Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - jaki blank?

pstrąg glass blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
697 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 01 wrzesień 2020 - 23:25

Używa ktoś borona 10lb?

#642 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 17:34

Używa ktoś borona 10lb?


Trochę dziwne pytanie... Sądzę, że wiesz co to jest „Boron”, wiec może sprecyzuj o jaki kij Ci dokładnie chodzi ;)
  • Kajtelek2 lubi to

#643 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 wrzesień 2020 - 12:31

Na początku napiszę,że nieczęsto mam okazję łowic pstrągi na spinning z racji dostepności wód.W tym roku  trafiłem nad niedużą rzeczkę  z nastawieniem spaceru w nowej fajnej okolicy jako odskocznia od wielkozalewowej wody i nadzieją na jakiekolwiek kontakty.Od wielu lat takich eksperymentów  w ciemno pierwsze zaskoczenie na plus.Sa kontakty(to juz bardzo mnie zadowala) okołowymiarowe , ale  i widać takie 40 z  plusem.

I tu przechodze do sedna mojej prosby o radę

-przynęty to obrotówki  nr 0 i najmniejsze woblerki  ale typu jaziowych mikrusów

-tylko żyłka, ale ze wzgledu na mozliwość trafienia 40 z dobrym plusem myslę min. 0,18

Łowienie tym co próbowałem(średnio ciężka okoniówka z małymi przelotkami)w takim zestawieniu  to delikatnie mówiac mało komfortowe-ciężko tym rzucić bo sie kompletnie nie ładuje, a jak przy max szybkim wymachu juz leci   to taki wymach nie daje kontroli i kompletnie celności -pstragarze ciurków wiedza jakie to wazne.

Zastanawiam się więc nad odpowiednim blankiem czytając Wasze rady i mając juz własne przemyslenia  niekoniecznie co do  blanków pstragowych.

1 Czy iśc w delikatny blank typu jigowego z  bardzo delikatną szczytówką,która umożliwi rzuty takimi przynetami ok 1grama,  a dalej szybko przyrastająca moc da mozliwość jako takiej kontroli nad pewnie okazjonalnymi ale mozliwymi rybami 40 plus

2Czy iść w klasyczny pstragowy parabolik o większej nominalnej  mocy w lb, który trochę sam by sie ładował i katapultował nieloty nr 0 i wobki ok 2-3 cm-jesli to mozliwe.



#644 ONLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 08 wrzesień 2020 - 13:18

Dlaczego chcesz takie małe przynęty stosować? Nie ma możliwości łowienia obrotówką nr 2? Smukłym, płytko chodzącym woblerem 5 cm? Dużo czasu spędzam łowiąc pstrągi w różnych rzeczułkach - także płytkich - i niezmiernie rzadko muszę zakładać cokolwiek mniejszego niż obrotówka nr 1 czy wobler 4 cm (zwykle min. rozmiary jak pisałem wyżej). Jak już jednak zachodzi potrzeba to posiłkuję się jakimś jigiem lub gumką na lekkiej główce i faktycznie komfort celności nieco siada, ale można to zrekompensować właściwym podejściem i wybraniem miejsca z którego najlepiej rzucić. Ponadto na niedużych rzeczkach rzadko jest potrzeba i możliwość oddania dalekiego rzutu, przeważają takie na odległość powiedzmy 3-10 m.


  • Adrian Tałocha lubi to

#645 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:35

6th element blanki seria Diamond, do mikrusów o których piszesz to wersja XUL, jak coś więcej to UL



#646 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 15:05

Mysle ze z finetaila 2-10g byłbys bardzo zadowolony.

#647 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 wrzesień 2020 - 20:44

Dlaczego chcesz takie małe przynęty stosować? Nie ma możliwości łowienia obrotówką nr 2? Smukłym, płytko chodzącym woblerem 5 cm? Dużo czasu spędzam łowiąc pstrągi w różnych rzeczułkach - także płytkich - i niezmiernie rzadko muszę zakładać cokolwiek mniejszego niż obrotówka nr 1 czy wobler 4 cm (zwykle min. rozmiary jak pisałem wyżej). Jak już jednak zachodzi potrzeba to posiłkuję się jakimś jigiem lub gumką na lekkiej główce i faktycznie komfort celności nieco siada, ale można to zrekompensować właściwym podejściem i wybraniem miejsca z którego najlepiej rzucić. Ponadto na niedużych rzeczkach rzadko jest potrzeba i możliwość oddania dalekiego rzutu, przeważają takie na odległość powiedzmy 3-10 m.

Próbowałem na większe przynęty,ale bez efektu.Sam sie nad tym zastanawiałem, bo łowiłem sporadycznie ,ale na przestrzeni lat jednak kilka podobnych rzeczek odwiedziłem.Nigdzie nie było tak,że działał jeden typ przynęty jak w tym przypadku.Byłem tam juz w ubiegłym roku chyba  3 razy i przerzuciłem wiele przynęt.Dopiero na ostatnim wyjeżdzie założyłem najzwyklejszą  zerówke i zaczęły sie brania.Uznałem,że może trafiłem w porę dnia.Ale sezon się skończył.W tym roku zaliczyłem tam chyba 6-7 wypadów.Zacząłem ambitnie od mikrojigów,gumowych robali woblerów klasyków itd-jakby nie było ryb.Pomyślałem minął rok - może rzeczka skłusowana.Po założeniu  zwykłej obrotówki ryby sie ujawniły.Dodam,że głównie łowię na  sztuczna muchę i arsenał muchowo-wormowy zaadoptowany do spinningu mam spory.Zresztą nawet spinningiem lubię łowić tak najbardziej ,delikatnie i z całym repertuarem trików z technik muchowych.Pstrągi w tej rzeczce kompletnie to olewają.Na następnych tegorocznych wyjściach z premydytacją wracałem do innych przynęt-zawsze bez efektu.Może to kwestia ukierunkowania pstrągów na konkretny pokarm-moje wizyty tam to tylko okres wakacyjny.



#648 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 wrzesień 2020 - 20:53

Mysle ze z finetaila 2-10g byłbys bardzo zadowolony.

Tak to jest jeden z kijków  o których myślałem,ale miałem watpliwości co do mozliwości rzutu najmniejszą obrotówką/woblerkiem-na pewno mam zawieszone mniej niz te 2gramy,ale może jednak sam sie trochę ładuje?

Druga sprawa to wielkość przelotek.Już empirycznie sprawdziłem,że modne ostatnio mikroprzelotki w wiekszości delikatnych kijków dla mnie je dyskwalifikują.Jakie są wtym modelu? 



#649 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 21:14

Sa dosyc małe faktycznie bodajze 16mm startowa,na plecionce 0,08mm smiga fajnie zyłka nieprubowałem faktycznie.Ale jesli pisałes o 0,18mm to mysle ze bedzie ok.Gumki na2gramy czeburaszce lataja naprawde daleko,a kijek jest raczej z tych zywych przy wyrzucie nie jak sandaczowe kosy.Mysle ze twoje przynety obskoczy na dodatek twoja rzeka to rzeczka jak piszesz.Wiec niemusisz rzucac baaardzo daleko.Fajna opcja a przelotki pomimo ze sa małe nieoznaczaja krótkich rzutów z nawinieta zyłka.

#650 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 09 wrzesień 2020 - 20:34

6th element Diamond 4lb super opcja.
Przetestowana na mikro rzeczkach

#651 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2020 - 19:38

zrób sobie kija na suzuki 4lb w dwóch częściach... i połowisz na mikroprzynęty i rzucisz celnie i w razie czego bezproblemowo wyciągniesz solidne 40+ z karczy (na żyłce!!!)... a przelotki założysz jakie chcesz... jest dobrze opisany, ale daje się przeciążyć... mam i jestem bardzo zadowolony...

 

poważną wadą jest to, że pstrąg zamiast solidnie walczyć wychodzi do powierzchni i młynkuje - tracisz na emocjach holu, ale ryba sama wychodzi z zawad... tak jest tylko na żyłce, na plecionce masz już normalny hol...



#652 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 17 grudzień 2020 - 13:25

Witam Panowie,co powiecie o LWS76MLXF2 pod pstragi? rożne odciniki bystrza,skarpy,powalone drzewa:) woblery,jigi,obrotowki,wachadła cała gama w sumie przynet:)



#653 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 17 grudzień 2020 - 20:32

Szukam blanku,,szklak " 10lb w dwóch kawałkach poniżej 2,40cm. Ktoś coś podrzuci? Seeker SP703 niestety jest nie do kupienia

#654 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 17 grudzień 2020 - 20:42

Witam Panowie,co powiecie o LWS76MLXF2 pod pstragi? rożne odciniki bystrza,skarpy,powalone drzewa:) woblery,jigi,obrotowki,wachadła cała gama w sumie przynet:)


To X-fast plus dość wysoki moduł, mogą być spady ryb

Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 17 grudzień 2020 - 20:43

  • DarekM lubi to

#655 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 grudzień 2020 - 21:55

Szukam blanku,,szklak " 10lb w dwóch kawałkach poniżej 2,40cm. Ktoś coś podrzuci? Seeker SP703 niestety jest nie do kupienia


https://www.olx.pl/o...67-IDBG1al.html

#656 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 grudzień 2020 - 22:02

Szukam blanku,,szklak " 10lb w dwóch kawałkach poniżej 2,40cm. Ktoś coś podrzuci? Seeker SP703 niestety jest nie do kupienia


Na olx Pstrągman coś wystawiał. Będę u niego na dniach, popytać mogę.

#657 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 grudzień 2020 - 22:45

Szukam blanku,,szklak " 10lb w dwóch kawałkach poniżej 2,40cm. Ktoś coś podrzuci? Seeker SP703 niestety jest nie do kupienia


Nanoflex z FA.

#658 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 grudzień 2020 - 05:27

Witam Panowie,co powiecie o LWS76MLXF2 pod pstragi? rożne odciniki bystrza,skarpy,powalone drzewa:) woblery,jigi,obrotowki,wachadła cała gama w sumie przynet:)

Pstrągów nie łowię, ale jakbym miał zacząć to tego kija bym nie brał pod uwagę.

#659 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 06:13

Chyba zaryzykuję i wezmę Nanoflex SX709 - 2N z Fishing Artu.

#660 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 18 grudzień 2020 - 08:53

Będziesz Pan zadowolony z nanoflexa







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pstrąg, glass, blank