Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek muchowy - subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2012 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 listopad 2017 - 18:15

Gratuluję zakupu,swietny wybór.



#1302 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 26 listopad 2017 - 18:43

MichałZ, to polskie tęczaki?



#1303 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 26 listopad 2017 - 18:53

Witam.

Kołowrotek jest używany do połowu  ;) nie tylko do odstresowania (też zdarza sie pokręcic w celu uspokojenia nerwów).

Dzisiaj robione nad woda.

W wątku " listopad" portret  :D lipienia.

Wędzisko to oczywiscie T&T PARADIGM.

Kłaniam sie 

Załączone pliki



#1304 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 19:21

MichałZ, to polskie tęczaki?

Słowackie



#1305 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 listopad 2017 - 19:31

Takie wędzisko nabyłem z miesiąc temu,da się lubić



#1306 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 03 grudzień 2017 - 11:03

Ciekawie rozwinął się wątek masy wędzisk w części dotyczącej naszych ulubionych "patyków", zatem pozwolę włożyć sobie kilka informacji o masach kołowrotków. Na początek kołowrotki przy moich "szóstkach" i "siódemkach":

 

Załączony plik  Lamson GURU 3.0 - 1.jpg   33,63 KB   9 Ilość pobrań    Załączony plik  Lamson GURU 3.5 - 1.jpg   34,51 KB   9 Ilość pobrań   Załączony plik  Danielsson L5W 6nine - 1.jpg   39,42 KB   9 Ilość pobrań

 

Lamson GURU 3.0 z linką Cortland Precision Ghost 5' #7F/I clear tip doskonale pasuje do Winstona B3x #790 i SAGE Xi3 #790, wyważając obydwa kijki bardzo dobrze.

Lamson GURU 3.5 zważony został z nawiniętym podkładem. Do obydwu wyżej wymienionych kijków z linką jest troszeczkę za  ciężki i średnica szpuli odrobinę za duża (kwestia estetyki zestawu).

Danielsson F5W 6nine doskonale wyważa Winstona B3x #696 ale do Winstona B3x #790 i SAGE Xi3 #790 jest jednak za ciężki.

 

Poniżej jeszcze dwa zdjęcia z masami dwóch linek w klasie 7, aby można było sobie posumować masy.

 

Załączony plik  Linka RW_TT#7S3 - 1.jpg   45,92 KB   10 Ilość pobrań   Załączony plik  Linka VISION VIBE #7 F_S4 - 1.jpg   47,32 KB   9 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam i życzę miłego liczenia.

 



#1307 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 03 grudzień 2017 - 19:39

Ponieważ temat hamulców budzi zainteresowanie Kolegów, dorzucę parę słów, okraszonych fotografiami, do rzeczonego tematu.

 

Fot. 1. Hamulczyk dociskowy, regulowany pokrętłem na tylnym panelu, wywierający wpływ na szpulę poprzez koło zębate na osi głównej, które to kółko zarazem stanowi element terkotki. Stosunkowo krótka regulacja, ale w miarę precyzyjnie da się ustawić.

 

Fot. 2. Typowy hamulec przeciążeniowy, typowa terkotka, znany każdemu. Regulacja śrubą na obwodzie panelu, mały zakres regulacji, raczej do lekkiego łowienia.

 

Fot.3. Typowy hamulec tarczowy, prosty i bardzo skuteczny, duży i precyzyjny zakres regulacji. Niezłe rozwiązanie, stosowane przez różne firmy.

 

Fot. 4. Rozwiązanie podobne do nr-u 2, ale potężne sprężyny, duży zakres regulacji. Mój ulubiony.

 

Fot. 5. Podobny do powyższego, sprężyny słabe, przy wymachach trzeba linkę trzymać lewą ręką, bo za mały opór hamulca, nawet przy ustawieniu na max. Używam do strimera.

 

Fot. 6. Bardzo skomplikowany hamulczyk, dzieło sztuki inżynierskiej. Podkładki dociskowe, blokada obrotów wstecznych nie na łożysku jednokierunkowym, ale cały mechanizm dedykowany temu zadaniu. Rozwiązanie niewątpliwie drogie.

 

Fot. 7. Stary "amerykaniec", hamulec dociskowy, niczym nie chroniony przed wodą. Co ciekawe, producent w instrukcji zezwala na łowienie w słonej wodzie.

 

Fot. 8. Bardzo, bardzo precyzyjny hamulec. Klocek hamulcowy dociskany do tarczy poprzez mocną sprężynę, regulacja śrubą umieszczoną z boku.

 

Fot. 9. Typowy współczesny układ, zestaw podkładek umieszczony w szczelnym module, zakres regulacji duży. Jak dla mnie, za cicha terkotka.

Rozwiązanie raczej tanie, łożysko jednokierunkowe na osi głównej. Bardzo ładnie wykonany, choć robi wrażenie bardzo delikatnego. Do praktycznego łowienia dobry.

 

Jakieś pytania?

 

 

Załączone pliki


  • Paweł Bugajski, Andrzej Stanek, thymalus i 8 innych osób lubią to

#1308 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:20

To ja może tak bardziej żartobliwie :)

Otóż jako posiadacz 3 Lamsonów bardzo żałuję,że opisy umieszczone na rolkach są tak nietrwałe.

Napisy znikają,  ogólnie wstyd i poruta.

Ale.... :wacko: :wacko: :wacko:

Nawet pozbawione napisów Lamsony są po prostu doskonałe!

Litespeed który prezentuję poniżej od lat słuzy bez zarzutu.

Polecam - wszystkie kupiłem w komisach za pół ceny i nie żałuję!

 

                                                                       Załączony plik  DSCN0047 (2).JPG   124,33 KB   7 Ilość pobrań

 

To po utopieniu się   :(  i sprzętu w pomorskich bagnach, trochę wody, szmatka i...do przodu!

No i są dość ciche... ;)

                                                              

                                                                



#1309 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:27

Lamson i Z-Axix - ładna Para. Trochę utytłana ale ładna. Lamsony mają jeszcze jedną zaletę lub wadę (jak kto woli), są bardzo lekkie. W wielu przypadkach to zaleta bo można wyważyć lżejsze wędziska, a i zestaw wtedy nie jest ciężki i łapy nie nadwyręża.


  • Paweł Bugajski lubi to

#1310 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:50

Tak sobie popisuję -tylko o tym co naprawdę przetestowałem-jako praktyko-teoretyk.muszki, linki,  kijki,  kołowrotki  itp.

Lamsony są lekkie tak jak Mariuszu piszesz..Jednak ktoś kto śledzi nasz-  Robertowy  -wątek nie będzie tym zaskoczony!

Mozna doprawdy dopasować reel do wędziska gdy się po prostu trochę poczyta...

Robimy co możemy by młodzi Koledzy omineli rafy pomyłek. :)

A i wyjadacze coś skubną ;) 

Także i ja się uczę...uszo-oczy rozwieszajac.


  • marian-56 lubi to

#1311 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 07 grudzień 2017 - 18:57

U mnie też zaxis robi z lamsonem, tyle że speedsterem (oczywiście incognito bo napisów juz niema). Lubię Lamsony za niską wagę i niezawodność, mam wrażenie że nie ma się tam co zepsuć.

Jeśli kupiony niedawno Helios covert black zostanie u mnie, choć po pierwszych testach nie jest to takie pewne, to widział bym przy nim właśnie speedstera w rozmiarze 2 edycja czarna. ...

#1312 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:57

Ach, Paweł, tak utytłać kołowrotek.

Za to się chyba do piekła idzie :)


  • Paweł Bugajski lubi to

#1313 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 07 grudzień 2017 - 22:51

U mnie też zaxis robi z lamsonem, tyle że speedsterem (oczywiście incognito bo napisów juz niema). Lubię Lamsony za niską wagę i niezawodność, mam wrażenie że nie ma się tam co zepsuć.

Jeśli kupiony niedawno Helios covert black zostanie u mnie, choć po pierwszych testach nie jest to takie pewne, to widział bym przy nim właśnie speedstera w rozmiarze 2 edycja czarna. ...

 

A co nie halo z Heliosem?



#1314 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:43

A co nie halo z Heliosem?

A tam zaraz nie halo. Po prostu nie ma miłości od pierwszego spojrzenia.
Plusy:

Fantastycznie lekki, waży odczuwalnie mniej niż jakikolwiek kij z jakim miałem do czynienia do tej pory, po prostu inna liga,
Piękny, dobrze wykończony,

Minusy:
Po pierwszej próbie rzutów, raptem 15 min zabawy, z jedną tylko linką, w sumie tylko jeden - dynamika. Zdecydowanie spokojniejszy niż zaxis, do ona, tcxa czy zenitha nawet się nie zbliża. O odległość muszę zawalczyć, nie leci samo tak jak przy tamtych kijach. Może linka mu nie leży, potestuję inne profile i długości głowic, może musze dostosować styl, przestawić się z tych superszybkich armat...

Użytkownik mack edytował ten post 08 grudzień 2017 - 20:46


#1315 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 grudzień 2017 - 22:03

Jasne  :)



#1316 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 10 grudzień 2017 - 12:59

Chciałbym zaprezentować kołowrotek muchowy, aktualnie dostępny za naprawdę nieduże pieniądze a doskonałej jakości i wzornictwie. ORVIS Access, bo o nim mowa obecnie jest na wyprzedażach lub dostępny czasami w komisach. Kołowrotek nawiązujący wzornictwem do klasyki jednak zaopatrzony w nowoczesne rozwiązania. Najbardziej popularny w rozmiarach II (do linek 5 - 5) oraz III (do linek 5 - 7). Rozmiar IV i V to już maszynka do linek przynajmniej 7+ natomiast rozmiar I - raczej do linek #2 i #3.

Kołowrotek do niedawna występował w kolorach: czarnym, srebrnym i złotym. Ostatnio Orvis dał mu kolor bliżej niezidentyfikowany, nazwany "black nickel", który bardziej przypomina granatowy niż rzeczony czarny nikiel.

Kołowrotek ma bardzo dobry, szczelny hamulec, dobrze działający na sucho i po zamoczeniu (szczelność prawdziwa). Pewną wadą jest możliwość dostępu wody do łożyska, jednak w mojej eksploatacji fakt ten nie miał większego znaczenia pod warunkiem osuszenia kołowrotka po łowieniu i wpuszczenia w łożysko odrobiny oleju.

Kołowrotek delikatnie terkocze przy zwijaniu linki ale jest to dźwięk delikatny.

Polecam go wszystkim, którzy nie chcą wydawać na kołowrotek wielkich pieniędzy a poszukują ładnej, sprawnej i dobrej "maszynki muchowej".


Użytkownik Marszal edytował ten post 10 grudzień 2017 - 13:31


#1317 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 10 grudzień 2017 - 13:01

Chciałbym zaprezentować kołowrotek muchowy, aktualnie dostępny za naprawdę nieduże pieniądze a doskonałej jakości i wzornictwie. ORVIS Access, bo o nim mowa obecnie jest na wyprzedażach lub dostępny czasami w komisach. Kołowrotek nawiązujący wzornictwem do klasyki jednak zaopatrzony w nowoczesne rozwiązania. Najbardziej popularny w rozmiarach II (do linek 5 - 5) oraz III (do linek 5 - 7). Rozmiar IV i V to już maszynka do linek przynajmniej 7+ natomiast rozmiar I - raczej do linek #2 i #3.

Kołowrotek do niedawna występował w kolorach: czarnym, srebrnym i złotym. Ostatnio Orvis dał mu kolor bliżej niezidentyfikowany, nazwany "black nickel", który bardziej przypomina granatowy niż rzeczony czarny nikiel.

Kołowrotek ma bardzo dobry, szczelny hamulec, dobrze działający na sucho i po zamoczeniu (szczelność prawdziwa). Pewną wadą jest możliwość dostępu wody do łożyska, jednak w mojej eksploatacji fakt ten nie miał większego znaczenia pod warunkiem osuszenia kołowrotka po łowieniu i wpuszczenia w łożysko odrobiny oleju.

Kołowrotek delikatnie terkocze przy zwijaniu linki ale jest to dźwięk delikatny.

Polecam go wszystkim, którzy nie chcą wydawać na kołowrotek wielkich pieniędzy a poszukują ładnej, sprawnej i dobrej "maszynki muchowej".

 

Oto kilka fotek:

 

Załączony plik  ORVIS Access 04.jpg   66,26 KB   7 Ilość pobrań  Załączony plik  ORVIS Access 05.jpg   61,88 KB   7 Ilość pobrań   

 

Załączony plik  ORVIS Access 06.jpg   70,93 KB   7 Ilość pobrań   Załączony plik  ORVIS Access 07.jpg   58,48 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik Marszal edytował ten post 10 grudzień 2017 - 13:04

  • wojciiech i Pluszszcz lubią to

#1318 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 grudzień 2017 - 16:55

Właśnie nabyłem III i II.Potwierdzam jak na 500zł za szt.świetna maszynka.



#1319 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:15

No dobra, tylko gdzie takie można kupić? We Flyhouse.pl jakby nie ma :)



#1320 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:22

No dobra, tylko gdzie takie można kupić? We Flyhouse.pl jakby nie ma :)

Choćby na naszym Forum

 

http://jerkbait.pl/t...sprzęt-muchowy/

 

Jakby co mam też model III black nickel do sprzedania, nowy oczywiście, zapraszam na priv


Użytkownik janusz.walaszewski edytował ten post 10 grudzień 2017 - 17:25