Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon na... zakup pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3006 odpowiedzi w tym temacie

#2941 OFFLINE   atarilol

atarilol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSzcz
  • Imię:Rafal

Napisano 12 sierpień 2024 - 08:35

No to teraz się zastanawiam między kolibri KM-300DL a KM-300D. różnica w cenie spora, DL ma tylko aitmqte i drewniana książkę. No chyba że zamówię że strony pontony Kolibri, tam 300D jest w fajnej cenie 



#2942 OFFLINE   atarilol

atarilol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSzcz
  • Imię:Rafal

Napisano 12 sierpień 2024 - 10:35

Jak duża różnica jest w użytkowaniu drewnianej podłogi z Alu listwami to pełnej Alu? Na pontony-kolibri.pl jest tylko 300d ze sklejka. I cena 3400, na tokarex jest 300d z alu, ale cena już 4900, opłaca się tyle dopłacać? 



#2943 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2024 - 11:07

Jak duża różnica jest w użytkowaniu drewnianej podłogi z Alu listwami to pełnej Alu? Na pontony-kolibri.pl jest tylko 300d ze sklejka. I cena 3400, na tokarex jest 300d z alu, ale cena już 4900, opłaca się tyle dopłacać? 

1500 dopłaty to zdecydowanie za dużo.


  • Biesan i drChlubicz lubią to

#2944 OFFLINE   Marek Cz

Marek Cz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 12 sierpień 2024 - 12:02

No to teraz się zastanawiam między kolibri KM-300DL a KM-300D. różnica w cenie spora, DL ma tylko aitmqte i drewniana książkę. No chyba że zamówię że strony pontony Kolibri, tam 300D jest w fajnej cenie 

Pomyliłeś się, sprawdź !!!

Ze strony Tokarex wynika, że Seria DL ma tylko podłogę typu książka i mniejszą gramaturę - 950, Seria D natomiast ma podłogę drewnianą w okuciu aluminiowym z usztywnieniem po bokach - podłoga w miejscu usztywnień jest zwężona dla tych usztywnień i ma gramaturę 1100 !!!

Natomiast podłoga dmuchana jest tylko w serii Standard (950gr.) i Explorer, czyli DXL (1100gr.) !!!

Oczywiście są też podłogi ALU, ale ja biorę pod uwagę tylko drewniane lub AIR przy podobnych rozmiarach kokpitu, czyli długości pontonów albo 300, albo 330 i raczej z kilem !!!

Seria Standard chyba nie ma kila !!!

 

Więc nadal szukam pontonu tylko i wyłącznie do rekreacji, do pływania po 6-10 godzin na wodzie i może być tak, że kupię go już po sezonie, bo zaczynam rozważać wszelkie za i przeciw. Myślałem podobnie - bo jestem po wypadku i chciałem lżejszy ponton z podłogą typu AIR - ale skoro można targać sam ponton i osobno podłogę, to jednak nie wygląda to tak strasznie. Załóżmy, że sam ponton (body, niecka) waży około 22kg Standard 330, czy 22,8kg 300 DL, czy 27,7kg 330 D (plus ławki i wiosła) oraz podłoga następne kilkanaście kilogramów, które można przenieść osobno, to zaczyna się to jednak inaczej przedstawiać. Tokarex podaje całość 55kg dla 330 DXL, gdzie sama podłoga waży około 7kg, czyli sam ponton (ławki i wiosła też) około 47kg i wychodzi, że jest najcięższy... (sic!)

Więc jeśli nie masz długiej drogi od samochodu do wody, to te wagi są już do pominięcia, ale nosić 300-500 metrów po kilka razy cały sprzęt, to już też inny temat...

 

Jeśli się mylę, to niech ktoś poprawi !!!



#2945 OFFLINE   atarilol

atarilol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSzcz
  • Imię:Rafal

Napisano 12 sierpień 2024 - 12:51

DL na stronie tokarex tak jak piszesz ma tylko drewno, ale właśnie ich poświęciłem że kolibri robi je też z airmata i mają to sprowadzić. Co do tej dopłaty to jest taka różnica bo to cena tokarex vs pontony-kolibri.pl, w tokarex mamy 8 lat gwarancji itp



#2946 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 sierpień 2024 - 15:34

zmienic napis bardzo łatwo, pytanie czy zmienili też technologię klejenia - bo jakoś wątpie... zmiana opisu może być wyłącznie chwytem marketingowym... to wytrzymałość połączeń jest kluczowa i o ich jakości właśnie świadczy ciśnienie nominalne... a 0,15bar to bardzo mało, zwłaszcza, że robią (robili) też pontony na 0,25 (gala) - a to wyraźny dowód różnicy jakości między dwoma seriami produktów...


