Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#4221 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 22 luty 2023 - 14:34

ultegra 4000



#4222 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 22 luty 2023 - 16:38

Mój głos również na Ultegrę lub Stradic z giełdy jerkbaitowej. Jak się pojawi oczywiście :) z tego co widzę to co chwilę ktoś wystawia.

Użytkownik mepps edytował ten post 22 luty 2023 - 16:40


#4223 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 luty 2023 - 20:26

Mój głos również na Ultegrę lub Stradic z giełdy jerkbaitowej. Jak się pojawi oczywiście :) z tego co widzę to co chwilę ktoś wystawia.


To akurat można rozumieć dwojako...

#4224 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 22 luty 2023 - 21:31

Dla mnie to możesz i rozumieć czworako. Jeżeli coś sugerujesz to wal śmiało.

Użytkownik mepps edytował ten post 22 luty 2023 - 21:36


#4225 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 luty 2023 - 05:16

Ultegra i Stradic... co chwila ktoś się go chce pozbyć . Nie sugeruję tego tylko wiem . Swojego Stradica oddałem tak szybko jak do mnie przyjechał - nowy.
Aby wnieść coś więcej do tematu podpowiem tylko , że skoro w Zauberze koledze przeszkadzała tylko waga warto rozważyć odchudzoną wersję LT .

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 23 luty 2023 - 05:19


#4226 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 luty 2023 - 09:20

Panowie z całym szacunkiem ale wszystkie te nowe Ultegry, Stradicki i Daiwiy z serii LT (żeby zaraz nie było, to wg mnie do Fuego włącznie, wyższych modeli w rękach nie miałem), to się nadają ale max do 18-20g łowienia i to w rozmiarach rzędu 4000. Kupić młynek za 500-700pln żeby zaraz stukał i tłumaczyć „ten typ tak ma”? Sorry…

#4227 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 23 luty 2023 - 10:40

O stradicu słyszałem dużo raczej negatywnych opinii także ten model raczej odpada. Ultegry w ręku nie miałem. A co powiecie o abu i modelach revo?

#4228 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 23 luty 2023 - 10:41

Ciekawa obserwacja… bez ironii, bo nie mam nic takiego.
Kolega już 7 rok katuje Technium 2500 FD na łódce za sandaczami. Nieraz i 30g podbija z korby. A przecież Technium to nie była jakaś wysoka półka Shimano…

Użytkownik etherni edytował ten post 23 luty 2023 - 10:41


#4229 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 luty 2023 - 11:00

Tylko, ze Technium 2500 FD to był jeszcze młynek, który w rozmiarze 2500 ważył 270g, teraz nawet 4000 tyle nie ważą i wcale nie o sam korpus chodzi, tylko jak elementy z kompozytów są w przekładni, to sorry…
Ja oczywiście nie neguję bo technologia idzie do przodu itd, tylko to wszystko jest teraz robione byle byłoby taniej, a niekoniecznie lepiej…

Sam szukałem młynka do ok 30g i kupiłem nowego, czerwonego Zaubera (nie łowiłem jeszcze wiec się nie wypowiem). Dlaczego? Dlatego, ze ma 5 lat gwarancji i jak ze te 5 lat się skończy, to nie będzie ani nerwów, ani żalu.

Użytkownik PatLove edytował ten post 23 luty 2023 - 11:20


#4230 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 luty 2023 - 12:13

O stradicu słyszałem dużo raczej negatywnych opinii także ten model raczej odpada. Ultegry w ręku nie miałem. A co powiecie o abu i modelach revo?

Miałem ultegre stukała niemiłosiernie, zmieniłem na dwa stradici. Jeden 2500 stuka trochę tylko, a drugi 4000 mhg pracuje idealnie, lepiej niż TP FD. Więc jakby przyszła Ci na myśl zmiana na TP to też nie polecam;)

#4231 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 luty 2023 - 12:56

Tylko, ze Technium 2500 FD to był jeszcze młynek, który w rozmiarze 2500 ważył 270g, teraz nawet 4000 tyle nie ważą i wcale nie o sam korpus chodzi, tylko jak elementy z kompozytów są w przekładni, to sorry…
Ja oczywiście nie neguję bo technologia idzie do przodu itd, tylko to wszystko jest teraz robione byle byłoby taniej, a niekoniecznie lepiej…

Sam szukałem młynka do ok 30g i kupiłem nowego, czerwonego Zaubera (nie łowiłem jeszcze wiec się nie wypowiem). Dlaczego? Dlatego, ze ma 5 lat gwarancji i jak ze te 5 lat się skończy, to nie będzie ani nerwów, ani żalu.

Jakie to elementy z kompozytów są w przekładni?
  • strary, guciolucky i Tom Rob lubią to

#4232 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 luty 2023 - 13:15

Czasem wałek od posuwu szpuli (gdy jest ślimak) ma zębatkę plastikową. Z takim czymś się spotkałem. To wprawdzie tylko posuw szpuli no ale jest. Jeżeli chodzi o przekładnię główna i pinion to rzeczywiście nie widziałem 👍

#4233 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 23 luty 2023 - 13:41

Plastikowe zębatki napędu wormshafta były już 20 lat temu w kolowrotkach Shimano. To akurat żadna nowość ani oszczędność materiału, ten element przenosi znikome obciążenia.
Co do materiału zębatek napędowych - cóż, mam uzasadnione wątpliwości, czy dzisiejsze są gorsze niż to, co występowało w na przykład Exage FA.
  • MaleX, przemo_w i Darek_W lubią to

#4234 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 luty 2023 - 14:20

Plastikowe zębatki napędu wormshafta były już 20 lat temu w kolowrotkach Shimano. To akurat żadna nowość ani oszczędność materiału, ten element przenosi znikome obciążenia.
Co do materiału zębatek napędowych - cóż, mam uzasadnione wątpliwości, czy dzisiejsze są gorsze niż to, co występowało w na przykład Exage FA.

Dokładnie. Wystarczy prosty test i próba zarysowania starych i nowych zębatek oscylacji.
Nowe są zdecydowanie twardsze.
  • MaleX i Darek_W lubią to

#4235 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 luty 2023 - 14:21

zębatki napędu wormshafta


No to teraz wiem jak się ten wałek nazywa :-) ja bardziej opowiedzieć co i jak to robi potrafię.

#4236 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 14:43

Kiedyś, byłem fanem starszych kołowrotków, które miały 40+ części składowych i śmigały bez zarzutu. Abu C3, Shakespeare. Gdyby miały tylko płytsze szpule... już nie Stelle byłyby top, a C3 na 3łożyskach.

#4237 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 23 luty 2023 - 17:01

To jestem wyjątkowym farciarzem jeżeli chodzi o stradica. Mam dwie sztuki i nic nie stuka nic nie puka, a też nie sądzę że na rynek niemiecki gdzie kupiłem są wysyłane jakieś bardziej udane modele. Fakt że nie katuję ciężkimi i stawiającymi opór przynętami bo od tego mam casty ale do tych 25gr max w porywach 30gr daje radę. Jako początkujący spiningista z 30 letnim stażem poprostu się nie znam, także wybaczcie. Więc zapytam wprost, do ilu gr mogę używać Stradica 4000 tak żeby wytrzymał 5 lat bez awarii ? W sezonie jestem na rybach średnio 3-4 razy w tygodniu ,z racji tego że mam rzekę pod nosem,jesień zima głównie tylko weekendy.

Użytkownik mepps edytował ten post 23 luty 2023 - 17:34

  • Tom Rob i Darek_W lubią to

#4238 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 luty 2023 - 17:49

U mnie zwykle był problem zbyt małego kołowrotka i pomimo tego że wszystkie jakie mam są minimum z metalowym korpusem to i tak zaczynały szumieć. Wydaje mi się że to co piszesz że nie tylko waga ale tez opór jaki stawia przynęta ma kolosalne znaczenie. Teraz jak można tylko na małe przynęty to mam Daiwę Verano 2500 malutki młynek. Ale do wędki powyżej 40g no to już tego Fina LT40 czy BG 4000. A te Stradici to raczej chwalone przez użytkowników bo to zajebisty kołowrotek i mnie dziwi że tu tak powiało chłodem…

#4239 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 23 luty 2023 - 18:06

Mam dwie sztuki stradica i jestem zadowolony.

Złego słowa nie mogę powiedzieć, w jednej sztuce tylko podkładka pod szpulę dołożona, bo nie podobał mi się nawój.

 

Chętnie poczytam co z nimi jest nie tak.


Użytkownik Marcin70 edytował ten post 23 luty 2023 - 18:45


#4240 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6213 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 18:10

Moim zdaniem BG, BG i jeszcze raz BG. Piękny czołg Daiwie wyszedł. Ja mam pierwszą generację Prorexa i między BG różnią się jednym łożyskiem. Tak Marcinie, mój jest lepszy odrobinę
  • Darek_W lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych