Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Ubik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 grudzień 2014 - 23:30

Dziękuję chłopaki za dobre słowo :)  Z zielonym nie ma Pride problemu, to mój ulubieniec, także w mniejszej wersji, więc na pewno zrobię kolejne i  chętnie się podzielę. 

 

Przed nami piękne dni świąteczne, więc korzystając z okazji życzę wszystkim kolegom i miłośnikom jerkbaita: miłych, zdrowych, smacznych świąt w sympatycznym nastroju i towarzystwie, jakiegoś dobrego napitku, prezenciku pod choinką, odrobiny świętego spokoju i... poświątecznej wyprawy na spinningowe ostatki przed startem pstrągowania :D

 

Pozdrawiam!


  • Dagon, bertold12 i Pride lubią to

#102 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2014 - 23:36

Wesołych Świąt i Tobie, oraz bliskim.

Czas odpocząć od strugania, a kto wie, czy rozświetlona ozdobami choinka nie zainspiruje kolejnych, równie udanych przynęt. :)

 

Darek


  • Ubik lubi to

#103 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 grudzień 2014 - 23:50

Dziękuję :) Święta racja, choinka może zainspirować. Już tam dojrzałem na jakimś mikołaju ciekawe brokaty i błyski :D

Ale od strugania to odpoczynku nie będzie, struganie to odpoczynek ;) . Dzięki uprzejmości Tomika mam od niedawna listewki z samby, a to bardzo ciekawy materiał i chyba nie powstrzymam się :)



#104 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 grudzień 2014 - 00:00

(...)

Ale od strugania to odpoczynku nie będzie, struganie to odpoczynek . (...)

Moja babcia, ciągle żyjąca, prababcia moim dzieciom, zawsze na Święta kładła pod choinką piękne, własnoręcznie robione na drutach, sweterki, szaliki, czapki, rękawiczki ... po kolacji, po czasie spędzonym z rodziną, siadała przy suto obdarowanym drewnem z sadowych wycinek kaflowym piecu, wyjmowała druty, włóczki, i z zadziwiającą wprawą ubierała te kawałki grubych nici w przydatne każdemu dziecku kształty nowych ubranek.

Niejednokrotnie pytana, czy nie chce spocząć, Święta w końcu, zawsze odpowiadała, że przecież właśnie odpoczywa.  :)


  • Ubik lubi to

#105 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 grudzień 2014 - 00:13

Ująłeś sedno tematu :) I przypomniałeś mi, że moja babcia robiła dokładnie to samo. Jak sięgam pamięcią, byłem chyba najlepiej ubranym przedszkolakiem a potem równie dobrze odstawionym uczniakiem ;) Sweterki robione na drutach, dziesiątki gubionych i na nowo dzierganych czapek, wiecznie mokre, suszące się przy piecu rękawiczki z jednym palcem...

A teraz nawet śniegu nie ma!

Grunt, że babcia jeszcze jest :)


  • Dagon lubi to

#106 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 grudzień 2014 - 01:31

Coraz piękniejsze te wobki robisz :) Jak tylko będę w Częstochowie to tornado Ci przejdzie przez pudełka :) ten miedziano-niebieski pstragowiec aż się wyrywa do mnie :-)
  • Ubik lubi to

#107 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 grudzień 2014 - 12:50

Nie ma sprawy Macieju, skoczymy na jakiegoś lokalnego pstrąga. Miedziano-niebieskie muszę wcześniej sklonować z kilka egzemplarzy - chyba postrugam przez święta i zrobię większą partię pod kropki.



#108 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 26 grudzień 2014 - 16:01

Jeszcze jeden w ramach eksperymentów dekoratorskich. Sposób spróbuję wykorzystać w mniejszych woblerkach, ten ma 9cm.

Niestety aparat miał problem z ogarnięciem tematu.

 

IMG_1680.JPG

 

IMG_1703.JPG

 

IMG_1697.JPG

 

IMG_1676.JPG

 

 

Załączone pliki



#109 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 grudzień 2014 - 21:37

Mega...


  • Ubik lubi to

#110 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 27 grudzień 2014 - 13:17

Super Rafał, choć pewnie na żywo jeszcze lepiej :P.Nie dziw się sprzętowi to już tak ma :D


  • Ubik lubi to

#111 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 31 grudzień 2014 - 18:21

Koniec roku to i podsumowania krążą w głowie. W interesującym nas temacie nie był to chyba dla mnie zły okres. Nowe modele, pomysły i nowe doświadczenia. Samo tworzenie dobrych woblerów przychodzi już dość łatwo, a nieocenionym źródłem informacji jest pękaty zeszyt notatek, doświadczenia z nad wody i - oczywiście! - wiedza, jaką dzielą się koledzy z niniejszego forum.

Ten powyższy woblerek był moim ostatnim tegorocznym prototypem. W nadchodzącym roku planuję "ustatkować" kilka wybranych modeli i wymyślić coś nowego, bo przecież jak inaczej ;) . Nie można popadać w rutynę :)

 

Znacznie więcej wydarzyło się w całym lurebuildingowym dziale jerkbaita - ogólnie rzecz biorąc. Przeglądając różne wątki nie sposób nie zauważyć, że w Polsce tworzy się mnóstwo pięknych, znakomitych przynęt - nie tylko woblerów, ale i błystek czy róźnych innych twórczych odpałów. Człowiek niejednokrotnie jest w szoku, co można wymyślić i wykonać! Kilku kolegów z forum nauczyło się robić przynęty wyglądające na oblane lakierem ryby czy owady lub inne płazy i gady ;) Jestem przekonany, że wędkarze, twórcy z innych krajów, wyłapując jerkbait.pl w google, nie raz i nie dwa sapią z uznaniem, przeglądając wątki naszych rodzimych twórców. Przy okazji także z mojej strony: ukłon głęboki dla wszystkich. 

 

Kolegom zaglądającym od czasu do czasu do mojego wątku serdecznie dziękuję za wszelkie komentarze, sugestie i kliknięcia.

Wydaje mi się, że wszyscy wzajemnie napędzamy się do działania, a efekty tego wszędzie widać gołym okiem (pozostaję z cichą nadzieją, że i w moim tworzeniu nie jest najgorzej). Piękny jest również brak zawiści i ogólnie zauważalny przyjazny klimat pomiędzy maniakami tematu na jerkbait.pl.

 

U mnie niestety mały noworoczny falstart. Zamiast imprezy sylwestrowej mam chusteczki, smarki i przeziębienie. Nie będzie też planowanej inauguracji pstrągowej 2-go stycznia. Bywa i tak ;) Są też plusy, Nie będzie tańców, to przy okazji jakiegoś filmu postrugam co nieco :lol:

 

Korzystając z okazji życzę wszystkim udanego Sylwestra i spełnienia planów na nadchodzący rok!!!


  • woblery z Bielska, BARENZ i Pride lubią to

#112 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 25 styczeń 2015 - 17:36

Kilka nowych pod pstrąga. 5-6cm, na razie surówki, w Hartzlacka pójdą z następną partyjką.

 

Pędzelki, akryle, te sprawy.

 

IMG_2083.JPG

 

IMG_2093.JPG

 

IMG_2104.JPG

 

IMG_2145.JPG

 

Kilka sztuk starego modelu. Surowe z założenia, niewiele malowania. W stosunku do starszych dodałem nieco żaru na główki. Niektórym przypruszyłem grzbiecik. Robią w wodzie za coś w stylu "woblero-blachy".

 

IMG_2121.JPG

 

IMG_2133.JPG

 

IMG_2175.JPG

 

IMG_2159.JPG

 

Załączony plik  IMG_2079.JPG   30,84 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2086.JPG   36,97 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2116.JPG   36,94 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2153.JPG   54,49 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2136.JPG   51,61 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2155.JPG   41,85 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2171.JPG   44,68 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2102.JPG   56,86 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2072.JPG   35,77 KB   9 Ilość pobrań



#113 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 26 styczeń 2015 - 00:50

No Rafał jestem pod wrażeniem. Mega fajne ;)


  • Ubik lubi to

#114 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3217 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 06:43

Fajnie prezentujesz przynęty, przyjemnie się ogląda ;)


  • Ubik lubi to

#115 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 26 styczeń 2015 - 14:01

Dzięki chłopaki :)  Następne w kolejce mam krąpiki 7cm, z 15 sztuk. Obciążone, zaszpachlowane, posprawdzane i przygotowane do malowania. Problem tylko taki, że okres nie na takie przynęty. Na to będą siadać najbardziej szczupaki, więc do maja nawet ich nie potestuję. Robię coś przy nich od czasu do czasu, chyba już ze trzy miesiące, pomiędzy innymi i tak akurat wyszło niezbyt z sensem. Pewnie siłą rozpędu wykończę je, pokombinuję coś z malowaniem, bo jakoś nie mam na razie na nie pomysłu. Z większym animuszem wezmę się za następne pod kropki, bo czas odpowiedni.

 

Swoją drogą, panowie, z powyższych moich nowości - cztery pierwsze zdjęcia - jak myślicie, który na Waszych wodach sprawdziłby się najlepiej? Kilka opinii zawsze lepsze niż jedna. Tak oczywiście na oko i własne wyczucie, doświadczenia - mowa o malowaniu, kolorystyce. Mają po mniej więcej 6cm. Zastanawiam się, który wzór czy wzory powielić w większej ilości. Mam sporo korpusów gotowych pod wcześniej robione modele, ale wiadomo, pomalować można różnie. Kilka sztuk zarezerwowane pod białe i perłowe duszki, z resztą możliwe wszelkie kombinacje. Co dwie, trzy, cztery głowy to nie jedna. Będę wdzięczny za opinię ;)



#116 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 26 styczeń 2015 - 17:28

Rafale, zaniemówiłem a do tego, jeszcze wpadnę w kompleksy twórcze :) .

Nie ma bata, każde Twoje malowanie musi spodobać się rybkom.

Cholernie mi się podobają Twoje prace.


  • Ubik lubi to

#117 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 styczeń 2015 - 18:23

Nie wiem, które by się sprawdziły (pewnie wszystkie ;))

Wiem natomiast, które bym założył na linkę. Pierwsze dwa. Pozostałym nic nie brakuje, ale pierwsze dwa "przemawiają" do mnie :)


  • Ubik lubi to

#118 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 styczeń 2015 - 20:54

Piękne
  • Ubik lubi to

#119 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 26 styczeń 2015 - 22:32

Dziękuję za dobre słowo :)

Z kompleksami to się tam Irku zagalopowałeś, ale dzięki za dawkę motywacji. Przy testowaniu wiara w przynętę będzie większa ;)

Janusz zwrócił uwagę na dwa pierwsze, więc w moim wewnętrznym rankingu pod malowanie kolejnych korpusów na czoło wysuwa się niebieski z zielonym.



#120 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:14

Ubik, że ja nie napisałem jeszcze w Twoim temacie :P

 

Nie będę się powtarzał tak jak poprzednicy :D

Napiszę tylko że są świetne, super malowania, może samemu kiedyś mi się uda swoje tak pomalować :)


  • Ubik lubi to