Co to według Ciebie oznacza że 0,15 to bardzo mało ?
Bo pływam już 2 rok (poprzednio kilka lat temu też na kolibri ze spaliną), pompuję do 0,15 i jakoś żebym na flaku pływał to nie czuję
  • dekosz lubi to

#2947 OFFLINE   PółtoraGramaZestaw

PółtoraGramaZestaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2024 - 19:26

Witam.

Proszę o pomoc w doborze pontonu dla trzech wędkujących osób.
W 90% będzie to spinn, lub okazyjnie niedzielny wypadzik na spławik.
Ponton planuje zaistalować na przyczepce podłodziowej wraz z silnikiem dziobowy jak i z elektrykiem na rufie.
Rozmiar max 4 metry z podłogą aluminiową.
Mam na oku dwa modele, tylko ciężko naprawdę się zdecydować.

Kraken 2 400w
Kolibri Km-400dsl
Te dwie jednostki sobie upatrzyłem, tylko ciężko mi się zdecydować jaki model wybrać.
Proszę o konkretne naprowadzenie doświadczonych kolegów, który z powyższych pontonów wybrać.

Dzięki.

Użytkownik PółtoraGramaZestaw edytował ten post 12 sierpień 2024 - 19:31


#2948 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 sierpień 2024 - 19:48

Co to według Ciebie oznacza że 0,15 to bardzo mało ?
Bo pływam już 2 rok (poprzednio kilka lat temu też na kolibri ze spaliną), pompuję do 0,15 i jakoś żebym na flaku pływał to nie czuję

Miałem pompkę Bravo i ustawiałem 0,15 bar i ponton był twardy po napompowaniu , więc też nie wiem o co koledze chodzi że to bardzo mało.



#2949 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 12 sierpień 2024 - 20:23

Witam.

Proszę o pomoc w doborze pontonu dla trzech wędkujących osób.
W 90% będzie to spinn, lub okazyjnie niedzielny wypadzik na spławik.
Ponton planuje zaistalować na przyczepce podłodziowej wraz z silnikiem dziobowy jak i z elektrykiem na rufie.
Rozmiar max 4 metry z podłogą aluminiową.
Mam na oku dwa modele, tylko ciężko naprawdę się zdecydować.

Kraken 2 400w
Kolibri Km-400dsl
Te dwie jednostki sobie upatrzyłem, tylko ciężko mi się zdecydować jaki model wybrać.
Proszę o konkretne naprowadzenie doświadczonych kolegów, który z powyższych pontonów wybrać.

Dzięki.

Z własnego doświadczenia wiem, że spinningowanie we 3 osoby na 4m pontonie nie będzie komfortowe. Jeżeli już to załoga musi być bardzo ogarnięta i należy zredukować ilość sprzetu do absolutnego minimum. Druga sprawa to jeśli zakładasz, że będziesz go woził na przyczepce to po co w ogóle pchać się w ponton? Chyba, że we trzech będziecie go zrzucać z jakiejś skarpy i generalnie wodować w dzikich warunkach..

Użytkownik saitt edytował ten post 12 sierpień 2024 - 20:24


#2950 OFFLINE   PółtoraGramaZestaw

PółtoraGramaZestaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2024 - 20:55

Oczywiście zgadzam się że pod względem komfortu i posiadania przyczepki jedynie słusznym wyborem powinna być łódka.

U mnie wygląda to tak,
Będzie to moja pierwsza jednostka pływająca, dlatego myślę że ponton będzie najbardziej odpowiedni.
Tym bardziej,że mój budżet i czas jest w tej chwili mocno ograniczony. Ponton mam na już, a łódź za kilka tysi mnie nie interesuje.

Łódź wędkarska jest to moja melodia przyszłości, która napewno się mocno przybliży w okresie kilku lat. Tylko wtedy będzie to przemyślały zakup, który będzie trochę kosztował i posłuży długie lata.
Dlatego w tej chwili szukam tylko pontonu.
  • Przemek_M lubi to

#2951 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 12 sierpień 2024 - 21:08

To dla 3 osób weź 450cm co najmniej jak i tak będzie jeździć na przyczepie
  • Przemek_M lubi to

#2952 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 12 sierpień 2024 - 21:09

4m to jest komfort u mnie dla 2 spinningujacych
  • Przemek_M lubi to

#2953 OFFLINE   PółtoraGramaZestaw

PółtoraGramaZestaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2024 - 21:27

Czyli szukamy coś do 450cm
Kraken, Kolibri ?

#2954 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 sierpień 2024 - 06:12

Jak mam Cavo 4,2m i dla dwóch osób jest super. Nie żałuj jeśli chodzi o wielkość :)

#2955 OFFLINE   PółtoraGramaZestaw

PółtoraGramaZestaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 sierpień 2024 - 08:41

Dziękuję, czyli idziemy w większy rozmiar.
Kolibri Km-450dsl,
KRAKEN 2-430W,
Który z powyższych modeli wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem pod względem budowy, jakości i bezpieczeństwa jednostki ?

#2956 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 sierpień 2024 - 10:01

Z tego co się orientuję to nie ma się nad czym zastanawiać :)
Kraken!

#2957 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 13 sierpień 2024 - 12:45

Z obecną jakością Kolibri nie polecam.
Ponton nowy kupiony w T...e.
Zdjęcia w załączniku.

Załączony plik  Messenger_creation_efa45859-7d18-4832-afd0-d9b3f294f53f.jpeg   73,06 KB   10 Ilość pobrań
Załączony plik  Messenger_creation_31c39a83-ad41-45fb-b8d5-96859e3cd726.jpeg   44,62 KB   10 Ilość pobrań
Załączony plik  Messenger_creation_2b544f1c-3c5a-4a1d-a9b2-5fe777c1532d.jpeg   23,96 KB   9 Ilość pobrań
Załączony plik  Messenger_creation_d26ec276-b9a6-46fc-885e-44bc668869d3.jpeg   40,65 KB   9 Ilość pobrań
Krótko: dziurki, przetarcia,brak nitów w podłodze, ostre krawędzie, opiłki, zjechane wiosła...
Załączony plik  IMG_20231111_132024.jpg   44,31 KB   10 Ilość pobrań

#2958 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2546 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 sierpień 2024 - 14:31

Dziękuję, czyli idziemy w większy rozmiar.
Kolibri Km-450dsl,
KRAKEN 2-430W,
Który z powyższych modeli wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem pod względem budowy, jakości i bezpieczeństwa jednostki ?

Weź ten który będzie szerszy. Ja bym wziął Krakena.

#2959 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 651 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 13 sierpień 2024 - 15:16

Dziękuję, czyli idziemy w większy rozmiar.
Kolibri Km-450dsl,
KRAKEN 2-430W,
Który z powyższych modeli wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem pod względem budowy, jakości i bezpieczeństwa jednostki ?

Miałem Kolibri KM330 z podłogą typu książka, ogólnie miło wspominam i wtedy myślałem że to super ponton, aż do momentu kiedy razu pewnego na Żarnowcu, spływając z wody spotkałam na slipie wędkarzy z Krakenem, różnica w materiale, wykonaniu i ogólnej jakości pływadła widoczna była gołym okiem. Gdybym teraz kupował ponton to wątpię czy bym się na Kolibri zdecydował. Zdjęcia kolegi @bony20 dodatkowo potęgują moje wrażenie, że są one zbyt drogie do tego co oferują.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 13 sierpień 2024 - 16:04

  • Przemek_M lubi to

#2960 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 13 sierpień 2024 - 15:18

A to dzisiejsza odp z T...x i profesjonalne wskazówki:
Jest to drobna sprawa, ponieważ wystarczy kropla kleju aby zniwelować szczelnie ubytek, jednak nie mogę potraktować tego jako zgłoszenie reklamacyjne/ gwarancyjne.
Sugeruję odtłuścić materiał i postawić kroplę kleju dwukrotnie w odstępie 15 minut. Ponton zostanie w ten sposób całkowicie uszczelniony.
  • S.N. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych