Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przenoszenie drgań z blanku na rękojeść

dolnik blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 grudzień 2014 - 14:51

Niespecjalnie lezy mi na sercu opinia o wedkach, o ktorych tu dyskutujecie (na poziomie lingwistyki stosowanej).

Ale czy myslicie, ze teksty z katalogow pisane po angielsku maja wieksza zawartosc wartosciowych tresci niz te pisane po polsku i stanowiace obiekt szydery i kpin ? 



#82 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 grudzień 2014 - 14:58

Nie o to chodzi Guzu. 

Podalem tekst gdzie jest wytlumaczone o co chodzi w tym Vibralock wg producenta. Szczerze nie interesuje mnie czy ten uchwyt dziala czy nie dziala ;)

Koledzy opieraja sie na 'tak mi sie wydaje' i niestety nie moge sie z tym zgodzic. Tyle :)


  • Guzu i krzychun lubią to

#83 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 10 grudzień 2014 - 15:07

Panowie , ale ja tylko chciałem uzyskać informację, jak zamontować rękojeść ew jaka ma być to rekojeść ,aby drgania były jak najmocniej wyczuwalne w ręku  :) 

 

:) Tylko o to prosiłem  :) A tu już 5 stron i ja dalej nie wiem  :) 
 

Miłego wieczoru  :)
 


  • skalek-77 lubi to

#84 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:56

Przyzwyczaj sie do tego ;-) Jak koledzy podłapia temat to zapominaja jakie było pytanie na początku.


  • "Paweł" lubi to

#85 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 16:23

Panowie , ale ja tylko chciałem uzyskać informację, jak zamontować rękojeść ew jaka ma być to rekojeść ,aby drgania były jak najmocniej wyczuwalne w ręku   :)

 

:) Tylko o to prosiłem   :) A tu już 5 stron i ja dalej nie wiem   :) 
 

Miłego wieczoru   :)
 

Jak najkrótszy foregrip, arbor grafitowy, uchwyt SK2 ;) Choć i tak najważniejsze jak drgania przenosi sam blank, bo przy niektórych, choćbyś za sam goły blank trzymał, to nic nie wyczujesz ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 11 grudzień 2014 - 16:24


#86 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 grudzień 2014 - 17:10

Żbiku to chyba piersza konkretna odp na moje pytanie...
dziekuje ;-)

#87 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 17:33

Jak najkrótszy foregrip, arbor grafitowy, uchwyt SK2 ;) Choć i tak najważniejsze jak drgania przenosi sam blank, bo przy niektórych, choćbyś za sam goły blank trzymał, to nic nie wyczujesz ;)

 

 

Witam,

 

A te przenoszenie drgan z SK2 to jakos sprawdzone czy tylko tak bo mowia, mi gdzies indziej mowili o kiepskim przenoszeniu przez ten uchwyt. Krotki foregrip to tez nie tak koniecznie bo moze byc nakrecany, wtedy jego dlugosc i rozmiar nie ma znaczenia na 100%. 

 

Alps robi jak na razie uchwyty castingowe z torayowego grafitu, wedle opini zza oceanu sa bardzo czule ale kosztuja ponad 60 papierow.

 

Bujo



#88 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 11 grudzień 2014 - 17:45

Witam,

 

A te przenoszenie drgan z SK2 to jakos sprawdzone czy tylko tak bo mowia, mi gdzies indziej mowili o kiepskim przenoszeniu przez ten uchwyt. (...)

 

To jacyś źli ludzie tak mówili - to nie ludzie zapewne, a wilki.

Jak ktoś założy SK2, a potem trzyma za foregrip, albo wstawi insert z burla, to faktycznie, szału nie ma...

Ale przy wersji "blank exposed", kiedy palec - w moim przypadku środkowy - spoczywa bezpośrednio na blanku, chyba trudno się doszukać dziury (nomen omen) w całym :blink:


  • Sorok lubi to

#89 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:01

O, kolejny zimowy temat się rozwinął...

Jak chcecie mieć najlepsze przenoszenie drgań blanku, zalejcie sobie stopkę na blanku żywicą i będzie co prawda nie blank exposed, ale blank epoxyd... lub jak kto woli jednoskład pełny :)

 

A tak serio, dps, zwykły, z jak największą wolną (w granicach rozsądku rzecz jasna) przestrzenią pomiędzy arborami umieszczonymi w jego końcach - kiepskie pod kątem czułości są uchwyty osadzone np. na taśmie (odrobinę tylko lepiej wygląda to na arborach, z czego by nie były wykonane) gdzie dwa jej nawinięte zwoje w zasadzie wypełniają całą długość uchwytu - takie są moje odczucia, czysto subiektywne i dodam, że nie poparte badaniami naukowymi, co by zajadłym dwudziestopostowcom nie dawać kolejnej pożywki...  analogiczne spostrzeżenia w zasadzie tyczą się nps-a, choć ja już odszedłem od tych uchwytów, znakomitych swoją drogą...

 

I jeszcze mała uwaga, jeśli kijek nie ma foregripu, to ciężko mi podbijać, "opadingować", podszarpywać itd. - moja łapa się męczy i już - im cięższy kaliber kija i przynęty, tym bardziej brak fore mi przeszkadza  - pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale tak mam.

 

Pozdrawiam

Arek



#90 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:07

To jacyś źli ludzie tak mówili - to nie ludzie zapewne, a wilki.

Jak ktoś założy SK2, a potem trzyma za foregrip, albo wstawi insert z burla, to faktycznie, szału nie ma...

Ale przy wersji "blank exposed", kiedy palec - w moim przypadku środkowy - spoczywa bezpośrednio na blanku, chyba trudno się doszukać dziury (nomen omen) w całym :blink:

 

 

Witam,

 

Tak czysto teoryzujac- jesli zaloze Fuji DPS w wersji skeleton, bez insertu, bez burla i bede trzymal palec bezposrednio na blanku to tez w takim wypadku zmieni sie czulosc na plus, tak by wynikalo.

 

Bujo



#91 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:17

Witam,
 
Tak czysto teoryzujac- jesli zaloze Fuji DPS w wersji skeleton, bez insertu, bez burla i bede trzymal palec bezposrednio na blanku to tez w takim wypadku zmieni sie czulosc na plus, tak by wynikalo.
 
Bujo


zależy od dnia poprzedniego i częstotliwości drżenia rąk (delirium alkoholowe) , jak klina się nie zabije to żaden blank nie będzie czuły po dobrym weekendzie.
  • Jarasszy lubi to

#92 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:18

Przypuszczam, że tak. I że tak właśnie powstał SK2 :)

Żeby nie było, że tu odchodzi jakiś prozelityzm: mam pozytywne odczucia w związku z tym uchwytem i w jakichś tam wędkach, w których go zamontowano, dostrzegam sens jego zastosowania. Nikogo nie zamierzam nawracać ani nawet przekonywać. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami, podobnie jak inni dzielą się poradami o trzymaniu za foregrip podczas prowadzenia przynęty i innymi ciekawostkami ze swojej praktyki nad wodą.


Użytkownik chub norris edytował ten post 11 grudzień 2014 - 18:20


#93 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:52

Witam,

 

Ja absolutnie sie nie nabijalem jakby co. Za foregrip trzymam wedki z natury ciezkie z takimi tez kolowrotkami bo tak sa idealnie wywazone i idzie normalnie lowic caly dzien :) 

 

Bujo



#94 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:54

O, kolejny zimowy temat się rozwinął...

Jak chcecie mieć najlepsze przenoszenie drgań blanku, zalejcie sobie stopkę na blanku żywicą i będzie co prawda nie blank exposed, ale blank epoxyd... lub jak kto woli jednoskład pełny :)

 

A tak serio, dps, zwykły, z jak największą wolną (w granicach rozsądku rzecz jasna) przestrzenią pomiędzy arborami umieszczonymi w jego końcach - kiepskie pod kątem czułości są uchwyty osadzone np. na taśmie (odrobinę tylko lepiej wygląda to na arborach, z czego by nie były wykonane) gdzie dwa jej nawinięte zwoje w zasadzie wypełniają całą długość uchwytu - takie są moje odczucia, czysto subiektywne i dodam, że nie poparte badaniami naukowymi, co by zajadłym dwudziestopostowcom nie dawać kolejnej pożywki...  analogiczne spostrzeżenia w zasadzie tyczą się nps-a, choć ja już odszedłem od tych uchwytów, znakomitych swoją drogą...

 

I jeszcze mała uwaga, jeśli kijek nie ma foregripu, to ciężko mi podbijać, "opadingować", podszarpywać itd. - moja łapa się męczy i już - im cięższy kaliber kija i przynęty, tym bardziej brak fore mi przeszkadza  - pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale tak mam.

 

Pozdrawiam

Arek

I to jest cała filozofia dotycząca tematu.Popieram w całości co do słowa ;)



#95 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2014 - 19:03

Uchwyt, uchwytem. To on jako ostatni przekazuje nam impuls do ręki. Po drodze mamy jeszcze przelotki i kolektorek. 
Według mnie, każdy element odpowiada za jakość transmisji. 
Przykładem jaki mnie spotkał była możliwość łowienia wędką na tym samym blanku, z tym samym kołowrotkiem ale inaczej ubranym. I tak, lepiej przenosiła drgania wędka ubrana w recoil-e i z vss ( seryjnie zbrojony legend extreme ) niż kij uzbrojony w sk2 i fuji sic-i. 
Nie jestem rodbuilderem i nie znam się na tym praktycznie wcale ale przypuszczam, że dużą rolę odgrywały tutaj właśnie przelotki, które btw to niby się od plecionki wycierają czy coś  ;)



#96 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 11 grudzień 2014 - 19:35

Po drodze mamy jeszcze przelotki i kolektorek.

:)

W zasadzie coś w tym jest, jak się zważy, że kolektor to pracownik kolektury, bo czasami żeby nabyć kilka patyków przydałoby się mieć szczęście w losowaniu...



#97 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2014 - 20:01

Mój synek tak mówi :P 
Farcąc w losowaniu to faktycznie można by było w końcu graala znaleźć  :) 


  • haja1978 lubi to

#98 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:17

Panowie ,

 

W koncu pojawily się konkrety :) Dziękuję Arku - najbardziej rzeczowa odpowiedz.(dzieki za cdka. Oskrobałem i naprawdę  wyszło kosiwo w dlugości 3,20-tak jak mowileś )

 

Milego wieczoru Panowie 

 

Ps. Tak wasnie założyłem uchwyt. DPS gunsmoke  czyli na 2 kawałkach arbora a między nimi przerwa... Na drugim blanku założe pelny arbor grafitowy i zobaczymy co będzie.

Dodam , że obydwa blanki z jednaj firmy :)


Użytkownik pablo208 edytował ten post 11 grudzień 2014 - 21:18


#99 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 01:28

Panowie ,

 

W koncu pojawily się konkrety :) Dziękuję Arku - najbardziej rzeczowa odpowiedz.(dzieki za cdka. Oskrobałem i naprawdę  wyszło kosiwo w dlugości 3,20-tak jak mowileś )

 

Milego wieczoru Panowie 

 

Ps. Tak wasnie założyłem uchwyt. DPS gunsmoke  czyli na 2 kawałkach arbora a między nimi przerwa... Na drugim blanku założe pelny arbor grafitowy i zobaczymy co będzie.

Dodam , że obydwa blanki z jednaj firmy :)

To już było dawno, ale może pamiętasz, czy była wyczuwalna różnica?



#100 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 02 styczeń 2019 - 15:43

To już było dawno, ale może pamiętasz, czy była wyczuwalna różnica?

Było dawno,ale pamiętam. Różnicy nie uświadczyłem ....niby minęło 4 lata ,a ja nadal w tej kwestii głupi jestem .... przyzwyczaiłem się do skss golasa bez żadnego insertu ,ak łowię , i tak mi dobrze - kwestia przyzwyczajenia . Mam wrażenie ,że trzymając paluch na blanku czułośc mam na najwyższym poziomie. Wzmacnianie doznać czuciowych itp   :) uważam za kit jak wczesniej napisałem ... Czułość zależy moim zdaniem od blanku - w drugim stopniu od uchwytu ... 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dolnik, blank