobrze czuć z Visionem przy kiju. Te wszystkie opinie sā przecież subiektywne, to po co ta zajadłość 😉


A czy ja napisałem że Gt jest najlepszy?
Dla mnie podstawową wadą Gt jest mała średica szpuli.5/6 ma 82mm.
Mógłbym zmienić.Tylko po co?

#1286 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 26 listopad 2017 - 13:13

Radek79, nie wiem co próbujesz udowodnić ale to nie ma sensu.
Subiektywnie mogę stwierdzić, że Jaxon jest lepszy od Abla ale niepodając żadnych argumentów wyjdę na głupka...
Posiadam rossa evolutiona lt 2 i kompletnie nie wiem pod jakim względem jest rzekomo gorszy od vision gt, którego w rękach miałem. Konkrety...


Gorszy hamulec.Terkotka przy zamoczeniu się wyłączała i trochę hamulec się lepił.I ciut za lekki według mnie był.A miałem nowy z dwoma szpulami

#1287 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 26 listopad 2017 - 13:20

Kacper, konkretów nie będzie bo to jest argumentacja typu "nie bo nie". OloPe ma rację.
Widzisz Radek, nie chodzi o wodę, bo ta nieszczelnościami jak wleciała tak wyleci, dlatego jej tam nie widziałeś. Chodzi o to, co ta woda tam pozostawia, a co zacznie po pewnym czasie powodować zgrzytanie i nadmierne tarcie. Woda w rzekach niesie drobną zawiesinę, która systematycznie się tam osadza i robi szkody. Przerobiłem i wiem, bo kołowrotki mocno moczę w czasie wędkowania. Nautilius (każdy model) ma hamulec zamknięty i tam po prostu woda się nie dostaje.


Nie nie bo nie.Fakty są takie że ja łowię sporo na nizinach i też sporo moczę go także w mule którego tam sporo i jeszcze w środku tzn w hamulcu tego mułu nie widziałem.Więc nie pisz mi że nie bo nie bo to jest moje doświadczenie.Właśnie pod tym względem ross evo odpadł bo tam się ta woda ze szlamem dostawała.A fwx ma fatalną regulację.Wiem bo miałem nowego...i zaniżoną wagę a X patrzyłem w caddisie.Tak spieprzyć nakrętkę blokującą szpule.Wstyd.I ta firma nic z tym nie zrobiła.Dziadostwa nie lubię.

#1288 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2017 - 13:27

Robercie kiedyś przeglądałem - za wiele ryb to tam nie ma, ale może źle patrzyłem  :) W każdym razie tutaj też by takie zdjęcia nie zaszkodziły.
Nic tak nie cieszy serca wędkarza jak ładne zdjęcie ryby i ewentualnie leżący obok sprzęt - i wtedy jest to punkt wyjścia do dyskusji "uwielbiam mojego Hatcha bo..."


Szymonie - nie znajdziesz takich zdjęć z wyjazdów Klubu 50+, bo nie przypominam sobie by kiedykolwiek którykolwiek z nas portretował rybę leżąca na trawie obok wędki i kołowrotka. Nie praktykujemy tego. Nie wędrujemy z rybami do brzegu. Zdjęcia robimy sporadycznie. Gdy mamy fart, że kolega z aparatem jest blisko jest fota, jeśli nie to nie. Reszta zostaje we wspomnieniach.
  • Marszal, SzymonP i randomrodmaker lubią to

#1289 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 26 listopad 2017 - 13:27

A fwx ma fatalną regulację.Wiem bo miałem nowego...i zaniżoną wagę a X patrzyłem w caddisie.Tak spieprzyć nakrętkę blokującą szpule.Wstyd.I ta firma nic z tym nie zrobiła.Dziadostwa nie lubię.

 

FWX-ów mam pięć i żadem nie przedstawia się fatalnie w zakresie regulacji hamulca. Wręcz powiem szczerze, że każdy z nich jest mocno powtarzalny. W zimnych warunkach również (marcowy i kwietniowy San, październikowy i listopadowy Bóbr).


  • robert.bednarczyk lubi to

#1290 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 26 listopad 2017 - 13:31

A fwx ma fatalną regulację.Wiem bo miałem nowego...i zaniżoną wagę a X patrzyłem w caddisie.Tak spieprzyć nakrętkę blokującą szpule.Wstyd.I ta firma nic z tym nie zrobiła.Dziadostwa nie lubię.

Pusty post mi wszedł - przepraszam.

A wracając do wątkiu, FWX-ów mam pięć i żaden nie ma kłopotów z nastawami hamulców. Sprawdzone na zimnych: marcowym i kwietniowym Sanie oraz październikowym i listopadowym Bobrze. Powtarzalne i pewne, co czuje się przy wysnuwaniu linki.

A czymże Nautilius popsuł tak "X-a"? Że każe myśleć przy zakręcaniu szpuli?


Użytkownik Marszal edytował ten post 26 listopad 2017 - 13:35

  • robert.bednarczyk lubi to

#1291 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 355 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 listopad 2017 - 13:40

Szymonie - nie znajdziesz takich zdjęć z wyjazdów Klubu 50+, bo nie przypominam sobie by kiedykolwiek którykolwiek z nas portretował rybę leżąca na trawie obok wędki i kołowrotka. Nie praktykujemy tego. Nie wędrujemy z rybami do brzegu. Zdjęcia robimy sporadycznie. Gdy mamy fart, że kolega z aparatem jest blisko jest fota, jeśli nie to nie. Reszta zostaje we wspomnieniach.

 

Robercie z punktu widzenia C&R jest to jak najbardziej słuszna postawa. Jeśli łowicie brodząc w rzece byłoby pozbawione sensu wędrować specjalnie do brzegu by zrobić sobie zdjęcie i jednocześnie męczyć rybę. Tam gdzie ja łowię dokonuje się połowów z brzegu, a do wody wchodzi się najczęściej jedynie na chwilę w trudnych miejscach by podebrać rybę (lub ewentualnie podać muchę w trudnym miejscu).

Na pstrągi jeżdżę wyłącznie sam, więc w grę wchodzi jedynie szybka fotka na trawie i ryba wraca do wody... Kompozycja ryba plus sprzęt doskonale oddaje także moim zdaniem sedno tematu - oczywiście jeśli wszystko znajduje się na ładnym tle i mamy dobre oświetlenie.


Użytkownik SzymonP edytował ten post 26 listopad 2017 - 13:45

  • robert.bednarczyk lubi to

#1292 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 13:56

Ja też lubię rzeczy łączące estetykę z wysoką funkcjonalnością tylko, że w naszym hobby jest to niejako dodatek, a nie cel sam w sobie :) Bardzo chętnie zobaczę te Hatche, Lamsony, Nautilusy na zdjęciach ale najlepiej obok ryby np. 2 kg morskiego tęczaka, srebrnej troci albo dorodnego szczupaka. Chętnie poczytam też wtedy o emocjach łowców i o tym jak pracował hamulec oraz czy pokrętło hamulca było ergonomiczne w obsłudze podczas holu....

 

Dla zobrazowania:

16kx2eq.jpg

Tak na szybko kilka zdjęć z ostatniego sezonu. W przypadku tęczaków, sprzęt którego obecnie używam, odegrał niebagatelną rolę i w dużej mierze, dzięki niemu dzisiaj mogę cieszyć się z pamiątek jakimi są zdjęcia złowionych ryb.
Hole były emocjonujące, a przepiękne mruczenie hamulców wydobywające się z wnętrzności najlepszego kołowrotka muchowego, powraca podczas wspomnień tamtych dni. :-)

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  duhak00.jpg   119,45 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  duhak01.jpg   107,1 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  kleń.jpg   110,29 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  świnka.jpg   114,75 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  t4.jpg   44,06 KB   6 Ilość pobrań


#1293 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2017 - 13:56

Hmmm..., nie to żebym się czepiał, ale nie do końca mnie przekonałeś Szymonie.Taka portretowa fotka z kołowrotkiem i dolnikiej wędki jest fajna, bo gabaryt ryby pokazuje, ale zrezygnowałem z „focenia” gdy jestem sam. Zanim ja tę rybę podebralem, zanim hak wypiąłem, często dopiero po założeniu okularów (oczy już nie te), zanim sięgnąłem do suchej kieszeni po telefon (aparatu nie noszę) ...... Za długo to trwało.
Znowu odbijamy od głównego tematu i znowu jestem współwinnym.

A co do uwagi Radka odnośnie nakrętki szpuli w Nautilusie X to niestety muszę przyznać rację. Ktoś tego nie przemyślał - wystarczy troszkę za mocno dokręcić i odkręcenie staje się prawdziwym wyzwaniem.

Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 26 listopad 2017 - 13:57


#1294 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 355 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 listopad 2017 - 13:58

Tak na szybko kilka zdjęć z ostatniego sezonu. W przypadku tęczaków, sprzęt którego obecnie używam, odegrał niebagatelną rolę i w dużej mierze, dzięki niemu dzisiaj mogę cieszyć się z pamiątek jakimi są zdjęcia złowionych ryb.
Hole były emocjonujące, a przepiękne mruczenie hamulców wydobywające się z wnętrzności najlepszego kołowrotka muchowego, powraca podczas wspomnień tamtych dni. :-)

 

 

No i jest moc :)

 

 

 

Hmmm..., nie to żebym się czepiał, ale nie do końca mnie przekonałeś Szymonie.Taka portretowa fotka z lolowtotkiem i kołowrotkiem i dolnikiej wędki jest fajna, bo gabaryt ryby pokazuje, ale zrezygnowałem z „focenia” gdy jestem sam. Zanim ja tę rybę podebralem, zanim hak wypiąłem, często dopiero po założeniu okularów (oczy już nie te), zanim sięgnąłem do suchej kieszeni po telefon (aparatu nie noszę) ...... Za długo to trwało. 
Znowu odbijamy od głównego tematu i znowu jestem współwinnym.

 

Robercie jak najbardziej tylko zaczynamy już powoli dochodzić do momentu w którym będzie się trzeba zastanowić nad tym czy generalnie męczenie ryb dla zabawy jest humanitarne i czy nie należałoby przypadkiem zmienić hobby  :)


Użytkownik SzymonP edytował ten post 26 listopad 2017 - 14:05


#1295 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 14:20

Jest jeszcze jeden, ten mi wyjątkowo dał popalić

 

 

Załączone pliki



#1296 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 26 listopad 2017 - 14:35

Wah

#1297 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 14:58

Chętnie bym z Wami Panowie podyskutował na temat wyższości Hatcha nad Nautiliusem :-), ale niestety nie miałem nigdy możliwości sprawdzenia Nautiliusów w boju. Zupełnie nie mam wiedzy w tym temacie a, że zasadę mam taką, iż nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam pojęcia, to z miłą chęcią oddam się lekturze tego wątku i poczytam co mają do powiedzenia użytkownicy tego sprzętu.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  t1.jpg   70 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  hatchJJ.jpg   48,61 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  t5.jpg   67,92 KB   9 Ilość pobrań

  • dariusz, sierżant, randomrodmaker i 1 inna osoba lubią to

#1298 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 26 listopad 2017 - 15:02

A czy ja napisałem że Gt jest najlepszy?
Dla mnie podstawową wadą Gt jest mała średica szpuli.5/6 ma 82mm.
Mógłbym zmienić.Tylko po co?


Wprost nie napisałeś, ale z wszystkich Twoich postów to wynika. Radziu, ja wiem że bardzo lubisz GT i wiem że możesz sobie kupić inny. I pewnie kupisz nie jeden. Ale daj komuś woleć Hatcha czy Abla i uważać że są lepsze. Dla mnie to inny poziom, inna radość z posiadania. Kiedyś chciałbym kupić sobie Abla, Hatcha, Tibora czy Orvisa Mirage,albo jakiś wysoki model Lamsona, choć wiem że kołowrotki które mam dziś są wystarczające. Będzie więcej kasy, będę myślał. Vision żaden nie jest obiektem moich westchnień. Ale wiem, że ma też swoich fanòw. Ot i tyle. Wymieniamy swoje spostrzezenia i nie ma co sie licytować. Ranking jest subiektywny 😊
  • marian-56, Kacper.K i Grzegorz78 lubią to

#1299 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 26 listopad 2017 - 15:16

[quote name="OloPe" post="2268270" timestamp="1511704978"]

Wprost nie napisałeś, ale z wszystkich Twoich postów to wynika. Radziu, ja wiem że bardzo lubisz GT i wiem że możesz sobie kupić inny.

No właśnie nie jestem z nim jakoś specjalnie związany i kupiłbym se może i inny,ale skoro zapominam o nim w trakcie łowienia i nie stwarza mi problemów to po co?Wydam na "top" kręcioł z trzema zapasowymi szpulami 5000zł i co?
Dziś jakbym coś kupował to jeszcze taniej np.kalu.Super regulacja hamulca,spasowany lala,cichy do przodu lekka terkotka do tyłu(tak jak lubię),waga jak trza,średnica prawie jak trza i za 500 zł.A jak w tym roku przy moście wpadłem dół i przydymałem kręćkiem i kijem w mur betonowy ratując się to wiesz szkoda by było takiego za 2 tysie.
Dlatego ja piszę o swoich odczuciach i doświadczeniach co do jakości,przydatności i ceny kręćków

Użytkownik Radek79 edytował ten post 26 listopad 2017 - 15:19

  • SzymonP lubi to

#1300 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 26 listopad 2017 - 17:41

Kacper (@Kacper.K), jeśli nie jest to tajemnicą, napisz coś więcej gdzie kupiłeś Abla SD, ile kosztował, co mnie szczególnie interesuje, bo oglądałem go w ubiegłym roku na lubelskiej Rybomanii i zrobił wrażenie. Ceny Abla do najprzyjaźniejszych nie należą, ale w końcu to długa tradycja i jakość wykonania niewątpliwie ma na nią wpływ. Able pstrągowe z hamulcami typu „klik” mnie nie przekonały, ale ten SD to przełamanie dotychczasowej filozofii firmy - pierwszy tego typu kołowrotek z nowoczesnym systemem hamulca. W ubiegłym roku na Rybomanii popełniłem szaleństwo i kupiłem szczypce Abla. O cenie lepiej nie wspominać, o tym co powiedziała do mnie i jednocześnie o mnie, żona..... też lepiej nie gadać. Jednak z czasem okazało się, że to narzędzie stało się bardzo przydatne w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko na rybach. Jakość genialna. Przypuszczam, że Twój SD też jest wykonany perfekcyjne. Czy tam jest anoda typu II czy III ?

Kupiłem u Maćka- MGAngling. Kosztował po rabatach trochę ponad 1.7k zł.
Co do anodyzacji - nie wiem, ale z ciekawości napiszę do Abla. Wykonanie jest perfekcyjne... nie ma mowy o jakichkolwiek niedokladnosciach, luzy promieniowe nie występują, osiowe właściwie także.
Hamulec jest całkowicie wodoszczelny, projektował go Sarracione - widać podobieństwo do jego kołowrotków. Szpula jest mid arbour.
Powiem szczerze, że miał być hatch, ale dostałem dobrą ofertę na abla i jakoś nie mogłem się oprzeć (oczywiście nie umniejszając hatchowi).
Dwóch kolegów ma ten kołowrotek, ale w innych barwach, obydwa równie porządnie wykonane co mój. Jeden kolega ma też Superseries z korkowym hamulcem, piękny sprzęt z duszą ale raczej do połowów z brzegu.
  • Grzegorz78 lubi to