Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1486 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2016 - 16:24

Witam, chciałem zapytać was o okulary.... Używa ktoś okularów smith optics, oakley itp...? Chodzi mi o lepszą marke, powiedzmy do 900zł. Jakie modele możecie poradzić? W pełnym słońcu nie łowię, więc myślałem o brązowych szkiełkach, dobrze myśle?

Polecam Ci okulary marki Serengeti w odcieniu amber. Mam dwie pary. Polaryzacja jest tak dobra, że pod pewnym kątem patrząc przez nie na monitor lapka lub telefonu mam pełną czerń. To jest test dla polaryzacji, który zrobisz nawet w sklepie. Poza tym komfort i megakontrast. Szkła robione w Japonii lub Włoszech.


Użytkownik randomrodmaker edytował ten post 03 czerwiec 2016 - 16:25


#722 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 czerwiec 2016 - 14:17

Paweł, a jaki masz dokładnie model Serendeti i czy są wygodne ?


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 14:19


#723 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 05 czerwiec 2016 - 10:16

Mam ultralekki sportowy model Azione Polar PhD 555. Jest to bezramkowa konstrukcja i taki polecam, nie czuję, że noszę

choć są dość delikatne.  Drugi to Nico Polar Drivers Gold. Trochę mniej komfortowe, bardziej klasyczne, ale to subiektywne.

Serengeti mają super polaryzację i fotochrom. Preferuję kolor amber, ciepły odcień daje mi subiektywne

odczucie ładnej pogody nawet w pochmurne, szare dni. Psychicznie mam wrażenie, że jest cieplej ;)

Polecam też okulary marki Polaroid, bardzo dobry produkt, jednak je sprzedałem bo miały chłodny odcień szkła.



#724 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 czerwiec 2016 - 12:25

Dzięki  . Polaroida mam szklane , ale chciałem coś jaśniejszego ... :)



#725 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 05 czerwiec 2016 - 20:24

Panowie okulary polaryzacyjne, np. Solano, które są dostępne w salonach optycznych, to te same co w sklepach wędkarskich, czy inne?

#726 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 09 czerwiec 2016 - 11:04

Ostatnio byłem zdecydowany na Smith optics fotochromy.... Ale czytając forum, jest tyle różnych okularów np. Maui, Costa del mar itp., że zgłupiałem ;-( Czy można odpowiedzieć na pytanie, które z nich są najlepsze i których szukać? Które z tych różności Wy byście doradzali? Szukam najlepszej polaryzacji i wszystkiego co potrzebne przy wędkarstwie w cenie do 900zł.



#727 OFFLINE   mxo

mxo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:adam

Napisano 09 czerwiec 2016 - 13:34

Ja polecę napewno costa del mar, tylko nie wiem czy w tej cenie kupisz

#728 OFFLINE   Dryzd

Dryzd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaRacibórz
  • Imię:Adam

Napisano 09 czerwiec 2016 - 14:31

Nie miałem nigdy Costów ani oakley ani Serendeti ale mam za to Maui Jim model Peahi z kolorem szkieł Hcl Bronze i te mi wystarczają. Konkretne szklane soczewki i do tego leżą na nosie idealnie, fakt super lekkie to one nie są ale można się przyzwyczaić. W sumie to już druga para okularów tej firmy i zapewne nie ostatnia. Z czystym sumieniem je polecam. 



#729 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 czerwiec 2016 - 21:11

Ostatnio byłem zdecydowany na Smith optics fotochromy.... Ale czytając forum, jest tyle różnych okularów np. Maui, Costa del mar itp., że zgłupiałem ;-( Czy można odpowiedzieć na pytanie, które z nich są najlepsze i których szukać? Które z tych różności Wy byście doradzali? Szukam najlepszej polaryzacji i wszystkiego co potrzebne przy wędkarstwie w cenie do 900zł.

 

Szklane szkielka. Maui Jim nie mam, ale zdaje sie, ze maja bardzo dobra opinie. Costa Del Mar mam i uwazam, ze sa z tych co posiadam najlepsze. Szklane szkielka w brazie sa super. Fakt, okulary sa ciezsze i po kilku godzinach wedkowania daja o sobie znac. Nochal troszke pobolewa, ale nie wiem tez czy nie jest to wina nie najlepiej dobranych oprawek a nie akurat samej wagi soczewek. Smith Optics  posiadam z soczewkami ChromaPop. Nic rewelacyjnego, Oakley podobnie,  Rudy Project tez. Wszystkie te marki sa bardzo podobnej jakosci.  Costa natomiast wydaja mi sie miec poloryzacje o wiele lepsza od tych wymienionych. Poza tym szkielka tez wyostrzaja ogolnie to co widze.

Pamietaj rowniez, ze photochromy nie sa wskazane podczas kierowania samochodem. Jesli masz takie zalozenie, ze bedziesz je uzywal rowniez podczas jazdy autem, to odradzam. 


  • MarcinZet lubi to

#730 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 12 czerwiec 2016 - 14:59

Uważam, że na pewnym poziomie technologii stosowanej w  okularach firm Smith Optics, Costa i innych,  w kwestii polaryzacji już się więcej raczej  nie " wyciśnie". Szkła już są tak technologicznie zaawansowane, że  większej różnicy między szkłami tych firm trudno zauważyć. Dlatego teraz technologia poszła w kierunku odwzorowania barw. Tym właśnie są szkła Chromapop i ChropaPop plus u Smith Optics. I pozwolę sobie nie zgodzić z moim przedmówca na ich temat ( co zdarza mi się po raz kolejny ). Pewnie patrząc przez nie tylko na samą wodę " rewelacyjne " nie będą, lecz jak spojrzy się na barwną  rybę, czy otoczenie ( rośliny, skały ),  to świat już  widać w innych kolorach.  Oczywiście " szkła " ChromaPop to nie szkło i ma swoje pewne zalety, jak i wady. Aby nie było, że jestem " zapatrzony" w Chromapop. O wiele rzadziej używam ich niż normalne szkła, ale w pewnych warunkach otoczenia są dla mnie " rewelacyjne". Dlatego, aby być w pełni zadowolonym z przyjemności korzystania z okularów polaryzacyjnych należy mieć ich kilka par, w zależności od warunków oświetlenia i otaczającej wodę przyrody. 



#731 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 12 czerwiec 2016 - 16:44

Szklane szkielka. Maui Jim nie mam, ale zdaje sie, ze maja bardzo dobra opinie. Costa Del Mar mam i uwazam, ze sa z tych co posiadam najlepsze. Szklane szkielka w brazie sa super. Fakt, okulary sa ciezsze i po kilku godzinach wedkowania daja o sobie znac. Nochal troszke pobolewa, ale nie wiem tez czy nie jest to wina nie najlepiej dobranych oprawek a nie akurat samej wagi soczewek. Smith Optics  posiadam z soczewkami ChromaPop. Nic rewelacyjnego, Oakley podobnie,  Rudy Project tez. Wszystkie te marki sa bardzo podobnej jakosci.  Costa natomiast wydaja mi sie miec poloryzacje o wiele lepsza od tych wymienionych. Poza tym szkielka tez wyostrzaja ogolnie to co widze.
Pamietaj rowniez, ze photochromy nie sa wskazane podczas kierowania samochodem. Jesli masz takie zalozenie, ze bedziesz je uzywal rowniez podczas jazdy autem, to odradzam.

Kwinto a jeśli costa w brązie to jaki model polecasz.pozdrawiam

#732 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 12 czerwiec 2016 - 22:52

Uważam, że na pewnym poziomie technologii stosowanej w  okularach firm Smith Optics, Costa i innych,  w kwestii polaryzacji już się więcej raczej  nie " wyciśnie". Szkła już są tak technologicznie zaawansowane, że  większej różnicy między szkłami tych firm trudno zauważyć. Dlatego teraz technologia poszła w kierunku odwzorowania barw. Tym właśnie są szkła Chromapop i ChropaPop plus u Smith Optics. I pozwolę sobie nie zgodzić z moim przedmówca na ich temat ( co zdarza mi się po raz kolejny ). Pewnie patrząc przez nie tylko na samą wodę " rewelacyjne " nie będą, lecz jak spojrzy się na barwną  rybę, czy otoczenie ( rośliny, skały ),  to świat już  widać w innych kolorach.  Oczywiście " szkła " ChromaPop to nie szkło i ma swoje pewne zalety, jak i wady. Aby nie było, że jestem " zapatrzony" w Chromapop. O wiele rzadziej używam ich niż normalne szkła, ale w pewnych warunkach otoczenia są dla mnie " rewelacyjne". Dlatego, aby być w pełni zadowolonym z przyjemności korzystania z okularów polaryzacyjnych należy mieć ich kilka par, w zależności od warunków oświetlenia i otaczającej wodę przyrody. 

 

Alek, to ze Ci sie ponownie zdarza ze mna nie zgodzic nie ma najmniejszego problemu, przynajmniej dla mnie. Nie pamietam kiedy wczesniej mielismy okazje sie nie zgodzic. Mozesz oczywiscie odswiezyc mi pamiec jak Ci sie chce. Jesli Cie wtedy urazilem to oczywiscie przepraszam. Mam oczywiscie nadzieje, ze nic takiego nie nastapilo.

Dla mnie ChromaPop (nie wiem co to jest ChromaPop Plus) nie odbiega jakoscia od plastykowych szkielek Oakley czy Rudy Project. Chroma Pop mam  w kolorze czarnym, no i moim zdaniem tylka nie urywaja. Wielkiej roznicy w odbiorze kolorow nie zauwazylem. Jest to oczywiscie opinia oparta na tym co widza moje oczy. Z tego co wyczytalem ChromaPop ponoc wyrozniaja sie odstaja od innych w brazie. Mam w planie takowe w przyszlosci zakupic. Musze jednak zaczekac az beda dostepne w oprawkach Guides Choice w programie Pro bo takie wlasnie chce. Nie bede eksperymentowal placac pelna cene. Jak juz je bede mial to uczciwie odniose sie co do ich "rewelacji". 



#733 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 12 czerwiec 2016 - 23:02

Kwinto a jeśli costa w brązie to jaki model polecasz.pozdrawiam

Robert, ja mam Costa Del Mar w modelu "Cut". Na moj "globus" sa lekko za male. Zamowilem je w ciemno bez wczesniejszego przymierzania. Moj blad. Oprawki sa swietne, bardzo fajnie wykonane, bardzo ladne i jesli by na Ciebie pasowaly to polecam. Dla mnie sa za ciasne i wydaje mi sie rowniez, ze mimo iz sa za male to jednak troszeczke za bardzo uwieraja w nos. Innych oprawek nie posiadam wiec nie moge nic wiecej polecic lub do czegokolwiek innego sie odniesc. 



#734 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 13 czerwiec 2016 - 02:43

W życiu kolego Kwinto mnie nie obraziłeś. Mieliśmy odmienne zdanie chyba  w sprawie jakości wyrobów Simmsa ( chyba, że pomyliłem kolegę z inna osobą ) i dyskusja odbyła się na wysokim, kulturalnym poziomie.  Wracając do okularów. Rzeczywiście odbiór kolorów w pewnym stopniu jest kwestia indywidualna i kolor czarny ( chyba kolega miał na myśli szare ) nie jest szczytem możliwości szkieł Chromapop.



#735 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 13 czerwiec 2016 - 06:50

Robert, ja mam Costa Del Mar w modelu "Cut". Na moj "globus" sa lekko za male. Zamowilem je w ciemno bez wczesniejszego przymierzania. Moj blad. Oprawki sa swietne, bardzo fajnie wykonane, bardzo ladne i jesli by na Ciebie pasowaly to polecam. Dla mnie sa za ciasne i wydaje mi sie rowniez, ze mimo iz sa za male to jednak troszeczke za bardzo uwieraja w nos. Innych oprawek nie posiadam wiec nie moge nic wiecej polecic lub do czegokolwiek innego sie odniesc.

Ja mam ten sam problem z wielkością głowy ( okulary,czapki)dzięki za odpowiedz

#736 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 13 czerwiec 2016 - 09:13

W życiu kolego Kwinto mnie nie obraziłeś. Mieliśmy odmienne zdanie chyba  w sprawie jakości wyrobów Simmsa ( chyba, że pomyliłem kolegę z inna osobą ) i dyskusja odbyła się na wysokim, kulturalnym poziomie.  Wracając do okularów. Rzeczywiście odbiór kolorów w pewnym stopniu jest kwestia indywidualna i kolor czarny ( chyba kolega miał na myśli szare ) nie jest szczytem możliwości szkieł Chromapop.

 

A tak, byla taka dyskusja. Oczywiscie jak wspomniales odbyla sie na wysokim poziomie.  :)

 

Zgadza sie, szkielka oczywiscie sa szare, a nie jak napisalem czarne. 


  • Alek. lubi to

#737 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:06

Panowie. Ja również mam problem z okularami a szczegolnie z ich szerokością. Jak to kolega kiedyś określił że mam caban jak sprzedawca z Cpn-u (nie obrażajac nikogo). Doradzcie które patrzałki mogę śmiało kupić bez mierzenia, powiedzmy tak do 200 PLN ?

#738 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:20

Pytanie do użytkowników okularów Tsuri, na ostre słońce który kolor będzie lepszy szary czy bursztynowy? które szkła bardziej przyciemniają ?



#739 OFFLINE   Emilo

Emilo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacja11°22′N 142°36′E/11,366667 142,600000
  • Imię:Emil

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:30

Mam szare od niedawna, całkiem fajne walory użytkowe, na ostatniej lampie na wodzie spisywały się dzielnie, promienie nieźle gasiły. Co do bursztynów, nie miałem, ciężko porównać, może ktoś się wypowie, kto użytkuje. Szare wydają mi się bardziej uniwersalne.

#740 OFFLINE   Daniel13

Daniel13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • Imię:Daniel

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:44








Mam wszystkie kolory soczewek,żółte lekko rozjaśniają,bursztyny są jaśniejsze od szarych które dobre są na mocniejsze światło

Użytkownik Daniel13 edytował ten post 05 lipiec 2016 - 21:45

  • yffea lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary