Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2918 odpowiedzi w tym temacie

#2481 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 12 kwiecień 2021 - 15:55

Witam

Zastanawiam się nad kupnem pontonu Maweric 300D lub 270 D do tego silnik 5 KM. Będę w 99% pływał sam po Odrze. Dajcie znać co sądzicie o takim wyborze. Czy wystarczy.



#2482 OFFLINE   marcin_ketrzyn

marcin_ketrzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 12 kwiecień 2021 - 16:49

300 najmniej. Bierz 330C :)
  • Biesan i Przemek_M lubią to

#2483 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 12 kwiecień 2021 - 18:25

300 najmniej. Bierz 330C :)

Jestem za, już tu koledzy wiele razy radzili, bierz największy na jaki Cię stać i jaki jesteś w stanie sam ogarnąć (transport), miejsca nigdy za wiele, chociaż z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że 330 dla jednej osoby z gratami jest w zupełności ok.



#2484 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1378 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 kwiecień 2021 - 18:37

Witam
Zastanawiam się nad kupnem pontonu Maweric 300D lub 270 D do tego silnik 5 KM. Będę w 99% pływał sam po Odrze. Dajcie znać co sądzicie o takim wyborze. Czy wystarczy.

Co komu potrzeba. Ja mam 300D i 15KM jest szatan :) Nie kupił bym większego. Pływam o 1.5r. Pół roku na 8KM od roku na 15.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • S.N. i pawlo29 lubią to

#2485 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1471 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 kwiecień 2021 - 19:41

A ja mam 370 i samemu jest w sam raz :)
  • GregorS i elpojo lubią to

#2486 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4591 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 kwiecień 2021 - 20:08

Z perspektywy czasu ... Kupiłem 330 tylko dlatego, że był chyba 3 stówki droższy od 300. Dziś dla 1 osoby wziąłbym maks 300, a nawet bardzo poważnie przemyślałbym 270. Podkreślam, że chodzi o pływanie w pojedynkę i tylko czasami z doskoku w dwie osoby. Mniejszy, lżejszy ponton o wiele łatwiej wodować w trudniej dostępnych miejscach albo takich, że po prostu musisz go kawałek przenieść w powietrzu. Jak się nie ma problemu z wodowaniem to jak już to zostało wielokrotnie napisane kupować największy na jaki kogo stać.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 12 kwiecień 2021 - 20:09

  • godski i skilos lubią to

#2487 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 20:16

Z perspektywy czasu ... Kupiłem 330 tylko dlatego, że był chyba 3 stówki droższy od 300.
 

 

Dosyć osobliwe, by jedynym czynnikiem decydującym o wyborze była wyższa cena ;)



#2488 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4591 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 kwiecień 2021 - 20:41

Dlatego napisałem z perspektywy czasu, także doświadczenia po tym okresie, a nie porad z internetów. I dlatego jeszcze raz podkreślę: nie masz slipu łagodnego to nie kupuj pontonu długiego 😂 tym bardziej jak 90 % pływania to pływanie w pojedynkę.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 12 kwiecień 2021 - 20:49


#2489 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 kwiecień 2021 - 20:57

Jak założy dobre kółka, przyczepe z wciągarka, to pomijając skarpy bez problemu w pojedynkę się woduje z detka 3.7m. A jak będzie wciągarka elektryczna to bez potu na d. Jednym palcem cały majdan na przyczepe wjeżdża

#2490 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 21:29

Ja pływam tylko sam. Tylko rzeka i tylko spinning. Minimalizm totalny. Jeden plecak jedna wędka, silnik, paliwo, kotwica, krzesło obrotowe i koniec gratów. Jeszcze luz jest. Ponton miał być mobilny, wożony na przyczepce towarowej 2 metry z dorobionymi płozami i rolkami. Mam podobnie jak tu kolega pokazał

 

 

Ja mam akurat przyczepkę Zasław SU205 więc ma kiper, ale to nie jest w niczym potrzebne przy takim rozwiązaniu. Wybór był świadomy i zaplanowany. Miał być kil, miała być alu podłoga. Trafiłem w dobrej kasie gumiaka Shark Dominika 2.70 o takich parametrach zresztą z dobrymi opiniami na innym forum i go kupiłem. Dorobiłem mu koła i poręczność slipu takiego gumiaka na takiej przyczepce jest spoko. Samemu go wrzucam gdzie chcę. Byle brzeg schodził dość łagodnie wjeżdża i wyjeżdża z silnikiem do wody i z wody. Zapakowanie jak widać wyżej na filmie bułka z masłem. Z perspektywy nie za długiego czasu uważam, że to był dobry krok w dobrą stronę. Miejsca dla jednej osoby ze spiningiem jest wystarczająco dużo. Może gdybym łowił na lekko i miał tam pomieścić 5 wiader z zanętą było by słabo. Ale do moich zastosowań nie potrzebują dłuższej dętki. Oczywiście każdy ma inne potrzeby i zapatrywania na zagadnienie. Ale jedna osoba i spinning to 2.7 jest wystarczająco dużo na rzekę. Co innego też jeziora gdzie może nieźle zawiać, są fale etc. Ale na rzece to jedynie tarka się robi czy minimalna fala i nie ma z tym problemu. Mój gumowiec po zamontowaniu kółek i przymiarkach silnika w ubiegłym roku.

 

Komplet1.jpg


Użytkownik darek63 edytował ten post 12 kwiecień 2021 - 21:29


#2491 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5514 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 kwiecień 2021 - 21:33

I oto chodzi , aby użytkownik był zadowolony , a nie obserwatorzy:)
  • S.N. lubi to

#2492 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 12 kwiecień 2021 - 22:08

I oto chodzi , aby użytkownik był zadowolony , a nie obserwatorzy:)

Nie wyklucza jedno drugiego.  Jak obserwatorzy zgrzytają z zazdrości zębami, to i użytkownik jest wniebowzięty, bo jest przekonany o   dokonaniu prawidłowego wyboru  :)



#2493 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 kwiecień 2021 - 07:54

Co komu potrzeba. Ja mam 300D i 15KM jest szatan :) Nie kupił bym większego. Pływam o 1.5r. Pół roku na 8KM od roku na 15.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Ok zdecydowałem się na 300 D. Jak widzę po wpisie nie ma co kupować 5KM. Będzie  pewnie za słaby.



#2494 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 kwiecień 2021 - 08:06

Dzięki wszystkim za opinie.  Zamówiłem 300 D. Na pewno na początku będę woził ponton w aucie. Składał i rozkładał. Po za tym będę używał tylko do spinningu. Teraz kwestia silnika. Mam okazję kupić dwuletni, pięciokonny silnik Hondy. Przepływane niecałe 30moto godzin. Silnik z pewnej ręki po tegorocznym przeglądzie serwisowym w centrum motorowodnym w Gorzowie Wlk. Jedna wada to pogryziona rączka gazu przez psa. Cena 3000 zł. Warto? Czy nie zawracać sobie głowy.



#2495 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 13 kwiecień 2021 - 08:18

Zależy jak mocno pogryziona:)
  • Biesan, sero1975 i Przemek_M lubią to

#2496 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 kwiecień 2021 - 08:50

Zależy jak mocno pogryziona:)

To tylko wizualne nie funkcjonalne.



#2497 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 13 kwiecień 2021 - 08:54

Myślę że warto. Nowy kosztuje chyba ok 5500zl. Tutaj już masz dotarty silnik. Co do uszkodzonej rączki to już Twoja decyzja czy będzie Ci przeszkadzać czy nie. Zawsze można w serwisie zamówić nowy element.
  • Przemek_M lubi to

#2498 OFFLINE   Dżagiel

Dżagiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 13 kwiecień 2021 - 09:15

Myślę że warto. Nowy kosztuje chyba ok 5500zl. Tutaj już masz dotarty silnik. Co do uszkodzonej rączki to już Twoja decyzja czy będzie Ci przeszkadzać czy nie. Zawsze można w serwisie zamówić nowy element.

Dzięki. Co do ceny i jakości nie mam zastrzeżeń. Tylko czy silnik ogarnie ten ponton. Myślę że całość jakieś 200kg.



#2499 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 09:29

Dzięki. Co do ceny i jakości nie mam zastrzeżeń. Tylko czy silnik ogarnie ten ponton. Myślę że całość jakieś 200kg.

Przy 5 KM te 200 kg jest za dużo IMO. Porównuję do mojego byłego zestawu, gdzie miałem 6 km i 330 cm. W dwie osoby prawie był ślizg. Brakowało dosłownie kilka obrotów więcej, ale te 17 km/h się pchało wodę. I nie miałem 200 kg na pewno z całym zestawem.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 13 kwiecień 2021 - 09:30


#2500 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1378 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 kwiecień 2021 - 09:51

O moja przyczepa, obecnie wozi już tylko gruz. :)

Mam przyczepę podłodziową, mam slip co kawałek, jeżeli nie jadę do portu woduję się prosto z ostrogi. Pomimo to nie zamienił bym na większy, w ostateczności wziął bym RiverFoxa 400 z 30KM... :)

Co do fali na rzekach potrafi być upierdliwa, jest ostra i mocno bryzga są 2 metody pokonania jej, kiedyś na kolibri pływałem wolno i byłem cały mokry

.

https://www.instagra.../p/Bod_2r8AAUw/

.

Tu film z czwartku, taka sama fala i dokładnie to samo miejsce, tylko 300D (Większe balony). Trzeba się przełamać wejść w ślizg i przy 30-35km/h mocno trzymać rumpel i sznurek.

.