Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowcy wędkarskiej historii - śladami namacalnych dowodów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3347 odpowiedzi w tym temacie

#2701 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 15 listopad 2020 - 16:37

Dorzucę jeszcze trochę "śmieci" z dawnych lat. Jeżeli za dużo tego i nie warto poświęcać im uwagi to proszę Moderatora o wywalenie tam gdzie ich miejsce.  :)

 

Może zaczniemy od żyłek, Mitchell "Green Line'', Shakespeare "Noryl", Hope "DX Excellent", Daiwa "Crystal Clear" i najbardziej dostępna i najtańsza w tamtych czasach żyłka "Leska".  ;)

Polsping robił takie zasobniki na żyłki "przyponowe". Mam też jakiś potwornie duże główki jigowe, chyba też Polsping'u, długość haka z "głową" ok 95mm, szerokość w kolanku ok 30mm. Nie wiem kto i czym chciał tym rzucać. Może to pod trolla. :)

Jest tez oryginalna kostka do podrywki z kołeczkami montażowymi. Siatki również były (mam) dostępne. Wszystkie części zamienne do tego co się produkowało w PL, oczywiście jak na tamte czasy przystało. Przelotki "agatowe" (szklane) dla majsterkowiczów, oczka do zaczepu haczyka (czyli "hook keeper") gdyby ktoś chciał sobie przy jakiejś uszkodzonej wędeczce wymienić. 

Gdyby ktoś coś chciał z tego co wstawiam to pisać zanim to czy owo skończy swój żywot na śmietniku.

 

Pzdr. 

________

Załączone pliki



#2702 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2020 - 17:56

Przelotki
  • trout master lubi to

#2703 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2020 - 18:24

Przelotki

Też mam, chcesz?

Załączone pliki


  • Dokuś lubi to

#2704 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2020 - 18:42

Oczywiście Kamilu. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie trzeba reanimować jakiś spin z lat minionych ;)


  • Fred A lubi to

#2705 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2020 - 18:55

To dorzucam do reszty drobiazgów ;)


  • BOB i Fred A lubią to

#2706 OFFLINE   mero

mero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA
  • Imię:ARTUR

Napisano 19 listopad 2020 - 19:40

Załączony plik  IMG_20201119_193856.jpg   56,88 KB   8 Ilość pobrań
  • Dokuś lubi to

#2707 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 listopad 2020 - 16:15

Cena sznura muchowego Shakespeare Sigma The Ultimate Fly Line w Pewexie. Cena z naklejki 1200. Mam nadzieje że złotych polskich, nie "zielonych". :D Sznur DT6F, biały. Tam się dawnie kupowało "coś" zagranicznego. I bardzo słono się płaciło. Kij ABU (oczywiście szklany kompozyt) żal mi wyrzucić gdy pomyślę ile ojciec musiał zbierać żeby sobie go kupić. :(
______

Załączone pliki



#2708 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 21 listopad 2020 - 18:47

Ten sznur Shakespeare'a z Pewexu, tylko w kolorze zielonkawym, mam do dzisiaj i często użytkuję, bo lubię linki DT.

Trudno w to uwierzyć, ale nie widać na nim śladów spękań czy innego zużycia. 

No, nowoczesne wyroby może lepiej pływają, może lepiej wylatują przez przelotki (gładkość), ten w każdym razie daje radę.

Nie pamiętam dokładnie, ile kosztował, kilkanaście dolców na pewno, co było wówczas kwotą niebagatelną.

Ach, jak mi koledzy zazdrościli!


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Wiktor i jachu lubią to

#2709 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 listopad 2020 - 19:04

Gdyby ktoś coś chciał z tych staroci których ostatnio fotki wrzucałem to pisać. Prexery, szpula do Forelle i inne (Rihel Rex, Delfin,itp), któreś z tych młynków. Co kto ma ochotę wziąć bo wyląduje wszystko na śmietniku.

#2710 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 listopad 2020 - 19:06

Jak napisałem... chętnie przelotki

#2711 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 listopad 2020 - 19:39

"Jak napisałem... chętnie przelotki."

_____
Wrzucam wszystko do chcesz na bieżąco do Twojego pudełka. Jak już nie będę miał ochoty sprzątać lub będzie po wszystkim to wtedy ci wszystko wyślę.

Użytkownik trout master edytował ten post 21 listopad 2020 - 19:40

  • BOB lubi to

#2712 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 21 listopad 2020 - 21:10

Dorzuć Robertowi też te główki jigowe Polspingu to sobie kiedyś od niego odbiorę. Dzięki! ;)


  • trout master lubi to

#2713 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 21 listopad 2020 - 21:40

Do Forelle mam też jakieś dorobione dwa pokrętła szpuli z mosiądzu. I jakiś kapselek do Tokoz w słabym stanie technicznym. Ale jakby ktoś chciał to walić na tapetę.
Główki wrzuciłem do właściwej paczki. :)
_______

Załączone pliki


  • Dokuś lubi to

#2714 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 22 listopad 2020 - 00:59

Te mosiężne pokrętła do forelki z przyjemnością bym przytulił.

Określ warunki.



#2715 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 listopad 2020 - 09:11

@sierżant.
Niestety już nieaktualne. Kolega który zbiera młynki "temat kołowrotków zabrał". Gdyby coś się zmieniło będę pamiętał.

#2716 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 23 listopad 2020 - 18:53

ciekawostka - ..w sumie nie wiem gdzie to dać ale ze historia itd.. wiec tutaj ;) ... może kogoś zainteresuje lub znajdzie znajomych czy siebie na fotkach ..

..znalazłem ostatnio stare diapozytywy z Rzutowych Mistrzostw Świata w Warnie w 1988r...akurat byłem tam ze świeżo upieczoną żoną  :) .. ..(OrwoChrom po 30-tu latach jak by nie patrzeć wiec jakość nie powala).

Załączony plik  img026.jpg   56,57 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  img023.jpg   43,42 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  img027.jpg   52,05 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  img028.jpg   64,57 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  img030.jpg   58,15 KB   11 Ilość pobrań


  • jachu, Dokuś i mero lubią to

#2717 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 24 listopad 2020 - 08:44

ciekawostka - ..w sumie nie wiem gdzie to dać ale ze historia itd.. wiec tutaj ;) ... może kogoś zainteresuje lub znajdzie znajomych czy siebie na fotkach ..

..znalazłem ostatnio stare diapozytywy z Rzutowych Mistrzostw Świata w Warnie w 1988r...akurat byłem tam ze świeżo upieczoną żoną  :) .. ..(OrwoChrom po 30-tu latach jak by nie patrzeć wiec jakość nie powala).

attachicon.gif img026.jpgattachicon.gif img023.jpgattachicon.gif img027.jpgattachicon.gif img028.jpgattachicon.gif img030.jpg

Szukałem - nie znalazłem. :) Nie widzę w naszej reprezentacji Hani Jorasz, córki mojego profesora - Zenona Kędziory (też wielokrotnego mistrza), która w latach 1967 – 1988 zdobyła łącznie 15 medali, w tym 7 złotych. Wielokrotnie miałem okazję podziwiać ich kunszt podczas treningów na sierakowskim hipodromie. Może z tego powodu mam trochę inne spojrzenie na ten jednak dość szczególny rodzaj sportu wędkarskiego. 


  • Dokuś i lexi lubią to

#2718 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 18:42

Pierwsze z woblerów bóbr które wystrugał z drewna lipowgo śp. Romuald Stanke. Woblerki powstały przed 1987...jakoś w okresie moich narodzin 😁

Załączone pliki



#2719 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 24 listopad 2020 - 23:13

Dwie blaszki z Krakowa:

 

attachicon.gif 1.jpegattachicon.gif 2.jpegattachicon.gif 3`.jpg

Dorzucę trzy grosze do wątku, wahadełko tego typu nazywało się "Kąckiego" prawdopodobnie na cześć i chwałę projektanta. W Twoim zaginęło przezierne różowe oczko.

Dewon obłędny, a nigdy na takiego nie trafiłem choć jestem z Krakowa :)


  • kardi85 lubi to

#2720 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 25 listopad 2020 - 10:01

Dorzucę trzy grosze do wątku, wahadełko tego typu nazywało się "Kąckiego" prawdopodobnie na cześć i chwałę projektanta. W Twoim zaginęło przezierne różowe oczko.

Dewon obłędny, a nigdy na takiego nie trafiłem choć jestem z Krakowa :)

Jeśli wierzyć Wojtku informacji w tekście z linku, to wychodzi, że "spółdzielcze" były w sumie dzięki niemu na cześć i chwałę autora produkowane. Dużo tego było w sklepach na przełomie 60/70 lat i chyba jeszcze w 80-tych. Bardzo podobne do tych Kąckiego i też gdzieś pod koniec 60-tych lat produkowano w DDR. Jak ich wszystkie z tamtych lat były bardzo ładnie wykonane, niestety miały kiepskiej jakości kotwiczki. Na "spółdzielcze" i NRD-owskie łowiłem wtedy dużo okoni w jeziorach. Te oryginalne Kąckiego w mniejszych rozmiarach miały dobrą markę wśród naszych pstrągarzy. http://avitko.ru/pol...les.php?id=1571


  • kardi85, mero i Wojtek Krasnopolski lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych