Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg - jaki blank?

pstrąg glass blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
696 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4558 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 grudzień 2020 - 08:58

Chyba zaryzykuję i wezmę Nanoflex SX709 - 2N z Fishing Artu.


Mam wędkę na tym blanku i najchętniej z niej korzystam.

#662 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:30

Około 3 miesiące temu pytałem o blank na pstrąga,z powodu wyjazdu odłożyłem budowę wędki na bok i zamówiłem z USA avida AVS 70MLF2 w sklepie w którym już wcześniej kupiłem innego avida i nie było żadnego problemu. Dali mi nawet fajny rabat jako że to druga wędka u nich plus kilka innych rzeczy. Po dwóch tygodniach kiedy zapytałem czy wysłali wędkę dostałem odpowiedź że niestety nie mają na sklepie ale zamówili już w st.croix i potrwa to kilka tygodni. Pomyślałem że nic się nie dzieje bo i tak nie ma mnie w Polsce a sezon pstrągowy się skończył. Po miesiącu zapytałem ponownie jak wygląda sytuacja, dostałem odpowiedź że dalej czekają. Koniec końców czekałem 3,5 miesiąca a wędki jak nie było tak nie ma. Przedwczoraj zażądałem zwrot pieniędzy, pieniądze bez problemu odesłali. Także dałem sobie spokój i powrócił temat budowy kija, teraz mam czas więc na spokojnie mogę ogarnąć temat, jedyne co to narodziła się myśl o blanku szklanym, mam starego zielonego Wild Rivera WS 86mf2 mam Avida 90 mlf2 więc czas na coś zupełnie innego i krótszego na mniejsze ciurki gdzie pstrąg ponad 50cm jest niczym niezwykłym.

#663 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:33

Moze lamiglas GP902M?



#664 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:44

Do  mepps   suzuki  762 8  (12 LB)   realnie  do  15 gramów  ...jeśli  niekoniecznie  musi  być  szklak  . A mocy  ma  więcej  niż  702 6   , który też radzi sobie z większym przyłowem  ...



#665 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 grudzień 2020 - 14:44

       Moje trzy typowania blanków do budowy kijów pstrągowych (pod plecionkę) o długości 7':Talon IV+ 7' MLF2 (jeszcze dostępny), Batson IMMP70L, Suzuki RXF-8LB-702 (nie koniecznie w tej kolejności).



#666 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 14:09

Dzięki wszystkim za pomoc, padło jednak na blank suzuki RXF-8LB-762. Szczegóły wstępnie dogadane,jak będzie gotowy to wrzucę zdjęcia i skrobnę coś po testach
  • gulf i mario70 lubią to

#667 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 17 listopad 2021 - 10:03

Witam
Panowie po dłuższej przygodzie z rodbuildingiem, przerabianiem swoich wędek, napraw, dorabianiu sekcji szczytowych itp chciałem się podjąć zrobienia pierwszejswojej wedki w całości. Chciałem was zapytać o jakiś relatywnie tańszy blank pod pstrąga, długość jaka mnie interesuje to ok 2.40, cw do 16-18g
Znalazłem blanki Qualia XJBH702ML i XSJ7102ML które mniej więcej odpowiadają zalozonym parametrom i cena jest w okolicach 400zl
Moje pytanie czy ktoś miał w ręku wedki na tych blankach i jest w stanie powiedzieć czy nadają się na zbudowanie wedki pstrągowej czy raczej nie i zdecydować się na droższy blank?

#668 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 listopad 2021 - 14:06

Ten link może być pomocny w wyborze blanku:



#669 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 17 listopad 2021 - 15:28

A może taniej wyjdzie przerobić jakiegoś niezłego starszego seryjniaka pstragowego.Znalazło by się napewno kilka fajnych pozycji niekoniecznie gorszych.

#670 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 17 listopad 2021 - 15:31

Witam
Panowie po dłuższej przygodzie z rodbuildingiem, przerabianiem swoich wędek, napraw, dorabianiu sekcji szczytowych itp chciałem się podjąć zrobienia pierwszejswojej wedki w całości. Chciałem was zapytać o jakiś relatywnie tańszy blank pod pstrąga, długość jaka mnie interesuje to ok 2.40, cw do 16-18g
Znalazłem blanki Qualia XJBH702ML i XSJ7102ML które mniej więcej odpowiadają zalozonym parametrom i cena jest w okolicach 400zl
Moje pytanie czy ktoś miał w ręku wedki na tych blankach i jest w stanie powiedzieć czy nadają się na zbudowanie wedki pstrągowej czy raczej nie i zdecydować się na droższy blank?

Xsj jak najbardziej nadaje sie na pstraga, ten drugi to typowa szpada sandaczowa. Zerknij tez na sjm

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarcinZ edytował ten post 17 listopad 2021 - 15:34


#671 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 19 listopad 2021 - 17:39

A może taniej wyjdzie przerobić jakiegoś niezłego starszego seryjniaka pstragowego.Znalazło by się napewno kilka fajnych pozycji niekoniecznie gorszych.

A myślałem nad tym, co mógłbyś polecić ciekawego?

 

 

 

 

Póki co wracająć do samego blanku kosztującego nie więcej iż 400zł w długość ok 2,4m czy jest jeszcze coś, na co było by warto jeszcze zwrócić uwagę prócz Qualia XSJ7102ML i SJ-M762L?


Użytkownik mestre16 edytował ten post 19 listopad 2021 - 17:44


#672 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 19 listopad 2021 - 19:34

Z gotowych niedawno byl na olx Lamiglas RR76MTS 6-12lb, starą produkcja, bardzo fajna wędka pod pstrąga. Do przeróbki uchwyt i zmiana przelotek jednak blank jak dla mnie pierwsza klasa.

Użytkownik dante edytował ten post 19 listopad 2021 - 19:39


#673 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 19 listopad 2021 - 20:59

A myślałem nad tym, co mógłbyś polecić ciekawego?




Póki co wracająć do samego blanku kosztującego nie więcej iż 400zł w długość ok 2,4m czy jest jeszcze coś, na co było by warto jeszcze zwrócić uwagę prócz Qualia XSJ7102ML i SJ-M762L?

Ciezko ci bedzie cos innego znalezc w tej dlugosci, mocy ok. 10lb i w cenie do 400zl...
A te ktore wymieniłeś sa naprawde wpożądku..



Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#674 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 21 listopad 2021 - 21:30

Czyli zostaje przy qualii, dzięki za pomoc, jak co ukrece to się pochwalę co wyszło, pozdrawiam

#675 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 grudzień 2021 - 22:16

Czy któryś z kolegów budował może kijek pod pstrąga na blanku 6th element FULLERENE FR76L2 i może podzielić się wrażeniami? czy to kij stricte pod pstrąga czy klenia też by obskoczył? czy to blank bardziej pod przynęty miękkie czy twarde?

 
  • Biesan i bartosz311287 lubią to

#676 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 26 luty 2022 - 11:37

Szybkie pytanie tutaj bo nie znalazłem wątku. Kropki, Wieprz, okolice Zwierzyńca. Jakiej długości wędkę i jaki ciężar wyrzutu zapakować do bagażnika. Jutro wyjazd, nigdy tam nie łowiliśmy. Będę wdzięczny za podpowiedź.

#677 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 26 luty 2022 - 11:44

Czy któryś z kolegów budował może kijek pod pstrąga na blanku 6th element FULLERENE FR76L2 i może podzielić się wrażeniami? czy to kij stricte pod pstrąga czy klenia też by obskoczył? czy to blank bardziej pod przynęty miękkie czy twarde?

Moze najlepiej napisac do źródła..?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#678 OFFLINE   Macko125

Macko125

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:G

Napisano 22 luty 2024 - 21:24

Cześć szukam dobrego Blanku czy nawet kija pod pstrągi głównie łowię nad mniejszymi rzeczkami gdzie kryją się fajne ryby i chciałbym się dowiedzieć jakie są dobre blanki z fajnym zapasem mocy myślę że długość to minimum 210cm cena jaką chciałbym wydać na blank to 400/600 zł Czekam na propozycje!
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Macko125 edytował ten post 22 luty 2024 - 21:25


#679 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 luty 2024 - 22:03

SUZUKI RXF-6LB-702

#680 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 luty 2024 - 22:39

Batson IMMP70L.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pstrąg, glass, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych