Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Ubik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2014 - 20:38

Jeśli za kryterium dziwactwa wziąć możliwość stania pod sklepem z mamrotem w dłoni lub dłubania "rybek" w drzewie to chyba wszyscy jesteśmy z deka dziwakami Rafał :P



#62 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 listopad 2014 - 23:42

No nie chciałem już tego mówić, co by ludziom przykro się nie zrobiło :lol:



#63 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 listopad 2014 - 20:46

Właśnie się dowiedziałem z pewnego wątku autorskiego, że wszyscy twórcy z tego forum - poza tym jednym - to "cienkie bolki", a ci, którym podobają się prace z innych wątków to "klakierzy". No i rzecz istotna, nie wpadłbym na to - woblery z drewna są do niczego.

Trochę mnie to zasmuciło. Nie tylko z uwagi na wyjątkowe kartoflisko w tonie wypowiedzi na tak zacnym forum, i to relatywnie znanego producenta. Nawet nie dlatego, że drewno to mój ulubiony materiał. Najsmutniejszy jest prosty fakt, że twórca-wędkarz mógł się tak odnieść do innych wędkarzy, jak by nie patrzeć kolegów po kiju, fascynatów wspólnego hobby.

Widocznie jestem niedzisiejszy (bynajmniej nie chodzi o kaca) i nadal dziwią mnie zachowania na dobrą sprawę coraz bardziej powszechne.

Może niepotrzebnie o tym piszę, ale co tam, mój wątek, mogę sobie chyba pozwolić.

 

Tymczasem idę położyć lakier na pomalowane drewienka, ostatni etap sporej partyjki. Potem testy gotowców i planuję być zadowolonym ;)



#64 OFFLINE   Tomik

Tomik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjapłock
  • Imię:tomek
  • Nazwisko:tomala

Napisano 03 grudzień 2014 - 19:58

przygodę miałes ciakawą nad wodą;) czasam można spotkać nad rybach jakąć ,,ciekawą osobowość``. też mam kilka takich przygód za sobą. Rafale oglądałem twoje przynęty i musze powiedzieć ze jestem pod wielkim wrazeniem, bardzo ładne malowanie myślę że praca też może być ciekawa, daj znać co i jak z tą sambą ;)



#65 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 03 grudzień 2014 - 22:37

Gdyby tak zebrać wszystkie przygody i historie znad wody, każdego z nas, ło matko bosko... końca byśmy nie dotrwali :lol:

Dzięki Tomku za dobre słowo, samby doczekać się nie mogę. Bardzo mnie ciekawi ten materiał.

Zdjąłem z suszarki pierwsze woblerki z nowej seryjki. Jeszcze surówki bez uzbrojenia i sterów, ale co tam.

 

Miedziano-złotawy pstrągowiec. 7cm, tonący, z kotwicami waga pewnie ok.8g.

 

IMG_1073.JPG

 

Niebieski okoniowaty z drobną pomarańczową opalizacją. 7cm, waga podobna. Rzadko używam brokatu (choć lubię), ale w tym użyłem, bo spaprałem malowanie i trzeba było jakoś temat ratować.

 

IMG_1081.JPG

 

Wyblakły miedziano-złoto-fioletowy, 7cm, ok.7g, pływający. Nieco grubszy od tych, które zwykle robię. Ma być agresywniejszy, bardziej do prowadzenia z prądem. Potestuję w sezonie.

 

IMG_1112.JPG

 

Taki duszkowaty biało-srebrny. 5cm, pływający, dość smukły. Na małe rzeczki, bardziej w poprzek i pod prąd, przytrzymania, te klimaty.

 

IMG_1102.JPG

 

Kolejny pstrągowiec. 7cm, ok.8-9g, wolno tonący. Ze dwa odcienie miedzi, złota i wyblakłej zieleni. Powinien być mocno lotny, z lusterkująco-drobną pracą.

 

IMG_1092.JPG

 

Dwa perłowo-duszkowate po ok. 7cm, waga podobnie, tonące.

 

IMG_1126.JPG

 

Pstrągowo-uniwersalny grubasek, 5cm, pływający. Pracę będzie miało nieco agresywniejszą, ale drobną. Kolorystycznie taka mała tęcza - od miedzi do fioletu i złota.

 

IMG_1121.JPG

 

Jak by ktoś kiedyś wyjął z wody woba z zatopioną w lakierze rzęsą to będzie właśnie ta rzęsa i ten wob :lol:

 

IMG_1132.JPG

Załączone pliki



#66 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2014 - 22:54

Malowanie pierwsza klasa. 


  • Ubik lubi to

#67 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 23:34

Duszek piąteczka najbardziej wpadł mi w oko, super wygląda ;)


  • Ubik lubi to

#68 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 grudzień 2014 - 17:39

Dzięki panowie, tym bardziej, że ja jestem średnio zadowolony z tego malowania. Wypróbowałem na nich kilka dla mnie nowych sposobów nakładania barw, kilka nowych farbek. Nie wszystko wyszło jak miało, ale zawsze to jakaś nauka. Pocieszam się, że rybom będzie to... wisiało :)



#69 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2014 - 17:42

(...) Pocieszam się, że rybom będzie to... wisiało :)

W nożyczkach, najlepiej.  ;)


  • Ubik i woblery z Bielska lubią to

#70 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:14

W nożyczkach, najlepiej.  ;)

 

Na kotwiczce, choć na chwilę i będzie git ;)


  • Dagon i Melanzyk lubią to

#71 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 05 grudzień 2014 - 13:25

Dzięki panowie, tym bardziej, że ja jestem średnio zadowolony z tego malowania. Wypróbowałem na nich kilka dla mnie nowych sposobów nakładania barw, kilka nowych farbek. Nie wszystko wyszło jak miało, ale zawsze to jakaś nauka. Pocieszam się, że rybom będzie to... wisiało :)

To znaczy Rafał, że zmierzasz w dobrym celu ! Malowanie jest bardzo ładne, każdy z nas ma inny styl, gust i inną wizualizację przynęty. To co niejednokrotnie nam się się podoba - prowokuje ryby do ataku i ukryta w wobku "dusza" sprawia, że jest to tzw. killer ! ;)


  • Ubik lubi to

#72 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 05 grudzień 2014 - 19:59

To znaczy Rafał, że zmierzasz w dobrym celu ! Malowanie jest bardzo ładne, każdy z nas ma inny styl, gust i inną wizualizację przynęty. To co niejednokrotnie nam się się podoba - prowokuje ryby do ataku i ukryta w wobku "dusza" sprawia, że jest to tzw. killer ! ;)

 

I całe szczęście, że ta różnorodność twórcza w ogóle istnieje, a ryby dają się nabierać na mnóstwo przeróżnych, jak to trafnie ująłeś, wizualizacji. Każdy może tworzyć dowolnie po swojemu, ryby są na tyle wyrozumiałe, że do tej roboty nie zniechęcają, a temat jako całość elegancko skumulował się na tym forum. 

 

Gdyby tak te nasze rybki brały wyłącznie na np. biało-różowego twistera w niebieskie kropki... Zarąbista sprawa ;)

 

Albo dla przykładu na tego jedynego dobrego "wobka" :lol: No cholera, forum by nie było :lol:

 

Przepraszam, nie jestem złośliwy, jakoś nie mogłem się powstrzymać :blink:  :lol:


  • bertold12 lubi to

#73 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 05 grudzień 2014 - 21:22

@Ubik.   Ślicznie to wszystko określiłeś. Nic dodać ! :)  Lecz nie rozumię kontestu ostatniego zdania ? :huh:


  • Ubik lubi to

#74 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 05 grudzień 2014 - 22:06

@Ubik.   Ślicznie to wszystko określiłeś. Nic dodać ! :)  Lecz nie rozumię kontestu ostatniego zdania ? :huh:

 

A bo to Jurku dotyczy zdania przedostatniego. Takie małe niepotrzebne nawiązanie, ale akurat mnie rozbawiło ;)  Absolutnie nie dotyczy Twojej wypowiedzi, pomińmy temat :unsure:  ;)

Zamiast pierniczyć głupoty lepiej dorobię stery do kilku nowych sztuk, a jutro pokażę jak schrzaniłem robotę :lol:



#75 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 07 grudzień 2014 - 00:24

Właśnie się dowiedziałem z pewnego wątku autorskiego, że wszyscy twórcy z tego forum - poza tym jednym - to "cienkie bolki", a ci, którym podobają się prace z innych wątków to "klakierzy". No i rzecz istotna, nie wpadłbym na to - woblery z drewna są do niczego.

Drewienko to drewienko  ,lanie wosku to jest  cieniarstwo  :lol: wobki fajowe ...


  • Ubik lubi to

#76 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 07 grudzień 2014 - 14:27

Każdy materiał dobry, zależy tylko jak go wykorzystać w warsztacie, a potem nad wodą :)



#77 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 07 grudzień 2014 - 17:08

Dwa Brzydale po 6-7 cm, ok.7g, wolnotonące.

 

IMG_1203.JPG



#78 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 grudzień 2014 - 17:14

Ale fajowe łaciate!

Łowiłeś na takie kolory? Ciekaw jestem czy ryby na nie reagują.
  • Ubik lubi to

#79 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 07 grudzień 2014 - 23:53

Na takie łaciate kontrastowe "krówki" jeszcze nie łowiłem. Wyszły mi dosyć przypadkowo - popełniłem dziecinny błąd przy pierwszej warstwie lakieru i złuszczył się na połowie obu woblerów. Trzeba było szlifować łącznie z nałożonym wcześniej szlagmetalem. Wyszło takie coś, zostawiłem na próbę ;) . Pracują ładnie, może rybostan zaakceptuje taki wybryk warsztatowy ;)



#80 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2014 - 00:28

Będą działać. Zdziwisz się ;)
  • Ubik lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych