Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Najlepsze w臋dzisko muchowe-subiektywny ranking u偶ytkownik贸w


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1762 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin/L臋bork

Napisano 18 stycze艅 2020 - 19:40

Co prawda kij posiadam ju偶 od po艂owy zesz艂ego roku ale musia艂em troch臋 nim po艂owi膰 aby par臋 s艂ow naskroba膰.

Loop cross s1 11' #7 w 5 kawa艂kach zbrojony u Micha艂a Migasa, z blanku kupionego za p贸艂darmo na wyprzeda偶y w stanach...

Za艂膮czony plik  kacper k2.jpg   54,19 KB   21 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  kacper k3.jpg   108,99 KB   20 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  kacper k5.jpg   85,74 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  kacper k1.jpg   39,32 KB   20 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

Pierwotnie stosowa艂em do niego link臋 Skagit compact 2.0 480grain. Co艣 mi nie gra艂o, niby to lata艂o ale nie tak jak powinno.

Ostatnio od kumpla po偶yczy艂em link臋 Skagit switch 480grain, kt贸ra jest o 120cm kr贸tsza od compacta. No i to by艂o to, z flatshooterem lata to bezproblemowo na spore dystanse. Ten switch ogarnia mi 艂owienie troci na Inie zar贸wno underhandem jak i znad g艂owy. Polyleadery i tipy do T-12 艣migaj膮 a偶 mi艂o. Czekam teraz na ko艂owrotek do niego - Hardy Zane. Planuje wykorzysta膰 ten zestaw w Norwegii do 艂owienia 艂o艣k贸w na sunraya z prostej linki, hitche i bombery. No i je艣li pojad臋 do S艂owenii to wykorzystam go do 艂owienia t臋czak贸w na nimf臋, ma odpowiednio du偶o mocy aby je wyprowadzi膰 z nurtu na spokojniejsz膮 wod臋 po braniu.

Niedawno kupi艂em drugiego crossa, dwur臋czny. Ale o nim b臋dzie kiedy indziej, jak doczeka si臋 swojego debiutu, mo偶e na Pars臋cie w przysz艂ym miesi膮cu, bo na Ine to za gruba armata.

Ta 11' jeszcze polskiej troci nie zaliczy艂a, dzi艣 jedynie pstr膮ga, ale grilsa w Norwegii wyj臋艂a.

Za艂膮czony plik  20190715_133554.jpg   78,95 KB   23 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  20190720_084842.jpg   88,55 KB   23 Ilo艣膰 pobra艅

 

Gdybym mia艂 ogranicza膰 kije do 艂owienia, to ten zdecydowanie zosta艂by ze mn膮 jako allrounder.

Szukam jeszcze crossa w 13'2'' #8 lub 12'2'' #7. Je艣li kto艣 widzia艂 w dobrej cenie to poprosz臋 o info na priv :)



#1662 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 post贸w
  • LokalizacjaRypin
  • Imi臋:Marian
  • Nazwisko:St臋pniewski

Napisano 18 stycze艅 2020 - 19:54

Jak masz Kacper mo偶liwo艣膰, to spr贸buj z nim OPST-a - spokojnie powinien starczy膰 350 grain. Duzo l偶ej, a wi臋c i przyjemniej. Jak lubisz ci臋偶sze, to mo偶e 400 - my艣l臋 偶e spokojnie wystarczy. Lata膰 b臋dzie podobnie, a komfort l偶ejszej linki nieoceniony. Przy tym kr贸tszy, da si臋 rzuci膰 mniejsz膮 p臋tl膮, bli偶ej wody, co ma swoje zalety gdy nad g艂ow膮 ga艂ezie, lub wleziesz w krzaki.


  • Kacper.K lubi to

#1663 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 post贸w
  • LokalizacjaBielsko-Bia艂a
  • Imi臋:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 19 stycze艅 2020 - 15:38

Hej @mack zainteresowa艂e艣 mnie tym Sage One 990. Szukam czego艣 lekkiego jednor臋cznego do mniejszych much. Jest ten kij jeszcze gdzie艣 do kupienia, ja nie mog臋 nic znale藕膰...

Wys艂ane z mojego SM-G960F przy u偶yciu Tapatalka

#1664 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 post贸w
  • LokalizacjaKozienice
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 19 stycze艅 2020 - 16:16

Winston Boron III LS 4wt

Z niecierpliwo艣ci膮 wyczekuje pierwszych, wiosennych ryb i mo偶liwo艣ci sprawdzenia tej w臋dki w boju.

Za艂膮czone pliki


  • Pawe艂 Bugajski, Andrzej Stanek, arturbukowski i 3 innych os贸b lubi膮 to

#1665 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 stycze艅 2020 - 16:28

Winston Boron III LS 4wt

Z niecierpliwo艣ci膮 wyczekuje pierwszych, wiosennych ryb i mo偶liwo艣ci sprawdzenia tej w臋dki w boju.

Mo偶e d艂ugo艣膰, ugi臋cie, przeznaczenie? No wiesz, tak troch臋 wi臋cej szczeg贸艂贸w, mo偶e jak zdoby艂e艣 ten fajny kij?

Winston wprowadza nowe modele, moje przygody zako艅czy艂em na b3x, ale...ciekaw jestem nowo艣ci :)



#1666 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 19 stycze艅 2020 - 17:00

Hej @mack zainteresowa艂e艣 mnie tym Sage One 990. Szukam czego艣 lekkiego jednor臋cznego do mniejszych much. Jest ten kij jeszcze gdzie艣 do kupienia, ja nie mog臋 nic znale藕膰...

Wys艂ane z mojego SM-G960F przy u偶yciu Tapatalka


Tomek,ju偶 par臋 lat nie produkuj膮 tych kij贸w, zast膮pione przez seri臋 X, ja mojego zakupi艂em w艂a艣nie jak by艂y przecenione, bo wchodzi艂 nast臋pca. Tak wi臋c o n贸wk臋 b臋dzie ci臋偶ko. Ale pewnie do wyhaczenia z drugiej r臋ki na ebayu.

Kij jest faktycznie leciutki i spokojnie ogarnia tez du偶e muchy. Ja testowa艂em go na szkierach na szczupakach, muchy 20-25 cm "Bauer style". Z link膮 loop booster bez wysi艂ku i spiny transportowa艂em je na 20m. 艁owi膮c z 艂贸dki to wystarcza艂o w zupe艂no艣ci.
Natomiast w zesz艂ym roku w innych okoliczno艣ciach i z mniejszemi muchami oraz przy u偶yciu super sztywnej linki tropic (Sa titan) dopiero pokaza艂 jaka z niego katapulta.
  • tombrajder lubi to

#1667 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 post贸w
  • LokalizacjaKozienice
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 19 stycze艅 2020 - 17:01

Pawle, kij ma od kilku dni a wczoraj pierwszy raz wyskoczy艂em z nim na 40 minut na rzek臋, by m贸c w ko艅cu nim pomacha膰 i cho膰 chwile si臋 nim nacieszy膰.

D艂ugo艣膰 8'6", akcja med fast, pod ryb膮 powinien ugina膰 si臋 stosunkowo g艂臋boko a rzuca si臋 nim bardzo przyjemnie, spokojnie.

Docelowo zakupiony g艂ownie na niedu偶e rzeki Mazowsza, gdzie mokra i sucha mucha to podstawa, ale te kilka razy w roku pojedzie ze mn膮 na po艂udnie Polski oraz od 艣wi臋ta Lubelszczyzna.

Chcia艂bym m贸c napisa膰 wi臋cej o nim, ale na to jeszcze musz臋 poczeka膰. Musi si臋 u mnie ryba ruszy膰 z zimowego letargu. 


  • Pawe艂 Bugajski lubi to

#1668 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 19 stycze艅 2020 - 17:40

Kacper tez mam tego crossa 7110 / 5 i tez zbrojnego przez Micha艂a. Nie by艂 jeszcze na rybach ale par臋 razy nim rzuca艂em. Nie za bardzo potrafi臋 dobra膰 do niego link臋 / g艂owice. Pr贸bowa艂em barrio switch 5/6 i 6/7, rio single handed spey 8, g艂owice scandi 21g, 25g i 27g. Niby ze wszystkim da艂o si臋 rzuca膰 ale nie by艂o tego b艂ysku, 偶e wiesz 偶e to jest match. Skagit to raczej nie moja bajka, ale mam jeszcze zamiar przetestowa膰 te same g艂owice scandi ale z runningiem w otulinie a nie nylonowym shootingiem. Czasami ciut wi臋kszy opor rozbieg贸wki na przelotkach pozwala 艂atwiej rozwin膮膰 si臋 d艂ugiemu przyponowi (u mnie 5m)...

Natomiast dla mnie nigdy to nie b臋dzie 艂ososiowy allrounder. Moim zdaniem jest za delikatny, mam wra偶enie 偶e ryba 85 -90cm, zawi膮偶e na nim supe艂. Nie mowie ze nie wyjmiesz na nim takiej ryby, ale um臋czon膮 na 艣mier膰. Na trocie to co innego, nadaje si臋 pi臋knie, srebrniak 80+ nie zdarza si臋 cz臋sto.
Switche loopa s膮 opisane bardziej w kategorii jednor臋cznej. Kij dh w klasie 6 jest o wiele mocnieszy ni偶 switch loopa w klasie 7.
  • Kacper.K lubi to

#1669 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 post贸w
  • LokalizacjaAndrych贸w/Krak贸w
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 19 stycze艅 2020 - 19:37

艁ukasz 艣wietny kij:) A powiedz mi jak膮 link臋 masz do niego??
  • Lukasz_ lubi to

#1670 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 post贸w
  • LokalizacjaKozienice
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 19 stycze艅 2020 - 21:05

艁ukasz 艣wietny kij:) A powiedz mi jak膮 link臋 masz do niego??

Obecnie nic wyszukanego. Na jesieni kupi艂em z ciekawo艣ci i jako eksperyment S.A. air cel SHORT. Mia艂o by膰 S.A. SBT, ale 偶e obie linki maj膮 g艂owic臋 7,5 metra (a w艂a艣nie na takiej mi zale偶a艂o), to wyb贸r pad艂 na bud偶etowy air cel. Linka dobrze pasuje do tego winstona, gdzie na moich okolicznych rzekach rzuty na 15 metr贸w, to ju偶 szale艅stwo. 

 

#1671 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin/L臋bork

Napisano 19 stycze艅 2020 - 21:44

Kacper tez mam tego crossa 7110 / 5 i tez zbrojnego przez Micha艂a. Nie by艂 jeszcze na rybach ale par臋 razy nim rzuca艂em. Nie za bardzo potrafi臋 dobra膰 do niego link臋 / g艂owice. Pr贸bowa艂em barrio switch 5/6 i 6/7, rio single handed spey 8, g艂owice scandi 21g, 25g i 27g. Niby ze wszystkim da艂o si臋 rzuca膰 ale nie by艂o tego b艂ysku, 偶e wiesz 偶e to jest match. Skagit to raczej nie moja bajka, ale mam jeszcze zamiar przetestowa膰 te same g艂owice scandi ale z runningiem w otulinie a nie nylonowym shootingiem. Czasami ciut wi臋kszy opor rozbieg贸wki na przelotkach pozwala 艂atwiej rozwin膮膰 si臋 d艂ugiemu przyponowi (u mnie 5m)...

Natomiast dla mnie nigdy to nie b臋dzie 艂ososiowy allrounder. Moim zdaniem jest za delikatny, mam wra偶enie 偶e ryba 85 -90cm, zawi膮偶e na nim supe艂. Nie mowie ze nie wyjmiesz na nim takiej ryby, ale um臋czon膮 na 艣mier膰. Na trocie to co innego, nadaje si臋 pi臋knie, srebrniak 80+ nie zdarza si臋 cz臋sto.
Switche loopa s膮 opisane bardziej w kategorii jednor臋cznej. Kij dh w klasie 6 jest o wiele mocnieszy ni偶 switch loopa w klasie 7.

Maciek, liczy艂em na Tw贸j g艂os bo ogl膮da艂em na zdj臋ciach Twojego loopa :).

 

Skagit stosuj臋, ze wzgl臋du na jego d艂ugo艣膰, cho膰 tutaj jeszcze lepiej nadaje si臋 wskazany przez Mariana OPST. Rzeki na kt贸rych najwi臋cej 艂owi臋 to Ina i 艁eba. Ina ma jakie艣 8-12 metr贸w szeroko艣ci (dolna 艁eba troch臋 wi臋cej), wi臋c 6-cio metrowa g艂owica + 3 m tipa + 1,2m przyponu powoduj膮, 偶e 艂owi膮c pod k膮tem 90* praktycznie nie wyrzucam runningu za przelotki. 艁owi膮c bardziej klasycznie - czyli pod k膮tem 60 lub 45 stopni raptem 5-7 metr贸w runningu wykorzystuj臋. Je艣li mia艂bym u偶y膰 g艂owicy powy偶ej 7,5m to czasem nie zdo艂a艂bym jej rozwin膮膰. Ten skagit switch moim zdaniem daje efekt wow, leci do mnie jeszcze skagit od Rio, poszukam OPST'a i czego艣 d艂u偶szego i bardziej delikatnego.

 

Nie napisa艂em, 偶e jest to 艂ososiowy allrounder bo nie jest, jest allrounderem je艣li chodzi o ca艂okszta艂t 艂owienia. Na 艂ososie nadaje si臋 tylko w okre艣lonych warunkach. Natomiast je艣li chodzi o wzi臋cie tego kija na ryby "w ciemno" to jak najbardziej. Pstr膮gi i trocie w rzece - streamer i nimfa, morskie trocie, szczupaki na lekko, okonie, 艂ososie i trocie w rzece. Wszystko to ogarnie, niekt贸re tematy bardziej komfortowo, niekt贸re mniej ale da rad臋. U mnie dedykowany jest do 艂owienia na Inie i do 艂owienia okre艣lonymi technikami znad g艂owy w Norwegii.

 

Co do ryb 85-90cm, na pewno wygodniej i lepiej dla nich by艂oby wyholowa膰 je na #9. Z tym, 偶e 艂owienie 11' #9 p贸艂 dnia znad g艂owy to ju偶 do艣膰 m臋cz膮cy temat.  

 

Zaciekawi艂e艣 mnie tym przyponem d艂ugo艣ci 5m, rozumiem 偶e wi膮偶esz koniczny bezpo艣rednio do g艂owicy, bez polyleader贸w.


  • mack lubi to

#1672 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 post贸w
  • LokalizacjaWro
  • Imi臋:Maciek

Napisano 19 stycze艅 2020 - 22:14

Z tym, 偶e 艂owienie 11' #9 p贸艂 dnia znad g艂owy to ju偶 do艣膰 m臋cz膮cy temat.

Jedn膮 r臋k膮 na pewno. Raczej wybra艂 bym do tego w臋dk臋 nie d艂u偶sz膮 ni偶 9'6.


Zaciekawi艂e艣 mnie tym przyponem d艂ugo艣ci 5m, rozumiem 偶e wi膮偶esz koniczny bezpo艣rednio do g艂owicy, bez polyleader贸w.

Eksperymentuj臋 z zestawem pod hitche. Przypon koniczny mono, bez polyleadera. Ma bardzo delikatnie opada膰 na wod臋. Kotwiczysz tez tylko ten przypon wiec rzuty s膮 bardzo ciche.

U偶ytkownik mack edytowa艂 ten post 19 stycze艅 2020 - 22:18

  • Kacper.K lubi to

#1673 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 post贸w
  • LokalizacjaOstro艂臋ka

Napisano 24 stycze艅 2020 - 12:08

Nigdy nie mia艂em Loomisa... :(

Mo偶e to czas by spr贸bowa膰? Co s膮dzicie?

Ok. Powoli wracam do 偶ywych. Wywiad zrobi艂em. Kolega ma Asquitha 5 i 6. U偶ywa do nich linek Rio Perception (do 5-5, do 6- 6). Kije bardzo precyzyjne na du偶ych dystansach, na kr贸tkim i 艣rednim te偶 bardzo dobre (tu si臋 przydaje to, 偶e Perception jest o p贸艂 klasy ci臋偶sza) . W por贸wnaniu do Sage One bardziej spolegliwe, ale w dalszym ci膮gu szybkie. "Sz贸stka" nie jest w臋dk膮 do streamera, ale raczej do du偶ej suchej (najwi臋ksza ryba Paw艂a , "j臋tkowa" mia艂a 65 cm, nie by艂o problemu z brakiem mocy). Waga- na sucho por贸wnywalna z innymi topowymi w臋dkami, w czasie rzut贸w jest wra偶enie, 偶e Asquithy s膮 l偶ejsze. Jako艣膰 wykonania i komponenty bez zarzutu. Jedyna wada- trzeba d艂ugo czeka膰 na sprowadzenie w臋dki przez polskiego dystrybutora. Je艣li b臋dziesz na kr臋ceniu much w Supra艣lu b臋dzie mo偶na nimi pomacha膰 na 偶ywo.



#1674 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 post贸w
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 30 stycze艅 2020 - 15:20

 

Pierwotnie stosowa艂em do niego link臋 Skagit compact 2.0 480grain. Co艣 mi nie gra艂o, niby to lata艂o ale nie tak jak powinno.

 

A nie za ci臋偶ko. Cross'y mo偶na oczywi艣cie przeci膮偶y膰 o klas臋 czy ciut wi臋cej ale wed艂ug producenta, linka scandi do tego kija to 22 gramy.

Loopy mam troch臋 obrzucane i zawsze linki w klasie kija najlepiej mi pasuj膮, Dla SH i DH.

D艂ugo艣膰 g艂owicy to inna sprawa.

 

tomaszek11


U偶ytkownik tomaszek11 edytowa艂 ten post 30 stycze艅 2020 - 15:39


#1675 OFFLINE   Troszk臋 Muszkarz

Troszk臋 Muszkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaPo艂udniowa Polska, 艢l膮sk
  • Imi臋:Jacek

Napisano 10 maj 2020 - 03:07

Moim uniwersalnym w臋dziskiem  #5 by艂 Hardy Zenith 9' #4. Lekki kij z du偶ym zapasem mocy i jak dla mnie z fantastyczn膮 akcj膮. Rzucanie tym w臋dziskiem to po prostu czysta przyjemno艣膰 a w u偶yciu wydaje si臋 by膰 du偶o l偶ejszy ni偶 mog艂yby to sugerowa膰 dane fabryczne. A 偶e moj膮 ulubion膮 metod膮 po艂owu jest sucha mucha to by艂em w "si贸dmym niebie" i na dodatek przekonany do firmy Hardy na 200 %. Pierwsze 100 % za艂atwi艂 Zenith 9' #5.  Nie mia艂o te偶 znaczenia czy #4 akurat holowa艂a ma艂ego lipienia czy du偶ego pstr膮ga, zawsze pewnie i skutecznie. Celno艣膰 rzut贸w i "zasi臋g ra偶enia" w przypadku obydwu w臋dzisk, po prostu palce liza膰, a co najwa偶niejsze to 偶e cz臋sto wybaczaj膮 mi moje b艂臋dy wynikaj膮ce czy to ze  zm臋czenia czy po prostu z niedbalstwa. Musz臋 jednak zaznaczy膰 偶e komfort ten przyszed艂 wraz z zastosowaniem do nich linek SA GPX i Rio Grand. Tak wi臋c po wielu pr贸bach ze sprz臋tem innych firm wydawa艂o mi si臋 偶e znalaz艂em swojego Graala. 呕ycie jednak lubi p艂ata膰 figle i po jakim艣 czasie pokaza艂a si臋 niestety na rynku seria Zephrus. Po zasi臋gni臋ciu wiedzy na jej temat, sprawdzeniu organoleptycznym  i dobrych do艣wiadczeniach z Zenithami nie by艂o wi臋c innego wyboru i trzeba by艂o da膰 ponie艣膰 si臋 fantazji. Zosta艂em wi臋c szcz臋艣liwym posiadaczem Zephrusa FWS 8'6" #4.

I ju偶 na pierwszej wyprawie wielkie rozczarowanie, gdzie si臋 podzia艂a moc Zenitha ?! Nowy zakup nie doko艅czy艂 w臋dkowania w dniu  debiutu i zosta艂 zmieniony przez swojego starszego brata. Tak si臋 jednak z艂o偶y艂o 偶e w ubieg艂ym roku m贸j przyjaciel czeka艂 na powr贸t z serwisu z艂amanego w臋dziska i  zosta艂 bez "czw贸rki". Z proponowanych do po偶yczenia mu przeze mnie wybra艂 Zenitha kt贸rego ju偶 wyd臋bi艂 ode mnie na sta艂e, nie za darmo rzecz jasna. Chcia艂em mu przy okazji do kompletu wcisn膮膰 Hatcha3+, kt贸rego szczerze nie znosz臋, ale nie chcia艂. Kolega zosta艂 wi臋c najszcz臋艣liwszym w臋dkarzem a ja najwi臋kszym os艂em roku 2019. Mo偶e nie sprzeda艂bym mu tego kija ale w mi臋dzyczasie zapa艂a艂em 偶膮dz膮 do Artisana. Tym razem jednak powiedzia艂em sobie nie, ka偶de szale艅stwo ma swoje granice. I tak przysz艂o mi zaprzyja藕ni膰 si臋 z Zephrusem kt贸rego obecnie ceni臋 i lubi臋 i powiem 偶e jest l偶ejszy (6" mniej), 艂adniejszy i nawet bardziej finezyjny ni偶 jego poprzednik. A 偶e jestem uczuciowo do艣膰 stabilnym facetem to z w臋dziskami Hardy nie rozstan臋 si臋 do ko艅ca "kariery".

Na koniec kilka s艂贸w na temat serwisu, cho膰 najkr贸cej mo偶na powiedzie膰 - beznadziejny. Je艣li kupili艣cie w臋dzisko za granic膮, nie pr贸bujcie za艂atwia膰 napraw gwarancyjnych bezpo艣rednio, stracicie czas i nerwy. Lepiej od razu poprosi膰 o pomoc kt贸rego艣 z polskich dystrybutor贸w Hardy'ego.  


U偶ytkownik Troszk臋 Muszkarz edytowa艂 ten post 10 maj 2020 - 03:27


#1676 OFFLINE   Troszk臋 Muszkarz

Troszk臋 Muszkarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 post贸w
  • LokalizacjaPo艂udniowa Polska, 艢l膮sk
  • Imi臋:Jacek

Napisano 12 maj 2020 - 17:40

Witam ponownie.

 

Tym razem chcia艂bym dorzuci膰 co nieco na temat Zenitha "sz贸stki". Ja r贸wnie偶 pocz膮tkowo mia艂em problem z "艂adowaniem". W przypadku #4 i #5 pomimo 偶e s膮 to do艣膰 sztywne w臋dziska, mamy do czynienia z mi臋kkimi szczyt贸wkami, kt贸re pi臋knie pracuj膮 i bardzo dok艂adnie informuj膮 nas kiedy kij jest za艂adowany. Niestety #6 w tym wzgl臋dzie r贸偶ni si臋 od mniejszych braci. Jest to w臋dzisko mocarne ale te偶 i sztywne. Z czasem oczywi艣cie jeste艣my w stanie opanowa膰 technik臋 rzucania tym kijem ale ponownie wraca temat doboru linki. I znowu dobrym rozwi膮zaniem s膮 SA GPX i Rio Grand albo ka偶da inna WF w klasie 7. Jak ju偶 nam si臋 to wszystko uda dobrze zestroi膰 to je艣li #5 mo偶emy nazwa膰 "bazook膮" to w przypadku #6 jest to ju偶 "armata". Praktycznie ka偶dy streamer od 5 do 12 cm wylatuje z niej jak pocisk. Wi臋kszych nie pr贸bowa艂em ale jestem pewien 偶e da rad臋. Pozostaje temat tzw. trzymania ryby. Nie ma tu chyba problemu je艣li zdamy sobie spraw臋 po jakie ryby idziemy z tym sprz臋tem. Je艣li nawet spadnie jaki艣 pstr膮偶ek to jego fart,  nie po niego wybrali艣my si臋 tak uzbrojeni. Dla pe艂nej jasno艣ci dodam 偶e opisuj臋 do艣wiadczenia z w臋dziskiem 10'. U偶ywam go g艂贸wnie do streamera cho膰 w ekstremalnych sytuacjach r贸wnie偶 do mokrej chocia偶 tutaj spokojnie wystarcza "pi膮tka", kt贸r膮 za jej uniwersalno艣膰 uwa偶am za najlepsz膮 na 艣wiecie w swojej klasie. W臋dziska w klasie 6 u偶ywam g艂ownie na Dunajcu, Skawie i Sanie (streamer, mokra) tudzie偶 na ba艂ka艅skich rzekach gdzie zdarzy艂o mi si臋 zastosowa膰 go do nimfy na przekl臋tej "dziurze" na rzece Ribnik. Ko艅cz膮c temat w臋dek Hardy'ego mam nadziej臋 偶e zgodnie z leitmotivem forum wykaza艂em si臋 w艂a艣ciwym subiektywizmem.    



#1677 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 post贸w
  • LokalizacjaGliwice
  • Imi臋:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 17 maj 2020 - 20:43

Cze艣膰 Panowie, kr贸tkie pytanie do Was bo wi臋kszych spec贸w nie znam :)

Stoj臋 przed wyborem nowego kija. G艂贸wnie do suchej, czasem do nimfy, okazyjnie do mokrej. 艁owisko: Skawa, Raba czasem Dunajec.

Orvis Recon 8,6' #5 czy Ignis 9' #5?

#1678 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 post贸w
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 17 maj 2020 - 21:48

Ignis #5 9'jest bardzo uniwersalnym kijem, fajnym te偶 do suchej. Nie mam osobiscie w tych praametrach co pytasz ale mialem okazj臋 kumpla Ignisem 9' #5 niema艂o po艂owi膰, wlasnie glownie na such膮.

Recon w #5 klasie to wedka sztywna, mocna. Mialem 9'#5 to sprzedalem innemu kumplowi. Do streamera super, dalekiej nimfy, mokrej muchy okej, ale na such膮 kiepsko mi sie nim 艂owi艂o. Nie ma tego "czego艣" Pozatym dla mnie Recon jest brzydki do wy偶ygania.

U偶ytkownik OloPe edytowa艂 ten post 17 maj 2020 - 21:49

  • Pasta i Troszk臋 Muszkarz lubi膮 to

#1679 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 post贸w
  • LokalizacjaGliwice
  • Imi臋:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 18 maj 2020 - 16:02

Dzi臋ki za konkrety. To utwierdza mnie w pierwotnym wyborze. Nie bez znaczenia dla mnie jest te偶 kwestia zostawienia pieni臋dzy w kraju zamiast wysy艂ania ich za ocean.

#1680 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 post贸w
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 maj 2020 - 18:29

Jesli kij ma by膰 g艂ownie do suchej to nie my艣la艂e艣 o kr贸tszym Ignisie? Np 8'? B臋dzie mniej uniwersalny ale do suchej wygodniejszy.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych